Csepel.info
Sokan jönnek, de elférnek
Szombati életkép a csepeli Kis-Duna partról
Naponta több ezren látogatják azt a csepeli játszóteret, ahol egy valódi kalózhajó várja a gyerekeket. A június 9-én átadott parkot éppen a nagy siker miatt kell hetente egy nap bezárni, különben nem bírná a hatalmas igénybevételt.
Németh Szilárd 2010-ben kezdte meg polgármesterként azt a munkát, hogy a munkáskerületként elhíresült, de a rendszerváltás után lecsúszott alvóvárossá váló Csepelt ismét élhető és élvezhető kerületté varázsolják. Ennek köszönhetően négy éven keresztül egymás után újultak meg Csepel nagy parkjai, természetvédelmi területei és a Kis-Duna part. Ezt a munkát vette át Borbély Lénárd polgármester 2014-től. Folytatódtak a sok százmilliós felújítások, ami mellett új és teljesen egyedi játszóterek is épültek. Budapest legmenőbb játszóterét egy évig tervezgették, mire megelevenedett a gyermekálom, az igazi és hamisítatlan kalózhajó.
A Kis-Duna parton, azon belül is a Hollandi út 141. szám előtt felépült parkból nem sajnálták ki az anyagot. A kalózhajó egy 140 négyzetméteres „homoktengerben” helyezkedik el, némileg megdöntve, mintha partra vetődött volna. A hajótest tizenhárom méter hosszú, rajta vitorlákkal, kabinokkal, kapitányi híddal és játékágyúkkal. Körülötte rengeteg vízi állatot formázó játék kapott helyet. Színes táblák is vannak a kabinokban, ahol a Kis-Dunában élő állatokról és növényekről olvashatnak a gyerekek.
A Sárossy Tibor fafaragó művész és csapata által létrehozott hajó és fajátékok körül 1100 négyzetméteren áll gyeptéglákból a fű, és napvitorlák adják az árnyékot a homokozókban. A naponta megjelenő több ezer gyermek és szüleik azonban még így is feladják a leckét az önkormányzatnak. A hajó forgatható és több részből álló kormánykerekéből például alig maradt valami a megnyitás utáni hétre a hatalmas igénybevételtől, de a gyep is nehezen bírja a sok tízezernyi lépést, futást, topogást. Ezért kellett bevezetni, hogy a játszóteret minden hétfőn reggel 8-tól 15 óráig zárva tartja az önkormányzat. Ekkor rendezik, gyógyítják a növényzetet, végzik el a szükséges javításokat a játékokon.
A játszótéren egyébként még a mozgáskorlátozott gyerekre is gondoltak: egy ötven négyzetméteres elkerített területen akadálymentesített hinta vár a kerekesszékes játszótársakra. A hinta lehajtható rámpával van felszerelve, és bukókeret biztosítja a stabil rögzítést. Használója két kötél segítségével, kézzel is tudja hajtani a hintát, ám hidraulikus fékek óvják, hogy ne lendüljön túl. Egy másik különlegesség a baba-mama hinta, amelyben a szülő és a kisgyerek egyszerre hintázhat. A kalózhajós játszótéren és pihenőpark mellett vécét is felállítottak.
Csepel.info
Szuper a játszótér, de két gyenge pontja van véleményem szerint. Nincs a játszótéren egy darab szemetes sem! Ha ki kell dobni valamit, a játszótér előtti kukához kell kivinni, ami mindig tele van, kiszóródva köré a szemét. Másik hibája, hogy tök jó ugyan, hogy fel lehet mászni a tetejére, de pont ennyire veszélyes is. Korlátot szerelhettek volna rá.
Egyébként kellemes a gyep, jók a játékok, remélem sokáig szép marad.
“Naponta több ezren látogatják azt a csepeli játszóteret”
Akár a felcsúti kisvonat 7000 naponta utazója?! 😛 😀
Nem értem a cikket!!!! Az emberek ennyire nem tudnak vigyázni egy játszótérre??????? Hetente felújítják? Milyen emberek járnak oda???
Werthan!
Nézd meg a videó első 15 másodpercét és meglátod, hogy hogyan bánnak azzal a szegény függőággyal és megérted! 😛
Teljesen normálisan játszanak a gyerekek, de folyamatosan nagyon sokan vannak ott. Amit nagyon sokan használnak, az gyorsan amortizálódik. A fű kiváló minőségű, de ennyi embert a legjobb sportfű sem bír. Ezért kell hetente egy nap javítani.
admin!
Bár a normális játék olvasatomban másképp néz ki, de megnyugtattál! 😛
Grün Izidor!
Az a baj, hogy itt vannak olyan előírások, hogy mi miből és hogyan! Az állatkertekben mehet minden acélból és máris jobban bírja az acélsodrony, mint a kenderkötél, az I gerenda, mint a fa stafni. A fűvel meg nem lehet mit kezdeni, itt kitapossák, ott meg lelegelik! 😉
fghfjhgkjhk!
“ennyi embert a legjobb sportfű sem bír. Ezért kell hetente egy nap javítani.”
.
A füvet hetente egy nap lehet javítani?! 😛
T grün,maga teljesen reménytelen.Volt valami az életében aminek örūlt?
Tóth kati!
Az életem csupa örömökből áll!
Talán a legnagyobb, amikor három utódomat sikerült a saját erőmből a saját lábukra állítani!
Nem kellett senkire várni! 😛 😀
Grün Izidor!
Gyepszőnyeget lehet cserélni. Amikor a Copa America-t néztem, ott is voltak ám gondok vele, de mi jobban teljesítünk, mint az Államok, így nekünk belefér hetente! 🙂
Ebből látszik, hogy több modern játszótérre van szükség kerület szerte, hogy ne egy helyen koncentrálódjon a sok enber..