Interjú Beleznay Éva főépítésszel
HírExtra, Csepel.info
Végeláthatatlan felújítások, örökös útlezárások, kaotikus közlekedési helyzet nehezítik meg a fővárosiak mindennapjait. Budapest főépítésze azonban optimista. Az óriás üvegbálna és a felhőkarcolók kora következhet. Beleznay Évát kérdeztük.
A városban jelenleg “non-stop felfordulás” van, utakat, hidakat zárnak le megnehezítve ezzel a városi közlekedést. Ez jele lehet akár a dinamikus fejlődésnek, vagy csak ilyen „tűzoltás” jellegű munkákra van pénz?
Ezek a fejlesztéseket jelzik, az Európai Uniós forrásoknak a megszerzését, illetve felhasználását a városfejlesztés érdekében. Az Európai Unió az ilyen térségeknek, mint Budapest és környéke csak korlátozott ideig ad lehetőséget támogatásra, és mindenki ebben a négy évben – tehát a 2007-től 2011-ig terjedő időszakban – hívja le ezeket az Uniós forrásokat. Mind, amit a Budapest Szíve program, mind, amit a főváros és a kerületek partnerségében csinálunk – hidak felújítása, a metró-projekt és a kapcsolódó közútfejlesztések – az Európai Uniós források által lehetővé tett fővárosi fejlesztéseket mutatják.
Lehet már látni, hogy körülbelül mikor lesz vége ezeknek?
2012-ben ezek a munkák lezáródnak. A Szabadság-hidat átadtuk, befejeződik mind a metró, mind az új főutca (a Petőfi Sándor utca-tengely), a Károly-körút és ami még most az Astoriától a József Attila utcáig a következő időben fog átalakulni és megvalósulni a Budapest Szíve program keretében. A Március 15. téren és a Roosevelt téren is várhatók a következő három évben fejlesztések, átalakítások. Mindezek azért, hogy az itt lakók, itt dolgozók és idelátogatók egy Budapesthez méltó belvárosi közterületrendszert kapjanak.
Ha már a felújításokról van szó, miért nem extravagánsabb középületeket, egy arculatilag különlegesebb megjelenést szeretnénk keresni, mikor egy város turisztikai értékét is ezek a dolgok adják?
A főváros két most épülő középülete, a Közraktárak és a Városháza is olyan építészeti arculatot hoz, ami illeszkedik Budapest történelmi belvárosához, de a 21. század új építészetét is magában hordozza. A közraktárak épülete a régi épületegyüttes közé egy bálnához, cethez hasonlító üvegkupolával egészül ki.
A CET egyébként egy mozaikszó, ami a Central European Time-ot jelenti, tehát egy szójáték, a bálnára és a közép-európai időzónára utaló jelkép. A Városháza-tömb megújítására is most készültek el a nemzetközi tervpályázatban nyertes terv alapján az engedélyezési tervdokumentációk, s a következő évben a megvalósítását is meghirdetjük magánfejlesztő bevonásával.
Ön a modern építészet elkötelezettje, vagy inkább a hagyományos városkép megőrzésén dolgozik?
Én a kettő összhangjának vagyok az elkötelezettje. Budapesten nagyon fontos az a történeti érték, amit a város, az eklektikus városmag a Duna-menti, az elmúlt kétezer év építészetét magában hordozó múltja mutat, ugyanakkor nagyon lényegesnek tartom, hogy végre megjelenjen egy ezt kiegészítő, nagyon színvonalas 21. századi építészet is. Nem szerencsés, ha egy általános, globális tendenciát próbálunk meg Budapestre behozni; tehát a fejlődés útja mindenképpen Budapest értékeihez illeszkedő, de a 21. századra jellemző arculatot kell, hogy hozzon.
Ebbe a koncepcióba akár belefér az is, hogy felhőkarcolók lesznek egyszer a városban?
A felhőkarcoló az egyik kedvenc témája mind a szakmai közönségnek, mind a mindennapi embereknek. A kérdésben egyébként nagyon megosztott a társadalom. Van, aki nem tudja Budapestet elképzelni felhőkarcoló nélkül, és van, aki épp ellenkezőleg, a felhőkarcolókat tartja elképzelhetetlennek. A belvárosi területen biztos, hogy nem szabad felhőkarcolót építeni.
Mi a jelenleg módosítás alatt levő budapesti városrendezési keretszabályzatban egy Csepel-északi területű, egyközpontú felhőkarcolós új városrészt javasolunk. Viszont ez a döntés a Fővárosi Közgyűlés joga. A testület 2002-ben azt a döntést hozta, hogy ne legyenek. Most, 2010 elején újra eléjük kerül a kérdés, az ő ítéletükön múlik, hogy Budapesten lesznek-e felhőkarcolók vagy sem.
Ön ideális fejlődés esetén milyennek álmodja meg a fővárost húsz év múlva?
Én Budapestet egy olyan nagyvárosnak látom, ami ráfordul a Dunára. Vagyis a mai elszakadás helyett a főváros lakossága számára megnyílik a Duna-part élettel, közterületekkel, korzókkal, parkokkal. Azt álmodom, hogy Budapest közterületei – ahol mindennapjainkat éljük – megújulnak, és sokkal inkább az emberek számára nyújtanak teret, mint a parkoló autók és gépkocsiforgalom számára.
Emellett természetesen fontos, hogy a város működőképes maradjon, tehát a közutak illetve közterületek hierarchiájában legyen egy struktúra, ahol az autók közlekednek, és egy, ahol az emberi élettér van középpontban. Úgy gondolom, még húsz éven belül összeáll Budapestnek az a zöldhálózata, ami most még elszakítottan létezik. Ez egyébként a városi élettér, életmód kérdéséhez kapcsolódik. Magyarul a városban az utcák, terek, parkok rendszerében az emberek szeretnek majd élni, sétálni.
Közbeszéd tárgya ma Budapesten a sétálóutcásítás. A főváros jövője a sétálóutcáké lenne?
Budapest Szíve programunk pont erről szól, vagyis hogy a közterületekről az átmenő forgalmat és a mérhetetlen sok parkoló autót mentesítsük. Mélygarázsokat építünk: a Kossuth téren, a József nádor téren és a Városháza tömb területén is mélygarázs épül. Ezzel nem a helyi parkoló autókat kívánjuk elűzni és ellehetetleníteni, csupán ezt mind szint alá helyezni.
A „sétálóutca” megfogalmazás egyébként nem egészen pontos, hiszen ezek vegyes utak. A kerékpárosok, gyalogosok és autósok mind megkapják a saját helyüket, utóbbiak közül viszont csak azok, akik helybe jönnek, itt laknak, itt dolgoznak vagy itt vásárolnak. De azok, akik ezt a területet áthaladásra használják – tehát például Kőbányától Rózsadombra szeretnének menni –, ne a belvároson keresztül haladjanak.
Ezáltal lehetővé válik, hogy az egész belső tér arculata teljesen megváltozzon, és olyan élettér jöjjön létre, mint amilyen például a Ráday utca vagy a Liszt Ferenc tér – az egész főváros belső területére nézve egy színvonalasan kialakított terület fákkal, kiülős helyekkel, padokkal és kerékpártárolókkal.
A politikai helyzet most elég bizonytalan. Mennyiben befolyásolhatja egy esetlegesen bekövetkező kormányváltás, hogy mindezek megvalósuljanak?
Úgy vélem, hogy az általunk előkészített és jelenleg is futó projektek mindenki számára fontosak és kívánatosak. Olyan terveken dolgozunk, amelyek megvalósulása politikától függetlenül összvárosi érdek. Véleményem szerint egy országos turisztikai célterület, mint a belváros és a helyi lakosságot kiszolgáló program politikamentesen meg tud valósulni. Ugyanígy, a hidak megújítása, egy Duna-menti partrendezés vagy a városi lakók és a víz kapcsolatának a megoldása mindenki számára fontos kérdések.
Önnek mi a szívügye?
