Bercsik Károly közterület-fenntartási tanácsnok haladéktalanul intézkedést kezdeményezett az ügyben
Velvet, Csepel.info
Olvasónk éppen Csepelen sétáltatta a kutyáját, amikor feltűnt neki valami a kiserdő szélén: négy-öt kiló szalonna. Ha már arra járt, le is fotózta, és odaadta nekünk. Elmondása szerint több kupacban tették le az ismeretlen eredetű húst, ez az egyik.
Úgy tudjuk, nem ritka, hogy lakossági hulladékot tesznek le illegálisan a környéken, de ez a szalonnázós akció merőben újszerű. Gondolhatnánk, hogy a rókák veszettség elleni immunizálásáért tették ki, de arról tájékoztatni szokták a közt, egyébként sem végzik lakott területen, októberben pedig biztos nem volt ilyen Budapesten. (Bővebbenitt olvashat róla.)
Ugyancsak valószínűtlenné teszi a jószándékú kihelyezést az a tény, hogy a csepeli bányató környékén forrásaink szerint állati eredetű belsőségek, köztük például marhagyomor rohad. (Az alább beszúrt térképrészleten a szalonna előtalálási helyszínét láthatják.)
Egyelőre három magyarázat adódik:
- valaki direkt a kutyáknak akar rosszat, mint oly sokfelé Budapesten, és valamivel preparált húsféléket tesz ki;
- valaki így akar megszabadulni a tisztázatlan eredetű húsaitól;
- valaki nagyon komolyan veszi a WHO intését a feldolgozott húsfélék rákkeltőségéről.
Az üggyel kapcsolatban megkerestük a rendőrséget és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalt. Előbbitől azt a választ kaptuk, hogy nem kaptak még bejelentést a szertehagyott, állati eredetű húsról.
A Nébih ennél közlékenyebb volt: ugyan nekik sem szóltak, de a megkeresésünket „közérdekű bejelentésként kezeljük, és soron kívül áttesszük intézkedésre az ügyben illetékes fővárosi önkormányzatnak” – írták. Ilyen esetekben, ha az állati melléktermék tulajdonosa ismeretlen, akkor törvénybe foglalt kötelességük gondoskodni a fellelt anyagok ártalmatlanításáról.
Válaszukból az is kiderült, hogy hogy az állati melléktermékek kezelését a gyűjtéstől a szállításon és kezelésén át egészen az ártalmatlanításig uniós és magyar jogszabályok részletezik. Ilyen tevékenységet csak engedéllyel rendelkező, nyilvántartásba vett cég végezhet, és gondoskodnia kell az emberi fogyasztásra alkalmatlan melléktermékről: „a saját költségén kötelessége a jogszabályok által előírt módon ártalmatlaníttatni, elszállíttatni az adott anyagot”.
Ha viszont egyszer csak találnak egy adag húst így, akkor az önkormányzatnak, vagy a közútkezelőnek kell intézkednie – és ha kiderül, ki a tulajdonos, meg kell téríteni az ártalmatlanítás költségeit.
Az állati melléktermékeket kockázati kategóriájuk alapján különböző területeken lehet felhasználni. Ilyen lehetőség például a feldolgozásuk biogázüzemben, komposztálótelepen. (Erről a NÉBIH honlapján itt található részletes tájékoztatás.) De ha elhullik egy házikedvenc, vagy egy kislétszámú telepen tartott haszonállat, esetleg nem tud mit kezdeni a házi vágás után megmaradt disznórészekkel, az önkormányzati gyűjtőtelepre is viheti a maradékot.
Forrás: Velvet.hu
Frissítés: A tanácsnok haladéktalanul intézkedést kért
Bercsik Károly közterület-fenntartási tanácsnok haladéktalanul kérte az illegálisan kihelyezett élelmiszer begyűjtését. A cikkben szereplő egyéb probléma (bányatavak környékén állítólag rothadó állati belsőségek) kapcsán felvette a kapcsolatot a Velvet.hu szerkesztőségével. Ha bárki illegális hulladéklerakást tapasztal, akkor azt a helyszín minél pontosabb megjelölésével (esetleg fotóval) jelezze számunkra a csepel.info@gmail.com címre, vagy a Városgazdának a 30/6417672-es ügyeleti telefonszámon. Esetleg közvetlenül Bercsik Károlynak a 70/7771859-es telefonszámon, vagy a bercsik.karoly@fidesz.hu e-mail címre.
Esti frissítés: Bercsik Károly tájékoztatása szerint délután megtörtént az ismeretlen eredetű élelmiszer begyűjtése.
csepel.info
Valamelyik szerencsétlen balliberális bedőlt a WHO-nak.
Lehet, hogy éppen Mészáros?
Lehet akár mérgezett is! Nem ajánlanám hogy valaki, vagy az állata elfogyassza!
Budapest XXI.
Cím:
Budapest XXI.
Bajáki Ferenc u. 86.
Telefon:
+36 1 420-7710
Nyitvatartás:
Hétfőtől – péntekig: 10-18-ig Szombaton: 8-14-ig
leadható hulladékok
leadható veszélyes hulladékok:
használt sütőzsiradék és göngyölege
fáradt olaj és göngyölege
használt akkumulátor
szárazelem
fénycsövek és világítótestek
elektronikai hulladék: számítástechnikai hulladék, TV, telefon, stb. – akku nélkül
elhasználódott háztartási gép: mosógép, hűtőgép, stb.
leadható nem veszélyes hulladékok:
papír: újságok, folyóiratok, füzetek, könyvek, hullámpapír, csomagolópapír, kartondoboz
italos karton (tetrapak) doboz (csak kimosva)
műanyag: hungarocell, PET-palack és azok lecsavart kupakjai
színes és fehér üveg: italos, befőttes, parfümös
fémdoboz: üdítős, sörös, konzerves doboz.
