Csepel.hu
Április 6-án az Erdei Éva Galériában a II. Para Art Biennále keretében került sor Doszkocs Zsuzsa kiállítására, amely egyben megemlékezés volt a Kvasznay család elhunyt festőművész tagjára, Csépe Julira.
Erdei Éva művészetszervező képzőművész Kvasznay Péter feleségére így emlékezett: „Csépe Juli – Kvasznay Julianna – élete utolsó éveiben súlyos fogyatékkal élve festette legszebb képeit. Mindenek feletti életigenlése, a nehézségek ellenére megőrzött derűje és bizakodása az emberi, művészi magatartás legszebb példáját adja az utókornak. A szél kihívásaira a fa gyökereivel válaszol. Az ember gyökere a család. Az ember nyomot hagy maga után. Csépe Juli képei itt vannak velünk és a mai napig erőt sugároznak nekünk, pedig már öt éve hogy elveszítettük .”
Dr. Csőregh Éva festőművész egy korábbi nyilatkozatában így emlékezik Csépe Julira: „Jól esik kimondanom hogy Csépe Juli, mert neve és személyisége egyaránt mosolyog. Szíves kedvessége a felszínen akkor is megmaradt, amikor a mélyben tragédiákat élt át. Juli kedves volt, és nem ismerek nála hősiesebb művészt”.
A nívódíjas festőművész életútját Kocsi László humánszervező mutatta be. Doszkocs Zsuzsa élete a kitartást, a bizakodást, a festészet és a rajz megtartó erejét példázza. A festőművész aki egyben Mélykút díszpolgára, önmagáról így vall: „A sorsom visszaigazolta, hogy életemnek ilyen betegen is van értelme.”
Semes–Bogya Eszter faszobrász és dalénekestől a Doszkocs Zsuzsa verseire írt és általa megzenésített dalokat hallhattuk megnyitóként, a beszédek között és zárásként.
A biennále megnyitójának végén Doszkocs Zsuzsa édesanyja Erdei Évától, egy Csépe Julit ábrázoló plakettet és külön az erre a napra szóló oklevelet, valamint egy festményt kapott.
A kiállítás május 2-áig előzetes telefonos bejelentkezéssel (420-1728) mindennap megtekinthető.
Forrás: Csepel.hu
Miért nincs Csillagtelep egyes részein közvilágítás