Ezt nagyon nehéz megmondani. Én a Dunát mondanám egy szívügyemnek és – bár ez nagyon szlogenszerűen hangzik – Budapest fenntarthatóságát. Úgy fejlesszük a várost, hogy az egy kedvezőbb használatot biztosítson a városlakóknak, és mindezt hosszabb távon fenntarthatón, működtethetően. Fontosnak tartom, hogy mindezeket a programokat együtt csináljuk a lakossággal, a civil szervezetekkel, hiszen a felülről jövő nagy projektek csak úgy biztosíthatók, hogyha már a kezdet kezdetétől az alulról jövő kezdeményezések is támogatják, befogadják, magukénak érzik ezeket.
Hogyan biztosítják annak a lehetőségét, hogy a budapesti civil lakosság is beleszólhasson a budapesti városkép alakulásába?
Mi minden szinten megpróbáljuk. Nyilván egy fővárosi szabályozási keretterv-készítés során az építési törvény is előírja, de mi úgy gondoljuk, hogy a civileknek legyen lehetőségük, hogy ezt véleményezzék, és már a kezdet kezdetén az ő javaslataik alapján kerüljenek ezek a tervek továbbfejlesztésre. Emellett a főváros cége, a Studio Metropolitana sok hasonló kezdeményezést folytat. Említhetném akár a Futurbia programot, ami a város jövőjéről szóló párbeszéd vagy az Urbitális Majálist, ami a tavaszi időszakban a lakosságot megmozgató, a városfejlesztésről a véleményüket kérő rendezvénysorozat.
De itt van a mostanában Rákóczi úton megrendezett nyílt nap, amiben mindenki, a helyi lakostól kezdve a szervezeteken keresztül a tulajdonosokig, gazdasági cégekig bele tudja adni a saját elgondolását. Hasonlóan ezekhez, a Duna-program előkészítésénél is egy ilyen szervezeti rendszert ajánlunk. Hogy ne zárt ajtók mögött, szakértői tanulmány alapján kerüljenek megfogalmazásra a tervek, hanem a kerületek, a főváros, az állam, a szakmai civil szervezetek és lakossági fórumok keretében, lényegében az érintettek teljes spektruma meg tudja fogalmazni az elvárásait a programmal kapcsolatban.
Természetesen utána ennek a szintetizált, összefogott eredményét a Fővárosi Közgyűlés kell, hogy elfogadja. Tehát azt gondolom, hogy ebben a folyamatban mind a városon belüli előkészítési folyamatok, mind a város által erre a témára létrehozott Studio Metropolitana révén az elmúlt két évben sokkal erősebbek lettünk, mint a korábbi időszakban.
Pokolitornyok pedig nem lesznek Csepelen, mint ahogy Beleznay Éva megbízott főépítész is repülni fog az állásából hatalomváltás után. Schneller István főépítész azért kényszerült lemondani, mert nem bírt a Julius Ofer vezette Autóker Holdinggal, amely a Népsziget melletti építkezésnél a tervben engedélyezett lépcsősen emelkedő, különböző magasságú házak helyett, egységesen 10emeletes, 32m magas épületeket húzott fel. Eredetileg a Duna parton 6emeletes, majd beljebb egyre magasabb épületek voltak engedélyezve. Magyarországon ilyenkor, ha nem magyar a befektető, nem bontanak, hanem a főépítész mond le. Na ennek remélem vége lesz Demszky bukásával, ha még sem, majd kinyitjuk a szánkat.
Az ugyancsak nem magyar, Moshe Yohalis által tulajdonolt Elephant Holding egyenlőre nem tud Csepelen lakóparkot építeni a Kisduna-partra.
Reméljül, ez a jövőben is így marad.
A felhőkarcoló alsó határa kb. 150 méter. Nagyjából e fölött neveznek egy épületet “felhőkarcolónak”. Felőlem nyugodtan épülhetnének ilyen vagy ennél magasabb épületek Budapesten (természetesen nem a belső kerületekben). Engem nem zavarnának ezek az épületek, sőt mindig lenyűgöztek. Nem utasítanám el ostoba ideológiai okok miatt, hogy szinesítsék fővárosunkat.
Egyébként az sem zavar, ha külföldi befektető építi. Tőkeszegény országban élve tisztában vagyok vele, hogy szükségünk van a külföldi működőtőke beáramlására. Mineden értelmes tevékenységet, és közterheket fizető, munkahelyeket teremtő vállalkozást üdvözlök.
Tornyokra visszatérve: biztos lehetne olyan tornyokat építeni melyek jelképeivé, és ismertetőjeleivé válhatnának a városnak.
Gordon és arra miért nem reagálsz, ami miatt lemondott Schneller István főépítész. Erről nincs véleményed. Másrészt kinek épülnének azok a tornyok, az ország lakossága folyamatosan csökken, a befektetési célú építkezés pedig meghalt. Floridában feleannyiért lehet appartementet kapni, mint Budapesten, s ott sem kell senkinek. Amerikában legalább 2 millió lakás bedöglött a kedves bankoknak köszönhetően. Ma építeni csak azoknak érdemes, akik a saját valós lakásigényüken szeretnék kielégíteni. Az itt épített új lakások legalább negyven százaléka eladatlan, a befektető csak veszteséggel tudna túladni rajta. A Spanyolországban csődöt jelentett Fadesa csak akkor tud itt valamit kezdeni a csepeli 84 hektárjával, ha lesz olimpia vagy amit én várok, felbomlik az Únió, s a helyébe itt létrejövő regionális államszövetségnek kormányzati központra lesz szüksége. Gyurcsány is csak feleslegesen költött el 10Mrd-ot a Nyugatinál általa kitalált grandiózus kormányzati központra.
Amit te elmondtál a befektetőkről, az nem egyéb üres liberális lózungnál.
“felbomlik az Únió, s a helyébe itt létrejövő regionális államszövetségnek kormányzati központra lesz szüksége” – uff, höhöhöhöhö-hihihihi.. bakker… hi-hi-hi… ühmmm…. he-he-he.. na, most egy picit elmegyek kirögöni magamat (vagy Váteszt – kinek hogy tetszik), aztán jövök vissza az érdemi válasszal… höhö..”regionális államszövetség”… ez a gyerek teljesen kész, Vátesz teljesen készvan..höhöhöhöhö..bocs…de tényleg fulladok a röhögéstől. 😀
Na, kezdem megemészteni a Vátesz által a fentiekben laírt bődületes ostobaságot…
Vátesz! Mond már el nekünk, hogy milyen államok alkotmák az általad elképzelt regionális államszövetséget? Modzsahedisztán, Degeneralisztán, meg egyéb félholdasok. Gondolom a saria szerint lenne a törvénykezés, és ti nagymagyar mélykeresztyének a müezzin szavára vonulnátok imára, és amikor épp nem Allahoz imátkoznátok és a kaftánosok “szabadságharcáról” áradoznátok, akkor szerveznétek a Dzsihadot a “gonosz” tőkések és a nyugat ellen… hi-hi. 🙂 Szegény szerencsétlenek.
Tudod Vátesz szerintem az lehet veled a baj, hogy mióta a segílyből vagy kölcsönből megvetted életed első könyvtárjegyét, olyan szavakat és kifejezéseket is elkezdtél felvenni, melyekről azt sem tudod, hogy mit jelent. Itt van példának ez a mostani regionális izémizé… 🙂
“Amit te elmondtál a befektetőkről, az nem egyéb üres liberális lózungnál.” Tévedsz. Amit én mondtam az egy logikus érvelés arra vonatkozólag, hogy hogyan juttassunk működőtőkét a tőkeszegény gazdaságunkba. Ahhoz ugyanis hogy termelni tudj, és gazdasági tevékenység végeredményeként értéket állíts elő elsősorban forrásokra van szükség. A termelést folytató egységek (gyárak, üzemek, szövetkezetek stb.,stb.) és a termeléshez szükséges anyagok (pl.: nyersanyag, energia) ugyanis nem maguktól teremtődnek.
Egy üzem nem magától nő ki a földből, nem elég ha modzsahedisztán mélykeresztyén jobbikbalos főmuftija felmutattja kelet felé a Koránt. Forrást pedig a tőkés hoz. Ha nincs tőke, akkor nincs üzem, nincs termelés, az embereknek nincs munkahelye, a központi költségvetésnek nincs adóbevétele, a helyi önkorinak sincs központból kapott forrása. Nincs pénz a közintézméynekre, nincs oktatás, nincs egészségügy, nincsenek sporegyesületet… semmi nincs. Ezt csak egy bolond nem képes felfogni…
Hazánknak szüksége van a működőtőkére, hogy a foglalkoztatottság minél magasabb legyen, hogy megfelelő technológiák meghonosításával az egy főre jutó termelékenységünk növekedjen, hogy a mindenapi munkájával minél több ember értéket tudjon előállítani. Mert a nagy elosztásnál (pl.: központi költségvetés) csak azt oszthatjuk szét (pl.: nyugdíjként, vagy az oktatásnak, vagy az egészségügynek, vagy egyéb alrendszereknek), amit közösen megtermelünk.
