Kiemelkedő sikereket értek el csepeli kick-box versenyzőink Prágában

Csepel.hu

Tizenkettedik alkalommal rendezték meg cseh sportbarátaink a Czech Open nemzetközi kick-box versenyt, ahol idén is csak a tatamis szabályrendszerek versenyzői vettek részt, 12 ország 885 nevezésével.

Prága közelsége remek alkalom az utánpótlás számára, hogy a nemzetközi rutint fenntartsák, hiszen pontgyűjtő versenyek már csak jövőre lesznek. A csepeli Halker-Király Team Kick-box Akadémia 18 versenyzővel, 4 versenybíróval utazott a cseh fővárosba Jároszkievicz Krisztián Mester vezetésével.

Számos újonc is kipróbálhatta magát első nemzetközi versenyén, valamint többen is belekóstoltak a sajátjuknál idősebb korosztályok mezőnyébe, vagy a nehezebb súlycsoportokba. Ebből kifolyólag nem egy ifjú versenyzőnk volt, aki két, három súlycsoportban lépett tatamira, de még olyan is akadt, aki öt kategóriában mérettetett meg.

Ugyan a szeptember elejei skopjei utánpótlás Eb óta nem volt versenyzési lehetőségük a kadeteknek és junioroknak, de ez egyáltalán nem látszott a formájukon, sőt, alig találtak legyőzőre. Az év közben is magas szintű formában tartás az egyik záloga a sikereknek, ami újfent bebizonyosodott.

A Grand Champion küzdelmek során a férfiak kibérelték a dobogó mindhárom fokát, a hölgyeknél Busa Andreához került a legértékesebb trófea. Érdekesség, hogy a női Grand Champion dobogó harmadik fokára a mindössze 13 éves Gombás Alexandra állhatott fel, aki a saját korosztályában és súlycsoportjában többszörös világ-és Európa-bajnok.

A két fős TAG Team csapatküzdelmeknél sem volt senki, aki megállította volna a kék-fehéreket, a dobogó mindhárom fokára csepeli páros állhatott fel.

Mindenki fegyelmezetten és koncentráltan küzdött, aminek meg is lett az eredménye hiszen Király István mesteredző tanítványai kerek 50 éremmel térhettek haza.

Az éremtábla elsőséget is bezsebelték a csepeliek, 29 arany, 13 ezüst és 8 bronzéremmel.