Csepel.hu
Az ügyész vádbeszédével folytatódik a K. Tamás és Deme Gábor elleni per a Fővárosi Törvényszéken pénteken reggel, miután Németh Nándor tanácsvezető bíró lezártnak nyilvánította a bírósági bizonyítási eljárást a legutóbbi tárgyaláson. Az egy éve húzódó per tehát a végéhez közeledik, s várhatóan a jövő héten már az ítélet is megszületik.
Az egész országot megrázó brutális bűncselekmény 2009. január 7-én történt a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában, ahol megölték Takács József intézményvezetőt és Papp László tanárt. A két vádlottat előre kitervelten, különös kegyetlenséggel végrehajtott emberöléssel, illetve bűnsegédlettel vádolják.
Ez lesz a huszonötödik tárgyalási nap a tavaly májusban elkezdődött perben. A bíróság csaknem száz tanút, köztük a korábbi csepeli szocialista vezetés szinte valamennyi tagját beidézte. A sort bővítik a különféle szakértő tanúk meghallgatása, akiknek a megállapításaik döntő súllyal esnek latban a bizonyítás terén. A bizonyítékok közül különös jelentőséggel bír az a diktafon, amelyet az egyik áldozat vitt magával a végzetes napon, s amely rögzítette a gyilkosság perceit. A magyar bűnügyi krónikákban példátlan, hogy hangfelvétel készült egy kegyetlen gyilkosságról.
Szokolai Gábor ügyész valószínűleg több órán át sorolja majd fel azokat a bizonyítékokat, amelyek igazolják, hogy valóban a két vádlott követte el a bűncselekményt, és pontosan úgy, ahogyan a vádiratban szerepel. Feltételezhető, hogy mindkét vádlott esetében a lehető legsúlyosabb büntetés kiszabását kéri. A büntető törvénykönyv szerint nemcsak K. Tamást, az emberölés tényleges elkövetőjét, hanem Deme Gábort mint bűnsegédet is akár életfogytiglani börtönre ítélhetik.
A tárgyalásokon K. Tamás és Deme Gábor végig ártatlannak vallotta magát a gyilkosságok elkövetésében, az ellenük szóló bizonyítékok azonban megdönthetetlennek tűnnek. K. Tamás egyáltalán nem, Deme Gábor pedig csak a pénzügyi visszaélések terén tett beismerő vallomást. Feltűnő volt, hogy a megbánás legcsekélyebb jelét sem mutatták, noha bűnrészességük vitathatatlan. Az áldozatok hozzátartozóitól sem bocsánatot nem kértek, sem az együttérzésre utaló megnyilvánulásuk nem volt. Megjegyzendő, hogy a vádlottak egyetlen rokona, ismerőse sem vett részt a tárgyalásokon.
És essék szó a sértett fél ügyvédi képviseletéről is, amely az európai joggyakorlatban újdonságnak számít. Az Európa Tanács a bűncselekmények áldozatainak jogi chartáját 1990. február 22-én fogadta el, s azóta számos országban ez a nap a bűncselekmények áldozatainak napja. A jelenlegi konkrét ügyben az elhunyt Takács József hozzátartozóinak jogi képviseletét az ismert ügyvéd, Magyar György látja el. Az áldozatok hozzátartozóinak védelme egyrészt a gondoskodást jelenti, mivel a sértett fél gyakran a legkiszolgáltatottabb személy egy per folyamán. Emberi méltóságát sérthetik a vádlottak vallomásai, az áldozatra tett igaztalan megjegyzései, amelyek ellen a hozzátartozó személyesen nem védekezhet a bíróságon, az ügyvédje ellenben kiállhat mellette. A sértettek gyakran soha nem tudják feldolgozni az ellenük elkövetett cselekményeket és a vádlottakkal való találkozás is nemritkán kitörölhetetlen nyomot hagy bennük. A sértett fél ügyvédjén keresztül jogosult arra, hogy a bíróságtól, az ügyészségtől és a nyomozó hatóságoktól felvilágosítást kapjon a büntetőeljárás menetéről, az érvényesíthető jogairól. Az ügyvéd adott esetben anyagi kártérítési igényt nyújthat be az elkövetőkkel szemben. Magyarországon még aránylag ritkán fordul elő, hogy a sértettek ügyvédet fogadjanak, de néhány nagyobb bűncselekmény után már megtették ezt. Példa erre a móri mészárlás vagy az olaszliszkai emberölés ügye, amikor az áldozatok hozzátartozóinak ügyvédjei jogilag és áldozatsegítő magatartásukkal eredményesen védelmezték megbízóikat.
