Csepel.info
Átkelőhely koszorúval: talán meg lehetne előzni egy újabb balesetet
Figyelmeztető járdafestést és gyalogos védőkorlát kialakítását kérik a BKV-tól a Lágymányosi HÉV-megálló melletti átkelőhelyhez Németh Szilárd és Borbély Lénárd csepeli országgyűlési képviselők – értesült a Csepel.info.
A helyszínen augusztus 19-én ért halálos baleset egy fiatalembert. Az eset heves vitát váltott ki a Csepel.info-n a közlekedésbiztonságról, arról, hogy hogyan lehetne biztonságosabbá tenni a gyalogos átkelőt. A vitában megszólalók szerint az átkelőhelynél nap mint nap előfordul olyan eset, hogy a gyalogosok csak az utolsó pillanatban veszik észre az érkező szerelvényeket, és tudnak visszaugrani előle.
Németh Szilárd és Borbély Lénárd országgyűlési képviselők levelét az alábbiakban olvashatják.
ORSZÁGGYŰLÉSI KÉPVISELŐ
Fidesz – Magyar Polgári Szövetség
Képviselőcsoportja
BKV Zrt.
Dr. Kocsis István
Vezérigazgató
Tisztelt Vezérigazgató Úr!
Augusztus 19-én, a délutáni órákban súlyos, halálos kimenetelű közlekedési baleset történt a Csepeli HÉV vonalán, a Lágymányosi híd megállójánál, a gyalogos átkelőnél.
Az érintett átkelőnél van a csatlakozás az 1-es és a 24-es villamosokra, a Kelenföldi pályaudvar felé közlekedő buszjáratra, a Soroksári HÉV-re, de át lehet itt is szállni a 2-es villamosra. El lehet mondani, hogy igen jelentős a gyalogosforgalom.
A baleset éles vitát indított a közlekedésbiztonságról, és arról, hogy az érintett HÉV átjárónál miért nincs olyan korlát, amely megállásra és szétnézésre kényszeríti a gyalogosokat.
A helyszínt ismerve az a személyes véleményünk, hogy az átjáró a Csepel felől nagyobb sebességgel érkező vonatszerelvényekről kevésbé átlátható, és ugyanez igaz természetesen a gyalogosok szemszögéből is. Mivel az átjárónál viszonylag nagy a hely, véleményünk szerint elférne egy olyan gyalogos korlát, mint amilyen a HÉV csepeli végállomásán is található. Mivel az átkelőtől kicsit lentebb, dél felé a parti munkákhoz érkező gépjárműveknek továbbra is lehetőségük lenne a Duna parti sétányra való felhajtásra, véleményünk szerint védőkorlát kialakításának ilyen értelemben sincs forgalomtechnikai akadálya.
Tisztelt Vezérigazgató Úr!
Fenti okok miatt a következő kéréssel fordulunk Ön felé:
– Az érkező szerelvényekre figyelmeztető fényjelzést egészítsék ki veszélyre figyelmeztető járdafestéssel
– Vizsgálják meg a lehetőségét egy olyan gyalogos korlát kialakítására, amely kényszeríti a gyalogosokat a mindkét irányba való szétnézésre (ilyen korlátok vannak a 2-es villamos Boráros téri megállójánál vagy a Csepeli HÉV csepeli végállomásánál
Budapest, 2010. augusztus 31.
Tisztelettel:
Németh Szilárd
Borbély Lénárd
Kapcsolódó cikkek:
Halálra gázolt egy férfit a csepeli HÉV
Halálos baleset: a szerelvényeken is figyelmeztetnek a veszélyre
Az ötlet jó, a kivitelezést megint elbaltázták. Nekik így semmi közük az egészhez. Össze kellett volna fogni a XI. kerületi önkorisokkal, rendőrökkel, és úgy megírni egy ilyen levelet. Akkor lett volna némi esély, hogy legalább odafigyeljenek Kocsisék. Ezt a levelet végig sem fogják olvasni.
Szilárdéknak még tanulniuk kell a diplomáciát.
