Életfogytiglant kaptak a csepeli gyilkosok

Az utolsó szó jogán is tagadtak a szörnyű gyikosság ügyében + Videó

MTI, Index, Mno.hu, Origo, TV2

A kommunista rezsim legsötétebb pereire emlékezteti a mostani eljárás – mondta a csepeli kettős gyilkosság elsőrendű vádlottja az utolsó szó jogán. Kun Tamás tagadta bűnösségét, akárcsak a per másodrendű vádlottja Deme Gábor. Az ügyben csütörtökön kora délután hirdetnek ítéletet.

Kora délután hirdethetnek ítéletet a csepeli kettős gyilkosság ügyében. A Fővárosi Törvényszéken zajló első fokú tárgyalássorozat végén a vádlottak az utolsó szó jogán szólalhattak fel. A vélt elkövető az eljárás elején azt ígérte: ha a bizonyításban nem sikerült kideríteni a történtek indítékait, akkor a per végén ő felfedi azokat.

Az utolsó szó jogán Kun Tamás elsőrendű vádlott azt mondta, a kommunista rezsim legsötétebb pereire emlékezteti a mostani eljárás. Hozzátette, a nyomok és a hangfelvételek sem bizonyítják, hogy ő lőtt. Szerinte a vádhatóság nem az igazságot kereste. Állítása szerint egy harmadik, csuklyát viselő személy is jelen volt az épületben az esetnél, aki gyilkolt is. Kun úgy véli, pénzmosás történt az iskolában.

A Hír TV bejátszásához kattintson a képre!

Deme Gábor, az ügy másodrendű vádlottja szerint nem történt sikkasztás, és úgy készült vádirat ellene, hogy nem tehetett vallomást. Úgy vélekedett, hogy az életellenes ügyben a vádemelési időt az ügyészség túllépte. Hol vannak a bizonyítékok? – tette fel a kérdést. Az előre kiterveltségre és az aljas indokra senki nem talált magyarázatot, és nincs tőle semmiféle nyom a helyszínen – tette hozzá. Mint azt megírtuk, a magyar kriminalisztika történetében egyedül áll „a csepeli kettős gyilkosság” néven elhíresült bűncselekmény. 2009. január 7-én – a vád szerint aljas indokból – előre kitervelten lőtték agyon a XXI. kerületi Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában az alapítványt vezető, egyben a csepeli MSZP-frakció helyettes vezetőjeként tevékenykedő Takács Józsefet és az intézmény tanárát, Papp Lászlót. Az ügy hátterében az eddig napvilágra került információk alapján egy évek óta tartó sikkasztássorozat áll. A másodrendű vádlott, egykori MSZP-s Deme Gábor szerint ezekről mindenki tudott a kerületben, és az ellopott pénzek a párt kasszájába kerültek.

Az ügyészség életfogytiglant, a védők bizonyítottság hiányában felmentést kértek az első- és másodrendű vádlottra. Kora délután hirdethetnek ítéletet a perben.

Forrás: Mno.hu

Az Index cikke a vád- és védőbeszédek által sorra vett magyarázó elméletekről: A diktafonra vett gyilkosság

Életfogytiglant kaptak a csepeli gyilkosok

A Fővárosi Törvényszék elsőfokú ítélete szerint K. Tamás leghamarabb negyven, Deme Gábor harminckét év múlva szabadulhat, de valószínűleg fellebbeznek. Az utolsó szó jogán mindkét vádlott az ártatlanságát hangoztatta.

Első fokon bűnösnek mondta ki a bíróság K. Tamást és Deme Gábort a csepeli kettős gyilkosság büntetőperében.

A mindkét vádlottra életfogytiglant követelő ügyészi vádbeszéd és a bizonyítottság hiányára hivatkozva felmentést kérő védőbeszédek után utolsó tárgyalási napjához ért a büntetőper első fokon. Három és fél éve, 2009 januárjában lőtték agyon a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában az intézményvezetőt és munkatársát.

A gyilkos lövések leadásával K. Tamást, a volt gondnokot, biztonsági őrt vádolják, míg a volt igazgató, a csepeli MSZP-ben is tevékenykedő Deme Gábor az ügyészség szerint bűnsegéd volt az előre kitervelt, aljas indokból elkövetett gyilkosságban.

