HVG
Neki mennie kellett, a frakciója nem tűrt tovább
Az egykori kohászvárosban sokáig támadhatatlannak tűnő szocialisták az EP-választásokon a harmadik helyre szorultak a Fidesz és a Jobbik mögött. A megrendült választói bizalmat tovább erodálhatja, hogy a helyi MSZP-szervezet úgy határozott, Benedek Mihály polgármesternek mennie kell. A terhére rótt lista szerint hamisan tüntette fel, hogy érettségizett, saját szakállára utalt ki pénzeket, és rúgta ki a visszaéléseket feltáró jegyzőt. A hvg.hu tudósítója igyekezett a botrány szálait kibogozni.
Bár a cikk látszólag egyáltalán nem Csepelről szól, úgy érezzük mégsem kell különösebb indoklás, hogy miért idézzük az alábbiakban mégis a HVG tudósítását.
Az MSZP ózdi szervezete október 30-án rendkívüli taggyűlést tartott, amelyen egyetlen napirendi pont szerepelt, Benedek Mihály polgármester hivatalból történő eltávolítása. Az indok, hogy október 2-án állítólag újból feljelentették Benedek Mihályt az ügyészségen, a párt helyi vezetése pedig kapott egy névtelen levelet, amelyben felhívják a figyelmüket: Benedek Mihálynak nincs érettségi bizonyítványa.
Utóbbi állítás főleg annak tükrében súlyos, hogy Benedek 1994 és 2002 között parlamenti képviselő volt, majd 2002-től Ózd város polgármestere. A parlament.hu és az election.hu internetes oldalakon fellelhető önéletrajzában az olvasható, hogy középiskolai tanulmányait Kazincbarcikán végezte, a Vegyipari Technikumban 1972-ben tett érettségi vizsgát és szerzett szerves kémiai vegyésztechnikusi képesítést. Az üggyel kapcsolatban szerettük volna megkérdezni Benedek Mihályt, ám a polgármesteri hivatal titkárságán azt a tájékoztatást kaptuk, hogy a polgármester úr betegszabadságon van. Boda István MSZP-elnök pedig határozottan elutasított mindenféle tájékoztatást az üggyel kapcsolatban, annak ellenére, hogy több szocialista képviselő azt állította: a rendkívüli taggyűlésen történtekről egyedül ő adhat tájékoztatást.
Benedek Mihály érettségi bizonyítványa ügyében megkerestük a kazincbarcikai Irinyi János Szakközépiskola (volt Vegyipari Technikum) jelenlegi igazgatóját, Untener Jánost. Az iskola igazgatója közölte: 1972-ben Benedek Mihály nemhogy érettségizett volna ebben az iskolában, de nem is járt oda.
Az ügyben a szocialisták egyik – csak névtelenül nyilatkozó – helyi embere elmondta: „Az elmúlt hét elején kaptam egy meghívót, hogy rendkívüli taggyűlés lesz. A fél város már tudta, persze nem hivatalosan, hogy Benedek megbukott. A vezetés igyekezte lokalizálni a problémát, ám kénytelenek voltak vele foglalkozni. A taggyűlést egyértelműen azért hívták össze, hogy vonjuk meg Benedektől a bizalmat. Az egész az érettségi bizonyítványára volt kiélezve, ami nincs is, önéletrajzában az erre vonatkozó adat hamis.”
„A rendkívüli taggyűlést megelőzően a párt helyi vezetése sorozatban tartott üléseket, ahol Benedek elismerte, nincs érettségi bizonyítványa, továbbá azt is, hogy önhatalmúlag döntött különböző megbízásokról, s fizetett ki milliókat, miközben azokat az ózdi önkormányzat is el tudta volna végezni” – állította forrásunk, hozzátéve, Boda István pártelnök ezután megkérte, hogy többet ne menjen dolgozni, mire Benedek írásban lemondott mindennemű pártbeosztásáról, s megegyeztek, hogy betegállományba vonul, majd elmegy nyugdíjba.
