Bosszankodó utasok, járatkimaradások – Németh Szilárd nyílt levele a BKK vezérigazgatójához

Csepel.hu

Bosszankodó utasok, járatkimaradások - Németh Szilárd nyílt levele a BKK vezérigazgatójához

Budapesten a tömegközlekedés az utazóknak néha valódi kihívást jelent. Egyes járművek a reggeli és délutáni csúcsidőben tömve vannak, napközben pedig előfordulnak járatkimaradások. A probléma nem ritka jelenség Csepelen, a Királyerdőben sem, ahol a 148-as autóbusz közlekedik.

Csaknem hat éve annak, hogy a tömegközlekedés átszervezése miatt, az addigi 48-as és 52-es autóbuszokat összevonták, és létrejött a mai148-as jelzésű busz vonala. Az alapjárat Csepel, Soroksári révtől indul és átszállás nélkül 37 megállóhelyet érintve érkezik Kőbánya-Kispest M végállomásra. Ezen a vonalhosszon több mint 15 kilométeres útszakaszt jár be és menetideje mintegy háromnegyed óra. Az autóbuszok az egyenletes menetrendi követés érdekében a Nagykőrösi út (Határ út) és a Szent Imre tér megállóknál néhány percet várakozhatnak – olvasható a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) honlapján.

A 2013. július 1-jétől érvényes menetrendtáblázat tájékoztató jellegű adatai alapján a busz hétköznap és hétvégenként általában tíz percenként (kivétel hajnali és esti órák) közlekedik. A királyerdei lakosok azonban a gyakorlatban nem ezt tapasztalják. A megkérdezett utasok elmondása szerint a legkritikusabb időszak reggel hét és nyolc óra között tetőzik, amikor a helybeliek az iskolába, óvodába, piacra, szakrendelőbe és a HÉV-hez igyekeznek. Gyakran előfordul, hogy ebben az időintervallumban a Nyárfás utcai megállóban várakozók már fel sem férnek a dugig megtelt járatra.

B. K. csepeli lakos a BKK-hoz és a kerületi önkormányzathoz eljuttatott panaszlevelében két esetről is beszámol: „A Szent István úton lakom, pár lépésnyire a 148-as busz Nyárfás utcai megállójától. Pár éve egy nyári napon majdnem 30 percbe telt reggel, hogy felérjek a Sétáló utcáig és átszálljak a csepeli HÉV-re. Papíron ez csak öt perc lenne. Gondolom kettő járat kimaradt. Másik alkalommal 15 perc várakozás után szálltam fel este a Széchenyi István utcánál a tömött buszra. A Sporttelepnél egy házaspár fel sem jutott babakocsiban ülő kisgyermekükkel.”

Az alacsonypadlós jármű vonalán hétköznapokon csuklós buszok, míg hétvégenként és ünnepnapokon a csekély utasforgalom miatt szóló járművek közlekednek. Aki kisebb szakaszok megtételére vállalkozik, az is pórul járhat. B. S. Rigó utcai lakos Csepel polgármesteréhez címezte több hónapja panaszát: „Sokszor busszal utazom a munkahelyemre, a kisfiam pedig a nagymamával az iskolába. Amióta az 52-es helyett a 148-as számú busz jár Királyerdőben, egyszerűen szörnyű lett a közlekedés. Gyakran előfordul, hogy kimaradnak járatok, ilyenkor a következő buszra már föl sem lehet szállni. Ha szerencsésebb az ember és feljut rá, szinte egymáshoz préselődve, embertelen körülmények között utazunk. Tűrhetetlen, hogy az egyébként tíz perces út várakozással együtt gyakran 45 percig tart. Reggel hét órakor kint vagyunk a Borz utcai megállóban, és jó, ha háromnegyed nyolcra beérünk a Sétáló utcai iskolába. „

A leveleket az önkormányzat munkatársai továbbították a BKK-hoz, és – az utóbbi években megnövekedett lakossági panaszok miatt – Németh Szilárd polgármester nyílt levelet írt Vitézy Dávid vezérigazgatónak, melyet alább olvashatnak:

Nyílt levél Vitézy Dávid, a BKK Zrt. vezérigazgatója részére

Tisztelt Vezérigazgató Úr!

