Márton-napi vigasságok Csepelen november 8-án

Csepel.hu

martonnap_2015_A3-page-001

Program

    • 9.30 Libafuttató verseny
    • 10.00 Lúdas Matyi Libamódra – a Pódium Színház mesejátéka
    • 11.00 Márton napi zenés kavalkád – az Operett Voices Társulat előadásában
    • 11.45 Párnacsata
    • 12.00 Tollfosztó a Csepeli Mosolygó Dalkörrel
    • 12.30 Nosztalgia Kabaré a SZÖSZ Társulattal
    • 13.30 IV. Csepeli Lúdgége-tésztakészítő verseny
    • 14.00 A Gázsa zenekar népzenei koncertje
    • 14.30 Kanásztáncok – a Kis-Csepel táncegyüttes műsora
    • 15.00 A Motiva zenekar fellépése
    • 16.00 Fellép a Csepeli Német Nemzetiségi Táncegyüttes, tangóharmonikán kísér Kaltenecker Gábor
    • 16.30 Zenés, lampionos felvonulás a Művelődési Ház körül

Ezen kívül:

Márton napi állatságok: libabemutató, állatsimogató Kézműves foglalkozások: pereckészítés, írás pennával, lámpás készítés a délutáni lampionos felvonulásra, játszóház, Régi idők világa – játékos háztáji gazdálkodás

Gasztronómia:

sült libacomb, ludaskása, libazúza pörkölt, libamájpástétom, libazsíros kenyér, házi rétes, új- és forralt bor Kedvezőtlen időjárás esetén a programokat a művelődési házban rendezzük meg! A részvétel díjtalan, mindenkit szeretettel várunk! A programváltoztatás jogát fenntartjuk

10 hozzászólás “Márton-napi vigasságok Csepelen november 8-án” bejegyzésre

  1. nagyapó szerint:

    “írás pennával,”
    -Gyerekek, figyeljetek: nem vella, hanem villa, nem tenta, hanem tinta és nem penna, hanem… izé… toll!

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.

  2. felix szerint:

    Penna= írásra használt madár toll.
    Ingyen neked.

  3. Grün Izidor szerint:

    felix!
    Amire az öreg kujon gondol az egy “n” ! 😛
    .
    http://nyultam.com/wp-content/uploads/2013/05/ha-mar-lud-800×582.jpg

  4. felix szerint:

    Grün Izidor!
    Egy “n”-nel, már gondolni sem mer rá.

  5. joságos szerint:

    Uraim miből gondolták azt, hogy mindentudó nagyapó tudja mi az a penna?

  6. Grün Izidor szerint:

    T. joságos!
    Abból, hogy eddig úgy adta el magát mint egy írástudó!
    Mondjuk a ténta és a tenta külöbségét sem tudja! 😛

  7. helyi szerint:

    Jön megint a Liba, dőzsölhet a Vida! 🙂

  8. nagyapó szerint:

    Eetásak! Mea culpa, mivel nem úgy kezdtem írásomat, hogy figyelem gyerekek most egy vicc következik!!! Gondoltam ismerik a zősi viccet. Tévedtem.

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.

  9. Derrick szerint:

    Bajnai volt már? 😀

  10. Tarjányi László szerint:

    http://csepel.info/?p=45197#comment-256073 “Védjük meg az országot! –
    Csepelen is indul az aláírásgyűjtés”
    Tarjányi László szerint:

    2015. november 07., szombat – 23:42

    Kedves csepeli MSZP és csepeli Fidesz!

    Ma van a Wallis-nap, ma tizenöt éve, 2000. november 7-én (SIC!) írtátok alá a Wallis-Észak-Csepel szindikátusi szerződést Észak-Csepel, nevezetesen a szántóföld “fejlesztésére”.