A csütörtöki tárgyalás a Fővárosi Törvényszéken a vádlottak megszólalásával kezdődött, az utolsó szó jogán ártatlanságukat hangoztatták. „Elképesztő, hogy az ügyészség ragaszkodik a meséhez” – kezdte K. Tamás, aki hosszan beszélt, lassan, látszólag nyugodtan. Szerinte a bizonyítékok nem bizonyítják, hogy ő lenne a tettes, az ügyész „nem az igazságot keresi”, feltevésekre alapoz, azokból von le téves következtetéseket. „Semmi okom nem volt lelőni a kollégáimat” – bizonygatta.

K. Tamás sérelmezte, hogy szerinte nem nyomoztak „az igazi kérdések” ügyében. Arra utalgatott, hogy az állítólagos valódi gyilkos, a maszkos támadó valakiknek, mégpedig csepeli szocialista vezetőknek a megbízását hajtotta végre, de konkrét neveket nem mondott. „Senki nem gondolja komolyan, hogy az iskola piti pénzügyei megérnek egy emberéletet” – fogalmazott. Szerinte az iskola mögött álló alapítvány eleve pénzmosásra hozta létre az iskolát, és a gyilkosság mögött valójában az állt, hogy ne derüljön fény a pénzmosásra, visszaélésekre. A biztonsági őr azt  követelte, hogy „legyen igazi nyomozás az igazi gyilkosok ellen”.

Deme Gábor az utolsó szó jogán legtöbbet az általa már korábban is sérelmezett eljárási szabálytalanságokról beszélt, és lényegében megismételte mindazt, amivel eddig is védekezett. Újra elmondta, hogy neki „semmi köze” nincs a bűncselekményhez, a gyilkosságok után halálfélelme volt, leszámolt az életével. „Bánom, hogy nem haltam meg” – ez volt Deme Gábor utolsó mondata.

A bíró ezután szünetet rendelt el, az ítéletet délután egykor hirdette ki: mindkettőjüket életfogytiglannal sújtotta, K. leghamarabb negyven, Deme harminckét év múlva szabadulhat.

Bár az ügyben van egy egészen ritka bizonyíték, egy, a gyilkosság alatt forgó diktafon hangfelvétele, a per több mint egy éven át tartott, a bíróság rendkívül alapos bizonyítási eljárást folytatott le. Több mint hatvan tanút, több tucatnyi szakértőt hallgattak meg.

A csepeli kettős gyilkosság fontosabb tárgyalási napjairól korábbi tudósításainkban olvashat, a bűnügyről készült részletes összefoglalónkat pedig itt találja.

Forrás: Index

Két életfogytiglan a csepeli kettős gyilkosságért

Nem jogerősen életfogytiglani fegyházra ítélte csütörtökön a Fővárosi Törvényszék a csepeli kettős gyilkosság mindkét vádolottját. A vád szerint a gyilkosságokat végrehajtó Kun Tamás legkorábban negyven év múlva szabadulhat, a bűnsegédként elítélt Deme Gábor pedig legkorábban 32 év múlva. Az utolsó szó jogán mindketten ártatlanságukat hangoztatták.

Nem jogerősen életfogytiglani fegyházra ítélte a Fővárosi Törvényszék a csepeli kettős gyilkosságért Kun Tamás elsőrendű vádlottat – emberölés és lőfegyverrel való visszaélés miatt -, legkorábban negyven év múlva szabadulhat. Deme Gábort kétrendbeli emberölésben való bűnsegédlet, sikkasztás és magánokirat-hamisítás miatt ítélték el, életfogytiglant kapott, legkorábban harminckét év múlva szabadulhat. A vádlottak rezzenéstelen arccal hallgatták az ítéletet, a lefoglalt tárgyal felsorolása alatt Deme végig egyenesen előre nézett, Kun azonban egy idő után fészkelődni kezdett, s többször hátranézett a hallgatóságra.

A Csepelsziget Általános és Szakképző Iskolában több mint három éve lőtték le az intézményvezetőt és az igazgatóhelyettest. Az ügyészség a gyilkossággal az intézmény akkori igazgatóját, Deme Gábort, valamint a portásként és biztonsági őrként dolgozó Kun Tamást vádolta.