Gordon, megismétlem, arra miért nem válaszolsz, amit kérdezek?
Gordon és arra miért nem reagálsz, ami miatt lemondott Schneller István főépítész. Erről nincs véleményed. Másrészt kinek épülnének azok a tornyok, az ország lakossága folyamatosan csökken, a befektetési célú építkezés pedig meghalt. Floridában feleannyiért lehet appartementet kapni, mint Budapesten, s ott sem kell senkinek. Amerikában legalább 2 millió lakás bedöglött a kedves bankoknak köszönhetően. Ma építeni csak azoknak érdemes, akik a saját valós lakásigényüken szeretnék kielégíteni. Az itt épített új lakások legalább negyven százaléka eladatlan, a befektető csak veszteséggel tudna túladni rajta.
Az államszövetség lehetne akár a Magyar Szent Korona Országai is.
De nekem bármi jobb, ennél az Úniónál, az már akkor is hazugság volt, amikor KÖZÖS PIAC-nak hívták. Az erősek legázolják a gyengék gazdaságát.
Nov. 13-án a következő választ adtam banikó hasonló kérdésére:
“Hozzászólásaim logikusak, lényegretörőek, bár néha tényleg vissza kell fognom magamat, hogy írjam tele a fórumot. Amint azt látod vannak kérdések, melyek egyáltalán nem érdekelnek és vannak olyanok, melyek kapcsán rengeteget tudok írni.
Látható az is, hogy egy-egy összeszedett, lényegretörő, logikus eszmefuttatásom után nem nagyon tudtok hasonlóan összeszedett válaszokat írni, ezért van az, hogy csak egy-egy megjegyzést tesztek, vagy kiragadtok az egész kérdésből egy-egy részkérdést, és azokba kapaszkodtok.”
Nos nem tudom mi áll Schneller úr döntése között, de a mondandóm szempontjából nem is lényeges, hisz ha elolvasod első itteni hsz-emet, akkor láthatod, hogy a felhőkarcolók kérdését nem helyi vircsaftok oldaláról közelítettem meg, nem is abból a szempontból, hogy milyen származású tőkéből valósulna meg, hanem nagy általánosságokban mondtam el lényegretörő véleményemet a kérdésről.
Ahogy azt írtam támogatom, hogy Budapest egyes részein 150 méter vagy annál magasabb épületek épülhessenek, mert ezek a tornyok jelképeivé válhatnak a városnak, egy újjászülető és erősödő Magyarországnak. A világ számos országában épülnek ilyen tornyok, néha a sivatag közepére. Nem csupán gazdasági funkciójuk van, hanem növelik is egy-egy állam presztizsét, megbecsülését. Mindezt ostoba megalapozatlan ideológiai okoknál fogva elutasítani badarság lenne. Főleg egy jobboldali, hazája javát és gazdasági felemelkedését kívánó ember számára.
Folyt.köv
Amit az ingatlanpiacról elmondtál az megint csak részben igaz, a nagy része ostobaság. A hozzád hasonló alacsony gazdasági intelligánciával megáldott/megvert emberek azok, akik válságok idején “eladnak”, és szabadulnak mindentől (általában már késve).
A hozzám hasonlók viszont ha van rá források, akkor pont válságok idején fektetnek be, ilyenkor terjeszkednek, kockáztatnak, próbálnak előretörni. Igen, most sok helyen a béka segge alatt van az ingatlanok értéke (bár tegyük hozzá, hogy a piac az utóbbi időkben egy picit túlfűtött is volt). Mit csinál ekkor az ostoba? Semmit. Vár, meg siránkozik mint te. Döglődik az ingatlanpiac? Döglődik az építőipar? Igen. Mit csinál az értelmes befektető? Beinvesztál, és a válság miatt valószínűleg a megszorult ilyen-olyan építési vállakozásoknál is jóval kedvezőbb árakat tud kialakulni. A befektetése meg fog térülni. Pár év múlva mikor megindulunk kifelé a válságból és éledezni fog a piac a kedvezményes áron megszerzett, előteremtett érték extra profittal lesz majd eladható.
Na ez a különbség egy ostoba és egy értelmes ember között. Az ostoba bömböl mint egy ostoba jobbikbalos félidióta, míg az értelmes ember befektet, mert tudja, hogy a leszállóágot felszállóág követi majd, és pont válság idején kell – megfontoltan, de bátran – befektetni.
Mindjárt írok a szentkoronázásodra is választ… 🙂
Folyt.köv
Az írja Vátesz: “Az államszövetség lehetne akár a Magyar Szent Korona Országai is.
De nekem bármi jobb, ennél az Úniónál, az már akkor is hazugság volt, amikor KÖZÖS PIAC-nak hívták.”
No, ezt csodálatosan kifejtetted. Ha ennyi a jövőképed, akkor szerintem még sokat kell okosodnod.
Van egy rossz hírem, melynek én sem örülök, de attól még tény: A mi Szentkoronánk a Kárpát-medencében élő 12,3 millió magyar leszámítva baromian nem érdekel semmilyen egyéb népet. Az utódállamokban volt megszállóként tekintenek ránk, a történelem szinpadáról lehetőleg lesöprendő kulturaként. Tök mindegy hogy ebben igazuk van, vagy nincs, ettől még a tények tények maradnak.
folyt.köv
Regionális államszövetséget vízionálsz (a regionális szót egyébként az uniós kommunikációból lested el), mely az EU helyét töltené be. Mindezt olyan népekkel karöltve, melyeknek eszük ágában sincs szövetségre lépni velünk, főleg nem úgy, hogy Budapesten lesz a szövetség központja Szöveteségben lenni velünk legfeljebb csak a NATO és az EU keretében hajlandóak (plusz egyéb kisebb nagyobb létező szervezetek), mert nekik is érdekük az említett szervezetekben a tagság – egyébként ezen szervezetek garantálják jelenleg a békét a térségünkben.
Ha ezek a nemzetközi szervezetek, megállapodások, rendszerek nem fognak létezni szerinted melyik állam lesz, aki ellen azonnal összefognak majd a szomszédeink? Lehet találgatni… Mind gazdasági, mind katonai téren (és egyéb erőforrások terén) irdatlan erőfölényben vannak velünk szemben. Olyan fölényben, melyet ostoba jobbikbalos degenerált Gede-testvéreken szocializálódott müezzinrajongó virtussal sem fogsz tudni kompenzálni. A térség politikai stabilitását és a status quo-t fenn kell tartani. Ha a mai nemzetközi politikai rend felbomlik, akkor nemhogy regionális államszövetség, meg Szentkoronázás nem lesz, hanem vélhetően Magyarország sem…
folyt.köv
Nézzük a Felvidéket: szerinted az ott élő kb. 600 ezer magyar leszámítva még ki szeretne a “Magyar Szent Korona Országai”-ban élni. Senki. A kb. 4,4 milliószlovák legalábbis tuti nem. Az Erdélyben élő több mint 5 millió román garantáltan hasonlóképpen gondolkodik. Az kb. 5 millió horvát szintén, a szerbekről, ukránokról, szlovénekről, osztrákokról nem is beszélve.
Egy ostoba ember vizionál olyasmit aminek semmiféle alapja sincs. Nekünk nem a Szent Korona országszövetségének, vagy mit tudom én hogy minek a feltámadásán kell agyalnunk, hanem azon, hogy szűkös forrásainkból hogyan tartsuk a 2,3 millió nem a mai Magyarországon, de a Kárpát-medencében élő magyart. Nem lesz könnyű akárcsak egyetlen várost se megtartani magyarnak hosszabb távon.