    Fenomenális szerződést eszelt ki a két párt vagy a mindkét párthoz köthető Wallis cég. “Fejlesztik” a szerződésben szereplő területet, majd eladják jelentkező befektetőknek, s a hasznon megosztoznak. A terület hasznosítása már a rendszerváltás óta napirenden volt Csepelen, mert a közreműködni szándékozók mindig könnyű pénzt szimatoltak ezzel kapcsolatban. Miután eldőlt hogy a szennyvíztisztító a Szabadkikötő út Nagy-Duna felőli oldalán fog megépülni, eljött az idő a fenomenális üzleti terv megvalósítására is!

    Miért a Wallis az “ingatlanfejlesztő” a területen? Mert mind a két párt beágyazott volt a cégnél! Utóbb ez ki is derült, 2005-ben a cég élén Bajnai Gordont a fideszes Gansperger Gyula követte! Mellesleg a Wallis HID Rt. nevű leánycégének vezetője Wachsler Tamás volt, aki 1994-ben Orbán vetélytársa volt a Fidesz elnöki székéért, a közelmúlttól máig pedig Kossuth-téri kormánybiztos.

    Az észak-csepeli terület, amely a Kis-Duna felé eső oldalon terül el, kb. kétszáz hektáros, ebből az északi rész a fővárosé, a déli 126 hektár Csepelé. Ez az utóbbi lett a szerződés tárgya, szántóföld a terület besorolása mind a mai napig! Ahhoz hogy ezt jó áron lehessen értékesíteni, ahhoz “fejleszteni” kell, magyarul rendezési tervet kell készíteni, majd kijárni a szántóföldből építési övezetté átsorolást. Ez utóbbi a mai napig nem ment, mert a főváros hozzájárulása is kellett volna az átsoroláshoz, ami ugye Demszkyt jelentette volna, amihez kevés volt a csepeli MSZP és a csepeli Fidesz. Persze az átsorolás érintette volna Budapest fejlesztési terveit is, hiszen legalább egy Dunahíd építését előirányozta volna a terv a Galvani út irányába illetve a pesti oldal felé.

    A szindikátusi szerződés szerint felmérték a 126 hektár értékét szántóföld minőségben, ezt két ingatlanbecslő cég végezte. Az egyik mint kiderült egy Wallis-leánycég volt, XIII. Klapka u. 11 mint maga a Wallis, azaz egy másik íróasztal ugyanabban az épületben. A 126 hektárt 1 Milliárd 129 Millióra értékelték, azaz kevesebb mint ezer Forint/négyzetméter, 800 m-re a Nemzeti Színháztól, Budapest legnagyobb összefüggő beépíthető területe!

    A “fejlesztés” néhány látványterv elkészítését is magába foglalta, például az Urbs Kft. által készített csepeli Manhattan-terv, egy 300 m-es kilátót, három db 100 m magas lakóépületet, és egy zömében négyemeletes házakból álló lakónegyedet is. Ez utóbbi rész lett volna lagunásítva, hogy még értékesebb legyen. Volt egy hagymázas vízividámparkos elképzelés is.
    Ezen látványtervek, valamint hirdetési/marketing tevékenység, jogi munkák jelentették a “fejlesztést” amit a Wallis előlegezett meg 300 Millió Forint értékben három évre elosztva. Ezt a “befektetést” Csepelnek ingatlan-apporttal kellett fedeznie. Mivel az átsorolás nem haladt, a terület cirka 1/3-át apportként lekötő szerződéspont nem tudott érvénybe lépni, ezért más területet kellett apportálni. Ez a Kis-Duna parton, a Fekete-cukrászdával szembenlevő szabadterület lett, amit kínjában a Wallis 300 MFt értékűnek fogadott el, holott a felét érte! Évente leszámlázott az ingatlanfejlesztéssel kapcsolatban cirka 100 MFt+ÁFÁ-t, amit persze nem kellett megfizetni, mert azt hitelezte a Wallis. Lényegében a 10 fős PR Café marketingcégének meg a 28 jogászának a fizetését terhelte a projektre, akik valószínűleg más munkákon (is) dolgoztak, mert évek alatt alig történt valami. Én például a néhány látványterven kívül, egyetlen ingatlanhirdetést sem láttam a terület reklámozására.