Fotó: Mudra László [origo]

Deme Gábor és Kun Tamás a bíróságon az elmaradhatatlan zöld szatyorral

A két vádlottat tíz évre eltiltották a közügyektől, illetve a perköltséget is meg kell fizetniük, Demének pedig kártérítést is kell fizetnie a sikkasztásért. Az ítélethirdetés után mindkét vádlott felmentésért fellebbezett, az ügyészség viszont súlyosbításért. A több órán keresztül tartó ítélethirdetés alatt Kun Tamás láthatólag unatkozott: a tollával játszott, illetve a falon lévő freskókat nézegette. Többször rázta a fejét, amikor a bíró éppen róla beszélt. Deme Gábor eközben mindvégig maga elé nézett, ő csak néha rázta meg a fejét.

Hidegvérű kivégzés

A bíró az ítélet indoklásban hangsúlyozta, hogy bár Kun és Deme is tagadták a bűnösségüket, mindketten eltérően számoltak be a történtekről. Az indoklás egyik legrészletesebben kifejtett pontja az volt, hogy mi bizonyítja azt, hogy a gyilkosság idején csak a két elkövető és a két áldozat volt a színhelyen. Kun ugyanis váltig állította, hogy a gyilkos valójában nem ő, hanem ötödik személy, egy ismeretlen csuklyás.

A bíró hosszan sorolta, hogy milyen bizonyítékok mondanak ellent ennek, majd azt is hozzátette, hogy az eljárás több hónapos ideje alatt sokan várták azt, amikor “Kun Tamás teríti a lapjait”, vagyis elmondja, hogy valójában mi történt. Ez azonban nem történt meg.

A bíró szerint a vádlottak két nagy hibát is elkövettek. Az egyik az volt, hogy nem vették észre a később a legfontosabb bizonyítékká váló hangfelvevőt. A másik pedig, hogy Kun kézen lőtte magát. A bíró azt is kijelentette, hogy a tanúvallomások és bizonyítékok alapján Kunnak semmilyen motivációja nem volt lelőni a két áldozatot.

Kun viselkedését így azzal magyarázta, hogy “mindenféle értelemben maximálisan lojális embere volt Demének”, kettőjük között pedig egyfajta alá- és fölérendelési viszony volt, és Deme “bábként” mozgatta Kunt. Demével kapcsolatban azt mondta, az volt a minimum, hogy megállapították, hogy bűnsegéd volt. Viszont felvettette azt is, hogy mivel Kunnak egyáltalán nem állt érdekében végezni az áldozatokkal, Demének viszont igen, ezért ő felbujtóként vehetett részt a gyilkosságban, ami komolyabb büntetési kategória. Végül azonban azt mondta, hogy ez büntetőjogilag nem bizonyítható, így csak a bűnsegédletet lehetett megállapítani.

“Ami azon a felvételeken hallatszódik, az két ember hidegvérű kivégzése” – mondta végül bíró, a gyilkosságot pedig Truman Capote Hidegvérrel című, megtörtént eseményeken alapuló regényéhez hasonlította, amelyben két férfi egy farmercsaládot gyilkol meg.

Kun egy titokzatos elkövetőre hivatkozott

A két vádlott csütörtökön a délután egy órakor kihirdetett ítélet előtt délelőtt az utolsó szó jogán szólt a bírósághoz. “Egy ártatlan ember áll önök előtt, és az utolsó szó jogán igazságot kér” – mondta a csepeli kettős gyilkosság elsőrendű vádoltja, Kun Tamás a per csütörtöki tárgyalásán. Az iskola egykori pedellusa utolsó szó jogán elmondott beszédében végig azt hangoztatta, hogy az ügyészség állításai csak spekulációk.

“A vádat kétséget kizáróan kell bizonyítani” – mondta, de szerinte az ő ügyében nincs egyértelmű bizonyíték, csak feltevések. Szerinte az is bizonyítja az ártatlanságát, hogy a szakértők az ő véleményét is alátámasztják, és például nem zárják ki az ő változatát, miszerint a gyilkosságánál jelen volt még egy személy, a tényleges elkövető. Az egyik legkomolyabb bizonyítékról, a hangfelvételről is azt mondta, hogy annak alapján akár az a személy is ott lehetett, akinek a létezését mindvégig bizonygatta.