Hogy mit lehetne lépni ezen a téren? Nos, az uniónak szerencsére van egy olyan féltékenyen védett belső szabálya, mely a tőke szabad áramlásáról szól… a többit majd egyszer talán leírom. Addig gondolkodj azon, hogy Gordon mit is akar ebből kihozni.
Gordon!
Mostmár érthető a fene nagy okosságod, a felsőségi érzéseid.
Edig nem árultad el, hogy Te is azok közé tartozol, akiknek ezt a két
évtizedet köszönhetjük. Még
Gordon!
Te kis ravasz! Mostmár tudom a fenti fejtegetéseidből, mitől érzed Te
felsőbbrendűnek, okosabbnak magadat az összes többi fórumozotól.
Ezek szerint neked is köszönhetjük a nagy átlag nyomorúságát. Aki
az itteni fórumozókat arról oktatja ki, hogy milyen jó is most befektetni,
(mert ugye neked van mit?) annál valami nincs rendben. A nagy átlagnak
megélhetési gondjai vannak, nem forgolódik nyugtalanul: hová is tegye
azt a rengeteg pénzét. Nem is hiányzik már más nekünk, csak a még
több külföldi befektető, meg a tábla: Magyaroszág elkelt!
A szükös forrásainkból pedig az itt élő magyarokat sem tudjuk ellátni,
nemhogy a határon kivül élőket. Amig a multik különféle adókedvezmé-
nyeket kapnak, addig a magyar vállalkozót az indulása pillanatában
tehelik az adók. Még nem is keresett, de már fizethet.
Megjegyzem: nem vagyok hisztis, nem vagyok szüklátókörü, de nemcsak
nézek látok is!
Bocsi valami technikai hiba miatt a törölt is ment az elején.
Gordon:
Megint a lovak közé vágod a gyeplőt és szárnyalva teleírod az info.-t katedrális baromságokkal. Elméleti ostobaságaid folyományát olvasva elképedek, hogy léteznek ma Magyarországon olyan Don Quijote-k, mint Te. Borzasztóan ostoba dolog az élet gyakorlatiasságát figyelmen kívül hagyni. Végigolvastalak és egyszer sem véltem felfedezni, hogy a nagyon okos Gordonnak fel sem tűnik, hogy miféle grandiózus terveket futtatnak párhuzamosan. Felhőkarcolók vagy olimpia? Felhőkarcolók és olimpia? Egyik nagyobb blődség, mint a másik. Nem tudok elszakadni a gondolattól, hogy bármelyik, vagy mindkettő tervezésére sok-sok milliárdot fognak elkölteni. Hogy soha nem valósul meg? Vajon kit lehet majd elszámoltatni, számonkérni?
kispajtás! Ha igazán végigolvastad volna Gordont – nem csak most, hanem rendszeresen -, akkor magad is olvashattad volna tőlem az válalkozókról szóló pár nappal ezelőtti bejegyzésnél:
“Nem érzem reálisnak az olimpiarendezési szándékokat. Nálunk nagyobb és erősebb városok sem kapták meg az utóbbi évtizedekben.”
Az “elméleti ostobaságot” nem én produkálom, hanem akik jövőbeni “regionális államszövetségek” létezésébe ringatják magukat. Láthattuk: a Vátesz féle államszövetség létrejöttét, életképességét semmi sem támasztja alá. Persze adott neki egy szép nevet, de ezen kívül semmi nem történt (“Magyar Szent Korona Országai”). Badarság az egész. Kb. ahhoz hasonló, amikor a csepeli elvtársak elnevezik soha meg nem valósuló terveiket.
Teljesen másról beszélek, mint ahol te tartasz.
folyt.köv.
Elméleti fejlesztési irányokat/lehetőségeket fejtegetek, ezért írtam hogy nem zavarnának a toronyházak Budapesten. A csepeli rögvalóságot direkt kihagytam az egészből, próbáltam most egy kicsit félretenni a csepeli elvtársak által teremtett elcseszett helyzet és borulátó környezetet, ahol – egyébként jogosan – az ember azt érzi, hogy amikor a politikai vezetők fejlesztési tervekről beszélnek az ugyis csak a mutyiról és a kamuról szól. A csepeli elvtársak nem is képesek elképzelni, hogy egy terv megvalósulása ne az ő személyes mutyijukról szóljon. Szánalmas társaság, nem érdemli meg hogy a köz ügyeiben döntéseket hozzon.
De nem róluk szóltak a fenti hsz-eim, és a banikóval a Vörös Csillag csehóról szóló bejegyzésnél folytatott élénk vitám sem. Sajnos banikó továbbra is csak a saját fájdalmait képes leírni ezen a fórumon. Összességében blőd dolgokat ír, de ezt már megszokhattuk. Felesleges a hozzá hasonló tenyeres talpasoknak elmagyaráznii a létező világ egyéb összefüggéseit, különböző folyamatokat, törvényszerűségeket.
Azt gondolom, hogy a Duna-partra szüksége van a csepeli embereknek. Aki nem tudja megfizetni a külföldi nyaralásokat,de esetleg a belföldit sem, itt legalább kikapcsolódhat. A nyáron egy ismerősömmel végigsétáltunk a parton és rengeteg ember volt kint,horgásztak,piknikeztek, jól érezték magukat. Nem kellene ezt a kis örömöt is elvenni azoktól akiknek nincs más lehetőségük a kikapcsolódásra, pihenésre. Nem örülnék annak,ha Csepel kisvárosi jellegét felhőkarcolókkal vennék el.
kispajtás! Tehát a “a nagyon okos Gordonnak” már régen feltűnt – ha figyelemesen olvasnád, akkor észrevetted volna – hogy nem az elvtársak kamuprojektjei hozzák meg az igazi előrelépést.
Még egy ostoba is ráérezhet valamire (lásd Vátesz). Csak teljesen rossz irányból közelít a kérdéshez. A regionális központ elképzelése nem újkeleti, többen kifejtették már korábban (talán nagyon régen Gordon is beszélt róla, de már nem biztos benne). Budapest az unió keleti felén belül betölthetne a gazdaság bizonyos területein ilyen központ jelleget. Magam például (a Vátesz, banikó, és egyéb oktondik piacgazdaság szapulása helyett) minent megtennék azért, hogy mondjuk nálunk legyen a Közép-európai regionális tőzsde, törekednék egyfajta kereskedelmi központ kialakítására, kutatás-fejlesztési projektek idetelepítésén, vagy egy igazi moderni, fiatalos egyetemváros kialakításán.
A regionális tőzsdén mindenféleképpen elgondolkodnék, mert a Kelet-európai elaprozódott minitőzsdék ugyanis nem igazán szimpatikusak nekem. Nem igazán van értelme ilyen alacsony forgalmak mellett ennyi tőzsdét fenntartani. Súlytalanok.
Kedves Gordon
Mi meg nagyjából szarunk rá , hogy neked tetszik-e a toronyház. Te is csak 1 vagy a sok közül, csak kicsit jelentősebbnek érzed magad a többieknél. Azt hiszem nem vetted észre, hogy a Föld végóráit éli, nyög a sok ostoba, technokrata befektető kapzsisága miatt.
Gusztustalan, ahogy lekezeled az embereket, már én is látom, hogy te szdsz gyökerű lehetsz, azok hisznek ennyire a saját szürkeállományukban. Látjuk mire tellett belőle!
médi! Attól még hogy te nem érted amit Gordon a gazdasági, nemzetpolitikai, és külpolitikai kérdésekről leírt nem kell azt gondolnod, hogy “kicsit jelentősebbnek” érzi magát nálad. Legfeljebb te érzed magad kicsit jelentéktelenebbnek.
Azt írod: “Mi meg nagyjából szarunk rá , hogy neked tetszik-e a toronyház.” Ha csupán ennyi jut eszedbe a fenti vita fősodráról, akkor lehet, hogy kisebbrendűségi érzéseid megalapozottak… 🙂
Gordonka!
Még kér a nép! Elég a vakerből!
Hegyesbítek: most már biztosan megalapozottak. 😀
Kérlek ne hegyesbítsé, hallgassá..
Hi-hi. 🙂 Azt várhatod.
Gordon!
Kinyilatkoztatásaid nem tudom komolyan venni, mivel nélkülöznek egy-
némely alapot. Elárulom Neked, hogy ugy alapjába véve közgazdász
lennék, vagy mifene. A sok süketelésed nem győzött meg arról, hogy
nem hergelésből írod a szövegeidet, mert ilyen kótyagos nem lehetsz.
