Origo
Paraméteres egyenlet és statisztikai feladat is szerepel a középszintű matematikaérettségin. Egy tanár szerint az utóbbi évek legnehezebb feladatsorát kapták a diákok.
Talán még soha nem volt olyan nehéz a középszintű matematikaérettségi, mint az idén – mondta az eduline-nak egy tanár. A szakportál információi szerint a reggel 8 órakor kezdődött vizsga első részében logikai feladat is van, ami egyáltalán nem szokványos.
Ráadásul a diákok egy paraméteres egyenletet is kaptak, ilyen még soha nem fordult elő a középszintű matekérettségin.
Sorozat és statisztika
Az első részben szerepel egy sorozat is, ezen felül statisztikai feladat is van, ahol terjedelmet és mediánt kérnek. A feladatlap vége felé pedig egy bonyolultnak tűnő kérdés van, amelytől ránézésre elmegy a kedvük a diákoknak – mondta a szaktanár.
A feladatok között szerepel továbbá százalék- és térfogatszámítás, valószínűségszámítás, valamint egy komplexebb, kombinatorikát, valóságszámítást és halmazelméletet magába foglaló feladat is.
Forrás: Origo
Eetásak! Ne próbálkozzanak! Az ML könnyebb volt és az is adott középiskolai végzettséget.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Rosszul tudod, de nem ez az egyetlen amiről hülyeséget állítasz.
Így is meglehet akadályozni a tömeges egyetemi jelentkezéseket, létszám csökkentés a felső oktatásban. Minek ide annyi diplomás? Most éppen azt hallani az EU “külsős szakértőitől,” hogy elkezdődött egy “mesterséges terelés” a szakmunkás képzés felé. (akárkinek dolgozol, úgy is nekik adózol) Nos a szakértő mondja, hogy ez az az út, a proletáriátus útja, ahonnét soha nem lesz lehetőség a kitörésre, a “felfelé való törekvésre.” Hiába kérem a burzsoázia is kitermeli a maga klientúráját, s aztán összezárnak. Vagyont nem osztunk! Szorozni, hatványra emelni azt bizony nagyon tudnak!
A matematikai ismeretek pártfüggetlenek! A matematikát vagy érti és tudja az ember vagy nem. Végig néztem a feladatokat és az a véleményem, hogy aki a mögötte lévő négy évet tanulással töltötte minden további nélkül meg tudta oldani a feladatokat.
joságos!
Pártfüggetlen matematika?!
.
Oldja meg az alábbi feladatot a klasszikus matematika szabályai szerint a valós számok halmazán!
Ha egy választáson a jogosultaknak majdnem fele részt vesz és a leadott szavazatok majdnem felét egy pártszövetség kapja, hogyan jön ki ebből egy kétharmados győzelem?! Szorgalmi feladatként, plusz pontokért vetítse ezt az eredményt az ország összlakosságára százalékosan! 😛 😀
T. Grün Izidor! Amit ön leírt az egy egyszerű statisztikai számítás. Azonban én nem egy példára gondoltam hanem magára a matematika tudományának a közép iskolában oktatott szintjére. Ha valóban kíváncsi a válaszra próbálja megoldani a feladatot. Higgye el nem nehéz! Kizárólag %-t kell számolni. Ha végkép nem megy írjon, segítek!
T. joságos!
Ne szomorítson el!
Már a Hippokratész által kidolgozott, háromszögekben szemben álló szögekre vonatkozó törvényeknél bajban voltam! 😀
Nagyot röhögök, amikor a történelemtanár nem tudja, hogy Hippokratész az orvosok őse, míg a háromszögekkel Thálész foglalkozott.
De semmi gond, a sameszek majd kisegítik!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
T. Grün Izidor! Mindent értek. Amúgy a polgár pukkasztás és heccelődés a humor egy fajtája amit nem csak megértek de magam is művelője vagyok!
Öreg Gyagya!
Thalész a körökkel foglalkozott, míg egy római katona meg nem zavarta!
Rászólt “noli turbare circulos meos! (ne zavard a köreimet!)” ezért az előkapta sokkolóját és leszúrta vele!
A háromszögekkel Trigonometriosz foglalkozott, aki megállapította, hogy ha a háromszögnek eggyel több oldala lenne akkor már négyszög lenne!
Ha pedig bármelyik sarok szöge 360 fokos akkor kör!
.
Ez zavarhatta meg az okfejtésedet és innen a tévedésed!
Örülök, hogy taníthattalak! 😛 😀
joságos!
Örülök, hogy megérti a finoman cizellált lelkemet!
Bizonyára látott már cirkuszi ugróakrobatákat, ahol az az ügyetlen nyamvadt nem is olyan ügyetlen! 😛 😀
T. Grün Izidor! ”
Similis simili gaudet.
Hasonló a hasonlónak örül.”