Csepel.hu
Hamarosan a Csepeli Piacon is árusítják a szatmári és beregi gazdák különleges értékekkel bíró termékeit, amelyek közé egyebek mellett a szatmári alma és szilva, a krasznamenti szamóca, a milotai dió, illetve a belőlük készült lekvárok, százszázalékos gyümölcslevek tartoznak.
Az ügyet Németh Szilárd országgyűlési képviselő karolta fel, aki a szatmári gazdák régi ismerőjeként szorgalmazta a hungarikumok termesztését és eladását hazai földön. A csepeli önkormányzat, valamint a szatmári és beregi gazdákat képviselő Agricolae Kft. cégcsoport együttműködési megállapodást kötött, amelyet Borbély Lénárd polgármester és Szoboszlai Zoltán, az Agricolae Kft. képviselője írt alá a polgármesteri hivatalban március 12-én.
Szoboszlai Zoltán a testületi ülésen tájékoztatta a képviselőket a programjukról. Az Agricolae Kft. cégcsoport több éve dolgozik azzal a céllal, hogy elősegítsék a Szatmár és Bereg vidékén termesztett és hungarikumnak számító termékek előállítását és eladását. A gazdák jellemzően a mezőgazdaságban dolgoznak, és – köszönhetően a kedvező természeti adottságoknak is – kiváló minőségű gyümölcsöket termesztenek. Magyarország gyümölcstermésének mintegy 60 százaléka erről a vidékről származik. Messze földön híres a szatmári alma, szilva, meggy, amikből pálinkát, lekvárt főznek, vagy gyümölcsszörpöket, befőtteket, aszalványokat készítenek. Egyik szatmár-beregi különlegesség a „nemtudom” szilvafajta, amely régi ragadványnév. Állítólag ez a fajta úgy kapta a nevét, hogy az ott élő emberek az árterekben termő gyümölcsről nem tudták megmondani, miféle, erre elnevezték „nemtudomnak”. A leírások szerint ez a félvad jellegű szilva tartalmazza a legtöbb gyümölcscukrot, s ebből készül a legfinomabb szatmári szilvalekvár és szilvapálinka.
Az Agricolae Kft. a „Magyar földből magyar földről” programjának célja, hogy a nemzeti kincsnek számító termékek lehetőség szerint a nagykereskedők kiiktatásával a termelőktől egyenesen a fogyasztókhoz jussanak kedvező áron. A csepeli önkormányzat az egyesület programját marketingtevékenységében segíti. A csepeli piacon áprilisban nyílhat meg az egyesület első mintaboltja, ahol a szatmári és beregi lekvárokat, befőtteket, százszázalékos gyümölcsleveket árusítják. A további tervek között szerepel a székelyföldi és felvidéki agrártermékek népszerűsítése és értékesítése is.
Forrás: Csepel.hu
Amelyik szilva az ártéren terem magától, az önmaga szelektálódott a szatmári éghajlathoz. Arról nem is beszélve, hogy ellenálló a vírusbetegségekkel szemben, permetezés nélkül termeszthető, tehát vegyszermentes.
Nagyon érdekes.
Ez egy nagykereskedő cég két taggal és egy országgyűlési képviselő felkarolásával.
Akár még a gazdákat is képviselheti áttételesen.
Egy közvetlen vonalon jövő árú a csepeli piacra, jó ötlet.
1/2eszű1/2x, a kis hülye bunkó! Előbb tájékozódjon, azután röföghet.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
szemétláda!
Egy nagykereskedő mióta közvetlen vonal.
Ilyen alapon a nagybani piac kereskedői is közvetlen vonalak.
Tudod a termelő beviszi az árúját a nagybanira és ott eladja a nagykereskedőnek.
A Szilárféle megoldásnál a nagykereskedő hozza fel Pestre az árút.
Miért lenne ez közvetlen.
Ez csak simán jogtalan előny biztosítása a politikai közvetítés által.
Mi van a többi kereskedővel aki eddig szállított terméket, de nem kapott politikai hátszelet?
Kapise?
“Az 1998-ban alakult Agricolae Kft. 2003-ban hozta létre a Meggy Kert-Tész szövetkezetet, 2005-ben a Szatmár Bio Kft., majd 2009-ben a Szatmári Szilvalekvár Kft. kapcsolódott be a cégcsoport munkájába, amely ma közel száz embert foglalkoztat.
A cégcsoport fő terméke a szilvalekvár; a társaság rendelkezik az egyetlen és legnagyobb telepített “nemtudom” szilva termőterülettel. Szilvából 2013-ban 3 ezer tonna gyümölcsöt dolgozott fel az Agricolae, amelyből 650 tonna lekvárt készítettek. 2012-ben étkezési és ipari almából 7 ezer tonnát, meggyből pedig tavaly mintegy 4 ezer tonnát dolgoztak fel.
A nyilvános cégadatok szerint a társaság 2013-ban 1,2 milliárd forint nettó árbevétel mellett 51,4 millió forint mérleg szerinti eredményt realizált.”
“Ez a kéttagú cég”!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Tudod a tag és az alkalmazott nem azonos fogalmak.
A szerződést az Agricolea kötötte és nem a feldolgozó valamelyik cég.
Politikai hátszelet semmi sem indokolja.
Német Szilárd nélkül is meg lehet találni a csepeli piacot.
felix!
“2013-ban 1,2 milliárd forint nettó árbevétel mellett 51,4 millió forint mérleg szerinti eredményt realizált”
Ennyiért a Vezírünk veje egy település villanykörtéit nem cseréli ki!
Nemhogy még lekvárt is főzzön! 😛 😀
Így már érthetőbb. /Öngólt lőttél./
Ennyit a szabad versenyről.
http://www.szon.hu/atadtak-az-agricolae-kft-logisztikai-beruhazasat-a-szatmari-jankmajtison/2662167
Grün!
Ha jól olvasom a cég adatokat akkor 2013.-ban, tulajdonos váltás volt.