Hosszú Katinka lett a nagykövete a csepeli önkormányzat gyermekvédelmi programjának

Csepel.hu

Tovább folytatódott a csepeli önkormányzat tavaly novemberben elindult nagy sikerű projektje, kerület által életre hívott Családmentő Gyermekvédelmi Program, amelynek nagykövete hazánk egyik legnagyobb büszkesége, a többszörös olimpiai, sokszoros Európa- és világbajnok, világkupa győztes magyar úszónő, Hosszú Katinka lett.

Az eseményen Borbély Lénárd csepeli polgármester mellett részt vett Hosszú Katinka háromszoros olimpiai, sokszoros világ- és Európa bajnok, világkupa győztes magyar úszónő, valamint Pöltl Ákos, családbiztonsági szakértő, az MCC vezető oktatója, az Ifjúságkutató Intézet kutatója.

A polgármester a programmal kapcsolatban elmondta: tavaly két előadást, illetve workshopot is rendeztek a Családmentő Gyermekvédelmi Program keretében. Az előadássorozat kiemelt célja, hogy az okos eszközök túlzott használatának veszélyei mellett megoldás kínáljon arra, miként óvható meg a gyerekek mentális és fizikai egészsége is. „Ahhoz, hogy ezen változtatni tudjunk, nekünk szülőknek kell megtennünk az első lépéseket” – hangsúlyozta. “Önkormányzatunk célkitűzése, hogy minél jobban elmélyítsük és országos szinten is hírét vigyük ennek a programnak. Nagy megtiszteltetés, hogy Hosszú Katinka, aki egy igazi példakép, elvállalta e program nagyköveti szerepét és segítségünkre lesz abban, hogy a gyermekeink ne szigetelődjenek el a digitális térben.”

Hosszú Katinka úszó a program nagyköveteként kiemelte, kisgyermekes szülőként látja, hogy a fiatalokat mennyire beszippantja a digitális tér és ennek hosszú távon mennyi negatív hatása lehet a gyerekekre. „Nagy örömmel vállaltam a program nagyköveti szerepét, minden eszközzel azon leszek, hogy felhívjam a figyelmet erre a problémára. Úgy gondolom, azért is esett rám a választás, mert az úszás teljesen ellentétes azzal, amit a digitális tér kínál. A sport személyiséget fejleszt, jó hatással van az idegrendszerre, kitartásra, fegyelemre tanít. Remélem, hogy ösztönözni tudom a gyerekeket arra, hogy a képernyőhasználat helyett sportoljanak.”

Pöltl Ákos, az MCC vezető oktatója, családbiztonsági szakértő elmondta, a gyerekek digitális védelme egy nagyon fontos téma, de rendkívül alábecsült a probléma nagysága.  „A projekt kiemelt jelentőségű hisz, még mindig az a téves narratíva van jelen, hogy a digitális eszközök túlzott használata csak egy átmeneti időszak, amit kinő majd a gyerek. Jól látható ezen a téren is, hogy a család, az iskolai közösség megtartó, preventív ereje nagy. Ugyanakkor a sport, a zenetanulás, a természetben eltöltött idő is olyan tevékenységek, melyek hozzájárulnak az idegrendszer fejlődéséhez. A megoldás egyfelől az ismeretterjesztő előadásokban rejlik, ahol válaszokat kapahatunk arra, hogyan kezeljük ezt a problémát, miként legyünk hiteles szülők, hogyan óvjuk meg a gyermekeink mentális egészségét. Nagy volt az érdeklődés a tavalyi előadások iránt is. A szülőknek fontos, hogy megfelelő módon és időben megfelelő technológiai kompetenciát tudjanak a gyerekeik kezébe adni”- hangsúlyozta Pöltl Ákos.

Az ismeretszélesítő előadások és a megoldásokat kínáló gyakorlati workshopok idén is folytatódnak.

Forrás: Csepel.hu

Itt lehet hozzászólni !