Meglepetésemre a csepeli telepen a magnó és videó kazettákat nem veszik át. Azt monnyák,hogy vigyem oda ahol vettem. ))) D: (((
AZ is monnyák még, hogy kérjek a POLGÁRMESTER ÚRTÓL engedélyt a gyűjtésre.
KB 150 – 200 db. műanyag kazetta és cd lemeztok az nem háztartási hulladék?
Érdekes de a Tv-ket videó magnókat azt átveszik de magát az ezközt azt nem.
Vajon miért?
Nem ártana ha valaki a hivatalos embőrek közűl tudna válaszolni, hogy hová vigyem?
A “akiserdőbe” ? AZT SOHA!
🙂
A szelektív kuka aljára! Majd a válogatótelepen csinálnak vele valamit!
Tarjányi László!
OKÉ!
De akkor minek a hulladék udvar?
“nem kaptak még bejelentést a szertehagyott, állati eredetű húsról”
Más eredetű hús is van?
Igen! Emberi… 🙂 De az már nagyobb dráma!
A szalonnát nem eszi meg a kutya, tudtommal.
Ez veszélyes hulladék, aki feldolgozhatja, az az ATEV Zrt.
A rend kedvéért! 😛
CSEPELI HULLADÉK UDVAR.
Cím:
Budapest XXI.
Bajáki Ferenc u. 86.
“Leadható veszélyes hulladékok:
használt sütőzsiradék és göngyölege
fáradt olaj és göngyölege
használt akkumulátor
szárazelem
fénycsövek és világítótestek
elektronikai hulladék: számítástechnikai hulladék, TV, telefon, stb. – akku nélkül
elhasználódott háztartási gép: mosógép, hűtőgép, stb.”
🙂
A “stb” milyen elektronikai hulladék?
A CD tok, hang és videó kazetta az miért nem “stb” hulladék?
🙂
A polgármester úr talán “tuggya” a választ, de akkor miért nem válaszol??
Egy részletes egyéb-hulladék listát nem ártana közzé tenni itt az infón, mert ez azért fontosabb volna, mint az, hogy mi van a migráncsokkal és egyéb nem a Csepelhez kötődő hír.
Nincs annál bosszantóbb az amikor odacipelem ” a csepeli hulladék udvarhoz az általam ” egyéb hulladéknak vélt kazettákat és nem találok ott EGYÉB HULLADÉK GYŰJTŐ KONTÉNERT.
A problémám nem az, hogy az Önkormányzat környékén 🙂 keresem az “egyéb” hulladék gyűjtő konténert hanem az, hogy ott ahol lennie kellene ott nincs
HOL VAN CSEPELEN EGYÉB HULLADÉK GYŰJTŐ KONTÉNER?
A Fateromat nem “haggya nyugodni a ” STB. HULLADÉK” az mi lehet egy “hulladék”lehet 🙂 udvar felsorolásában.
Lehet, hogy a tudatlanság miatt ilyen szemetes a csepeli “zöld.”
Keresem a pontos HULLADÉK GYŰJTŐ listát, mert senki nem tudja milyen típusú hulladék a hang és videó kazetta.
A Csepeli Hulladék udvar kezelője is csak azt monya, hogy neki ez a szóban forgó tárgy, tárgyak nem tartoznak az “egyéb” gyűjthető hulladékok egyikéhez sem.
🙂
HOL VAN CSEPELEN EGYÉB HULLADÉK GYŰJTŐ UDVAR?????
Csepeltől nyugatra:
Kulturáltság, pénz, infrastruktúra és letisztult szabályrendszer – ez az, ami hiányzik ahhoz, hogy erdeinket ne csúfítsák az illegális lerakók, hogy a szemét oda kerüljön, ahová való.
http://www.kisalfold.hu/soproni_hirek/a_videokazetta_mar_nem_veszelyes_hulladek/2428641/
Mansfeld 86. és elektronikai hulladék.
Kellene egy különleges megsemmisítőgép a video és hangkazetták, CD, DVD, de még a hajdani számítógépes mágnesszalagok részére is! Leolvasná a készülék, a szellemi tartalmát elektronikai úton fellőné az információs Valhallába, egy felhőbe, a materiális tartalmat meg ledarálná újrahasznosítható granulátummá! Copyright Tarjányi László. Az ötlet megvalósítójától jogdíjat nem kérek, csak az eljárást meg a gépet rólam nevezze el! 😀 😛
A VHS kazetta és a számítógépes mágnesszalag, mindkettő félcolos, kiváló szőlőkötöző anyag! Igaz egy idő után a nap tönkreteszi, akár csak a nejlonzacskót. Viszont a pénzért kapható műszálas madzagokat, kötözőanyagokat ugyanúgy szétsüti! A szalag nélküli kazetta viszont tényleg újrahasznosítható lenne, valószínűleg PP-ból van, de ennek nem néztem utánna!
Mi az összetört műanyagszéket még jobban darabokra törtük és beletettük a szelektív kukába! Ezt is ráírhatnák a kukára, minden műanyag ha tiszta állapotban van, valamilyen módon újrahasznosítható. Ezt azért írtam ide, mert a hőre nem lágyuló műanyagok is feldolgozhatók, csak másképpen! Kivétel, a kompozit anyagok, például az üvegszálas műanyag, bár például a Tetrapack csomagolás is kompozit, papír-műanyag-aluminium, és mégis újrahasznosítható!