Ezek után hívták össze a rendkívüli taggyűlést, amelyen a polgármester nem jelent meg, csupán egy levelet írt a tagságnak, hogy személyéről ne döntsenek. Boda a tagság előtt felolvasta a tényeket, amikben a helyi MSZP-vezetés elmarasztalta Benedeket, s a többség egyetértett a bizalom megvonásával.
Ózd város volt jegyzője, Csiszár Miklós 20 évig töltötte be a posztját. Benedek 2007-ben, a képviselőtestület jóváhagyásával, kezdeményezte a Polgármesteri Hivatal átvilágítását., Ám az anyag rengeteg pontatlanságot és valótlanságot tartalmazott, amelyre egy, a képviselőknek is szétosztott 70 oldalas dokumentumban hívta fel a figyelmet. A viszony megromlásához látszólag ez a körülmény vezetett.
Ezt követően, 2007 októberében közölte vele a polgármester, hogy nem kíván vele a jövőben együtt dolgozni, és vagy kétéves illetményének megfelelő összegért 2007. december 31-ig távozik a hivataltól, vagy fegyelmi eljárást kezdeményeznek ellene. Csiszár Miklós nem kívánt egyezséget kötni, így a képviselőtestület eljárást indított ellene: 2007 novemberében, rendkívüli testületi ülésen felfüggesztették állásából, azzal, hogy „túllépte hatáskörét”. Az okok között szerepelt többek között, hogy nem működött megfelelően együtt az átvilágító céggel, és, hogy a polgármester akarata ellenére elküldte a képviselőknek az átvilágítási anyaggal kapcsolatos álláspontját. És kifogásoltak két megbízási szerződést – az egyiket a volt ljegyzővel kötötte nyugdíjazása után tanácsadói munkakörre, a másikat egy adószakértővel, adóellenőrzésre. Ez utóbbinál vitatták az adószakértő szakképesítését.
Csiszár Miklós kálváriája
2008 márciusában a polgármester javaslatára a jegyző szabadságra ment, majd újra elhelyezkedett jegyzőként, igaz, nem Ózdon. A volt kohászvárosban most mégis az ő ügyében is áll a bál. Ugyanis Ózd képviselő-testülete megítélt a volt jegyzőnek 20 millió forintot, a volt jegyző többletjuttatásainak fedezete címmel. Erről a határozatról azonban több testületi tag csak utólag értesült, így például Fazekas Zoltán fideszes városatya is azt mondta, a mai napig nem kapott választ a polgármestertől arra a kérdésre, hogy mi indokolta a többletkiadást. Ám a költségvetést önmagában nem ez rengeti meg, mondta Fazekas, hanem az idén, már eddig felhalmozódott, több mint 700 milliós hiány.
Csiszár Miklós ugyanakkor készséggel beszámolt róla, hogy miért tartja indokoltnak a neki kiutalt 20 millió forintot. A volt jegyző a hvg.hu-nak kifejtette, 2005-ben ismeretlen tettes ellen – de tartalmilag Ózd város polgármesterét érintően – kilenc ügyben büntetőeljárás indult. Ezek egy évvel később bűncselekmény hiányában lezárultak. A helyhatósági választások során Benedeket ismét polgármesterré választották, s viszonya Csiszárral – ez utóbbi elbeszélése szerint – kezdett megromlani. Többször is figyelmeztette a jegyzőt, reméli, a jövőben nem kerül sor a korábbi büntetőügyekhez hasonló ügyekre.
Ezután jött az átvilágítási ügy, Csiszár Miklóst felfüggesztették állásából, másfél évig nem kapott fizetést. 2009 márciusában Csiszár Miklóst a munkaügyi bíróság határozata visszahelyezte állásába, s elmaradt jövedelemként összességében megítélt mintegy bruttó 16 millió forintot. A jogerős másodfokú ítéletet követően munkára jelentkezett korábbi helyén, de Benedek polgármester ismételten kifejtette, hogy a jövőben nem kíván vele együtt dolgozni. Ismét felajánlotta kétéves bruttó illetményét. “Fel kellett adnom az addigi egzisztenciámat és egy másik településen kell azt újra megteremtenem; ezért nem tartom irreálisan magasnak ezt az összeget” – hangsúlyozta Csiszár Miklós.