Fotó: Mudra László [origo]
Kun Tamás csütörtökön a bíróságon

“Senki nem gondolhatja komolyan, hogy az iskola piti pénzügyei megérnek egy emberéletet, nemhogy kettőt” – mondta Kun. Szerinte ha tényleg el akarta volna venni Takács Józseftől az iratokat, akkor ahhoz a testi ereje is elég lett volna a lőfegyver helyett. Kun a kommunista rezsim legsötétebb koncepciós pereihez hasonlítatta az eljárást, amely szerinte nem derítette fel a történteket.

Azt mondta, nem fél az ítélettől, de harcolni fog ellene, és arra kérte a bíróságot, hogy folytassák a nyomozást, és derítsék ki a teljes igazságot. Kun hosszan beszélt az utolsó szó jogán, mondandóját egy zöld iskolásfüzetből olvasta fel. Beszéde nyugodtnak tűnt, de egyszer véletlenül leverte az egyik mikrofont, és néha a füzet is remegett a kezében.

Deme még soha nem érzett ilyet

“Bánom, hogy nem haltam meg” – mondta az utolsó szó jogán a csepeli kettős gyilkosság másodrendű vádlottja, Deme Gábor a csütörtöki tárgyaláson. Deme az előtte felszólaló Kun Tamáshoz képest sokkal nagyobb hévvel beszélt, és beszédének nagy részét sem papírról olvasta. Végig az ártatlanságát bizonygatta mind a sikkasztási, mind a gyilkossági ügyben. Utóbbihoz szerinte semmi köze nem volt, és sem elkövetőként, sem bűnsegédként nem vett részt benne. A gyilkosság utáni viselkedését azzal magyarázta, hogy életveszélyes helyzetben volt, ettől sokkot kapott, és rossz döntést hozott. A sikkasztási váddal összefüggésben azt mondta, hogy a kifogásolt pénzügyi tranzakciókhoz nemcsak az ő hozzájárulása kellett, azokat mások is jóváhagyták.

Fotó: Mudra László [origo]
Deme Gábor az utolsó szó jogán beszél

Deme azt mondta, két hibát is elkövetett. Az egyik az volt, hogy még 2008-ban nem fordult a hatóságokhoz a pénzügyi tranzakciókkal kapcsolatban. A nagyobb hiba viszont szerinte a gyilkosság utáni viselkedése volt, amelyet a halálfélelemmel magyarázott. “Ilyet még soha nem éreztem”- mondta, hozzátéve, hogy bánja akkori viselkedését. Végül elcsukló hangon azt is hozzátette: “bánom, hogy nem haltam meg”.

A beszédében részletesen kitért arra, hogy a nyomozó hatóságok milyen eljárási hibákat követtek el, például a vádiratban az szerepelt, hogy nem volt hajlandó vallomást tenni, holott szerinte csak egy kikötése volt, hogy az ügyvédje jelenlétében szeretne beszélni. Kifogásolta azt is, hogy nem kapott elég lehetőséget arra, hogy elmondhassa a sajtónak a véleményét. Hosszan sorolta, hogy szerinte a tanúk, az ügyész, és a többi vádlott védőügyvédjei hol kerültek ellentmondásba. A hangfelvételről pedig azt állította, hogy megvágták, és sok minden hiányzik róla.

A pénzügyekkel kezdődött minden

A vádirat szerint az iskolát a Hatékony és Eredményes Tanulásért Alapítvány hozta létre még 2006-ban. Az intézmény vezetésével a kuratórium Takács Józsefet bízta meg, aki amellett, hogy az intézmény vezetője maradt, Deme Gábort bízta meg az igazgatói feladatokkal. A portásként dolgozó Kun Tamás és Deme barátok voltak, az iskolán kívül is rendszeresen találkoztak egymással.