Forrás: Csepel.hu
„K. Tamás és Deme Gábor végig ártatlannak vallotta magát a gyilkosságok elkövetésében, az ellenük szóló bizonyítékok azonban megdönthetetlennek tűnnek.”
Meddig tartott volna a nyomozás, ha nincs megdönthetetlennek látszó bizonyíték a hatóság kezében? 🙂
Tehát a gyilkosok úgy tűnik, meg vannak.
Vajon kiderül, hogy kik voltak a felbujtók, akiknek érdeke is lehetett eltenni láb alól az áldozatokat?
Nem lehet vitás, hogy „K Tamás és Deme készülhetett a leszámolásra, mert különben „az ember” egy megbeszélésre nem visz magával lőfegyvert.
Kíváncsian várom, megbízok névsorát is. Ha deme feltárja a titkát. Kaptárba velük úgy, hogy a „műanyag lakatnak” is legyen ideje lerohadni a cella ajtajáról
Helyesbítek!
Vasra verve kőfejtőbe velük! – étlen szomjan.
Információink szerint nem merült fel, hogy megbízók is lettek volna – tehát így, többes számban. Az esetet ismerők többségének meggyőződése, hogy K. Tamás és Deme Gábor együtt hajtották végre a bűncselekményt.
Ezt látszik alátámasztani, hogy Deme folyamatosan egyeztetett K. Tamással a bűncselekmény előtt, jelen volt a gyilkosságnál és nem szólt semmit, ő is káromkodott, amikor K. Tamás meglőtte a kezét, sőt, ő figyelmeztette K. Tamást, hogy a szervereket el kell tüntetni. Ebből a szempontból az is lényeges, hogy felhívatta magát Papp Lászlóval még a beszélgetés alatt, majd amikor a rendőrök megtalálták, arra hivatkozott, hogy a megbeszélés után, amikor már elment, őt még hívta Papp László. Ne felejtsük el, hogy Deme megpróbálta egy cigány tanulóra ráterelni a gyanút, akit kommandósok fogtak el aznap este, és ő maga tüntette el a szervereket. Sokak szerint a Tesco-a is azért ment Deme, hogy legyen alibije, nem pedig tejet inni. A szerver ugyebár nem lett meg, és Deme addig nem vallott, amíg ki nem derült a diktafon-felvétel. Mindezeken felül Deme vallomása az emberölés körülményeiről tele van hazugságokkal, ellentmondásokkal.
Más kérdés, hogy Deme Gábor milyen köröket tett a pártvezetésnél, milyen fenyegetőzéssel, zsarolással próbálkozott, hogy elsikáltassa az ügyét, vagy volt-e külön párton belüli döntés a feljelentésről. Az biztos, hogy forró drót volt a pártvezetés valamint Podolák György és Deme Gábor között, és az is biztos, hogy Takács József is külön beszélt Orosz Ferenccel és Tóth Mihállyal a gyilkosság reggelén. Az is látható, hogy Podolák György tanúvallomása arról, hogy semmiségekről beszélt Demével – tekintettel a sok telefonhívásra – erősen megkérdőjelezhető. És akkor még nagyon finoman fogalmaztunk.
Remélem megkapja mindkét rohadék az életfogytot.
Életfogy.: úgy legyen!
Szerintem akkor lesz igazságos ítélet, ha egyikük sem jön ki többet a börtönből.
Félek, hogy olcsón megússza ez a két tetű. Biztos vagyok benne, hogy szemernyi bűntudat sincs bennük, csak túl akarnak lenni az egészen.
admin! Láttál már egy szervert? Nem nagyot, csak egy olyan kicsit. Azt cipelte el? Nem. Kivette a HDD-t. Nem lehet valamit leírni ferdítés nélkül?
Most láthat : http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c3/My_Opera_Server.jpg/400px-My_Opera_Server.jpg
Mit beszélsz itt a ferdítésről meg a szerverről? Nem ez a lényeg , ha nem az amit ezek a mocsadékok tettek a pénzért.
Csak nehogy másodfokon 18 évre, valamint 8 évre változtassa meg valamelyik bíró…
Csak nem…
Té-Gé! Ne beszéljél félre, mert a szocisumákság miatt két ember meghalt.
Megkérdezem itt is:
Ez hát az mszp valódi arca?