Csepel.hu
Ruhaadományt vitt az önkormányzat delegációja október 8-án Kárpátaljára, annak átadása után pedig megtekintették a csepeliek pénzadományából megépült fejlesztéseket. Németh Szilárd országgyűlési képviselő és Borbély Lénárd polgármester elégedettek voltak a látottakon: a csepeli gyerekek, az önkormányzat, a Fidesz frakció és a polgárok pénze láthatóan jó helyre került.
A magyar miniszterelnök felhívására 2015 márciusában a csepeli önkormányzat elsőként határozott úgy, hogy tízmillió forinttal támogatja a kárpátaljai magyarságot. Az összegből négy-négy millió forintot Csonkapapi és Beregsom számára, s további két millió forintot a Beregszászi 6. Számú Általános Iskola felújítására különítettek el. A beregszászi iskola támogatását növelte a csepeli általános iskolás gyerekek „csokipénze”, a Fidesz frakció, számos csepeli orvos és közéleti személyiség adománya valamint a Nemzetstratégiai Kutatóintézet 3,2 millió forintos támogatása.
A fejlesztési és humanitárius célra szánt pénzadományból a helyi iskolák nyílászáróinak cseréjét és az óvodák fűtésrendszerének felújítását valósították meg, továbbá az óvodák növendékeinek közel féléves étkeztetését biztosították. A fennmaradó összegből Beregsomban közel 60 rászoruló család részesült egyenértékű élelmiszercsomag-támogatásban, míg Csonkapapiban a helyi szociális konyha működtetését segítették. Az adomány célszerű felhasználásáról Németh Szilárd országgyűlési képviselő és Borbély Lénárd csepeli polgármester vezetésével győződött megy egy csepeli delegáció október 8-án a helyszíneken.
A küldöttség ezúttal sem érkezett üres kézzel – Csepel Önkormányzata ruhaadománnyal segítette a két település rászoruló lakosait. Az óvodások és iskolások kulturális műsorral mondtak köszönetet az intézményeiknek nyújtott anyagi támogatásért, melyre ezentúl a beregsomi iskola és a csonkapapi polgármesteri hivatal falán felavatott emléktáblák is emlékeztetnek.
Kárpátalja.ma, Csepel.hu
“a beregsomi iskola és a csonkapapi polgármesteri hivatal falán felavatott emléktáblák is emlékeztetnek.”
.
Emléktábla buzik?!
“Itt adott át Csepel hombárfejű “álpolgármestere” és pipogya Lénike Csepel gyámság alatt lévő polgármestere ruhaadományt a rászorulóknak”
Semmi bajom, de a körítést lehetne kicsit szerényebben! 😀
Grün, magad minősíted a “hombárfejű” és a “pipogya” jelzőkkel, amelyekkel illeted Csepel köztiszteletben álló képviselőjét illetve polgármesterét!
Mit szólnál hozzá, ha téged meg a FELTEHETŐEN nyakon hordott füled miatt ócsárolnának, neked jól esne? Ugye nem, pedig te csak egy nyugdíjas tanár vagy!
Tarjányi László!
Igasságod van!
Magam valakiket annak minősítek aminek akarok!
Hogy Te minek minősítesz engem, az meg legyen a Te dolgod!
Ezt nevezik véleményszabadságnak! 😛
.
Szabadjon felhívnom a figyelmedet, hogy az általad “Csepel köztiszteletben álló képviselője” csak egy Csepelen lakó képviselő, aki surranópályán, listáról jutott be a zországgyűlésbe és összetéveszted a többségel megválasztott csepeli képviselővel! 😀
Bocs.
“többséggel” mert felszólító mód! 😛 😀
Nem én minősítettelek, hanem válaszképpen mások minősíTENNÉNEK (feltételes mód Tanár úr!)!
Szabadságod vagyon valakit valaminek minősíteni, viszont a véleményed meg TÉGED minősít mások szemében!
Tarjányi László!
Fussunk neki még egyszer!
Tehát azt írtad:
“Grün, magad minősíted”
Igen vagyok már annyira nagykorú, hogy segítség nélkül magam minősítsem a nevezetteket!
Ahhoz meg főleg, hogy leszarjam a hülyéket! 😀
.
“mások minősíTENNÉNEK (feltételes mód Tanár úr!)!”
Sajnálattal közlöm a “minősíTENNÉNEK” nem feltételes hanem a két “N” miatt már felszólító mód.
Hadd ne minősíccsem a hejesírásodat! 😛 😀
Én eredetileg az “ócsárolnának” szót írtam, ami ugye feltételes mód! A két N elírás.
A nevezettektől meg ne kérj szociális segélyt ELŐREHALADOTT KORODRA tekintettel, mert nem érdemled meg!
Tarjányi László!
“A két N elírás” OK.
De a “Grün, magad minősíted” az egy fogalmazási hiba!
Ha azt írod, hogy “magadAT” minősíted a mondandód is egyértelmű!
Nos, lyóccakát! 😀