A nyomortól az ország sz…ni sem tud, de toronyház, tőzsde, olimpia,
stb a szerepel a terveidbe, nomeg a hozzád hasonlóékban. Ha a nép-
nek esze van erősen tiltakozni fog a további kölcsönök ilyen célokra
való felvételére. Tudod semmi ingerem nincs arra, hogy ránk tábláz-
zák a hülyeségekre felvett kölcsönöket. Azt hiszem a nép az eddigiek-
ből sem látott egy kanyit sem, Te és a hozzád hasonlók törleszthetnék
az adósságot. Egyetemi városrészünk már volt, de az is ki lett árulva.
Továbbra is tartom azt az álláspontomat, hogy amíg a gyártelep melletti utcákban isten tudja milyen idős sorházak vannak, földes utcával, meg a HÉV 60 km/h-ra tervezett sínein 30 évnél is idősebb gépek róják a kilométereket, addig nem felhőkarcolókat kéne építeni Csepelre, hogy ezzel azoknak az igényeit szolgálják ki, akiknek amúgy sincs okuk panaszkodni.
Gordon írta: “Még egy ostoba is ráérezhet valamire (lásd Vátesz). ”
Én sok mindenre ráéreztem, én meg ezt írtam:
http://www.csepel.hu/static/e-dok/file//CSEPEL_UJSAG/ARCHIVUM/2006/cs08.pdf 8-dik oldal felső rész
Van aki okoskodik, más meg tesz. A lenézés nem azt minősíti, akit lenéznek. Le style c’est l’homme meme. A stílus maga az ember.
Gordon arra még mindig nem válaszolt, kinek épülnének azok a lakások?
Sehogy se tudok rájönni, én nem vagyok okos kiválasztott.
banikó! “A közgazdaságtan ugyanolyan kapcsolatban áll a politikával, mint a neurológia a személyes érzelmekkel. Amellett, hogy elvben tekinthetnénk barátunkat az idegek bonyolult rendszere által mozgatott organizmusnak, és a rá vonatkozó minden ismereteket és viselkedésével szembeni összes elvárásunkat alapozhatnánk erre a megközelítésre, bizonyos, hogy ilyen módon nem tudnánk őt megérteni úgy, ahogy arra barátság kötelékén keresztül ösztönösen képesek vagyunk. Egy mechanikus testté válna számunkra, amivel szemben a szeretet és a gyűlölet, a szimpátia és a düh, a csodálat és a megvetés, és tulajdonképpen minden sajátosan emberi érzés többé-kevésbé értelmetlenné válna. Kénytelen lennénk elfordulni tőle, mint valami idegenés érthetetlen dologtól. Ugyanígy az is lehetséges, hogy a tisztán tudományos közgazdász a civil társadalmat egy, a tudományos törvényeknek engedelemskedő testnek látja, amely törvények megfogalmazhatóak anélkül, hogy utalnának azokra az eszmékre, értékekre és érzelmekre, amiken keresztül az emberek képesek önmagukatpolitikai létezőként felfogni. Az effajta tudományos vállalkozás egyetlen eredménye a politika érthetetlenné tétele, valamint a közvetlen részvételtől, illetve az egyént körülvevő társadalmi viszonyok elfogadása vagy elutasítása lehetőségéről való lemondás.”
Forrás: Roger Scruton: A konzervativizmus jelentése, 124-125. oldal, Novissima kiadó, 2002.
Nos ezért édeskevés Gordon fejtegetéseire azt válszolnod, hogy te közgazdász vagy. Sajnos még mindig nem sikerült eltalálnod, hogy Gordon milyen “műfajban mozog”.
Mielőtt közgazdász lettél volna érdemes lett volna megtanulnos olvasni. Ha tudnál olvasni, akkor Gordon 10:54-es “Nem érzem reálisnak az olimpiarendezési szándékokat. Nálunk nagyobb és erősebb városok sem kapták meg az utóbbi évtizedekben.” tartalmú hsz-ére nem felelnéd azt, hogy (és most téged idézlek) “A nyomortól az ország sz…ni sem tud, de toronyház, tőzsde, olimpia, stb a szerepel a terveidbe, nomeg a hozzád hasonlóékban.”
Kérdem én: milyen olimpia??? Most már csak olvasni kell megtanulni és lehet hogy számodra is kinyílik a világ. Hi-hi. 🙂
Gordon!
Az egyetemi város-részt sem Te emlegetted ugye? Vagy szerinted én
rosszul tudom a meglevő kiárusitását is? Nem ülök állandóan a számi-
tógép elött, ezért nem is biztos, hogy minden beírásod el tudom olvas-
ni. Nem értelmi fogyatékosságra gondolok, hanem időhiányra. Rosszul
gondolod, hogy a közgazdaságtan nem fér meg a politikával. De igen,
politizálok is, csak nem a neked tetsző oldalon. Baloldali értékeket kép-
viselek, de nem az mszp oldalán. Ez most tudod nem menő, anyagi ha-
szonnal nem jár, de erkölcsivel igen. Mielött megköveznél, közlöm veled,
hogy a régi rendszerben még párttag sem voltam. Egyébként lassan
sejtem milyen műfajban mozogsz. Egyre lennék kiváncsi, vajon miért
írsz magadról harmadik személyben? Ez valami úri gesztus?
Ekkora bődületes baromságot.
Mióta segély a nyugdíj, hogy azt osztják?
– meg, hogy kolektivan termeltük meg – még ilyet?
Persze a sók naplopó politikus, no meg a közgazdászok megtermelték –
Persze, pont ez a luzer banda. – Még mit nem találnak ki?
A napot lopni – igen azt tudnak, de értéket előállítani azt nem.
Rohadtul értenek ezek mindenhez – mondják a frankot, és mégis egetverő nagy okosságukkal a mélybe sodorják az országot.
Dumálnak, ollóznak, idéznek.
Mindent összehordanak, hogy mindent tudnak
– utólag.
Ők
– megmondták, hogy ők tudják a frankot.
Sok, hü-hó duma semmiért.
Gordon, ínadba szállt a bátorságod, leími, kinek épülnének azok a lakások,
amikor az ország lakossága folyamatosan csökken?
Egyébként meg tudd meg, banikó és a “hozzá hasonló tenyeres talpasok” nekem az én népem, pártállásra való tekintet nélkül, bár mi nem vagyunk okos kiválasztottak. Gordon te olyan okos vagy, mint Gyurcsány, akiről Juhász Ferenc az egyik tv reggeli műsorában mondta, “azt hittük, hogy tudja a tutit”.
Kedves Gordon! Miért beszél saját magáról kívülállóként? Nekem úgy tűnik,mintha mindenki fölött állónak gondolná magát. Kérem “szálljon “vissza
a nagy magyar valóságba ! Előre is köszönöm.
Elyza: Gordonnal kapcsolatban ajánlom a figyelmedbe a következő olvasmányokat:
magyarul:
http://hu.wikipedia.org/wiki/WP:TROLL
angolul:
http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_(Internet)
http://encyclopediadramatica.com/Unwarranted_self-importance
http://encyclopediadramatica.com/Troll
Hogy a Vátesz által kérdezgetett lakásokról is szó essen(egyébként ki beszélt itt lakásokról, én nem, csupán épületek megvalósulásának elvi lehetőségeiről értekeztem – ezen épületek nem csupán lakásként funkcionálhatnak):
Már láthatjuk, hogy banikó, Vátesz, és a többi okostojás elvi álláspontja a következő: ne épüljön semmi, ne legyen tőzsde, ne legyenek új lakások, ne legyen Budapest a szűken vett térség kereskedelmi központja, ne legyen találkozóhely a világ minden részéről esetleg ideseregleni kívánó (meg kell teremteni a feltételeket ehhez) fiataloknak. Ne legyen fejlesztés, ne legyen gazdasági előrelépés, ne legyen több kéz, mely dolgozik (ahogy médi írta: “még kér a nép”.) Ez a nagy baj, hogy kér. Ne kérjen, hanem a gazdaság szereplői teremtsenek alkalmat arra, hogy minél több embernek bejelentett munkahelye legyen, és dolgozhason. Mert mint korábban írtam, csak azt oszthajuk szét, amit megtermelünk.
