2020-ig felújítanák a korábbi programokból kimaradt 380 ezer panellakást

Hirado.hu

A kormány tervei szerint 2020-ig újítják fel a korábbi programokból kimaradt mintegy 380 ezer panellakást, így az ország összes panelépülete megújulhat – erősítette meg a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában Horváth Attila Imre fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkár.

A jövő februárban induló a Panel III. program egyik forrása a szén-dioxid-kvóta-kereskedelemből származó évenkénti bevétel, a másik a környezet- és energiahatékonysági operatív program.

A felújításra azok a lakóközösségek pályázhatnak, amelyek úgy döntenek, hogy akarnak és tudnak is tenni az energiahatékonyság javításáért, nekik kínálja a kormány a 33 százalékos vissza nem térítendő támogatást – jelentette ki az államtitkár.

Horváth Attila Imre hangsúlyozta: a fennmaradó mintegy 70 százalék nem minden esetben lesz önrész. Az államtitkár ezzel kapcsolatban a lakáskasszák nyújtotta lehetőségeket, illetve az MFB hitelcsomagját ajánlotta a lakóközösségek figyelmébe.

A panelfelújítási program érinti az egész ország energiabiztonságát és ellátását, hiszen az így megtakarított energia összemérhető a teljes évi energiafelhasználással – jegyezte meg.

Kérdésre válaszolva Horváth Attila Imre felhívta a figyelmet: csak azok a cégek vehetnek részt a programban, amelyek megfelelnek az erre a célra létrehozott minősítési rendszernek.

Forrás: Hirado.hu

5 hozzászólás “2020-ig felújítanák a korábbi programokból kimaradt 380 ezer panellakást” bejegyzésre

  1. "?!" szerint:

    Két gondolat a Panel-programmal kapcsolatos fenti bejegyzéshez:

    1.) Ez az államtitkári nyilatkozat csak egy semmittevést leplező ócska fideszes hazugság, mert a kormánynak nincsennek semmiféle tervei a korábbi panel-programokból kimaradt 380 ezer panellakás felújítására.

    Ha lettek volna tervei a kormánynak, akkor a stadionépítések és értelmetlen gáztározó vásárlások és más ökörségek előtérbe tolása helyett, legalább a 2009-ben kiírt panel-pályázaton nyertes társasházakkal megkötötték volna a támogatási szerződéseket és ennek eredményeként az energiamegtakarításon felül sok ezer embernek adhattak volna munkát az építőiparban és az építőanyag-iparban!

    A hombárfejűhöz hasonló felkészültségű narancsosoknak azonban ez el sem jutott a tudatáig, mer a képességük csak annak meghatározásához elegendő, hogy milyen színűek legyenek a rezsi-számlák, vagy ahhoz, hogy hogyan vásároljanak határon túli szavazatokat a hatalmuk bebetonozása érdekében.

    A fentiek miatt fordulhatott elő az, hogy csak most a ciklus végén jutott eszükbe, hogy a 380 ezer panellakásban élő szerencsétlent is meg kellene szólítani valamilyen szavazatvásárlási ígérettel!

    2.) A bejegyzés feletti képen a Cirmos sétány 6-18. számú társasház 2006-os pályázata alapján ez év őszén elkészült és 2013. november 29-én „átvágás” után átadott felújított homlokzata látható!

    Ez a felújítás azért válhatott elrettentő példává, mert csak 2012. januártól létezik fenti a bejegyzés utolsó mondatában olvasható szabály, miszerint: „csak azok a kivitelező cégek vehetnek részt a Panel-programban, amelyek megfelelnek az erre a célra létrehozott minősítési rendszernek.”

    A Cirmos sétány 6-18. számú társasháznak az egy külön tragédiája, hogy ezt a 2012. januártól érvényes szabályt most 2013. második félévében sem tartották be a felújítás lebonyolítói, és minősítéssel nem rendelkező egyéni vállalkozó szedett-vedett csapatával végeztették el a homlokzat felújítását!

    Így azon túl, hogy a minősítéssel nem rendelkező egyéni vállalkozó jelentős részben kontármunkát végzett a homlokzaton, a hibás kivitelezésen felül még az súlyos következmény is sújthatja a társasházat, hogy (egyéb okok mellett) azért tagadják meg az állami támogatás folyósítását, mert a felújítást elvégző kivitelező nem szerepel a minősített cégek listáján!!!

    Ennek a fontos szabálynak a betartását minden pályázónak a figyelmébe ajánlom!

  2. fghfjhgkjhk szerint:

    “?!” ! Tudtommal az a homlokzat sem felel meg a szabványnak.

  3. robi szerint:

    A képen látható épület mióta panel?

  4. "?!" szerint:

    Jók az információid “fghjhgkjhk”.

  5. "?!" szerint:

    “robi”!

    A képen látható ház soha nem volt “panel”, de a “Panel-program” sem csak panelos technológiával épült épületekre vonatkozik, hanem az összes “iparosított technológiával épült lakóépületek energiatakarékos korszerűsítését, felújítását” támogató program!

    Az “iparosított technológiával épült lakóépületek” körbe tartoznak a képen látható házhoz hasonlóan “nagyblokkos technológiával” épült lakóépületek is!

    A programban való részvétel feltételei között pedig a hangsúly az “energiatakarékos (helyesen: energia megtakarítást eredményező) korszerűsítés, felújítás” fogalmakon van!

    Tehát a panelos épületek mellett, más iparosított technológiával épült lakóépületek tulajdonosai is bátran pályázhatnak, ha 4 év semmittevés után, nemcsak választási ígérgetés marad az újabb panel-pályázat meghirdetése.

Itt lehet hozzászólni !