Forrás: Info rádió
A bonyolult jelképrendszer verbálisan fertőz
Megszólalt a csepeli MSZP. Horváth Gyula alpolgármester az Info rádiónak elmondta: a szájhagyomány lehet a hibás abban, hogy az önkormányzat által – azaz közpénzből – fizetett térképre felkerülhetett, majd az Európa térképektől a Google világtérképéig elterjedhetett a Munkásőr utca. Az alábbiakban az Info rádió cikkét közöljük.
Munkásőr utcáról vitatkoznak Csepelen
Megdöbbentőnek tartja a csepeli Fidesz-KDNP frakció, hogy az utóbbi időkben készült térképeken feltűnt Csepelen a Munkásőr utca. A kerület szocialista alpolgármestere szerint a nevet nem az önkormányzat adta, hanem szájhagyomány útján maradt fenn, így vehették át a térképek.
Az utóbbi időkben készült térképeken, sőt a Google világtérképén és a Budapest hivatalos honlapjáról is elérhető térképen feltűnt a csepeli Munkásőr utca.
Visszatértek
Hivatalosan névtelen
Az ellenzéki politikus szerint a csepeli Fidesz 2005-ben javasolta, hogy a szóban forgó utcát nevezzék Hengerdomb utcának, de a szocialista többségű testület leszavazta a javaslatot, és az utca hivatalosan névtelen maradt.
Csepel szocialista alpolgármestere elmondta: az önkormányzatnak nincs olyan határozata, amely Munkásőr elnevezést adna bármely közterületnek a kerületben.
Horváth Gyula hozzátette: az egykori Csepel Művek területén számos utca található, amelyet a rendszerváltás előtt az adott üzemről vagy más, a helyre jellemző dologról neveztek el. (Az InfoRádió úgy tudja, hogy a nem hivatalos Munkásőr utcában állt régen egy munkásőr laktanya.)
Szájhagyomány
Szájhagyomány útján terjed
A politikus szerint ezek az utcanevek a szájhagyomány útján maradtak fenn, néhányat hivatalossá is tettek az elmúlt években. Néhány éve több helyi gazdasági társaság és az önkormányzat támogatásával kiadtak egy térképet a gyártelep hivatalos és nem hivatalos utcáiról, ebből kerülhetett át a Munkásőr utca elnevezés számos más térképre.
Az alpolgármester arra a kérdésre, hogy kezdeményezik-e a nem hivatalos utcanév megváltoztatását, azt mondta: az utcanevek felülvizsgálata folyamatban van, de csak a gyártelep közterületeinek átvételével, a közműfeladatok megoldásával párhuzamosan tudnak sort keríteni rá.
Szöveg: Tenczer Gábor
Horváth Gyula HAZUDIK! Nem hiszem el, hogy erről nem tudtak. Jó lenne, ha nem néznének minket hülyének!
De jó ötlet!
Kezdjük már el terjeszteni, hogy nem a volt munkásőrök uralják a fenti agyament módon a csepeli önkormányzatot! Hátha a szájhagyomány itt is bejön, és két hét múlva nem ők lesznek hatalmon.
Ha valóban szájhagyomány miatt kapta volna a nevét, akkor most Hengerdomb utca lenne a neve, ahogy azt régen hívták a munkások.
Jaj Laja, ne legyél mát ilyen naív! Ha azt mondják, hogy nem tudtak róla, akkor nem tudtak róla.
Arról sem tudtak, hogy Észak-Csepelen véletlenül eladták a híd lábát, azt sem tudták, hogy Csepelen 1200 tonna galvániszapot raktak le, és azt sem, hogy eladják a Csepeli Strand felét, mert a hirdetés a Népszabadságban jelent meg, és a saját párttársaik döntöttek az eladásról. Azért nem tudtak róla, mert ezt olvasták: http://www.vorosmeteor.hu/kepek/cikkek/egyeb_cikkek/munkor_1.jpg
Milyen igazga van Róbertnek! Miért nem Hengerdomb lett a neve akkor? Már megint hazudnak éjjel, nappal…
Kapcslódva : A csepeli főépítész arról sem tudott hogy az Ibiza lakótelepet épít a Kis-Duna parton. Ezt a Csepel ujságban lehetett olvasni nem is olyan régen. Aranyos nem de. !!???
[…] Csepeli MSZP: a szájhagyomány lehet a bűnös […]
Kedves Gyula!
Kamasz éveink emlékére kérlek ne nézz minket hülyének. Azért ennyire nem súlyos a mi amnéziánk. Emlékszünk mi egyre-másra. Tudjuk, hogy a te egészségi állapotod nem teljesen tökéletes, nota bene a miénk sem. Persze van egy kis különbség.
Mi nem jelentettük, ki hogy most már dolgozzon más helyettünk.
Tanácsolnánk keress magadnak egy éjjeli őri állást a következő választások előtt, mert itt jelenlegi szereplésed, nem kifejezetten népszerű.
Alászolgája