Csepel.hu
Tisztelt Csepeli Lakosok!
2014. július 17-18-án (tartaléknapok rossz idő esetére: 2014. július 19-20.) a napnyugtát megelőző időszakban légi kémiai gyérítésre kerül sor Csepelen.
A szúnyogirtás a Dunához közeli területeket – Királymajort, Kertvárost, Királyerdőt valamint a Vízmű lakótelepet (Hárost) – érinti.
Figyelem! A hatóanyag méhekre veszélyes!
Forrás: Csepel.hu
Milyen egészségkárosító hatásokkal rendelkezik, milyen adatok vannak erre?
A deltamethrin 1-es kategóriájú endokrin diszruptor anyagként szerepel az EU besorolásában (COM(1999)706), így ha az új uniós felülvizsgálat is megállapítja ezen egészségügyi kockázatát, akkor az új uniós növényvédelmi rendelet szerint ki kell vonni a mezőgazdasági használatból.
A többi piretroidhoz hasonlóan a deltamethrin is a célszervezetek (rovarok) idegrendszerére hat: fokozott ingerület átvitelt okoz, ezzel megváltoztatja az idegrost membrán nátrium-ion áteresztő képességét.
Jelenlétében nő a nátrium-ion áteresztése, a „nátrium-kapu” késve zár, amivel az ingerület vezetés zavarát idézi elő. Emlősökre gyakorolt akut toxicitása ennél jóval enyhébb; a WHO és az US EPA patkányokon végzett vizsgálatok alapján egyaránt mérsékelten veszélyesnek értékelte.
Szájon át történő alkalmazása esetén a tapasztalható LD50 érték 50-2000 mg/testtömeg kg, bőrön át 100-4000 mg/testtömeg kg [9], belélegezve 0,05-0,5 mg/l. Belégzés esetén égető érzés, köhögés, hányinger, fejfájás, nehézlégzés, tüsszögés, orrfolyás jelentkezhet. Bőrrel való érintkezés esetén bőrpír, paresztézia (égető, szúró érzés, viszketés) tapasztalható, melyet súlyosbíthat a hő, napfény, vakarás, vagy a verejték
Szembe kerülés során vérbőség, fájdalom, kötőhártya-gyulladás alakulhat ki, míg táplálékkal történő felvétel esetén hastáji fájdalom, görcs, ájulás, hányás fordulhat elő. Ezek általában átmeneti tünetek, melyek az anyaggal történő érintkezést követően rövid időn belül elmúlnak. A hosszú távú, ismétlődő kitettség feltehetően nem veszélyesebb a rövid távú expozíciónál és hasonló tüneteket eredményez
Deltamethrin okozta halálozás ritkán fordulhat elő, főleg a szer véletlen, vagy szándékos lenyelése következtében, ám a halálos kimenetel a vizsgált esetekben nem feltétlenül a deltamethrinnek, hanem a vivőanyagként felhasznált oldószernek is tulajdonítható.
http://kockazatos.hu/anyag/deltamethrin
Járványügyi veszélyre is számítanak a déli szomszédainknál megjelent új szúnyogalfajok miatt – hívta fel a figyelmet a szúnyogirtást koordináló katasztrófavédelem.
„Déli szomszédjainknál megjelentek olyan szúnyog alfajok, amelyek veszélyes vírusokat hordozhatnak, egy elég idő, elég árvizes időszakban félünk attól, hogy betelepülhetnek Magyarországra, ezért koncentrálunk a déli megyéinkre és megpróbáljuk megelőzni ezt a járványügyi veszélyhelyzetet is” – mondta Demény Ádám, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdasági Ellátó Központ igazgatója.
Mitől féljünk kevésbé?
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
nagyapó
A DDT-ről is később derült ki, hogy mit is tud. De akkor még nem volt egyéb alternatíva. Most van. Ja, csak a nagy vegyipari cégeknek (Bayer, BASF, DuPont stb.) ez nem érdekük?
Az afrikai államokban még mindig használják a DDT-t, mert választaniuk kell a DDt későbbi hatása, vagy a malária között.
A magyarországi szúnyogirtásnál, a megfelelő előírások betartásával (kellő védőtávolság a vizektől), gyakorlatilag nincs hatása.
De számolva: Kiszerelésben 2 % deltametrin/l, azaz 0,02l 2 % deltametrin literenként.
Ezt kiszórás előtt 1:15 arányban hígítják. A kiszórás 1l/2000nm sűrűséggel történik.
Végül 0,66ml/nm hatóanyag szóródik a területen. Ezt kell mind belélegezni ahhoz, hogy tüsszögés jelentkezzen.
Szerintem irtsuk a szúnyogokat.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Öreg biológ!
“A magyarországi szúnyogirtásnál, a megfelelő előírások betartásával (kellő védőtávolság a vizektől), gyakorlatilag nincs hatása.”
.
Szerintem is irtsuk a szúnyogokat, de ha már költünk rá, hatásos irtószerrel! 😛 😛
Hangsúlyozom. Nálunk adott a lehetőség más szerek használatára. Afrikában kevésbé.
Értem én hogy vegyipari lobbi legalább olyan erős, mint a fosszilis-, vagy az atomlobbi, de ettől függetlenül gondolkodni még lehetne.
A többől bővebben a neten szakértőktől.
többől=többiről
“A deltamethrin a világ számos országában, így hazánkban is engedélyezett rovarölő készítmény
Környezetvédelmi szempontból a környezeti elemekben megengedhető deltamethrin koncentrációra nézve hazánkban nincs határérték.”
.
A többi szöveg egyszerűen nyálverés! 😛 😀
http://kockazatos.hu/anyag/deltamethrin
Ja.
A bölcsészek és a jogászok mégis csak jobban tudják, mint a doktorált vegyészek….Ennyi.
Minden esetre mi szóltunk…
TenkA!
Ez már csak így van kitalálva!
Ma Magyarországon mindenki abban alakít nagyot, amihez nem ért!
Anno ezt hívták kontraszelekciónak, magyarul pártalapú kiválogatódásnak!
Egyet jobbra-egyet balra és egy jól sikerült 180 fokos fordulattal vissza a kályhához, ez a pávatánc alapkombinációja! 😛 😀