Csepel.hu
Október 25-én külső védelmi gyakorlatot tartottak Csepelen, melyen részt vett Ábel Attila alpolgármester, dr. Szeles Gábor jegyző, Baktay Csaba hivatalvezető-helyettes, Budapest Főváros Kormányhivatala XXI. Kerületi Hivatalának járási hatósági osztályvezetője, Pócsik Attila tűzoltó alezredes, kirendeltségvezető, Galgócz Deák Antal tűzoltó alezredes, parancsnok, Sághi Jenő közbiztonsági referens, a rendőrség, a katasztrófavédelem, a közterület-felügyelet és a helyi operatív törzs tagjai.
A szakemberek egy esetlegesen bekövetkező káresemény folyamatait vették sorba – mely a MOL bázistelepen “történt” a mai napon.
Először Pócsik Attila tűzoltó alezredes, a Dél-Budai Katasztrófavédelmi Kirendeltség vezetője ismertette a feladatokat és egy rövid áttekintést nyújtott, hogy miért is fontos a mai gyakorlat. Mint elmondta: ”A mai napon minden az elméletben zajlik, de nagyon oda kell figyelni minden egyes lépésre, mert sose lehet tudni, hogy mindez holnap, vagy holnap után a gyakorlatban nem történik-e meg. Ezért kellett ma minden kijelölt személynek itt lenni. Európai Uniós kötelezettséget hajtunk ma végre, mert ennek megfelelően be vannak vizsgálva a kerületben lévő veszélyes anyagokat tároló cégek. A Külső Védelmi Terv a lakosság-, míg a Belső Védelmi Terv az üzem kerítésén belül lévő értékek védelmét szolgálja. Ma először előadásokat hallunk, majd következik egy szimulált gyakorlat.”
A Katasztrófavédelem részéről Balogh Róbert tűzoltó hadnagy, iparbiztonsági felügyelő ismertette a csepeli veszélyes anyagokat tároló cégek besorolását. Küszöb érték szerint kell a cégeket megkülönböztetni. Csepelen két felsőküszöb értékű telephely található, az egyik a MOL a másik pedig a MAHART. Továbbá három alsóküszöb- és hat küszöb alatti értékű céget tartanak nyilván. Kiemelten kezelendő a MOL telephelye – ezért is szól ma róluk a gyakorlat -, mert oda a benzin és a gázolaj közúton, vízen és vasúton érkezik. Mindezeket megerősítette az érintett cég képviseletében érkező Erdei Mihály, létesítményi tűzoltó parancsnok.
Galgócz Deák Antal tűzoltó alezredes, tűzoltó parancsnok, a Helyi Védelmi Bizottság helyettes vezetője pedig felvázolta és elmagyarázta a mai teendőket, amibe beszélgetés formájában Matyi Armand tűzoltó őrnagy, polgári védelmi felügyelő és Orsányi Zsolt tűzoltó hadnagy, katasztrófavédelmi megbízott is bekapcsolódott. Tőlük azt is megtudhattunk, hogy éles helyzetben kinek mi a feladata, ki vezeti a műveleti naplót. Jó kapcsolatot kell kialakítani az érintett térségben élő emberekkel és a sajtóval is. Utóbbira ma is volt példa, hiszen a kilenc óra negyven perckor megszólaló sziréna kezdetéről és a végéről is tájékoztatva lett a lakosság.
Ábel Attila alpolgármester a MOL bázistelep mellett lakó mintegy száznyolcvan ember– a mai gyakorlat érintettjeinek – életkörülményeiről és annak javításáról beszélt: „Jól ismerem az ott élő embereket. Azon a területen rendbe tettük az utat és járdát is építettünk. A földutat szeretnénk még legalizálni, mert három tulajdonos kertjén keresztül megy át és ha probléma van, azon lehet a területet elhagyni. Ha bármilyen éles esemény adódik, akkor az önkormányzat hírlevél hálózatán, a Facebookon és a Csepel.hu-n tudjuk tájékoztatni a lakosságot”.
A gyakorlaton az előadók és a felszólalók is fontosnak tartották a Helyi Védelmi Bizottság és az érintett védelmi szervezetek összehangolt munkáját, hogy annak eredményeképpen a lakosság megfelelő időben tájékoztatva legyen és emberéletben, értékben ne essen kár.
Forrás: Csepel.hu
Pontosabban!
Sikeres katasztrófavédelmi gyakorlatot tartottak! 😛 😛
Megvédtük (sikeresen) a katasztrófát. Különösen kitettek magukért a tűz oltásában a tűzőrök?
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.