Az ötlet jó, és a kivitelezés is. A HÉV-en leginkább csepeliek utaznak, és ez igaz a Lágymányosi hídi megállóra is. Egyébként pedig egy országgyűlési képviselő ott és akkor is országgyűlési képviselő, ahol épp nem a választókörzete van.
Mi lenne ha visszaállítanák a zászlós embert?
Németh Szilárd felváltva Borbély Lénárddal futnának egy narancssárga zászlóval a szerelvény előtt és a figyelmetlenül átkelni akarókat fejbe kondítanák?
Levelezgetni sokkal kényelmesebb?
Lexon!
A levelet akkor is végig kell olvasni, ha te írod. Persze, nem a vezérigazgató olvassa végig az ilyen leveleket, hanem a közönségkapcsolat, de nekik is meg kell tenni azt, ami kötelességük. Igaz, hogy az MSZP-SZDSZ szinte mindent tönkretett, és pártemberek lazsálnak mindenhol, de attól még a munkát el kellene végezni. Ez nem diplomácia kérdése te szerencsétlen. Az a baj, hogy nektek soha semmi nem jó, ha azt nem egy kommancs teszi.
Grün kommancs, őt nem zavarja, ha emberek halnak meg. Ki lepődik meg? (Néma csend.)
Ki lepődik meg? (Néma csend.)
Az indián, aki a sínekre szorított füllel várja vonat érkezését!
Borbély Lénárd, mint országgyűlési képviselő? Hahhh…
Kedves mszp-s propagandisták!
Úgy látom, hogy nektek már a szar is ízetlen, pedig nagyon szeretitek csócsálni.
Lexon írja 2010. augusztus 31., kedd 10:09-kor
“Az ötlet jó, a kivitelezést megint elbaltázták. Nekik így semmi közük az egészhez.”
grün írja 2010. augusztus 31., kedd 10:21-kor
“Mi lenne ha visszaállítanák a zászlós embert?
Németh Szilárd felváltva Borbély Lénárddal futnának egy narancssárga zászlóval…”.
Kedves “Lexon”! Te rövid eszű!
Ha eddig még nem hallottál róla, akkor közlöm, hogy a levél aláírói Csepel egyéni választó kerületben megválasztott országgyűlési képviselői, akik jogosultak bármelyik intézménynél képviselni a csepelieket.
“grün = Fityisz Jenő Tanár úr”!
Ismét rád jellemzően buta javaslatot tettél. Ugyanis zászlós embernek két olyan embert kellene oda állítani akinek a közelmúltban megszűnt a megbízatása és ezért most nagyon rá érnek.
Ezt a feladatot az egyik váltásban elláthatná Podolák György, a másik váltásban dr. Avarkeszi Dezső volt mszp-s országgyűlési képviselők, mert a korábbi években úgysem tettek semmit a csepeliekért.
Lexonka, savanyú a szőlő? Podolák Gyuri elvtársad csúfosan kikapott és ezt te még mindig nem tudod feldolgozni?
Avarkeszi és Podolák semmit nem csináltak, ezért lettek elzavarva.
Csak így tovább Fidesz!
“Vizsgálják meg a lehetőségét egy olyan gyalogos korlát kialakítására”
A képviselő urak nem beszélni magyar?
“csepeli”! Te idióta!
A csepeli mszp-s elvtársaid írtak-e levelet valamilyen nyelven ezzel az üggyel kapcsolatban?
Ha nem írtak, akkor kussolj!
“?!”!
“Ismét rád jellemzően buta javaslatot tettél.”
Miből gondolod, hogy buta javaslat? Jó tenne Szilárd sörpocijának egy kis kocogás!
Nincs visszataszítóbb ha egy jól táplált egyed a nyomorról prédikáz!
A trollok megint szétoffolják a topicot (szép magyar mondat).
A 2-es villamos Boráros téri megállójánál lévő korlát tipikusan rossz megoldás: csak az egyik oldalon van, így a HÉV felé igyekvő tömeg a villamos előtt reked, mert a másik oldalon nem tud egyszerre annyi ember átjutni. A villamos a megállóból elindulva még nem gyorsul fel annyira, meg csengetni is tud, felesleges az a korlát. Át lehet tenni a Lágymányosi hídhoz…
Egy korlát nem kerül sokba, de életet menthet.