Szerintük elolvasni sem kell semmit, jobb csöndes sötétségben élni, az új informáciok csak összezavarhatják oktondi valóságérzékelésüket.
Gyerekek se szülessenek, mert enni kér, a cigányokkal is az a “baj”, hogy túl sok gyereket hoznak a világra. Ejj, milyen “gonoszak” amiatt. De mi “nemcigányok” (vagyis ők: Vátesz, banikó, Jeniszej, médi stb.) büszkék vagyunk arra a Kádár-rendszerre, mely képes volt produkálni azt a mai napig megdönthetetlennek tűnő csúcsot Magyarország történetében, hogy két egymást követő évben is 200ezer (!) felett volt az elpusztított magzatemberek száma. Bravó!
De szerintem a banikó félék erre ne nagyon legyenek büszkék, inkább széljék magukat.
Ez gyakorlatilag a “merjünk kicsik lenni” kovács lászlói filozófiája… ha ők kovács elvtársukat tartják példaképüknek, akkor tegyék, de én ebből nem kérek.
folyt.köv
Gordon: Fejtsd már ki, kik azok a “világ minden részéről esetleg ideseregleni kívánó fiatalok”, honnan s miért akarnak ide jönni, s a magyaroknak mi ebben a jó. Talán csak nem a globális felmelegedés miatt idejövőknek készíted elő a terepet. Köszönjük, menjenek inkább Grönlandra, van ott elég édesvíz, igaz egyelőre még szilárd halmazállapotban.
Vátesz láthatóan retteg, hogy valaki új lakásokat, irodákat, szolgáltatásokat magába foglaló közösségi találkozóhelyket fog építeni Budapesten. Szerinte ha csökken egy ország lakossága, akkor nincs szükség új lakásokra, mert mivel a népesség nem nő, ezért nem kellenek új lakóhelyek sem.
Szegény bolond nem tudja, hogy egy országban a felépített új lakások és a hozzájuk kapcsolódó infrastruktúra a nemzeti vagyont is gyarapítja. Ez hatványozottan igaz egy lakásra, vagy lakóházra, hisz az nehezen mozdítható el a helyéről (nehezen lehet külföldre vinni).
folyt.köv
Kifejtem Vátesz, de előbb befejezem ezt a gondolatmenetet.. picit várj!
Mint ahogy szegény bolond Vátesz azt sem tudja, hogy az új lakások építése sajnos a kedvezményes otthonteremtési lehetőségek eltörlése miatt is torpant meg. az új kormány fontos feladata, hogy ismét elhetőséget teremtsen a fiatal párok számára, hogy valamilyen könnyített formában lakáshoz tudjanak jutni. A csökkenő lakosság ellenére is szükség van új lakásokra, mert Magyarországon jellemző, hogy egy 1,5 – 2 szobás lakásban több generáció is él. A fiatalok nem tudnak külön költözni, ez is az egyik oka lehet annak, hogy kevesebb gyermeket vállalnak.
Tehát leszögezhetjük: hazánkban lakáséhség van, szükség van új lakások építésére, aki mást mond (mint vátesz) annak fogalma sincs a valóságról
folyt.köv
Magam voltam az egyik leghangosabb aki ezen a fórumon ellenezte a Kis-duna partra tervezett lakópark ötletét. De nem azért, mert a befektető netántán ilyen vagy olyan származású, és nem azért, mert ellene vagyok annak, hogy Csepel lakosságának csökkenése esetleg lassuljon, hanem azért, mert a Kis-duna partnak egész egyszerűen más a funkciója.
Vannak területek, ahova nem valóak új lakások, a Kis-Duna partjáta sem, viszont rengeteg olyan üresen álló terület van, ahova lehet építkezni. Nincs ezzel semmi gond. Minden korszak (mióta nem barlangban élnek az emberek) kialakította a maga épített környezetét. Ez ellen tiltakozni szélmalomharc, a vita legfeljebb abból állhat, hogy más és más épített környezetet szeretnénk a jövőben emgvalósítani. az nem álláspont, hogy ne legyen semmi, ne épüljön semmi, minden jól van úgy ahogy van.
Gordon, te sohase a kérdésre válaszolsz, “kik azok a “világ minden részéről esetleg ideseregleni kívánó fiatalok”, honnan s miért akarnak ide jönni, s a magyaroknak mi ebben a jó.” Akár hogy kisiklasz, úgyis kikényszerítem belőled. Ne hamukázz, azok a lakások valakiknek épülnek.
Egyébként, tényleg ne épüljön semmi, ha az nem a magyaroknak van.
Én ki merem mondani a véleményem, “a magyarok ereje az igaz beszéd”.
Vátesz írja: “Fejtsd már ki, kik azok a “világ minden részéről esetleg ideseregleni kívánó fiatalok”, honnan s miért akarnak ide jönni, s a magyaroknak mi ebben a jó.”
húha… látom megint alapvető gondolkodásmódbeli különbségek vannak. Tehát Vátesz szerint egyetem se legyen, vagy ha van, akkor ne jöjjenek Magyarországra külföldi tehetséges fiatalok tanulni. Ez megint egy jó nagy szamárság.
Kedves Vátesz! Ha jártál volna Krakkóban, akkor tudnád hogy milyen városrészeket képzelek el. Krakkó ugyanis nyitott, befogadó város, mely nyüzsög a fiataloktól. Az ott tanuló fiatalok nem arra vágynak, hogy ott telepedjenek le, egész egyszerűen számukra a világ kinyilt (a rendszerváltás és Lengyelország uniós és Schengeni tagsága kedvezett e téren), és egyetemi éveik során szeretnének megismerni szülőhazájukon kívül egyéb országokat is. Amíg ott tartózkodnak megismerik Lengyelországot, megismerik az ott élő embereket (fiuk a lányoakt, lányo ka fiukat 🙂 ), megismerik a helyi viszonyokat, valamit talán a nyelvből is felszednek, megismerik a helyi kultúrát (mely gazdag), és a helyi szokásokat. Később, egyetemi éveik végeztével a többségük jó képet fog ápolni a befogadó Lengyelországról, és az egyébként gyönyörű Krakkóról. Elviszik Lengyelország jóhírét; a világ bármely pontjára is sodródjanak később (talán majd egyszer vissza is térnek egy kis nyaralásra/telelésre a városba).
No ilyen Budapestet szeretnék én is. Egy befogadó, nyitott, hagyományaira és kultúrájára büszke modern, lüktető metropoliszt, mely pár évre tehetésges embereket vonz magához, akik később szeretettel gondolnak majd rá. Ez az igazi országimázs. Plakátkampányokkal, utifilmekkel megfizethetetlen és elérhetetlen. Remélem egyszer majd úgy tudok végigsétálni a hazai egytemi központok tájékán, hogy a mostaninál népesebb, pezsgőbb életet tapasztalok. Erről beszéltem ““világ minden részéről esetleg ideseregleni kívánó fiatalok” kapcsán.
12:48-asomban válaszoltam a kérdésedre te ütödött, mondtam, hogy maradj veszteg. Látod türelmetlenkedéseddel megint arra volt jó, hogy hülyét csináljon belőled Gordon.
Gordon: amiről írsz, az elérhetetlen álom, a magyarok nem befogadóak, hanem idegengyűlölők. Ide csak az jön külföldről, aki mazochista vagy a balkanizálódásról akar könyvet írni.
Gordon én már azt sem hiszem el, amit kérdezel. Még hogy a nemzetközi (másszóval kozmopolita) tőke azért jönne Magyarországra, hogy az itt tanuló egyetemistának építsen felhőkarcolókat (pokolitornyokat). Hamarabb elhiszem, ha azt írod, az arab pilótáknak építik, hogy toronyiránt repülhessenek. És persze a hét régióba építendő kaszinóváros is az egyetemistáknak épülne, hogy ami megmarad a tandíj után, azt eljátszhassák.
Csepeli: a statisztika szerint az MSZP-s szavazók élenjárnak az idegengyűlöletben, de nekem ezzel semmi bajom, ők is az én népem!
Gordon!
