Csepel.hu
Nem zárják be a Burattino Általános és Szakképző Iskolát, Gyermekotthont – közölte érdeklődésünkre Mezei Katalin, az intézmény igazgatója.
A bezárásról szóló korábbi hírek pontatlanok, mivel még az eshetőség sem merült fel, hogy az iskola megszűnne. Az viszont igaz, hogy a Burattino komoly finanszírozási gondokkal küzd.
A csepeli Burattino Magyarország egyetlen olyan magánintézménye, amelyben általános és középiskola, szakképzés és gyermekotthon integráltan működik. 1991-es indulásakor olyan iskolamodellt hozott létre, amelyben a diákok családias hangulatban, kis létszámú osztályokban, a munkát örömmel végezve élhetik mindennapjaikat. A diákok olyan gyerekek, akik más iskolákból már kihullottak, vagy be sem kerülhettek. A Burattinóban mintegy 450 gyerek tanul. Az alap- és a középfokú oktatásban résztvevők rászorultság alapján kerülnek az intézménybe, a középfokú művészeti jellegű szakképzésre bárki jelentkezhet.
Mezei Katalin közölte: a Burattino alapítványi magániskola, a kormánynak tehát módja sincsen arra, hogy bezárja. Az intézmény körüli bizonytalanságot az okozza, hogy elhúzódik a köznevelési törvényhez kapcsolódó szabályozás elkészítése, amely rendezi a nem állami iskolák finanszírozását. Az oktatási minisztérium minden bizonnyal megköti a köznevelési szerződést az iskolával, de ennek várható időpontja májusig kitolódhat. Az eddigi gyakorlat az volt, hogy a kormány a költségvetési törvényben szabályozta az úgynevezett alapnormatíva megadását. Ezt nem vonták meg, de az iskola kiegészítésképpen havonta további hárommillió forintot kapott, amelytől most elesett.
A hárommillió forint két részből állt. Az iskola pályázat útján kétmillió forinthoz jutott az államtól, de az új pályázaton az iskola már nem nyerte el ezt az összeget. A fennmaradó egymillió forintot a fővárosi önkormányzat juttatta a Burattinónak a sajátos nevelési igényű gyerekek fejlesztése címén. A fővárosi önkormányzattól azonban elvették az iskolák fenntartásának feladatát, ezért a Burattino nem számíthat már az onnan származó havi egymillió forintra. Az oktatási minisztérium ugyanakkor jelezte: tárgyalnak arról, hogy az iskola továbbra is hozzájusson a sajátos nevelési igényű gyerekek fejlesztése után járó támogatáshoz.
Ha májusig sikerül megkötni a köznevelési megállapodást a minisztériummal, akkor az eddig pályázaton megszerzett havi kétmillió forint kiegészítő támogatást is folyósítják az iskolának. A gyerekek után járó alapnormatívát idén augusztus 31-éig mindenképpen megkapják az államtól.
Forrás: Csepel.hu
Hát én kicsit másképp látom ezt a Buratinós rózsaszín felhőt.
“Diákok” már reggel az iskola előtt üvöltöznek és cigiznek. Igen cigiznek olyan 10-12 éves fiatalok. Tanároknak pedig olyan stílusba válaszolnak , hogy az ember zsebébe kinyílik a bicska.Érdekes az utcába folyamatosan autóüveg szilánkok vannak , a “iskola” kapuja előtt kosz és szemét. Szét dobált csík. Nekem a fiam füléből vette ki a “Norvég” csere diák a arany fülbe vallót és után le is tagadta. de jött a nevelő és egy atyai pofon után egyből meglett a kérdéses tárgy. Jó lenne ha a polgármester út többször járna erre reggelente , hátha ettől javulna a az utca mostani összképe.
Aki kételkedik az legyen szíves sétáljon el a iskola elé , reggelente és saját szemével látni fogja.
Ui.: Viszont az is érdekes hogy a Óvoda területét lefelezik , hogy felhúzzanak egy torna központot. Ahova az óvódások majd 2 órára igénybe vehetik. erről is érdemes lenne beszélni itt.
Akkor volt jó időszak, amikor Gyurcsány(i) gyereke oda járt.
Mikor történt az óvoda területének megosztása?
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét, lop.
Jelen pillanatban is választják le az óvoda udvarát.
Csepel Kapuja program keretein belül csinálják ezt. Kíváncsi vagyok hogy Németh úr mikor fog erről büszkén nyilatkozni….
Bár az ő gyereke már iskolába jár….
Bezárja magát augusztus 31-e után.
Ez az a suli,ahol Gyurcsány gyerekének bizonyítványt adtak a semmire?