Csepel.hu
Országszerte negyvenhat helyszínen és az Országos Vérellátó Szolgálat intézményeiben várta a véradókat a Magyar Vöröskereszt november 27-én, a véradók napján – közölte kedden az MTI. A Magyar Vöröskereszt kezdeményezésére a véradók napját 1988 óta ünnepelik Magyarországon. Ilyenkor ismerik el az önkéntesek munkáját, legyenek segítők vagy véradók.
A csepeli önkormányzat a Magyar Vöröskereszt XXI. Kerületi szervezetével közösen ünnepelte a Véradók Napját november 30-án a polgármesteri hivatalban. Az évente megrendezett eseményen azokat a véradókat köszöntik, akik önzetlen segítségükkel hozzájárultak a magyar véradó-mozgalom sikeréhez és az emberi életek megmentéséhez. Idén 17 többszörös véradó részesült elismerésben Csepelen. A segítségnyújtásnak eme nemes formáját választók kitüntetést és ajándékot vettek át Ábel Attila alpolgármestertől, valamint Sepsi Zsigmondtól, a Magyar Vöröskereszt XXI. Kerületi szervezetének elnökétől.
Az alpolgármester köszöntőjében saját példáján keresztül – miszerint 18. születésnapján adott először vért – hívta fel a figyelmet a véradás fontosságára. Ezután a Magyar Vöröskereszt megbecsült feladatáról szólt a XXI. kerületi elnök. Segíteni öröm, mint mondta, s ha ez életmentő céllal párosul, akkor vérből sose legyen hiányunk.
A lakóhelyhez legközelebbi véradások helyszínéről és időpontjáról a www.veradas.hu és a www.ovsz.hu oldalon tájékozódhatnak az érdeklődők. A véradáshoz személyi igazolvány, TAJ- és lakcímkártya szükséges – olvasható a Magyar Vöröskereszt közleményében.
Forrás: Csepel.hu
Tisztelet és becsület minden véradónak!
Vajon mi célt szolgálja a személyi igazolvány, TAJ- és lakcímkártya.
Miért nem lehet névtelenül vért adni?
Még jó, hogy a származásról, törzsbéli elhelyezkedésről nem kell tanúbizonyságot adni.
Lehet, hogy megjegyzik még azt is, hogy az illető véradó milyen típusú Északi vagy….
🙂
Csak kérdezem akinek nincs otthona az nem adhat vért?
Jeniszej: Akinek nincs otthona valószínűleg érvényes TAJ kártyája sem lesz. De nem hiszem, hogy nekik ez lenne a legnagyobb gondjuk, hogy nem adhatnak vért.
Az igazolványokra szerintem a véradói nyilvántartás miatt van szükség.
Legyen egy bázis, akit szükség esetén meg tudnak kérni további véradásra, illetve ha valakinél a leadott vér vizsgálata során találnak valami rendellenességet, tudják tájékoztatni, kiszűrni a későbbi véradók közül.
Oké!
Nyilvántartásra, arra szükség van.
Ha magamtól meg mondom, hogy “ki vagyok” a miért nem elég?
Ha mégis betéved az utca embere és van TAJ kártyája, akkor mi van?
Nem juthatna neki is egy tál étel, vagy egy üvegsör, – mint régen.
Mi ez a kiközösítés, kettős mérce.
Miért feltételezzük az utcára került emberekről, hogy mind züllött alak csak, azért mert nincs lakása?
Neki nem ember vér folyik az ereiben, önzetlenül. 🙂
Tisztelet és becsület “minden véradónak!” 🙂
Miért nem hisznek az emberek egymásnak? – mert régebben sok volt a hazudozó? ))) 😀 (((
AZT monya a Fater a fenti idézet így nem igaz!
Miszerint: “A véradáshoz személyi igazolvány, TAJ- és lakcímkártya szükséges.”
Helyesen a kritérium:
“Kötelező bemutatni a személyigazolványt, ennek hiányában útlevelet vagy jogosítványt, lakcímigazoló kártyát, TAJ kártyát.”
))) 😀 (((
Tisztelet és becsület minden véradónak még azoknak is akik csak személyi igazolvánnyal rendelkeznek! 🙂