Hírek a csepeli iskolákból

Csepel.hu

Gyárlátogatás az ICO-nál

Élményekben gazdag gyárlátogatáson vettünk részt az ICO írószergyártónál Pomázon november 15-én. A hatodikos, hetedikes gyerekek az UNICEF támogatásával, a „Gyerekhang” globális program keretében vehettek részt az eseményen.

Megismerkedhettünk a gyártási folyamatokkal, a termékek feliratozásával, a raktározási, logisztikai háttérrel, a golyóstollak összeszerelésével. Szívélyes fogadtatásban volt részünk, vendéglátóink ajándékkal is kényeztettek bennünket. – Laurinyecz Magdolna, ÖKO munkacsoport vezető

2Pezsgő élet a Mórában!

Iskolánkban ismét felpezsdült a sportélet. Diákjaink a 2018/2019-es tanévben is kiemelkedően teljesítettek egyéni és csapat versenyszámokban. Az őszi idényben elért egyéni eredmények: Mihálka Alícia, Csepel Futás II. korcsoport 2. helyezés; Mihálka Szintia, Csepel Futás III. korcsoport 2. helyezés; Bársony Domán, Csepel Futás IV. korcsoport 2. helyezés. Csapateredmények: IV. korcsoportos kerületi lány kosárlabda 1. helyezés; IV. korcsoportos kerületi fiú kosárlabda 1. helyezés; III. korcsoportos lány kosárlabda 2. helyezés; III. korcsoportos fiú 1. helyezés; Ifj. Szabó Ferenc Emléktorna – Kosárlabda Mikulás Kupa 1. helyezés

November 22-én dr. Fázsi Lászlóné kerületi bemutatóórát tartott a 4. a osztályos gyerekekkel. Az óra célja a szövegértést fejlesztő és segítő módszerek bemutatása volt. A téma iránt nagy volt az érdeklődés, a délután sikeres szakmai beszélgetéssel zárult.

3Mátyás-nap a Mátyás iskolában

A Mátyás Király Általános Iskola Mátyás király születésének 575. és trónra lépésének 560. évfordulóján (1458–1490) kerületi versenyt rendezett, Mátyás király és kora címmel. A csepeli és soroksári 7-8. osztályos tanulókból álló csapatok már hónapokkal a verseny napja előtt előzetes feladatokkal (reneszánsz női fejdísz/sisak/pajzs/korhű udvari viselet/korabeli fegyverek) készültek a nagy erő- és tudáspróbára. A szellemi vetélkedőn a tanulók bizonyíthatták tudásukat, illetve a versenyző csapatok fölsorakozva a rajtvonalra a nemes versengés ügyességi feladatait is megoldották. A verseny győztese a Gróf Széchenyi István Általános Iskola csapata lett.  – Kozák Ágnes, a vetélkedő szervezője, könyvtáros tanár

Csepel.hu

3 hozzászólás “Hírek a csepeli iskolákból” bejegyzésre

 1. Johnny szerint:

  Tehát:
  – melyik suliból voltak a “tollgyárban”? 🙂
  – melyik suliban pezsdült fel a sportélet? 🙂
  A harmadikat “kapísi”! 😛

 2. Qqriq szerint:

  Öröm látni a gyerekek széles mosolyán, hogy mennyire élvezik a gyárlátogatást! Alig várják már, hogy végre kilépjenek a nagybetűs életbe és megtalálják a helyüket, számításukat valamelyik gyár vagy termelőüzem futószalagja mellett és munkás kezeikkel hozzájáruljanak a közjóhoz. A társadalom hasznos tagjának lenni jó érzés. Egy tollgyárban tevékenykedni, nagy tudósaink, költőink, íróink, művészeink, filozófusaink és más tollforgatóinknak szó szerint a keze alá dolgozni igazi boldogság lehet. És ha a jelenleginél többet szabad majd dolgozni, azzal mindenki csak jól jár. Éljen a túlóra!

 3. Nagyapó szerint:

  Johnny (Horváth Csaba csepeli megfelelője)!
  – Pro primo először (ahogy szás et. mondta): nem tudja elképzelni, hogy az UNICEF több iskolából vitt gyerekeket??
  – Pro primo másodszor (ahogy szás et. mondta): Pezsgő élet a Mórában! El tudja olvasni??
  – Pro primo harmadszor (ahogy szás et. mondta): Mátyás király NEM Rákosi (Rosenfeld) Mátyás volt.
  “kapísi”???

  Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját, hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.

Itt lehet hozzászólni !