Demszky nem volt elégedett Hagyóval, mégis jutalmazta
MTI, Hírszerző, Mno.hu
A rendőrség birtokában van minden olyan bizonyíték, dokumentum, amelyek felhasználásával le tudják folytatni a nyomozást a BKV-ügyben, amelyben újabb gyanúsítottak is lehetnek – mondta Bencze József országos rendőrfőkapitány a Magyar Televízió A Szólás Szabadsága című műsorában vasárnap este.
Ha minden héten érkezik tíz új feljelentés a rendőrségre a BKV-s ügyekkel kapcsolatban, az nem zavarja a nyomozást, hiszen minden ilyen ügyet egyesítenek – tette hozzá. Elmondta azt is: valóban nem érkezett a rendőrséghez annyi feljelentés, mint amennyiről “a sajtóhírek szólnak”. Jelenleg tíz embert gyanúsítanak, négyen vannak előzetes letartóztatásban, több mint egy tucat embert hallgattak ki, és az ügynek közel sincs vége – mondta Bencze József.
Közölte azt is: a BRFK minden dokumentumot megkapott a BKV-tól, amit kért. Elmondása szerint a BKV-ügy nyomozásával kapcsolatban “egyik oldalról” sem érkezett a rendőrséghez semmilyen kérés, vagy elvárás, mivel jogi, és nem politikai felelősséget vizsgálnak több szakértő bevonásával.
A Népszabadság szombati számában írt arról, hogy a BKV csaknem ötször annyi feljelentésről beszél, mint amennyit a rendőrség valójában megkapott. A napilapnak Bodnár Zsolt, a budapesti rendőrfőkapitány bűnügyi helyettese azt mondta: a BKV-tól összesen tizenkét feljelentést kapott a rendőrség a nyomozás érdemi kezdete, vagyis azóta, amióta a médiában hetente közlik, hogy éppen hány szerződés vagy gyanús végkielégítés ügyében készülnek feljelentést tenni. Ugyanezen idő alatt a BKV-s nyilatkozatok szerint 57 feljelentést kellett volna kapnia a Budapesti Rendőr-főkapitányságnak.
A BKV a cikkre reagálva közölte: a közlekedési társaság “mindig a már megtett lépéseket kommunikálja”. Mint írták: péntekig csaknem 40 cég mintegy 50 gyanús tanácsadói szerződése ügyében tett feljelentést a BKV a BRFK-n ismeretlen tettes ellen, és ezekkel kapcsolatban minden rendelkezésre álló dokumentumot átadott. A feljelentések átvételét a BRFK pecséttel igazolta, a BKV pedig mindig sajtóközleményben tájékoztatta a közvéleményt a megtett intézkedésről – tette hozzá.
Forrás: MTI, MTV, Hírszerző
Demszky nem volt elégedett Hagyóval, mégis jutalmazta
Demszky Gábor nem mond le a BKV-t érintő botrányok miatt – erősítette meg a főpolgármester az egyik kereskeldelmi televízió vasárnap esti műsorának nyilatkozva.
Demszky Gábor a TV2 Napló című műsorában megismételte, hogy vállalja a politikai felelősséget, de nem mond le, „nem szerez ezzel örömet” politikai ellenfeleinek. Hangsúlyozta: a rendőrséggel együtt fel kell göngyölíteni az ügyet, és ha lemondana, hátralépne, azzal azt üzenné, hogy „elvállalja a felelősséget”, amivel nagyon nehéz, kellemetlen helyzetbe hozná azokat, akik ártatlanok. A főpolgármester szerint az ügy azt bizonyítja: kizárólag a rendőrség képes kivizsgálni, ha egy cégnél szervezett módon történik csalás, hűtlen kezelés, egyéb bűncselekmény. Arra a kérdésre, hogy milyen tanácsadói szerződésekről volt szó, azt válaszolta: ez olyan széles körű volt, hogy szinte lehetetlen példát mondani. Általánosságban azt mondta: hogy „zavaros módon össze-vissza mindenre” szerződést kötöttek.
Megismételte, hogy Hagyó Miklóssal súlyos konfliktusai voltak, de a koalíció fenntartása érdekében a szocialista politikus a főpolgármester-helyettesi pozíciójában maradt. „Majd amikor elvettem tőle a feladatot, két hónapon belül felbomlott a koalíció” – emlékeztetett. Arra a felvetésre, hogy akkor miért adott Hagyó Miklósnak jutalmat, Demszky Gábor kijelentette: azért kaptak jutalmat tőle a főpolgármester-helyettesek, mert alacsony a fizetésük, s ezzel próbálta a megfelelő munkára ösztönözni őket. Arra a kérdésre, hogy mit tekint „alacsony fizetésnek”, azt válaszolta, hogy ezek a fizetések körülbelül nettó 500 ezer forintot tettek ki. Mint hangsúlyozta, Hagyó gazdag ember, aki „nincs rászorulva”, de ő ebben az ügyben nem akart konfliktust.
Mesterházy Ernővel kapcsolatban a főpolgármester azt mondta: a tanácsadó 2002-ben került be a választási kampányába, „egyfajta baráti tanácsadás volt ez”. Kifejtette: Mesterházy Ernő kapcsolatteremtő, kapcsolatépítő képessége fontos, használható volt a város számára, információk begyűjtésével, összegzésével kapcsolatos képessége pedig „egészen rendkívüli” volt.
Forrás: MTI, Mno.hu
Szegínyek, a nettó 500 e Ft aprópénz volt mindennek az oka.
A tv interjúban Demszky szégyellte kimondani, bűntudata volt helyettese aprópénze miatt.
Amikor sok ezer állami alkalmazott menedzser ennek a többszörösét keresi, konkrét kimutatható teljesítmény nélkül, tényleg aprópénz. Nekik.
A magyar bankelnök is az amerikainak a kétszeresét keresi.
Na ja, megdolgozott érte, nem ő tehet róla, hogy kollégája csóringer országban lapátol.
Úgy kell neki, vegyen példát a gazdag MO-ról. Dől a lé.
Aki nem érti, miért és hová jutottunk, olvassa a BKV történetét.
a h…e demszkyt kirobbantani sem lehet a helyéről! ez azért nagy pofátlanság tőle, hogy nem mond le. ki hiszi el, hogy ö nem tudott semmiről? akkor meg miért van ott??????
Azért jutalmazta, amit tett és hallgatott arról, mennyi belőle De(ré)mszkyé.