    A szindikátusi szerződést a csepeli MSZP és a csepeli Fidesz teljes mellszélességgel támogatta. Ellene 2 szdsz-es, 1 kisgazda és 1 miépes szavazott.

    Tevékenyen én, Tarjányi László, elleneztem egyedül Csepelen. A szerződés aláírása ellen tüntetést szerveztem, amit maga Csurka tiltott le, ő tudta, miért! Majd én készítettem a Manhattanes plakátot a gúnyversikével, “Manhatten lesz-e neve, Panamában épül-e vagy Tibetbe’, Csepelen a Szigetcsúcson, kétszáz hektár potom áron!”
    Minden fórumon résztvettem ahol kifejtettem az ellenvéleményem. 2002 őszén a MIÉP jogán bekerültem az önkormányzat Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottságába, ahol ezt a tevékenységemet tovább folytattam. 2003. március 13-i ülésen a polgármester javaslatára szerepelt egy határozati javaslat a Wallis újabb, 128 MFt-os számlájának befogadásáról. Én hosszan, ingatlanfejlesztési példákat sorolva megindokoltam a szerződés hátrányos voltát Csepelre nézve, s hogy évi 100 Milliókat számlázva a semmiért, tíz év alatt a teljes terület a Wallis birtokába fog kerülni apport-biztosítékként! Végre megtörtem az ellenállást, a saját ellenszavazatommal, négy tartózkodással, négy igen ellenében meghiúsítottam a Wallis 128 MFt-os számlájának befogadását! A polgármester a javaslatot visszamondta (!), a két hét múlva bekövetkezett képviselőtestületi ülése már nem is volt témán. Nyáron a polgármester a szerződést felmondta, ősszel Orosz Ferenc alpolgármester más a saját ötletükként tálalta a testület elé a felmondást, amit a 17 mszp-s képviselő meg is szavazott, holott tavasszal a négy igen tőlük volt, s az egyik képviselőjük a bizottság ülésén majdnem tettleg bántalmazott! A tavaszi négy tartózkodó közül kettő fideszes volt, közte Németh Szilárd, viszont ősszel az összes fideszes képviselő a szerződés fenntartása mellett szavazott!

    Az ügy két évig húzodott, a Wallis perrel fenyegetett, végül 200 MFt bánatpénzzel távozott!
    A területből 84 hektár 2005 decemberében eladásra került a Fadesa-nak 11.3 Milliárd Forintért. Ebből 4 Milliárd járt volna a Wallisnak, ha a szindikátusi szerződés még életben lett volna, mert az eladási árból levonva a 2000-es becsült értéket és az “ingatlanfejlesztési” költséget, a maradékot 65/35 % arányban osztotta volna el Csepel és a Wallis! Levonva a 200 MFt bánatpénzt, Tarjányi László 3.8 Milliárd Forintot spórolt meg Csepel lakosságának!
    Még csak köszönetet sem kaptam érte mind a mai napig, kézzelfogható háláról, jutalomról, sikerdíjról nem is beszélve!

    A már említett Wachsler Tamás, csepeli megrendelésre, a Helyi Téma című fideszes lapban az ecsetelte, milyen rosszul jártunk, a terület négyzetmétere (a szántóföld!) megért volna 25 ezret is. Ettől függetlenül a véterárat az MSZP és az utánna következő Fidesz is egyaránt költötte, benne a megspórolt 3.8 Milliárdot is!

    Kedves MSZP, kedves Fidesz, én megköszönöm hogy tehettem Csepelért, ha már Önök elfelejtették is nekem megköszönni, meghálálni!

Itt lehet hozzászólni !