Ebben az ügyben is kíváncsiak lettünk volna Benedek Mihály polgármester, illetve Kiss Sándor alpolgármester véleményére, ám erre sem kaptunk tőlük választ.
Ki fogja irányítani Ózdot a következő hónapokban? A neve elhallgatását kérő MSZP-tag annyit mondott: határozat született, hogy Benedek visszavonulásával a következő választásig a két alpolgármester, Kiss Sándor és Bárdos Balázs látják majd el a polgármesteri feladatokat. A közvéleményt egyelőre erről sem tájékoztatták.
A megszólaltatott MSZP-s a nyilatkozatstopot azzal indokolja, hogy „tompítani kell a feszültséget, rossz a helyzet, ha nyilatkoznának, akkor még rosszabb lenne. Hogy néznének ezek után a választóik szemébe? A párt érdekében nem nyilatkoznak.”
A Fidesz felszólít
A Fidesz ózdi szervezete azonnali teljes körű tájékoztatást vár Benedek Mihály polgármester körül kialakult helyzetről. “A képviselő testület 2009. október 29-i ülésén Kis Sándor alpolgármester azt a tájékoztatást adta, hogy Benedek Mihály polgármester betegszabadságra ment, miközben hírforrások arról számolnak be (itt nyilván cikkünkre gondolnak – a szerk.), hogy az MSZP ózdi szervezetének október 30-i rendkívüli taggyűlésén megvonták a bizalmat a polgármestertől és felszólították, hogy mondjon le minden tisztségéről, és felvetődött több ügyben büntető eljárás indítása is a Polgármester ellen.
a Fidesz Magyar Polgári Szövetség ózdi szervezete”
Forrás: HVG
Na, ha jól látom, Ózdon is totál belterjes az elvtársi kör, ott az ellenzék a HVG-ből értesül arról, hogy mi folyik a városban. Szerintem ott semmivel sem jobb a helyzet mint itt, mivel a sunnyogás ugyanaz, a polgármester meg a saját kommancsaiba futott bele, azért kellett mennie. Mert az, hogy nem a nem létező érettségijébe bukott bele, világos, mint a nap.
Ha Csepelt nézem, akkor itt van a Deme ügy, amirül nemcsak tudott a csepeli vezetés, sőt a hírek szerint a parlamenti képviselők is, hanem tevékenyen arról tárgyaltak hetekig, hogyan simítsák el. Végül csak ásóval és rácsokkal sikerült. Szerintem ebbe önmagában bele kellett volna bukniuk. És akkor még nem is volt szó a galvániszapról, amit ők engedtek ide, a 2006-os kettős felújítások százmilliós költségéről, a Gulyás balhéról meg a többi ügyről.
Ja, az érettségiről jut eszembe: Podoláknak milyen végzettsége van? A nyolc általános tudtommal megvan, de valakitől azt hallottam, hogy szakmunkása is van. Nem tudja valaki? Csak nehogy a foxi maxit rendes végzettségnek mondja!
Ezek itt viszont mint Fideszesek:
Fenyvesi Gábor, Salgótarján alpolgármestere ellen ötrendbeli közokirat-hamisítás bűntette és ötrendbeli magánokirat-hamisítás vétsége miatt emelt vádat a Nógrád Megyei Főügyészség. A vád szerint Fenyvesi doktori címet használt, noha felsőfokú végzettsége sincs. A bíróság a doktori cím jogosulatlan használatát megállapította, ám álláspontja szerint a doktori cím nem része a névnek, az okirat-hamisítás ezért nem valósult meg.
Szabó Gábor, Szombathely polgármestere ellen nyomozás indult, mert a feljelentés szerint hamis nyelvvizsga-bizonyítványt használt fel 1993-ban az ELTE Bölcsészettudományi Karán megszerezni kívánt doktori címhez. A Veszprém Városi Ügyészség bűncselekmény elkövetésének bizonyítottsága hiányában megszüntette a nyomozást, mert a vizsgabizonyítványról készített másolat a doktori eljárás iratai közül ismeretlen körülmények között eltűnt, ezért nem bizonyítható, hogy Szabó nem megfelelő iratot csatolt be.
