Csepel.hu
Különleges ősbemutatót tartott a Nemzeti Színházban a Csepeli Auth Henrik Fesztivál Fúvószenekar hazánk egyik legkiválóbb, nemzetközileg is elismert Kossuth-díjas és Liszt-díjas zongoraművésze, Bogányi Gergely közreműködésével. Liszt Ferenc Esz-dúr zongoraversenyét Mondvay György hangszerelte át a fúvószenekari kíséret számára, amely így egészen különleges élményt nyújtott a közönség számára.
A zenekar immár második alkalommal lépett fel a Nemzeti Színházban, folytatva a tavaly megteremtett hagyományt. Az előadás fővédnöke Németh Szilárd országgyűlési képviselő beszédében kiemelte, hogy szimbolikus jelentősége van ennek az előadásnak: a nemzet színháza, a polgári élet szimbóluma két HÉV-megállóra van a csepeli munkáskerülettől, a csepeliek pedig – a színházzal kötött együttműködési megállapodás értelmében – immár szervezett módon is ellátogathatnak az első Orbán-kormány alatt épült kulturális intézménybe.
Bogányi Gergely megtisztelő módon a hetven éve alapított fúvószenekarral közösen lépett színpadra a Nemzeti Színházban. A Kossuth- és Liszt-díjas zongoraművész az általa megálmodott Bogányi-zongora prototípusán játszott – a közönség soraiból már akkor elismerő morajlás hallatszott, amikor a futurisztikus megjelenésű hangszer előtűnt a függöny mögül, hangzásának különlegességét és a művész játékát pedig szűnni nem akaró tapsvihar díjazta.
A Liszt-művet a Csepel Örökség-díjas zenekar Giuseppe Verdi A végzet hatalma című operájának nyitányával vezette be, a zongoraverseny után pedig Alfred Reed El Camino Real (Latin Fantázia) című fúvószenekarra írt művével fejeződött be az est. A közönség visszatapsolta Péntek János karnagyot, így ráadásként Fucik Kinizsi Magyar Indulóját is eljátszották a művészek.
A Csepeli Auth Henrik Fesztivál Fúvószenekar azon túl, hogy hagyományt teremt a Nemzeti Színházban évente megrendezett esttel, országos figyelmet is kivívott magának. Az előadáson jelen volt Schmitt Pál korábbi köztársasági elnök, Borbély Lénárd, Csepel polgármestere, az est védnöke, Domokos László, az Állami Számvevőszék elnöke, valamint Scheuer Gyula, az ELTE kancellárja.
“Az előadás fővédnöke Németh Szilárd országgyűlési képviselő beszédében kiemelte”
.
Beszédében?!
Bejött a fityeszes effektus vagy defektus?!
Meglátott egy mikrofont és rögtön beszélni kezdett, majd beintett:
Művész úr, ahogy megbeszéltük! Csapjon a húrokba! 😀 😛
Izidor !
Nem voltak húrok, mivel fuvószenekar volt.
Másrészt abbahagyhatnád az utálkozást.
spectator!
Érdekes lehetett, ahogy a művész úr a zongora előtt térdelve fújta a billentyűket mint fúvószenekar!
Legalább már Őt ne becsüld le ennyire! 😛 😀
Nem ismerheti mindenki azt a híres zongorát, melyből már 10 darabot rendeltek a kormány minden tájáról.
Grűn Józsinak mindegy, hogy pengetik, ütik, billentik, az ő hangszere a vuzuvela, azt fújja mindig.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
1/2eszű1/2x, a kis hülye bunkó megint röfög!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Vén pöcs.
Nézz már utána, hogy ki beszélt hülyeséget veled együtt.
1/2eszű1/2x, kis hülye bunkó! Véletlenül igaza van. A röfögésnél nem lehet tévedni! “Aki a disznók közé keveredik, megeszik a korpákok!”
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
szemétláda,
Amennyiben megtanulnál röfögni néha még, igazad is lehetne.
De így csak a hülyeség dől belőled.
És nem véletlenül.