Csepel.info
“A Magyar Szocialista Párt örököse kíván lenni a szocialista és kommunista mozgalom időtálló hagyományainak, elődeivel jogfolytonosságot vállal, jogutódjának tekinti magát.” – hirdette az MSZP helyi szervezete a Csepel újság 1989. október 13-i számában.
A felhívás aláhúzta: “a korábbi MSZMP felső vezetésében uralkodóvá vált a hatalmi harc, a széthúzás Csepelen is bomlasztotta sorainkat. Nem szabad teret engednünk a további anarchiának, rendezni kell sorainkat!” A felhívás végén elvtársi üdvözlettel búcsúztak a kongresszusi küldöttek, melyek vezetője Tóth Mihály, a csepeli MSZMP utolsó első titkára volt. Az eredeti cikk az alábbiakban olvasható.
Nyögvenyelős a pártállami stílus, de érdemes elolvasni
A kommunizmus eszméje a történészek szerint négyszer annyi áldozatot követelt, mint a nácizmus. Bár Tóth Mihály, a kommunista pártszervezet utolsó első titkára 2010-ben, az MSZP elnökeként is elvtársnak szólította párttársait, az MSZP akkor már nem vállalta fel a kommunista múltját. A csepeli pártszervezet hosszú menetelése végül 2015. február 25-én, 25 évvel a rendszerváltás után ért el egy fontos állomáspontot. Ekkor koszorúzták meg a párt képviselői először a kommunizmus áldozatainak csepeli emléktábláját. Ezzel eljutottak a százmillió ember pusztulását okozó kommunista hagyományok őrzésétől a gyilkos rendszer elutasításáig.
Dobák István és Szenteczky János MSZP-s képviselők az emléktábla előtt: 25 évvel és négy hónappal az újságcikk után jutottak el oda, hogy megkoszorúzzák a kommunizmus áldozatainak emléktábláját
Csepel.info
A megújulás jegyében darabokra estek, aki polgármesteri ambíciókat dédelgetett, kreált magának egy új pártot! Ugyanez az oka a “baloldal” kilenc pártra darabolódásának, “sok az eszkimó, s kevés a fóka!”
Kicsit csúsztat a cikk, mert igazából nem koszorúzni mentek 😀
Dobák soha sem dédelgetett polgármesteri álmokat és Ő a legboldogabb, hogy nem kellett felvállalnia.
Ja és új pártot sem kreált magának.
A többi stimmel.:)
Szenteczky ugyanabban a pártban van, s ő akart polgármester lenni! S akik kiváltak miért hozták létre a DK-t, sőt Horváth Gyula is létrehozott egy formációt, ami hamvába holt!
Vajon miért nem fér meg a “baloldal” egy gyékényen? Azért meg több az ambíciózus ember, mint ahány pozíció van, s nem tudnak megegyezni! Márpedig így csak saját magukat győzik le!
Mintha csal ma lenne.
Botkával sikerült visszakanyarodni 1989-be.
Az egészben az a legmókásabb hogy a Fidesz-frakcióban több az egykori MSZMP-tag mint pl az Mszp-ben 😀 A lakosság (direkt nem írok Népet,az már csak nyomokban található) szóval a lakosság tényleg azt hiszi hogy megtörtént a rendszerváltás? Annyi történt mindössze hogy 1989 óta még pofátlanabbak lettek a politikusok,dübörög a feketegazdaság,a komcsi bűn továbbra sem bűn,a holokamu kapcsán már kiássák a “haláltáborokat” őrző németjuhászokat is mert már elfogyott a bíróság elé hurcolható ember,az ávósok és fattyaik eközben élik világukat büntetlenül,az összes parlamenti párt egy banda csak szerepeket játszanak,ha néhány ember feleszmél ebből a katyvaszos rémálomból és rendszerváltást akar,azokat börtönbe zárják,a nyugati bérek ötödéért lehet robotolni látástól vakulásig,ha ezt szóvá teszi valaki azt a fidesznyikek vagy prolinak hívják vagy nácinak,pedig csak nem akar szar lenni a saját hazájában.Hánynom kell az egésztől.