2008 októberében Deme hosszabb időre betegállományba került, ezért átmenetileg Takács vette át az igazgatói széket. Ebben az időszakban államkincstári ellenőrzést tartottak az iskolában, és kiderült, hogy az iskola a sajátos nevelési igényű gyermekek utáni állami támogatást jogosulatlanul vette igénybe, mert az ehhez szükséges adminisztratív teendőket nem végezték el. Az iskolát fenntartó alapítvány is kifogásolta a működési költségek összegét, ezért a kuratórium is vizsgálatot kért Takács Józseftől. Az intézményvezető megállapította, hogy Deme Gábor számos mulasztást követett el az iskola szakmai irányításában és gazdálkodásában.

Miután Deme meggyógyult, Takács szólt neki, hogy milyen visszásságokat tárt fel a vizsgálat, de ekkor még próbált olyan megoldást találni, hogy amennyiben Deme pótolja a feltárt hiányosságokat, maradhat az igazgatói székben, ennek azonban Deme nem tett eleget.

Dossziéba tette a terhelő iratokat

Takács később Deme volt élettársától megtudta, hogy az igazgató az alapítványi támogatás címén befizetett készpénzből többször jelentős összegeket vett ki: 2008 decemberére az alapítványi pénztárban több mint egymillió forintos hiány keletkezett. Takács József ezután szólt Demének, hogy alkalmatlannak tartja őt az igazgatói feladatok ellátására, azonban több lehetőséget felkínált a számára a jövőre vonatkozóan. Deme egyhetes gondolkodási időt kért, de később sem adott egyértelmű választ, ezért az intézményvezető december 23-án felfüggesztette állásából, és vizsgálatot helyezett kilátásba. Takács a fiktív számlákról szóló állításait igazoló dokumentumokat egy dossziéba tette, amelyből egy példányt aktatáskájában hordott.

Forrás: MTI/Füzesi Ferenc
Az áldozatok fényképei a gyilkosságok idején az iskola kerítésén

Deme 2009. január 6-án este hat órára találkozót kért az iskolában Takácstól, amelyen ugyan egyedül jelent meg, de Kun Tamás végig a közelben volt. A megbeszélésen Takács megmutatta Demének a dossziét, és elmondta, hogy már nem akar Demével dolgozni, az iskolát el kell hagynia, másnap öt órára pedig menjen vissza, és számoljon le a nála maradt eszközökkel.

Előre megbeszélték a gyilkosságot

A vádirat szerint a vádlottak másnap úgy mentek vissza a találkozóra, hogy előtte elhatározták: Takácsot megölik, az aktatáska iratait pedig megszerzik. Másnap Papp László igazgatóhelyettes fogadta őket, aki a találkozó előtt a ruhájába rejtett egy diktafont.

A Takáccsal történt megbeszélés után Kun Tamás egy 9 mm-es pisztollyal lelőtte az igazgatót, és felszólította Pappot, hogy adja át neki annak az irodának a kulcsát, ahol a térfigyelő kamerák által készített felvételeket tároló számítógép volt, valamint Takács aktatáskáját. Ezután Kun az igazgatóhelyettest is lelőtte, aki Takácshoz hasonlóan belehalt sérüléseibe. Kun ezután a számítógépért indult, azonban útközben véletlenül kézen lőtte magát.

A zöldségessel hívatott mentőt

A számítógépet Deme magával vitte a lakására, kivette belőle a felvételeket tartalmazó merevlemezt, majd a gép alkatrészeit egy kukába dobta. Megszabadult a merevlemeztől, az aktatáskától és vérrel szennyezett cipőjétől is. Kun közben az iskolával szemközti zöldségbolt tulajdonosát megkérte, hogy hívja a rendőrséget és a mentőket, mert őt, az intézmény vezetőjét és egy tanárát egy ismeretlen elkövető meglőtte.

Deme ezután elindult vásárolni, közben az édesapja telefonon szólt neki, hogy a rendőrség keresi, mert meg akarják nézni az iskola biztonsági kameráinak felvételeit. A rendőrök Demét visszavitték az iskolához, és miután a helyszíni szemle közben megtalálták a Papp testére szerelt diktafont, és meghallgatták, ami azon volt, Kunt és Demét őrizetbe vették. A hangfelvételt egy korábbi, zárt tárgyaláson meghallgatta a bíróság, és idéztek is belőle. Többek között azt, amikor Takács megölése után Papp így könyörög az életéért: “Ne lőj le, Tamás! Légy szíves, Tamás!” A felvétel tanúsága szerint Kun Tamás a gyilkosságok után nem sokkal azt mondta: “B… meg! Kézen lőttem magam!”