Abban tökékéletesen igazad van, hogy a mai fiataloknak szinte lehetet-
len lakáshoz jutni.Persze nem azért mert nincs – hiszen csak meg kell
nézni az elmúlt időszakban felépült lakások ürességét- lakás, hanem
ezért mert nincs rá pénzük. A nagy beruházási terveiddel egy a gond:
elöbb talán munkahelyek kellenének a régiek helyett, hogy legyen a
fiataloknak miből megvenni, és nem balkáni fizetésekkel, hanem euró-
paival. Áraink már európaiak! Az a lökött külföldi aki pedig ide vágyik,
csak ideig-óráig, amig megszedi magát, nem hiszem hogy M.o-t tarta-
ná vágyai netovábbjának.
Banikó! Most nagyrészt leírtad, amit Gordon az itteni, és a korábbi vitáink során már elmagyarázott neked. A fiatalok valóban nehezen tudnak lakásokhoz jutni és ez biztosan visszaveti a megépülő új lakások végső számát a jelenben és a közeli jövőben.
Ezért írtam, hogy az új kormánynak valamilyen formában vissza kell majd állítani a kedvezményes otthonteremtési lehetőségeket. Ami egyébként nem egyenlő azzal, hogy az új lakások építése állami feladat, vagy monopólium lenne. Erről szó sincs. Ezért írtam korábban, hogy növelni kell a foglalkoztatottságot, hogy minél több ember teremtsen a napi munkájával értéket.
folyt.köv
Az új munkahelyekhez forrásra van szükség, melyet nem tud az állam vagy az önkorik biztosítani. Tőkeszegény ország vagyunk, és források nélkül nem lesz semmi. Ezért van szükség a működőtőke beáramlására, technológiai fejlesztésekre, és munkahelyek teremtésére.
Bár erre te pökhendien azt a valászt adtad, hogy ezirányú fejtegetésem nem érdekelnek. Ja, és hozzátetted, hogy egyébként közgazdász vagy.
Ez engem hidegen hagy, mert látóköröm nem áll meg a közgazdaságnál, annál sokkal szélesebb. De alapvető törvényszerűségeket fontosnak találtam tisztázni.
Aki nyitott szemmel jár, az látja, hogy egyes jelenlegi folyamatok továbbélése gazdasági stagnálásba és demográfiai bukáshoz vezet. Ezen az sem változtat, hogy egyes ostobák most mindenért a cigányságot, egyéb kisebbséget, egyes Közel-keleti vagy Észak-amerikai államokat, vagy a kialalkult nemzetközi politikai viszonyokat és szervezeteket okolják. Ez badarság. A fő probléma a többség életmódjában, gondolkodásmódjában van. Így nehéz lesz talpraállni, nagyon nehéz…
Gordon gyáva válaszolni az utolsó bejegyzésemre. Megjegyzem, azoknak a befektetőknek egy vasuk sincsen, éppenúgy mint Madoffnak se volt, mégis 60Mrd dollár adósságot csinált, így most ülhet 300 évet. Pénze a szorgalmas, takarékos embereknek van, akik betétet helyeznek el a bankoknál, azok meg kiadják mindenféle ingatlanpecér kajmánnak. Azok sokszor elpanamázzák vagy felelőtlenül fektetik be, s az államoknak kell a bankokat megsegíteni, hogy a betétesek pénze el ne vesszen. Magyarul az állam a szorgalmas, takarékos emberek adójából megsegíti a bankokat, hogy azok a szorgalmas, takarékos embereknek valamiből vissza tudják adni a betett pénzüket. A kajmánok meg jót röhögnek, s tovább lopják a mások pénzét. A kajmánok csináljanak ingatlanfejlesztést a Kajmán-szigeteken.
Gordon, a 13.36-os bejegyzésemre nem válaszoltál.
Mivel Vátesz szánalmasan alulmaradt a fenti vitában, ezért 13:36-os vitájában elkezdte összekeverni mindazt az újdonságot, melyet tőlem hallott. A felhőkarcolókat az egyetemi várossal. Ostoba módon a kaszinót is a tandíjjal. Hozzászólása teljes ostobaság, és ökörség. Sajnos csak néhány szavas részkérdéseket taglaló összefüggéstelen hozzászólásokkal tud operálni a fenti és korábbi nagyobb lélegzetvételű hozzászólásaimra. Szegény nincs partiban (még annyira se, mint banikó, aki ha nagyon megerőlteti magát, akkor néha képes 2-3 egymáshoz kapcsolódó mondatot kierőszakolni magából).
Vátesz korábban jó kommunista (tudjuk: valójában ilyen ember 1956 óta nincs) módjára szidta a tőkéseket. Most a betétesek pénzéért aggódik holott, korábban nem mert egyenes választ adni arra a fórumon feltett kérdésemre, hogy vajon egy 100ezer forintos betéttel rendelkező nyugdíjas tőkésnek tekinthető-e. Sőt, mivel a megtakarítások és a befektetések szükségességéről beszéltem, ezért a tőkések “gonoszságához” hasonlította Gordon állítólagos “gonoszságát”.
Vajon egyenes embernek tekinthető az ilyen? Szerintem nem.
Hlalának 11:02-kor igaza volt abban, hogy felesleges etetni a trollt, csupán a címzést tévesztette el. Vátesz ezzel a “nem akarsz válaszolni”-val, már délután is beégett, mikor türelmetlenül befirkálta, majd terjedelmes és lefegyverző választ kapott tőlem az ostobaságaira. Végülis éjfél elmúlt, új nap kezdődött, ha Vátesz így folytatja, akkor minden nap lesz egy beégése . 🙂
Jeniszej!
Bármennyire is nem tetszik neked, de a valóságban a nyugdíjat bizony osztják. Egyfajta osztalékként is felfogható a közösen megtermelt javakból (a korábban elvégzett munka fejében- bár a kiszámításs nyilván nem ilyen egyszerű). Ha több értéket tudunk előállítani, ha a gazdaság bővül, fejlődik, akkor több forrásunk lesz, és abból több nyugdíjat tudunk osztani. Ez ilyen egyszerű. Ha holnaptól senki nem csinálna semmit, akkor nyugdíj se lenne. Pont mint a segély, mert az se lenne. A különbség abban van, hogy a segélyért nem kell munkát végezni hosszabb távon, míg a nyugdíjhoz igen. Ezért bár ugyanúgy osztják, mégsem tekinthető segélynek a nyugdíj.
Ha nem dolgozna senki, akkor nem lenne mit elosztani a nagy alrendszereken kersztül (pl.: nyugdíjak, oktatás, egészségügy, honvédelem stb.). Az alrendszerek működésképtelenné válnának. Amíg van vagyon, amit fel lehet élni, addig részben működhetnek. De már nem nagyon van, a balliberális kormány már eladta szinte mindenünket. Bár az emberek választották őket. Kérdés: ki mennyiben felelős azért, ami történt? Filozófiához közeli választ tudnék csak rá adni.
Most már csak az a kérdés mi az érték ki állítja elő?
Talán a bankok, a tolvaj politikusok
a luzer közgazdászok,
bértollnokok,
dumafrancok,
gondolat szabályzó felügyelők.
Azt hiszem nem!
Ezek a tanult tolvaj bandák csak azért vannak kitalálva, hogy munka nélkül, hamis igék hirdetésével élősködjenek az alkotó emberek nyakán és a megtermelt javakból a lehető legnagyobbat szakitsanak ki maguknak, értéktelen „munkájuk”fejében.
Mert ha nem így volna, akkor ezek a világra szóló válságok sem következnének be.
Holnaptól nem csinálnának semmit, – szól az idézet.
Igen ez a tolvaj, hazug, élősködő banda, a valóban akkor tennének jót
a valóban értékteremtő embereknek,
ha nem csinálnának semmit.
Elhúznának valahová Kamcsatkába.
Honvédség több ezer kilómétere a hazától? – Remek!
Az adót mire költi az állam?
– ha mindent a nyugdíjjárulékból fizetnek, mint köztük a tolvaj bankok megsegítése a nyugdíjamból.
Értem már az adót másra költik,
– nem az egészség ügyre, oktatásra,
Honvédelemre.
Akkor az adót ellopják, lenyúlják – sok haszontalanságra költik.
Gordon, Gordon!
Észerevételeimet nem Tőled merítettem, hanem a saját kútfejemből.