Mező Ferencre, Debrecen fideszes önkormányzati képviselőjére a Nyíregyházi Városi Bíróság 60 ezer forint pénzbírságot szabott ki nyelvvizsgával való visszaélés miatt. A képviselő lemondott mandátumáról, ezt követően a Kósa Lajos vezette debreceni önkormányzat politikai tanácsadóként alkalmazta.
Szabadi Bélát, az Orbán-kormány államtitkárát hűtlen kezelés és hivatali visszaélés miatt jogerősen két év – két esztendő próbaidőre – felfüggesztett börtönbüntetésre, továbbá 400 ezer forint bűnügyi költség megfizetésére ítélték. Az ítélet indoklása szerint Szabadi hivatali visszaélést követett el, amikor arra utasított 18, az agrártárcához köthető gazdasági társaságot, hogy kössenek reklámszerződést a Ferencvárosi Torna Clubbal (FTC), így akarván jogtalan előnyhöz juttatni a sportklubot. A hűtlen kezelést azzal valósította meg, hogy két munkatársa túlmunkáját úgy honorálta, hogy utasította a tárca felügyelete alá tartozó Concordia Rt. és a TIG Kht. vezetőit: kérjék fel őket szaktanácsadónak, így azok több millió forint közpénzt kaptak tényleges munka nélkül.
Székely Zoltán képviselőt, az Orbán-kormány idején az Országgyűlés közbeszerzéseket vizsgáló bizottságának elnökét 2002-ben kétrendbeli, vezető beosztású, hivatalos személy által elkövetett vesztegetés miatt jogerősen hat év fogházban letöltendő szabadságvesztésre, valamint kilencmillió forint pénzmellékbüntetésre ítélték. Székely Zoltánt 2000 októberében érték tetten, amikor a budapesti Gellért Szálló előtt húszmillió forintnyi kenőpénzt vett át.
Schneider Mihály, Budapest V. kerületi önkormányzati képviselőt a Pesti Központi Kerületi Bíróság az ügyészség javaslatára tárgyalás mellőzésével két évre felfüggesztett négyhavi szabadságvesztésre ítélte, mert egy tettlegességig fajuló vita során eltörte vitapartnere orrát.
Bencsik Andrást, a Fidesz kulturális tagozatának tagját a Demokrata című újság főszerkesztőjét rágalmazás miatt tíz hónap fogházbüntetésre ítélték, két évre felfüggesztve. Bencsik lapja azt állította Mécs Imre, akkor még SZDSZ-es képviselőről, hogy 1956 után az ő vallomása miatt végeztek ki négy embert, ezt az állítást azonban nem tudták bizonyítani.
Varga Tamást, a Fidesz egyik legbefolyásosabb pénzügyi alakját a dunaújvárosi önkormányzat Dunaferr-részvényeivel elkövetett visszaélés miatt orgazdaságért jogerősen két és fél év börtönre ítélte a Dunaújvárosi Városi Bíróság. Távollétében ugyancsak két és fél év letöltendő börtönbüntetésre ítélte a Budakörnyéki Bíróság luxusautók csempészése miatt. A Fővárosi Bíróság 2002-ben adott ki ellene nemzetközi elfogató parancsot egy 2 milliárdos áfacsalás és fiktívszámlázás-botrány miatt.
Farkas Flórián, a Lungo Drom cigány szervezet, egyben az Országos Cigány Kisebbségi Önkormányzat (OCKÖ) elnöke, azóta a Fidesz országgyűlési képviselője ellen hűtlen kezelés és a számviteli fegyelem megsértése miatt emeltek vádat. A büntetőper elmaradt, mert Farkas eljárási kegyelemért folyamodott a köztársasági elnökhöz, amit meg is kapott.
Goró Oszkár XV. Kerületi önkormányzati képviselőt csoportosan és felfegyverkezve elkövetett, hivatalos személy elleni erőszak vádjával állították bíróság elé. Goró egy tévéfelvételen felismerhető volt, amint az MTV-székház ostrománál megdobálta a köztévé épületét védő rendőröket.