Nem látta, hogy ki lőtt

Az ügyészség Kun Tamást előre kitervelten, aljas indokból, több emberen elkövetett emberöléssel vádolja, Demét pedig az előbbi bűncselekmény bűnsegédletével. Az ügyhöz később csatolták a Deme és volt élettársa, az iskola gazdasági vezetője elleni sikkasztási vádakat is. A két vádlott a különböző csalásokkal, fiktív számlák kiállításával összesen több mint hatmillió forintos kárt okozott az iskolának és az alapítványnak. Kunhoz hasonlóan az eljárás alatt Deme is mindvégig ártatlanságát hangoztatta, és arról beszélt: nem látta, ki lőtt, nem egyeztetett előzetesen senkivel, sokkolta a lövöldözés, pánikba esett, és csak ezért működött együtt a pedellussal.

A vádbeszéd szerint a két vádlott védekezése illogikus, és az egyéb bizonyítékokkal ellentétes. A hangfelvételen túl számos más tárgyi bizonyíték, például vér- és cipőtalpnyomok, valamint a gyilkos fegyver alapján kétségtelen, hogy Kun Tamás volt az elkövető, aki fegyverrel ment az iskolai megbeszélésre, Deme Gábor pedig a helyszínen vele szándékegységben tevékenykedett, segédkezett egyes bizonyítékok, például a biztonsági kamera felvételeinek eltüntetésében.

Kun és a csepeli rendőrkapitány

A gyilkossági ügy elsőfokú tárgyalásán az ügyész perbeszédében tényleges életfogytiglant indítványozott Kun Tamás elsőrendű vádlottra. Deme Gábor másodrendű vádlott esetében az ügyész szerint szintén szükséges az életfogytiglani büntetés, a feltételes szabadságra bocsátás legkorábbi időpontját pedig 30 évnél hosszabb időtartamban indokolta meghatározni.

Fotó: Mudra László [origo]
Deme Gábor ügyvédje, Ruttner György csütörtökön a bíróságon

A sajtóban a bűnügy számos mellékszála is nagy nyilvánosságot kapott. Így például az, hogy az akkori csepeli rendőrkapitány kapcsolatban állt Kunnal, és órákkal a gyilkosság előtt hosszan beszélt az egyik áldozattal, illetve az, hogy helyi szocialista politikusok és egy akkori országgyűlési képviselő is kapcsolatban volt az egyik elkövetővel és az egyik áldozattal.

Deme Gábor a bűncselekmény idején a csepeli MSZP oktatási bizottságának, az önkormányzat pénzügyi bizottságának és a vagyonkezelő közbeszerzési bizottságának tagja volt, nem sokkal korábban pedig a helyi szocialisták elnökségében is szerepet vállalt. A szocialista párt a bűncselekmény után nem sokkal kizárta Demét.

A csepeli kettős gyilkosságról szóló összes cikkünket itt olvashatja!

Miért épp zöld szatyor van a vádlottaknál?
A két vádlott, Kun Tamás és Deme Gábor a tárgyalásokra általában iratokkal megtömött zöld szatyorral érkezik. Így volt ez a csütörtöki tárgyalási napon is. Nem hiába hordják maguknál a szatyrokat, a börtönben terjedő babona szerint ugyanis a szatyor szerencsét hoz, és aki ilyet hord magánál, az hamarosan szabadul.

Forrás: Origo

20 hozzászólás “Életfogytiglant kaptak a csepeli gyilkosok” bejegyzésre

  1. J szerint:

    Mikor hirdetnek ítéletet??

  2. Bugi szerint:

    Életfogytiglanit kaptak!

  3. admin szerint:

    Hamarosan frissülünk.