Te azt írtad, hogy épiteni kell lakásokat, mert az ide tévedőknek szük-
sége lesz rá. Én erra azt írtam Neked, hogy vannak lakások, amik az
utobbi időben épültek, kereslet hiányában, eladhatatlanok. Tehát még-
egyszeri nekifutásra: felesleges toronyházakat épiteni lakások céljára.
Kedvessségednél, ahogy sértegeted az itt fórumozókat, csak a nagy-
képőséget nagyobb, Javaslom: jelentkezz új köztársasági elnöknek
vagy miniszterelnöknek, mert akkor biztos nem szakad meg az eddigi
folyamat.
Mindenkinek! Én nem nevezem bolondnak Gordont, mint ő engem. Én mindig azt írom, ami a meggyőzödésem, ha a Magyar Szent Korona Országairól írok azért teszem, mert én komolyan gondolom, hogy ezen a területen attól stabilabb államalakulat még nem volt, ezt 1025 év bizonyítja. Nem véletlenül választottam a Vátesz nevet, mert én jövőbe szeretnék látni. Én kezdtem ennél a hírnél a hozzászólásokat, a véleményem írtam le. Jellemző Gordonra, hogy ő nem a hírhez szól hozzá, hanem más hozzászólók írásait pocskondiázza. Annyira gyáva, amit viszontkérdeznek tőle, arra nem mer válaszolni. Ő egy provokatőr, csak rombolni tud. Meg SZÁLLÁSCSINÁLÓ, azon sem csodálkoznék, ezért még fizetnének is neki. Az meg a nagyképűség netovábbja, hogy magát győztesnek nyilvánítja, ezt a posztot talán meghagyhatná a többi hozzászólónak.
Vátesz: 2009. november 14. 22:23-kor
Pokolitornyok pedig nem lesznek Csepelen, mint ahogy Beleznay Éva megbízott főépítész is repülni fog az állásából hatalomváltás után. . . .
2009. november 14. 22:23-kor
Schneller István főépítész azért kényszerült lemondani, mert nem bírt a Julius Ofer vezette Autóker Holdinggal, amely a Népsziget melletti építkezésnél a tervben engedélyezett lépcsősen emelkedő, különböző magasságú házak helyett, egységesen 10emeletes, 32m magas épületeket húzott fel. Eredetileg a Duna parton 6emeletes, majd beljebb egyre magasabb épületek voltak engedélyezve. Magyarországon ilyenkor, ha nem magyar a befektető, nem bontanak, hanem a főépítész mond le.
Az ugyancsak nem magyar, Moshe Yochalis által tulajdonolt Elephant Holding egyenlőre nem tud Csepelen lakóparkot építeni a Kisduna-partra.
2009. november 14. 23:27-kor
Gordon és arra miért nem reagálsz, ami miatt lemondott Schneller István főépítész. Erről nincs véleményed. Másrészt kinek épülnének azok a tornyok, az ország lakossága folyamatosan csökken, a befektetési célú építkezés pedig meghalt.
2009. november 15. 15:27-kor
Gordon írta: “Még egy ostoba is ráérezhet valamire (lásd Vátesz). ”
Én sok mindenre ráéreztem, én meg ezt írtam:
http://www.csepel.hu/static/e-dok/file//CSEPEL_UJSAG/ARCHIVUM/2006/cs08.pdf 8-dik oldal felső rész
Van aki okoskodik, más meg tesz. A lenézés nem azt minősíti, akit lenéznek. Le style c’est l’homme meme. A stílus maga az ember.
Gordon arra még mindig nem válaszolt, kinek épülnének azok a lakások?
Sehogy se tudok rájönni, én nem vagyok okos kiválasztott.
2009. november 16. 09:42-kor
Gordon, ínadba szállt a bátorságod, leími, kinek épülnének azok a lakások,
amikor az ország lakossága folyamatosan csökken?
2009. november 16. 12:25-kor
Gordon: Fejtsd már ki, kik azok a “világ minden részéről esetleg ideseregleni kívánó fiatalok”, honnan s miért akarnak ide jönni, s a magyaroknak mi ebben a jó.
2009. november 16. 12:42-kor
Gordon, te sohase a kérdésre válaszolsz, “kik azok a “világ minden részéről esetleg ideseregleni kívánó fiatalok”, honnan s miért akarnak ide jönni, s a magyaroknak mi ebben a jó.” Akár hogy kisiklasz, úgyis kikényszerítem belőled. Ne hamukázz, azok a lakások valakiknek épülnek.
Egyébként, tényleg ne épüljön semmi, ha az nem a magyaroknak van.
Én ki merem mondani a véleményem, “a magyarok ereje az igaz beszéd”.
2009. november 16. 13:36-kor
Gordon én már azt sem hiszem el, amit kérdezel.
banikó! ha tudnál olvasni, akkor láthatad volna, hogy a felhőkarcolók kapcsán konkrétan ezt írtam: “Hogy a Vátesz által kérdezgetett lakásokról is szó essen(egyébként ki beszélt itt lakásokról, én nem, csupán épületek megvalósulásának elvi lehetőségeiről értekeztem – ezen épületek nem csupán lakásként funkcionálhatnak”
Erre most azt írod, hogy:”Tehát még-
egyszeri nekifutásra: felesleges toronyházakat épiteni lakások céljára.
Kedvessségednél, ahogy sértegeted az itt fórumozókat, csak a nagy-
képőséget nagyobb”
Látod banikó, hallgattál volna, akkor a mai újabb beégésed is elmaradt volna. 🙂
Vátesz troll ismét hozzászószólt, és végzi a feladatát. Most a korábbiakban már megválsazolt kérdéseit teszi fel újra. Csokorban bekopizta egyes hozzászólásait, csak szegény elfelejtette mellékopizni Gordon sokkal körültekinteőbb, terjedelmesebb, és megalapozottabb válaszait.
A fentiekben mindenki olvashatja a Vátesz troll-al folytatott beszélgetésemet, feleslegesnek érzem, hogy a korábbi hsz-eimet ismét bekopizgassam, hiszen: “Egy másik módszer, amit a trollok használhatnak, olyan kérdések özöne, amikre a válasz nyilvánvaló vagy könnyen megtalálható. Persze, ami nyilvánvaló egyvalakinek, homályos lehet másnak.”
Ne feledjétek: Ne etesd a trollt! 🙂
Gúnyolódj csak Gordon, attól még nem lesz több eszed.
A vonatkozó részeket azért másoltam be, hogy láthassa MINDENKI, hogyan siklasz ki a kényes kérdések megválaszolása alól, hogy a NAPNÁL VILÁGOSABBAN KIDERÜLJÖN, KIKNEK VAGY A SZÁLLÁSCSINÁLÓJA!
A “Nagy” Gordon, a liberális, a lerottyant SZDSZ-t elhagyó, újabban a FIDESZ-hez törleszkedő, nagyképű, amúgy gyáva provokátor.
Mit tettél te Csepelért, én bizony kerestem Csepelnek 3.8 Mrd-ot, annyira gyáva vagy, hogy a megadott linket megnyitni sem merted, nemhogy elolvasni.
http://www.csepel.hu/static/e-dok/file//CSEPEL_UJSAG/ARCHIVUM/2006/cs08.pdf 8-dik oldal felső rész
Ezt a sok zagyvaságot amit ez a libsi összehord.
Már lassan csak saját maga dicsérgetéséből áll a hozzászólásai. Miközben a legtöbb olvasó csak röhög rajta
Ön maga dicsérete sz..t sem ér! – Az biztos!
Vátesz Kár az erőért(sajnos ebbe a csapdába én is néha néha belesek):
“A troll erőt merít abból, ha látja hogy foglalkoznak vele, az élteti, hogy érzelmeket vált ki másokból. A közösség utálatát, és a moderálást személyes szabadságharcként éli meg, és elképesztő dolgokra képes: lehetetlen időpontokban, hétvégén kora reggel regisztrál új nevet, és írja tele a kommenteket, amikor tudja, hogy nem figyel a moderátor; ha kitiltják, visszajön új néven, új emaillel, új ip-címről, új proxy szerver mögé bújva.”
http://onlinemarketing.blog.hu/2008/01/25/trollok_tamadasa
http://www.4242.hu/hu/trollok