Inforadio.hu
A csepeli Fidesz-KDNP nőnapi köszöntője
Március 8-án tartják a nemzetközi nőnapot annak emlékére, hogy 1857-ben ezen a napon New Yorkban mintegy negyvenezer munkásnő sztrájkolt egyenlő bérért, munkaidő-csökkentésért. Az ünnep mára elvesztette politikai tartalmát és jelentőségét, s jobbára virággal, apró ajándékokkal ünneplik.
A nők jogai és a nemzetközi béke napját 1977-ben tette hivatalos ünneppé az ENSZ-közgyűlés. Politikai, feminista és szakszervezeti mozgalmak küzdelmeinek eredményeképpen a múlt század elején valósult meg az az ötlet, hogy az év egy napja legyen jelképesen a nőké. Az 1910-ben Koppenhágában megtartott II. Nemzetközi Szocialista Nőkongresszuson a német Clara Zetkin javasolta, hogy évente rendezzenek világszerte nőnapot, az időpont 1914-ben lett március 8., a New York-i textilmunkásnők 1857-es sztrájkjának – más források szerint egy New York-i gyárban 1908-ban e napon bekövetkezett tűzben elpusztult 129 munkásnő – emlékére.
A legtöbb országban ekkortájt erősödtek föl a nők követelései szociális-gazdasági jogaik kiszélesítésére, a foglalkoztatásban, a bérezésben érvényesülő hátrányos megkülönböztetés megszüntetésére. A nemzetközi nőnapot először 1911. március 19-én ünnepelték meg Ausztriában, Dániában, Németországban és Svájcban, a tüntetéseken – amelyeken sok férfi is részt vett – a nők választójogának megszerzése kapott hangsúlyt. (Finnországban a nők már 1906-tól szavazhattak, Oroszországban 1917-től, Németországban 1919-től, a franciaországi és az olaszországi nők azonban csak a II. világháború végétől, a belgák 1958-tól, a svájciak 1971-től, a portugálok 1976-tól, liechtensteini nők csupán 1984-től.)
Az ünnep mára sok helyen elvesztette politikai tartalmát és jelentőségét, s jobbára virággal, apró ajándékokkal ünneplik. Ugyanakkor az 1980-as évektől e napon a nőszervezetek felvonulásokon hívják fel követeléseikre, a nőknek a társadalomban viselt óriási szerepére, ugyanakkor kiszolgáltatottságára, védtelenségére a figyelmet, arra, hogy hiába biztosít az állam számukra jogegyenlőséget, ha ez továbbra sem jelenti az esélyek egyenlőségét.
Az Egyesült Államokban 1963-ban hoztak törvényt a nemek azonos fizetéséről, de a férfiak még ma is lényegesebb jobban keresnek: amíg ők 1 dollárt, kolléganőik ugyanazért a munkáért átlagosan 78 centet kapnak. A nemek között az Európai Unióban is mutatkozik bérkülönbség, noha 1975-ben irányelv tiltott meg minden díjazásbeli megkülönböztetést. Tavaly márciusban az Európai Bizottság kampányt indított a nemek közötti bérszakadék megszüntetéséért. Magyarországon az azonos felkészültségű, azonos munkakörben dolgozó nők 8 százalékkal kapnak kevesebb fizetést, s ez a különbség annál nagyobbra nő, minél több gyermekük van, egy háromgyerekes nő már 25 százalékkal kevesebbet keres, mint egy azonos beosztásban dolgozó férfi.
Sok helyütt e napon civil szervezetek a nők elleni erőszakkal szemben emelik fel szavukat: a nőket érő családon belüli erőszak, a munkahelyi szexuális zaklatás, a prostitúció és a nők elleni erőszak egyéb formáinak áldozataira, akiket a jog sem véd kellően, s e cselekmények elkövetői továbbra is jórészt büntetlenül maradnak.
Forrás: Inforadio.hu
Köszönjük a figyelmességet, jól esik hallani a képviselőurak szavait.Bízunk a változásban és reméljük helyén kezelik majdan is a sok áldozatot vállaló nők, anyák ,nagymamák családban betöltött szerepét.
Sok sikert,hajrá csepeli FIDESZ
Szeretném megkérni a Csepel.info szerkesztőit, hogy a JOBBIK-ot lejárató cikkek lehozása után, a Jobbik hivatalos reakcióit is közöljék.
A hiteles, elfogulatlan tájékoztatás érdekében a Fidesz-el kapcsolatos negatív híreket is az olvasók elé tárhatnák. Találni ilyet bőven az Interneten.
Amennyiben nem hajlandók ezt megtenni, akkor ismerjék el nyíltan, hogy csak a Fidesznek kedvező híreket hozzák le.
Nagyon szépen köszönjük!!! S nagyon szeretnénk az élet minden napjaiban érezni,hogy mi nők meg vagyunk /leszünk/ becsülve mindennap és minden órában!! Kívánom mindenkinek,hogy jobb és szebb legyen az élete!!!
Mária el vagy tévedve,elég annyi köszönjük.
magyarka! Hun itt a jobbikod, te szerencsétlen flótás? sajnállak titeteket, mert még magatokat is utáljátok!
Magyarka. Állitod,hogy nincs MIÉP szimpatizáns köztetek. Én láttam a Samu urat miépes zászlót lengetni anno
“Az ünnep mára elvesztette politikai tartalmát…”
Igen, csak végig kell nézni a videót. Végül is nem egy kampányfilm, nőnap alkalmából. 🙂
jana
Samu Ferenc nem tagja a Csepeli Jobbiknak.
De arra azért jó, hogy nála legyen a Jobbik iroda. Mekkora álszent pofátlanság!
Jut eszembe: akkor csak korábbi MSZP-sek irányítják a pártot? Mert azt hallottam, hogy a régebben Fideszre szavazók eleve gyanús elemekként vannak kezelve.