Csepel.hu
Több helyszínen zajló rendezvénysorozattal emlékezett az önkormányzat a 167 évvel ezelőtt történt forradalmi eseményekre. Reggel nyolc órakor a Görgey téren található Petőfi szobor talapzatára felkerültek a megemlékezés koszorúi és virágai, délelőtt tíz órától pedig az ünnep részeként a Királyerdei Művelődési Házban Borbély Lénárd polgármester átadta a Csepel szolgálatáért díjat.
Petőfi Sándor és Jókai Mór gondolatai után a Petőfi szobornál az Országgyűlés, az önkormányzat, a képviselő-testületben jelen lévő pártok, civilszervezetek és magánszemélyek helyezték el a megemlékezés koszorúit reggel nyolc órakor.
A délelőtt tízkor folytatódó megemlékezésen a Királyerdei Művelődési Házban a Gór Nagy Mária Színitanoda növendékei adtak lendületes és modern ünnepi műsort. Ezt követően Német Szilárd országgyűlési képviselő ünnepi beszédét ennek méltatásával kezdte: „A nemzeti érzés, a szabadság, valamint a modernség nem egymást kizáró fogalmak.”
Beszédében kitért az 1848-as forradalom és a mai politikai helyzet párhuzamaira: „Tisztelet a bátraknak, akik egy olyan polgári Magyarországért kezdtek keményen harcolni, ahol a magyar nép által választott Országgyűlés és kormány képes a magyar nemzeti érdekekért következetesen és felelősen dolgozni. Talán mi vagyunk az első nemzedék, amely elérheti mindazt, amit ’48-ban a magyarok már maguknak kívántak. A mi nemzedékünk ma megélheti, hogy a konfliktusokkal és válságokkal teli Európában Magyarország mégis erősödik.”
A megemlékezés végén sor került a „Csepel szolgálatáért” díjak átadására. Tamás Judit, a Családtámogatási iroda vezetője, Babán József olimpikon, ötvenötszörös válogatott jégkorongozó, valamint Galgócz Deák Antal, a csepeli Hivatásos Tűzoltóparancsnokság parancsnoka részesült a kitüntetésben, melyet Borbély Lénárd polgármester adott át.
Németh Szilárd javaslatára tavaly az országgyűlés március 16-át a magyar zászló és címer napjává minősítette. Ennek megünneplésére Borbély Lénárd a műsor végén egy Csepel-zászlót ajándékozott Galgócz-Deák Antalnak és egyben a kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokságnak.
Nemzeti összetartozásunkat nemcsak a zászlók, a magyar címer fejezi ki, hanem a forradalmi irodalom is. Ezt szimbolizálja az az országos kezdeményezés, amelybe Csepel is bekapcsolódott: az ország számos településén március 15-én délután három órakor egyszerre szavalták el a résztvevők a forradalom himnuszát, Petőfi Sándor Nemzeti Dal című költeményét. A délután a Görgey téren tartott eseményen rengetegen vettek részt, emelkedett hangulatban telt a szavalás.
Csepel hivatalosan megválasztott országgyűlési képviselőjét Dr. Szabó Szabolcsot miért nem invitálták a központi rendezvényekre? A listás rezsibiztos még beszédet is mondhat??? Akit pedig a csepeli emberek választanak, azt meg se hívják??? Szégyen-gyalázat! Borbély és bandája húzzatok a fenébe!
Hülye helyi természetesen nem vett részt azon az ünnepségen, ahol a polgárok mellett az MSZP is koszorút helyezett el Petőfi lábainál. Láthatta volna, hogy Csepel-Soroksár megválasztott képviselője, “ünnepi” farmerben koszorúzott valami aprócska párt, és nem a csepeli választók nevében.
Igaz, lehet, hogy a ruhatára még nem érkezett meg!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Esetleg meghívták, de nem jött. Ez is lehetséges.
helyi !
menj a fenébe !
Ott volt Szabó Szabolcs is, koszorúzott is.
Ahogy elnéztem a koszorúzókat, a legtöbb anyag a jobbikosokban van, azokból a Teremtő nem spórolta ki az anyagot! 😀
Nagyapó, engem is jól szemügyre vettél! 😉
Tarjányi László! Ez felszólítás, esetleg kérdés?
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Te is koszorúztál, Szuhai Erikával és még egy fideszessel! 😉
Helyi, hanem nem hazudsz valamint egy órán keresztül, akkor fáj valamid?
Bugi, szállj le a magas lóról, amit Semjén elvtársad tolt a segged alá! 🙂