Ezúton szeretnék köszönetet mondani a 2013-ban megvalósult, Csepel számára kiemelten fontos fejlesztésekért: a Csepeli (H7) HÉV járatainak sűrítéséért, a kapcsolódó buszjáratok összeegyeztetéséért, az újonnan létesített gyalogos átkelőhelyekért, valamint a 71-es busz útvonalának a lakosság számára kedvező módosításáért.

Engedje meg, hogy most egy újabb, de nem új keletű probléma megoldásában kérjem segítségét, mellyel a kerület polgárai fordultak hozzám: Csepel közlekedésének vérkeringésében kiemelkedő szerepet lát el a Királyerdőt a városközponttal összekötő, majd három kerületen átívelő útvonalú 148-as buszjárat. Ebből adódóan számos probléma van, ami viszont kiszámíthatatlanná teszi a busz menetrendjét. Előfordul, hogy 3-4 perces különbséggel, egymás után akár két 148-as busz követi egymást, de gyakran 15-25 perces várakozás után érkezik a járat.

A csepeli polgárok nevében ezért kérem segítségét a 148-as járat kiszámíthatóbbá tételében, az utazóközönség számára kiemelt időszakokban való járatszám sűrítésében, és az átszállási kapcsolatok felülvizsgálatában, azok összhangjának megteremtésében.

Segítő együttműködését előre is köszönöm, egyúttal kívánok sikeres újévet Önnek és a BKK Zrt. minden munkatársának!

Budapest, 2014. január

Tisztelettel,

Németh Szilárd

országgyűlési képviselő,

Csepel polgármestere

Forrás: Csepel.hu

7 hozzászólás “Bosszankodó utasok, járatkimaradások – Németh Szilárd nyílt levele a BKK vezérigazgatójához” bejegyzésre

  1. fghfjhgkjhk szerint:

    A 151-es busszal sem rózsásabb a helyzet, Németh úr! Tudom az a Királymajorba megy, de azért mégis. Tudja az a “kettős mérce”?! 🙂

  2. kicsike szerint:

    A 159-es busz is elég ritka járat.Elmegy 2db 151-es ugyan így a 148-as,mire jön 1 tömött 159-es.Igaz ez nem Királyerdő felé közlekedik.Nem kellene elfeledni,hogy honnan is indult
    kedves Polgármester Úr!!

  3. lucifer szerint:

    Szilárd nem ér rá a 159-es busszal foglalkozni, mert éppen rezsit csökkent.

  4. mariacarmela szerint:

    El tudnék képzelni egy gyorsjáratot a 66-os mintájára!!

    Ugyanez vonatkozik a 151-esre is!!

    Ezen is kellene gondolkozni!!

  5. csepeli lakos szerint:

    A 159-es busz legalább ennyire kiszámíthatatlan. Reggel van úgy, hogy csak a 3. buszra fér fel az ember. Erzsébetre mentem dolgozni, a Baross utca környékére, de 1 órába telt minden nap az út. És… a Szent Imre téren megálló 159-es buszt még véletlenül sem várja be semelyik járat, nincs összhang a buszok között! Kritikán aluli. 30 éve lakom itt, de a közlekedés sajna egyre nehézkesebb, ahelyett, hogy fejlődne. (és akkor még a vezetési stílust nem is említettük ugye…)

  6. csepeli rettenetes szerint:

    Mondjuk lehetne azzal kezdeni a komfortosabbá tételt, hogy csúcsidőben ne éljenek a kedvezményei azoknak, akiknek nem fontos abban az időszakban utazniuk.
    Mert azért az durva, hogy reggel 7 és 8 között, valamint du 5 és 6 között tele van minden nyugdíjassal, aki meg menne dolgozni és kitermelni az pénzt amiből ők ingyen utaznak, az meg ott zsúfolódik meg kerülgeti őket. Naponta 2-3 órán át.

  7. valaki szerint:

    A 159-es nem lenne tömött reggel, ha a kedves utasok nem használnák egy-egy megállókra és/vagy beljebb fáradnának. Ha pedig látják, hogy már utolért minket a következő busz, akkor nem muszáj feltolakodni az elsőre, mert nem lesznek ott sokkal hamarabb.

Itt lehet hozzászólni !