Helyi Téma
Elkészült a csepeli Szent István út, építése azonban nem volt zökkenőmentes, s még most is vannak hiányosságok. A buszmegállókat újra felbontották, a szegélyköveket is újrarakták. Járdafelújításra azonban már nem futotta.
Nem felhőtlen a Szent István útiak öröme a beruházás kapcsán. A hiányosságok mindennapos problémákat okoznak. – A tervezés kívánnivalót hagy maga után. A buszmegállókat, miután elkészültek, ismét feltörték, majd újraépítették. Ez bizonyára komoly többletköltséget okozott – vélekedik F. Ferenc, aki az utcában lakik, és végig látta a kivitelezési cirkuszt. Az ő kapubejárójának szegélyköveit is újrarakták.
Mint mondja, az útszakasz első részén a kapubehajtók széleit megcsinálták, hogy megfogják a földet, a Szent István út végén viszont ezt nem végezték el. – A szegélyek néhol élesen kiállnak, akadályozva a be- és kihajtást, illetve a felhajtást a járdára. Sok helyen még a betonozás is hiányzik a járdáig, az aszfaltról nem is beszélve. Hogy felelhetett ez meg a műszaki átadáson? Úgy tudom, az út a fővárosé, a járda a kerületi önkormányzaté, de nem értem, miért nem lehetett egyeztetve a töredezett járdát is felújítani – elégedetlenkedett a lakó. A főváros kezeli a járdákat is az úttal együtt, tudtuk meg a Csevak Zrt. osztályvezetőjétől. – Az említett útnak a járdával és a zöldterülettel együtt a Fővárosi Önkormányzat a tulajdonosa és a kezelője. Az üzemeltetést az általa megbízott FKF Zrt. végzi. A mostani beruházás keretén belül nem volt fedezet a járda felújítására, ezért az csak a buszmegállókban és az útkereszteződéseknél, az akadálymentesítés miatt történt meg. Az FKF Zrt.
től azt a felvilágosítást kaptuk, hogy a szükséges járdafelújításokat lehetőségeik szerint mihamarabb elvégzik – fejtette ki Csanádi Brigitta, a Csevak Zrt. közterület-fenntartási osztályának vezetője. Hozzátette, a zöldsávok rendezése az út felújítását követően megtörtént. A zöldterület rendezetlenségét a szabálytalanul parkoló gépkocsik okozzák.
A buszmegállókkal és a járdával kapcsolatban a Fővárosi Önkormányzat közlekedési ügyosztályán a következő információt kaptuk:- A buszmegállókat a felújítás után azért bontották fel újra, mert a műszaki átadás-átvétel során a közlekedési ügyosztály minőségi kifogások miatt nem vette át. A buszmegállók és a magáningatlanok kocsibejárójánál lerakott szegélykövek ívének hibáit a kivitelező garanciálisan, saját költségére javította ki. A Szent István utat TEÚT pályázati források igénybevételével újítottuk fel, melyben a járdarekonstrukció nem számolható el.
Forrás: Helyi Téma
Elsőre nem sikerült eltalálni a szegélyköveket… A Szent István út végén élőknek mikor lesz csatornájuk?
Minek a csatorna? Nekem nem hiányzik, hogy csatornázás címén hetekig-hónapokig vacakoljanak az utcában, ami porral, zajjal jár, és mindenféle útakadályok keletkezésével, amelyektől nem lehet rendesen közlekedni még gyalogosan sem. Arról nem is beszélve, hogy megjelenik egy rakás bunkó melós, akik a lapáton támaszkodás közben bebámulnak a kertembe, no meg becsengetnek vízért, esetleg kávéért, vagy azért hogy éjjelre berakhassák a szerszámokat a kertbe, amikért aztán másnap reggel 6-kor jönnek vissza.
Másrészt ha létesítik a csatornát, kötelező rácsatlakozni, ehhez fel kell túrni a fél kertet, amiért még fizetnem is kell, ráadásul be kell engedjem a tapló munkásokat, akik a kertben dobálják szét a csikkeket, a papírzsebkendőket és felesüvegeket jobb esetben az árokba dobják.
Miután elkészül a csatorna, fizethetem a csatornadíjat, ami jóval több, mint a vízdíj, a locsolásért nem szívesen fizetnék szennyvízdíjat, a locsolóvíz mérésére külön locsolómérőt kell felszereltetni a kerti csapra, ami szintén pénzbe kerül, és hat évente cseréltetni kell.
Arról is érdemes szót ejteni, hogy a csatorna elveszi a szippantósok munkáját, akiknek szintén meg kell élniük valamiből.
Ez a nyárfás u. sarki buszmegálló?
Na, azon a kereszteződésen még kellett volna kicsit gondolkodni…:(
az nagyobb ciki,hogy a csepel pályánál lévő megállót egyszerűen leaszfaltozták,nem tud félreállni a busz pont a lámpa előtt 50 m-el…egyszer-kétszer majdnem csattanás lett már belőle
T. zed!
Mind igaz, amit irt, de addig a mellékutcákban élők port nyelnek -nagyon sokat – , mert útburkolatot csak akkor kapnak, ha a közműveket lefektetik. Mellesleg a csatornára azért van szükség, hogy ne a folyókba és földbe kerüljön a szenny. Az útra a portalanitáson túl azért is szükség van, hogy esős időben is viszonylag tiszta cipőben, nadrágban tudjuk elérni a kapubejárót és ne a szomszéd keritésén kapaszkodva tudjuk megközeliteni azt. Nem a csatornáról való lemondás a megoldás, hanem olyan társadalom megteremtése, ahol csatornadij kifizetése nem okoz gondot az embereknek!
Kedves Földhözragadva!
Igen ez a Nyárfás utcai megálló.
És amit akartam írni:
Én tényleg nem értem mit csinálnak ott. kb 2 hónap leforgása alatt megcsinálták az utat, majd felszedték és megint megcsinálták. Felfestettek zebrát ami 1 hónapig körülbelül “élt” most meg le van festve sárga x-el hogy érvénytelen. Akkor minek csinálták???
Én nem akarom h lebetonozzák az utcánkat mert akkor a sok örült sofőr az út levágása miatt nálunk száguldozna el. Így is van sok örült nem kell még több. Pedig nincs 200 m se az utcánk:(
úgy kell nevelni a gyerekeinket, hogy tiszteljék mások épségét! Ez is tőlünk függ! Mindent a családból hoz magával az ember. Nem lehet azért lemondani a fejlődésről, mert “sok őrült van”. Az őrülteket rá kell szoritani a közösség által előirt normák betartására.