Czaun János veszprémi alpolgármester ellen hűtlen kezelés és magánokirat-hamisítás vétsége miatt emelt vádat az ügyészség. A vádiratban egyrendbeli, folytatólagosan megvalósított hűtlen kezelés vétsége, valamint egyrendbeli magánokirat-hamisítás vétsége szerepel. A dokumentum szerint ezeket a vétségeket az alpolgármester a szolgálati gépkocsi magáncélra történő igénybevételével valósította meg. Ezzel a tevékenységével a Veszprém Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának 133 ezer forint értékű vagyoni hátrányt okozott.
Szíjjártó Péter polgári peres keresetét Győri Ítélőtábla októberben utasította el. Neupor Zsolt, az MSZP győri elnöke 2007 októberében egy budapesti sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: “Klasszikus mutyizás, régimódi panamázás folyik Győrben, Szijjártó Péter tudtával.” Neupor arra utalt, hogy a győri önkormányzat gazdasági bizottsága – amelynek a vezetője akkor Szijjártó Péter volt – a Fideszhez közel álló vállalkozásoknak javasolt támogatást a mikrovállalkozásokat segítő összegből. A Győri Ítélőtábla jogerős ítélete szerint a sajtótájékoztatón elhangzott tényállítás valóságtartalmának bizonyítása sikeres volt.
Sümeghy Csaba, egykori fideszes parlamenti képviselő, a Magyar Iparszövetség volt elnöke, a kamarák átalakításáért felelős egykori kormánybiztos csődbüntettel és közokirat-hamisítással vádolva áll a kecskeméti Városi Bíróság előtt.
Virág Lászlót a Hajdú-Bihar megyei önkormányzat korábbi alelnökét, később a város tulajdonában álló Debrecen Airport Kft. vezetőjét különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette és magánokirat-hamisítás vétsége miatt a Debreceni Ítélőtábla 2007. december 6-án jogerősen 1 év 6 hónap (2 év próbaidőre felfüggesztett) börtönbüntetésre ítélte. Virág a megyei önkormányzat alelnökeként 2002 júliusában úgy engedélyezte 88 millió forint átutalását egy kivitelező cégnek, hogy tudta: az elvégzett munkálatok mindössze 52 millió forint értékűek. Szeptember 15-től a Debrecen köztisztaságáért felelős AKSD Kft igazgatójává nevezte ki az önkormányzat.
Sásdi Andrást, a Debreceni Vagyonkezelő Rt. igazgatósági tagját, aki 1998-2002 között a Fidesz városi önkormányzati frakciójának vezetője volt, továbbá feleségét a másodfokon eljáró Hajdú-Bihar Megyei Bíróság jelentős kárt okozó csalás bűntette miatt jogerősen személyenként 144 ezer forint pénzbüntetésre ítélte. A házaspár az építkezésükhöz – a bíróság szerint – jogtalanul vette igénybe a 2,2 millió forintos szociálpolitikai támogatást. Sásdit az önkormányzat ezt követően a Rt. elnökévé nevezte ki.
Szent-Iványi Géza fóti polgármester megbízatását a Fővárosi Ítélőtábla 72 rendbeli törvénysértés miatt szüntette meg. Utóbb büntetőeljárás is indult Szent-Iványi ellen, akit a bíróság elsőfokon társtettesként talált bűnösnek nagyobb kárt okozó hűtlen kezelésben, ezért 400 napi elzárásnak megfelelő pénzbüntetésre ítélte. Másodfokon a bíróság a büntetés változatlanul hagyása mellett a cselekmény minősítését csalásra súlyosbította.
Fenyves Péter móri polgármestert nagyobb vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel vádolta meg a Fejér Megyei Főügyészség. Az ügy lényege, hogy a móri önkormányzat 2007 májusában pályáztatás nélkül értékesített egy tízhektáros szántót 622 ezer forintért a terület haszonbérlőjének. A jogszabályok szerint viszont liciteljárást kellett volna tartani, mivel a területre egy másik vevőjelölt is tett hivatalos – kétmillió forintról szóló – vételi ajánlatot.
