Csepel.hu
Május 3-án a Nagy Imre ÁMK aulájában Tóth Endre intézményvezető egy olyan kiállítást nyitott meg, mely korábban Csepelen teljesen elképzelhetetlen volt. Először Németh Szilárd országgyűlési képviselő, Csepel polgármestere üdvözlő szavait tolmácsolta, majd egy Wass Albert idézettel színesítette beszédét:
„Tudod, kisfiam, a világon nagyon sok a csalán, a tövis, a gyom. Mert az emberek sokkal több rosszat cselekszenek, mint jót. És a csalán, a tövis meg a gyom a rossz cselekedetek nyoma ezen a földön. De láthatod, hogy pillangó is van azért. A sok kicsi pillangó a sok kis jóság hírét hordozza magával. És vannak aztán szép, nagy, tarka szárnyú pillangók: ezek a ritka, nagyon jó cselekedetek. Minél szebb és nagyobb jót teszel, annál szebb, nagyobb és színesebb pillangó száll föl a nyomában.
Igyekezz, kisfiam, hogy amerre jársz, sok pillangó legyen. Ne lépj reá a csigára, hanem tedd félre az útból, hogy más se léphessen reá. És ebből újra megszületik egy pillangó.
Bárki, ha bajban van, segítesz rajta, ugye? Nem baj, ha az emberektől nem kapsz érte hálát. Minden jótettedet egy pillangó viszi hírül.” –majd így folytatta: „Mert pillangó ez a kiállítás, egy jó cselekedet, amivel már régóta adósok vagyunk nemcsak önmagunknak, de gyermekeinknek és tanítványinknak is. Én még nem ismerem ezeket a betújeleket de máris úgy érzem, hogy van közöttünk kapcsolat.”
Szakács Gábor, a Forrai Sándor Rovásíró Kör elnöke Dr. Hoffman Rózsa oktatásért felelős államtitkár 2013 januárjában írt megemlékező gondolatait olvasta fel, melynek kiragadott részlete is szorosan csatlakozik a mostani kiállítás témájához.
„Tavaly, amikor Forrai tanár úr halálának ötéves évfodulójára emlékeztünk úgy fogalmaztam, hogy csak alapigazságot kellene tiszteletben tartani. Például azt, hogy a magasabb kultúra az írással teszi meg az első mérföldes lépéseket, tehát annak a népnek, amelynek saját írása volt és van ki tudja mióta, a kultúrnépek között a jog szerint az első helyek egyike jár. Most úgy vélem lassan-lassan közeledünk az első helyek egyikéhez, amikor egyre több kincsünket fedezzük fel és tesszük közismertté utcanevekkel, emléktáblákkal, köztéri alkotásokkal, Nemzeti alaptantervvel, az irodalmi, művészeti és hazafias neveléssel, a magyar néptánc és népdal csodáinak felszínre hozatalával”.
Szakács Gábor a továbbiakban Forrai Sándor életrajzát ismertette és egy tartalmas előadást tartott a rovásírásról, majd elmondta: ”Köszönöm a meghívást Németh Szilárd polgármester úrnak, mert először fordult velem elő, hogy egy önkormányzati vezető kérje tőlem a kiállítás megrendezését és igényt tartson az előadásomra is. Köszönetemet fejezem még ki Tóth Endre intézményvezetőnek, aki ezt az aulát a rendelkezésünkre bocsátotta és lehetőséget adott itt az iskolán belül egy tanóra megtartására. (Erre május 6-án kerül sor – a szerk.). Végezetül szeretném, ha a kiállítást minél több csepeli lakos, nem csak gyermek, hanem felnőtt is megnézné!”
A kiállítás május tizedikéig tart nyitva és egész nap látogatható.
Forrás: Csepel.hu
Azt mondják, hogy akiknek rovásírással írják meg a múltjukat, azok rovott múltúak!
Én pedig azt hallottam, hogy te nem vagy normális.
Csepelen mikor rendeznek rovásírás versenyt? Vannak olyan kerületek ahol ez már hagyománnyá vált a gyerekek körében. Fontos hogy minél hamarabb megtanulják.
Az iskolákban is lehetne oktatni. Van, ahol ezt meg is teszik.