Egy kis odafigyelés nem kerül sokba, de életet menthet.
Egyébként mi a fasz az a soroksári HÉV? Mert hogy olyan nincs, az 100%. Ráckevei HÉV létezik, na de soroksári… elég pontatlanok ezek “forradalmárok”.
“ilyen korlátok vannak a 2-es villamos Boráros téri megállójánál vagy a Csepeli HÉV csepeli végállomásánál”
Jó nagy faszságnak is tartom a korlátokat, csak arra jó, hogy a reggeli és délutáni tömeg ne tudjon rendesen átkelni.
Korlátot a birkáknak kell adni, az embernek van agya, szeme, és alanyi joga használni azokat. Tehát szét lehet nézni egy-egy átkelőnél… Azért egy-két “önkéntes” miatt ne másokat szopassanak… Bár ez tipikus magyar mentalitás és hozzáállás. Számtalan esetben 1-2 “önkéntes” miatt egy egész nagy része a társadalomnak szopóágon van…
Arról nem beszélve, hogy ott villog a piros lámpa az egységsugaru aggyal rendelkező gyalogos előtt…
Sőt, gyerekkoromban úgy tanultam, hogy ha a járdáról lelépek, vagy keresztezek másik utat, akkor lelépés előtt körül kell nézni.
Akkor szerintetek miért találták ki a korlátot vagy a biztonsági övet?
Biztonsági öv: rajtad kívülálló okok miatt létrejövő balesetben csökkenti a sérülés veszélyét. Bár van, amikor az ment életet, hogy az illető nem használja, mert mondjuk nem ég bent a kocsiban meg elevenen.
Korlát: alapvetően a leesés ellen alkalmazzák az építőiparban a korlátot. Magyarországon 2006 óta divat, hogy az embereket korlátok/kordonok közé terelik.
Nem. Rajtad kívül álló okok vagy saját hibádból elkövetett balesetekben csökkenti a sérülés veszélyét.
Korlát: ma minden embernek van mobiltelefonja, minden harmadiknak valamilyen zenelejátszója, minden második ember napi 10-12 órát dolgozik. Nem véletlen, hogy sok helyen még a metróban is van korlát, pedig ugyebár ott is jól lehet látni a metróárkot. A korlát életet menthet, mert arra kényszeríti a gyalogost, hogy szétnézzen.
A mobilt meg a zenelejátszót természetesen azért írtam, mert ma sokkal több dolog félrevezeti a figyelmet, mint régen.
Egyébként az elütött srác barátnője is írta, hogy amíg ott voltak, több emberrel is hajszál híván megtörtént a baj, valaki meg szintén írta a fórumban, hogy nem ez volt az első baleset.
Ha még ráadásul a biztonsági övvel odakötözik a korláthoz……?
Kombinált, kettős védelem!
Korlát a metróban? Hol? 😀
Én is meglepődtem rajta, de több ismerősöm is mesélte, aki ázsiai országokban járt.
De komolyan azt gondoljátok, hogy a vasúti átjárókba tett korlátok csak a “vaskolát-lobbi” műve? A Boráros-téri korlát szerintem is rosszul van megoldva, mert a város felőli részen nincs korlát, ami azt okozhatja, hogy éppen a korlát miatt nem tud valaki fellépni a sínekről.
Kedves Öreg Halász!
Az az érzésem, hogy mindketten egyről beszélünk, és egyet is értünk. Csak véleményem szerint nem mered esetleg Te sem kimondani azt, hogy minden ilyen balesetben a gyalogos a vétkes, vagyis az, aki hibázik, és fizet sajnos akár az élete árán is a saját hibájáért.
Én sem vagyok tökéletes, és igyekszem az ilyen helyeken/helyzetekben TÖBBSZÖRÖSEN megbizonyosodni arról, hogy BIZTONSÁGOSAN át tudok haladni a sineken. Tehát FIGYELMESEN kell közlekedni. Nem véletlenül már az általános iskolában is tanítják a gyerekeket, hogyan kell helyesen átkelni az úton például.