Bereznai Csaba, a tatabányai Fidesz-frakció vezetője, a Majki Népfőiskola volt elnöke hétmillió forintos sikkasztással vádoltan áll a bíróság előtt. A vádirat szerint a főiskola pénzéből két befektetéshez kötött életbiztosítást, amelynek kedvezményezettje a felesége volt.
Gergely Zsolt, a BAZ megyei közgyűlés vagyongazdálkodásért felelős alelnöke ellen hivatali vesztegetés miatt idén februárban emelt vádat a Hajdú-Bihar Megyei Főügyészség. A vád szerint a Miskolc belvárosában lévő egykori MSZMP-székházat Gergely közreműködésével többször is áron alul próbálta megvenni ugyanaz a vevő.
Várhegyi Attilát, az Orbán-kormány egykori államtitkárát, korábban Szolnok megyei jogú város polgármesterét folytatólagosan elkövetett, különösen nagy vagyon hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt, jogerősen egyéves felfüggesztett börtönbüntetésre mellékbüntetésként pedig 500 ezer forint megfizetésére ítélte a Pest Megyei Bíróság. Várhegyi vagyonkezelői kötelezettségét megszegve 154 millió forintos kárt okozott Szolnok önkormányzatának. Várhegyi ezt követően a Fidesz pártigazgatója, manapság pedig a Fideszes önkormányzatok által szerződésekkel bőven kistafírozott Presztízs Média Reklámügynökség Kft ügyvezető igazgatója.
Nagy Lajost, Baktalórántháza polgármesterét öt év, Vida Károly alpolgármestert hat év börtönbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Városi Bíróság hűtlen kezelés, csalás, okirat hamisítás, sikkasztás miatt. Az indokolás szerint a 2002 október 20-i választás után (Vida addig polgármester, Nagy pedig jegyző volt Baktalórántházán) visszahamisított dátummal, jogtalanul rendelkeztek részvények és takarékjegyek átírására egy alapítványi számlára, illetve helyhatósági pénzt is megkíséreltek oda átutalni, együttesen több, mint 140 millió forint összegben. Emellett mintegy 17 millió forintot tartottak vissza a közhasznú foglalkoztatottak járandóságából, az érintetteket pedig azzal zsarolták, fenyegették, hogy ha nem engedelmeskednek, nem jutnak munkához. Továbbá feketén is foglalkoztattak állástalanokat közhasznú munkán.
Malinák Árpád kunszentmiklósi önkormányzati képviselővel szemben korábban magánokirat-hamisítás, rágalmazás és sajtórendészeti vétség miatt szabtak ki próbára bocsátást. 2002. október 14-én előzetes letartóztatásba került, a bíróság első fokon, nem jogerősen, vesztegetés, csalás, továbbá magán- és közokirat-hamisítás miatt két év, három hónapos börtönbüntetésre ítélte a képviselőt, mellékbüntetésként pedig három évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. Eljárás indult ellene továbbá kiskorúak megrontásáért is. Az ítélet szerint a képviselő két fiút rontott meg Kunszentmiklóson, egy harmadikkal pedig kísérletet tett erre. Kettőjüket orálisan elégítette ki, a harmadiknak pedig ötezer forintot kínált ugyanezért, de a fiú ellenállt. A képviselőt a másodfokon eljáró bíróság is bűnösnek találta, így a politikusnak 4 évet és 2 hónapot kell börtönben töltenie, és öt évre a közügyektől is eltiltották.
Kedves Manitu! Valaki esetleg még azt is megkérdezheti, hogy neked milyen végzettséged van ehhez a nagy magabiztosságú ítélkezéshez? Aztán már csak egy lépés innen, hogy mások, Gigi, csepeli és a csepeliek azt kezdjék feszegetni, hogy mi van a helyi Fidesz-nagyvezérek végzettségével? Vajas fejjel inkább ne menj ki a napra. Ugye, nem akarsz nekik rosszat, inkább kívánj a nagyvezéreidnek valami olyat, amire igen nagy szükségük lesz:
Sok szerencsét!
Hajaj! Csepeli gyorsabb volt mint gondoltam. Így legyen ötösöm a lottón. Mindenkinek:
sok szerencsét!
Senkinek ne legyen pardon!