  4. csumpika szerint:

    jobb lett volna a tényleges életfogyt, de azért ez sem piskóta. bár nekem még mindig nem tiszta az egész történet, de a legfontosabb, hogy három év után megszületett az ítélet, ruttner bácsi sem tudta kimosdatni a gyilkost, és az itt is többször megszólalt özvegy végre némi elégtételhez jutott. bár gondolom milliószor jobban szeretné az ilyen elégtétel helyett megölelni volt férjét…

  5. J szerint:

    Jobban örültem volna, ha sor sem kerül rá, de ha már így történt rohadjon rájuk a műanyag lakat!

  6. guriga szerint:

    Rohadt szemét kö…… mind a kettő.
    Remélem soha nem jönnek ki a börtönből.

  7. Manitu szerint:

    Nocsak. Van igazság?

  8. kozi szerint:

    Jó, hogy végre pont került a történet végire! Már a csapból is ez folyik évek óta…már elég unalmassá vált ez az ügy.

  9. ebihal szerint:

    Ebben a cikkben egy halvány hangnyi utalás sincs arra, hogy a szociknak köze
    van ehhez a történethez! Na most akkor vagy a bíróság ilyen hülye, vagy pedig
    azok olyan gátlástalan patkányok akik eddig összefüggést véltek felfedezni a
    szocik és a gyilkosság között! Mi az igaz???

  10. Bugi szerint:

    Akkor a Deme nem MSZP-s volt? Nem a frakció tagja volt? Nem az MSZP-S vezérkar ült a tanúk padján? Nem Podolákkal találkozott Deme a gyilkosság előtt?

  11. kozi szerint:

    Szerintem az az igazság, hogy nemcsak a szervert akarták eltüntetni, hanem a hullákat is: az egyik elkövető ottmaradt volna takarítani a sullerban, amíg a másikuk eltünteti a holttesteket. Az is előre el volt rendezve, hogy ne kelljen véletlenszerű közúti rendőri ellenőrzésre számítania az elkövetőnek, aztán államigazgatási eljárás keretében szépen elsimították volna az eltűnési ügyet, pl. kitalálták volna, hogy Papp és Takács lelépett az iskola pénzivel. Csakhogy Kun olyan béna volt, hogy saját magát is meglőtte. Ezzel borult minden! Ha nem követi el ezt a hatalmas baklövést, a diktafon is rég a Duna fenekén heverne a tulajdonosával együtt.

  12. Warlock szerint:

    Szerintem is két kő…… volt, megérdemelték, remélem nem érik meg a szabadulásukat. Amúgy annyira “örülök” hogy ilyen jó helyen lakok mint Csepel, tiszta hullagyár, maffia és sikkasztás az egész…

  13. Mari nénye szerint:

    Minden ember egyszer elnyeri megérdemelt jutalmát!!!

  14. csepi szerint:

    Ezeknek egy szavát se kell elhinni. Az ilyen bűnöző gyilkosoknak nem lehet helye a társadalmunkban. Az ilyen aljasságra, erkölcstelenségre nem lesz SOHA semmilyen mentség.
    Még jó, hogy Kun nem azt találta ki, hogy UFO-k voltak a tettesek vagy maga a kaszás. Nevetséges, hogy ezzel a kapucnis elkövetővel akarnak áltatni minket. Az áldozatok szeretteit ez nem kárpótolja, de legalább láthatják, hogy a bűnösök is elnyerik büntetésüket.

  15. Zoli049 szerint:

    Sajnos nem tényleges életfogytiglant kaptak, a feltételes szabadlábra helyezés nélkülit!

  16. Manitu szerint:

    Megkezdődött hát a csepeli elszámoltatás.

    Ne felejtsük, hogy az MSZP-s kormány ideje alatt ebben az ügyben is túlságosan lassan és elképesztően nagy hiányosságokkal haladt a nyomozás – lásd Podolák György esetét is, aki igyekezett kisunnyogni a tanúk közül.

  17. Királyerdei szerint:

    “A férfi majd negyvenperces zavaros beszédében arra utalt, hogy a gyilkosság hátterében magas beosztású egykori pártfunkcionáriusok állnak, akik azért rendelték meg a gyilkosságot, mert az iskolát pénzszivattyúként használták, az intézmény vezetője pedig le akarta leplezni őket. “

Itt lehet hozzászólni !