Nagyon sajnálom a fiatal srácot, de sajnos csak magának köszönheti, hogy ez a tragédia történt. És ezért mondom azt továbbra is, hogy egy-egy ilyen tragédia miatt ne azokat rakják korlátok közé, akik tudják, hogy a vasút veszélyes üzem, és sokkal körültekintőbben kell átkelni, mint egy úttesten.
Azt gondolom, hogy mindig mindenki a saját felelősségére lép ki a lakásból. Az élet egy veszélyes üzem.
be kéne vezetni a metrónál a beléptető kapukat, úgy csak egy-egy “biztonsági őrt” (troll) kellene foglalkoztatni egy műszakban, nem pedig 6-ot bejáratonként. az így felszabaduló trollok egy részét lehetne átkelőőrnek alkalmazni. átképzés sem kéne, csak megérti, hogy ne engedje át a népet, ha jön a hév.
Kedves loastman,
ha láttál már asztalosműhelyt vagy fűrésztelepet, egy csomó olyan biztonsági berendezést, kiegészítőt láthattál, amely a figyelmetlenség általi balesetektől óv.
A HÉV-baleset szerintem egyértelműen a gyalogos hibája volt: na de nem szoktunk mindannyian hibázni? Miért kellene egy rohadt kis hibáért meghalni?
Kedves Öreg Halász!
Igen láttam, sőt, nap, mint nap látom, mivel lakatos üzemben dolgozom…
Sajnos van, amikor a hiba piti, a fizetség viszont nagyon nagy 🙁
Mikor nem hibázhat a gyalogos?
Ha a technika megakadályozza a figyelmetleneket.
A lakatost védi a védőszemüveg a pattanó szikrától, a burkolat a fogaskeréktől, ékszíjtól stb. Lássuk be a felirat kevés.
A biztonságos jól kialakított gyalogátkelő a figyelmetlen embereket is védi.
Ahol lehet a hév megállókban úgy kel biztosítani gyalogosok átkelésének idejére az átjárót, hogy a hév monstrum áll a megállóban. Az Álló eszköz az nem gázol, – ” nem ropogtatja a csontokat az biztos ” – mint mondják mások.
Én is támogatom a javaslatot, Szilárdék legalább teszik a dolgukat (ezért Ők a kerület ogy. képviselői, az illetékesség kérdésében egyetértek Manituval mivel főként csepeliek használják az átjárót) , mégha egy ilyen sajnálatos tragédiának kell felhívnia a figyelmet erre a veszélyes helyre, legalább több értelmetlen áldozatot már ne követeljen az átjáró.
Más :
T. Admin:
Volt egy elég nagy csatt Szent István és az Erdőalja kereszteződésében, én öt óra fele jártam arra, tűzoltók is akkkor jöttek meg a mentőkkel, rendőrökkel együtt
egy autó az oldalán “parkolt”.
loastman:
Abban biztosan egyetért mindenki, hogy a járműveket a legjobb a környezet színétől legjobban különböző színűre festeni.
Nem véletlen, hogy sok országban ez már követelmény.
A világos sárga azért jobb szín, mint a zöld – ráadásul fehér betéttel.
Ennél a szín összeállásnál talán csak a honvédségi álca szín a jobb, ami a környezetbe belesimul. A Faterom szerint is!
Azt mondja az öregem is, hogy a közutakon szaladgáló sok aszfalt színű járműveknek a láthatóságát is, kiemelte a nappal is kötelezővé tett tompított fényszórók használata.
Csepel közbonjából már rég el kellett volna költöztetni a HÉV végállomását valahova Szigetszentmiklós-ra. Gazdasági szempontból is egy ilyen elszigetelt (más vonalaktól) javító bázis, mint ami itt található sokkal, nagyobb hatásfokkal üzemelne, a Ráckevei vonal összevonásával.
Luxus, hogy minden vonalnak egy, vagy kettő – külön javító bázisa legyen. Vagy mégse? – Mert olyan elavultak a HÉV monstrumai, hogy ezek a rendszeres meghibásodások miatt mindenképen szükségesek? Mi a valódi ok vajon?
😀
…… központjából ….
🙂