Ezek a kis stílű bünőzők tettei mind eltörpülnek a klasszikus nagy hazudozó és a libás tettei mellett, akik egy egész országot, milliónyi Magyar családot tettek tönkre, nyomorították meg az országot.
Most az országot árulják ki a vidék gazdagon termő földjeit.
Csak várjunk! Az igazi bünősök feltárása remélem, majd most fog elkezdődni.
Mikor tanuljátok meg már, hogy a “magyar” szót nem kell nagybetűvel írni?
Nem tudom, hogy én voltam-e az egyetlen, aki elolvasta a cikket, de az ózdi polgármestert nem azért távolították el, mert olyan végzettséget hazudott magának, amelyhez köze sem volt, még abba az iskolába sem járt.
Erősen úgy tűnik, hogy kellett mennie, mert párton belül nem vajazta le a mutyijait.
Amúgy Podolák György életrajza itt van:
http://www.parlament.hu/internet/plsql/ogy_kpv.kepv_adat?p_azon=p005
Az önéletrajzában az szerepel, hogy érettségizett, és felsőfokú végzettségét a foxi maxin szerezte. Engem csak ez lepett meg, mert korábban úgy tudtam, hogy a foxi maxis végzettséget a rendszerváltás után nem fogadták el érvényes diplomának, mivel totál nulla érdemi tudást nyújtott. Persze lehet, hogy rosszul emlékezem.
csepeli, a helyesírás bajnokának: Magyar Államkincstár (szerinted nem nagybetű?)
Szerintem, ha a szocikat és gyanús ügyeiket elkezdenénk sorolni, holnap estig sem érnénk a végéig, elég, ha a csepeli botrányokra gondolunk, és engem itt nem érdekel a jogerős bírósági ítélet, vgy vádemelés.
Ja és azért várjuk meg, a kormányváltást is, mert a jelenlegi kormánytól nem várhatjuk, hogy maga ellen feljelentéstt tegyen.
Csepeli valamelyik csepeli potentát lehet vagy annak a samesza, mert
nem kis munka így összeszedni a különböző, állítólagos jobboldali politikusok viselt ügyeit. Lehet, hogy előre fel van vértezve ilyen információkkal, ezt ugysem fogja bevallani, mint azt sem, hogy pártfeladatot lát el a csepel.info-ba rendszeres beírogatással. Csodálkoztam volna is, ha ezt a helyi MSZP legalább három fórumozóval nem tenné. Lehet tippelni, kik azok.
Csepeli, ha ennyire képben vagy, megnézhetnéd, hogy a listádon szereplők benne voltak-e a 800.000 párttag között, mert kizárt, hogy egy ilyen listát az utódpárt ne birtokolna. Érdekes az is, honnan kerülnek elő a különböző III/III-asok, amikor ütni kell valamelyiken. Persze a III-as főcsoportfőnökség többi részlege is érdekes, mint amikor Kál Károlyról derült ki, hogy III/II-es. Több pártnál is lehet ilyen lista, mert a soroksári MSZP-s képviselőnőről is kiderült, hogy a III/II-nél dolgozott, amikor fővárosi képviselővé jelölték. Úgy látszik Antall még holtában is “dolgozik”.
Nekem egyébként tök mindegy, mert elegem van az egész hatalmi elitből, jó lenne, ha a nép mindegyiket elzavarná. A politikai és gazdasági elit szereti magát a tejfölhöz hasonlítani, bármennyire elkeverik a tejben, mindig fel jön a tetejére, meg persze az a tej leértékesebb része.
Én pedig a magyar társadalmat a fővő, fazék húsleveshez szeretem hasonlítani, annál is a SZEMETJE jön föl először a tetejére, és a JAVA a fazék alján van! Copyright Vátesz.
És még mi úszik a víz tetején… 🙂
Öreg halász.
Van Podolák életrajzában egyéb is. 1966-ban lépett be az MSZMP-be, majd 67-71 között végezte el a technikumot. Mivel 24 éves volt, ezért estin végzett (ismerjük, az et.-aknak postán vitték ki a bizonyítványt), majd ezután 30 éves korában nappalin végezte a foxi-maxit (képzelem mennyit nélkülözött ő és családja). A foxi-maxin 3 lépcső volt. Alapfok, középfok, szakosító. A szakosítót tartották csak egyetemi végzettségnek. Podolák melyiket végezte? Később különböző beosztásokban dolgozott (magyarul különböző függetlenített pártfunkciókban) . Most az MSZP gazdasági szakértője. Úgy is néz ki pártjuk, és az ország.
