Hirado.hu
Conchita Wurst osztrák énekes nyerte Rise Like a Phoenix (Szállj főnixként) című dalával az 59. Eurovíziós Dalfesztivált, amelynek döntőjét szombaton este rendezték Koppenhágában.
A Magyarországot képviselő Kállay-Saunders András Running című számával az 5. helyen végzett.
Kérdés, hogy ez most a balliberálisok által sulykolt Gender-elmélet győzelme vagy valóban ő volt a legjobb
A 26 éves osztrák győztes, Conchita Wurst nagy fölénnyel, 290 ponttal győzött a 26-os döntőben, mögötte a holland duó, a Common Linnets lett a második a Calm After the Stormmal (238 pont), a svéd Sanna Nielsen és az Undo (218 pont) a harmadik. Ausztria másodszor nyerte a versenyt, 1966-ban Udo Jürgens lett az első.
A Magyarországot képviselő Kállay-Saunders András, aki a keddi első elődöntőből jutott a fináléba, 143 ponttal a 5. helyen végzett Running című dalával. Ez az eddigi második legjobb magyar eurovíziós helyezés. Magyarország a legtöbb szavazatot Montenegrótól (12 pont), Romániától (10), Macedóniától (10), Azerbajdzsántól (8) és Albániától (8) kapta.
Kállay-Saunders: Soha nem fogom ezt elfelejteni
Kállay-Saunders András az MTI-nek az öltözőben a szereplésről elmondta: “Soha nem fogom ezt elfelejteni, amikor öreg leszek, akkor is emlékezni fogok rá. Sajnálom, hogy vége, de fantasztikus volt. A jövőben is szeretném Magyarországot képviselni a világban, nagy álmaim vannak, célom, hogy minél többen megismerjék a hangomat”. A 29 éves, New York-i születésű magyar énekes hangsúlyozta: reméli, otthon most büszkék rá és nagyon boldog, köszöni mindenkinek, hogy lehetőséget kapott a szereplésre.
Conchita Wurstról elmondta: nagyon jól énekelt, a dal is remek volt. Hozzátette: a hollandok voltak a kedvencei, drukkolt nekik és örül, hogy befutottak másodiknak.
Kállay-Saunders András szerint a Common Linnets és az ő jó szereplése mutatja, hogy az Eurovízió változik, az igazi dalok kerülnek előtérbe.
A magyar dal társszerzője, Szakos Krisztián elmondta: óriási “flash” ez az érzés, megérte ennyit dolgozni, majdnem egy év munkája van az 5. helyezésben.
Kállay-Saunders András huszonegyedikként lépett színpadra és jól, nagy átéléssel énekelte a Runningot, amellyel sikert aratott az arénában. A lassú bevezetővel induló, majd felgyorsuló drum and bass-es zenéhez kapcsolódott a két táncos, Likovics Alexandra és a maszkot viselő Nagy Tibor, akik a Running komoly témáját, a gyerekek elleni erőszak kérdését érzékeltették a színpadon mozgásukkal.
A koreográfiát Kelemen Kata készítette, Kállay-Saunders Andrást két vokalista, Cselovszky Rozina és Fedor Kyra is segítette a színpadon.
45 ország közvetítette élőben
Az idei dalfesztivál döntőjét, a showműsort 45 ország közvetítette élőben, köztük Ausztrália és Kína, és több mint 180 millióan nézték a televízión keresztül. Az egykori hajógyári szigeten a hatalmas, tízezer négyzetméteres csarnokban több mint 11 ezren látták a versenyt. Grandiózus volt a hang- és a fénytechnika, a 215 négyzetméteres színpad köré, amelyet teljesen bevilágítottak LED-lámpákkal, egy 20 méter magas kockát építettek 40 tonna acélból. A háttérben egy 110 méter hosszú, 1200 négyzetméteres kivetítőt használtak.
A döntő idején a zászlókat lobogató fanatikus rajongók és bloggerek ellepték a BÚW Hallernét és a sajtóközpontot, óriási hangulatot teremtve a versenyen.
A látványos showban a dalfesztivál történetében először volt három műsorvezető. A műsor során bemutattak egy produkciót, amely Beethoven Örömódáját használta fel, felidéztek vicces epizódokat a korábbi évekből, és színpadra lépett a tavalyi győztes, Emmelie de Forest, aki az idei verseny hivatalos dalát, a Rainmakert vízben táncolók és a döntősök közreműködésével adta elő, de felidézte tavalyi nyertes dalát, az Only Teardropsot is.
Mivel az Európai Műsorszolgáltatók Szövetsége (EBU) által szervezett verseny szabályai szerint mindig az előző évi nyertes a rendező ország, jövőre Ausztriában lesz az esemény. Eddig 26 ország győzött Eurovíziós Dalfesztiválok 1956 óta zajló történetében, a legtöbb győzelem – hét – az íreké.
Ki Kállay-Saunders András?
Az idén 29 éves Kállay-Saunders András New York Cityben született, a modell Katalin Kállay és a soulénekes, producer Fernando Saunders gyermekeként. 2010-ben hazatért Magyarországra, hogy meglátogassa nagymamáját, de itt ragadt, mert bejutott a TV2 Megasztár 5 tehetségkutatójába. A versenyben egészen a negyedik helyet sikerült megszereznie.
2011 nyarán megjelent első kislemeze, amely a Csak veled címet viselte, majd 2012-ben részt vett az Eurovíziós Dalfesztivál magyarországi előválogatójában, A Dalban, ahol az I Love You című dalát adta elő, de nem sikerült bejutnia a műsor döntőjébe. Ez év nyarán Tonight címmel jelentette meg a harmadik kislemezét, melyet a híres malmői producerrel, Rebstarral készített.
A 2013-as Eurovíziós Dalfesztivál magyar döntőjébe is benevezett. Ezúttal a My Baby című szerzeményét adta elő, és az elődöntőből első helyen, a zsűri szavazatai által jutott tovább
A Dal középdöntőjébe, majd onnan a döntőbe, ahol második helyezést ért el. Harmadik évben zsinórban, 2014-ben is bejutott A Dal második elődöntőjébe, Running című dalával. Az elődöntőből szintén a zsűri szavazatai által jutott tovább a verseny második középdöntőjébe, majd onnan a maximális 40 ponttal a döntőbe, ahol a zsűri és a közönség is első helyre szavazta, így megnyerte a versenyt.
A Running című dal zenéje a rhythm and blues kategóriába sorolható, a szöveg a gyerekek elleni erőszakról szól, egy igaz történet, amely az énekes egy amerikai barátjával esett meg. A dalt Kállay-Saunders András és Szakos Krisztián közösen írta.
További részleteket A Dal honlapján olvashat.
Forrás: Hirado.hu
mehet a börtönbe
ott ő lesz a szakállas nő.
telifosott búvárruha 😀
a büntető eljárás szégyenét ékesen bizonyítja.
ez egy ronda majom…
Andy!
Ötödik még pontszerző hely!
Ja, és ráadásul magyar gyerök! 😛 😀
csak félig magyar…..és akkor is rondaaaaaaa
Mennyi pozitív hozzászólás, öröm olvasni!:)
bejöttem egy kis szaftos b%zizásra, erre nem cigóznak?