122 millióba került a sosemvolt program

Origo.hu

Gyurcsány Ferenc Tóth Mihállyal

A csepeli tanítványok néha többet tudnak a semmire költeni, mint a mester

Bár az Új Tulajdonosi Programból nem lett semmi, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. már leszerződött a marketing-kommunikációs feladatokra, és több mint 122 millió forint kötelezettséget vállalt különböző ügynökségek felé. A programot még februárban harangozta be Gyurcsány Ferenc, a lényeg az lett volna, hogy jelentős tömegek jussanak kedvezményesen állami cégek részvényeihez. (Ezt a közpénz-kidobást is sikerült azonban a csepeli MSZP-seknek sokszorosan felülmúlniuk, erről szóló cikkünket itt olvashatják.)

122,5 millió forint értékben vállalt kötelezettséget a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. a november 12-én – a világgazdasági válságra hivatkozva – hivatalosan is lefújt Új Tulajdonosi Programmal kapcsolatban – közölte az [origo] érdeklődésére a vagyonkezelő. Az összeg egy részét már ki is fizették, az elszámolás a cég szerint 2008 év végére zárul le.

Az MNV közbeszerzési eljárással választotta ki a program marketing-kommunikációs feladatainak elvégzésére a Young & Rubicam reklámügynökséget, a Próbakő Kommunikációs ügynökségből és a Comp-Let Event & Party Service ügynökségből álló konzorciumot, illetve a Mediaedge:cia média ügynökséget és a Magyar Hivatalos Közlönykiadó Kft.-t.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök 2008. február 18-án, évértékelő beszédében jelentette be, hogy lehetőséget teremtenek arra, hogy az állampolgárok néhány ezer, esetleg millió forint értékben tulajdont szerezzenek egyes állami cégekben. A kormány március 4-i határozatával 1,6 milliárd forintot adott az általános tartalékból az MNV-nek a program végrehajtására. A november 12-én megjelent kormányhatározat szerint a cégnek ezzel december 3-ig kell elszámolnia, illetve visszafizetnie a maradványt a kincstárba.

Sokáig vita folyt arról, hogy mely cégek részvényeit vonják be a programba. A kormány végül szeptemberben döntött úgy, hogy az Állami Autópálya Kezelő Zrt. (ÁAK), a Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) és a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. (MAVIR) részvényeiből juttat kedvezményesen a lakosságnak. A kormányhatározat szerint személyenként 250 ezer forint értékű részvényhez lehetett volna kedvezményesen hozzájutni.

A program ugyanakkor a három cég privatizációját is jelentette volna: az AÁK-t a kormány 100 százalékban eladásra szánta, az MVM 75 százalék plusz 1 szavazati jogot biztosító részét értékesítették volna, míg a MAVIR részvényeinek 25 százalék mínusz 1 szavazat és 50 százalék mínusz 1 szavazat közti részét dobták volna piacra. Ez a portfólió pedig jóval nagyobb annál, mint amit a Pénzügyminisztérium terveiben potenciális vevőként szereplő 700 ezer ember megvásárolhatott volna.

Forrás: Origo

5 hozzászólás “122 millióba került a sosemvolt program” bejegyzésre

  1. miska72 szerint:

    Melyik a nagyobb GAZEMBER?

  2. Bubus szerint:

    Kíváncsian várom Borka úr hozzászólását a pénzkidobásról.

  3. csollány szerint:

    Most lesz csak csalódott özv. Macsugáné. Semmi részvény vásárlás.

  4. Gordon szerint:

    Én is várom Borka Úr hsz-ét.

  5. miska72 szerint:

    Bubus Gordon azt várhatjátok! amit nem lehet megmagyarázni oda nem dugják a pofájukat! CSI is eltünt mint szürke szamátr a ködben! CSI volt az építésügyi iroda vezetője! Nem értett hozzá és feljebb került! Tudjátok ez megy itt ebben a ” QRVA” országban, ha valaki nem ért valamihez az feljebb kerül.
    No comment!

Itt lehet hozzászólni !