Csepeli!
20 év alatt csak ennyi? A felsoroltak fele igaz, fele nem. A hozzáértés hiánya és hevenyészett ollózás abból is látszik, hogy pl. a doktori címhez kb. 90-ig nem kellett felsőfokú végzettség. Így lett doktor pl. dr. Szepesi, Vitray, stb.
Külön köszönöm, hogy nem írt az szoci csalókról, mert a sok-sok oldalt nehéz lenne végigolvasni a csepel.infon.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Csepeli nem egy olyan esetet említ, ahol a bűn gyanúja felmerül. Azt írd le, ahol büntetőeljárásban jogerősen elítéltek fideszes politikusokat. Biztosan rövid lenne ez a lista. Azért kérem ezt, mert te folyamatosan arra hivatkozol, hogy 3g nem bűnös, mert bíróság – még – nem ítélte el. Legyél következetes, ne mérj kettős mércével.
Megemlíteném, hogy kitartó közpénzügyi államtitkárotok nulla eredménnyel zárta munkáját.
Példát vehetnének a csepeli mszpsek is!
Megbuktathatnák Tóth Mihály keresztpapát.
Vátesz: Nem én gyűjtöttem össze, hanem Szabó Zoltán MSZP-s parlamenti képviselő, és megtalálható a neten, én csak bemásoltam.
Mózsi: A listában 12 olyan eset szerepel, ahol jogerős büntetőítéletek születtek, olvasd csak el figyelmesebben a listát. Egy csomó más esetben pedig még folyik az eljárás.
csepeli!
A “B*ssza meg, b*ssza meg, a k*rva életbe” Szabó Zoltán?
Jóban vagytok, mi? Hasonló a szókincsetek…
Ózd polgármestere:
“Nem tagadom, nincs érettségim, hibáztam, mikor azt állítottam, hogy van.”
Lószart mama! Ez közokirathamisítás! Sittre indulj, ne gyógykezelésre!
Csepeli!
Egy sem kellene, de aki hibázott, annak mennie kell! Nem néztem utána az általad említett számnak, de az elmúlt 20 év alatt ez “piti”. Ellenben ellenzékből az elmúlt 6-8 évben – és még nyomozás alatt, illetve bírói szakaszban vannak ügyek – felderítettek több, mint kínosak számotokra. Mi lesz akkor, ha nyer a fidesz ? Mi lesz akkor, ha a fidesz nyeri a helyi önkormányzati választásokat is?
Mózsi remélem FELELŐSSÉGREVONÁS!
De én annak örülnék, ha a JOBBIK nyerne.
Ez egy érdekes igazi csepeli hír!:D
Ugye azért m72, mert kiforrott, stabil elképzeléseik vannak, valamint készen állnak a hatalom gyakorlására! És még biztosan tudnék sorolni néhány okot, – ha összekapom magam – hogy miért nem fogok szavazni rájuk.
Szép kis bűnlajstrom!
És ezek a honatyák alkoták meg a mai oktatási rendszert!
2 szintű érettségi és nyelvvizsga a diplomához!
A diplomák fele vissza van tartva mert nincs mellete nyelvvizsga. Ezek meg csak úgy vettek a piacon egyet-volt miből- valahogyan átcsúsztak a szűrőn és vígan élik az életüket szórják a mi adónkat. Más aki meg becsületel tanul és dolgozik mindenféle akadályokat gördítenek eléjük, csakhogy véletlenül se legyen jó nekik!
Gratulálok a kormánynak és az összes pártnak!
Ez pont oylan, mint mikor a fidesz hovédelmi minisztere nem akarta megszüntetni a sorozást, pedig jómaga nem is volt katona!
De ez van. Ennek az országnak olyanok a törvényei mint a pókháló. A sas átrepül rajta a légy bele ragad!