Csepel.hu, Csepel.info
A hagyományos izzólámpás világítási technológia az elmúlt 150 évben sokat fejlődött, de alapvető problémáját azóta sem tudta levetkőzni: a működéshez szükséges energia jelentős része hővé alakul, ezért a fényhasznosítása alacsony.
Az utóbbi évtizedekben számos új világítási megoldás született, ám közülük hatékonyságban egy sem éri el a LED világítótestek szintjét.
Ugyanakkora megvilágítás eléréséhez egy LED lámpának akár 80-85 százalékkal kevesebb energia is elég egy izzószálas égőhöz képest. LED-ek használatával észrevehetően csökkenthető a háztartások villanyszámlája, valamint a környezeti terhelés is, hiszen országos szinten kevesebb energia előállítására lesz szükség.
Egy átlagos magyar háztartásban közel 20 db izzó található, és a világítás költsége a teljes villanyköltség körülbelül 30 százalékát teszi ki.
Míg egy “klasszikus” izzó élettartama körülbelül 1.000 óra, addig egy LED – minőségétől függően – ennek sokszorosát, 5.000-15.000 órányi folyamatos használatot is bír. Bár a LED darabára magasabb egy izzószálas égőénél, ez a különbség gyorsan eltűnik, ha számításba vesszük, hogy több tucat wolframizzót is elhasználhatunk, mire akár egy LED is az élettartama végére érne.
Regisztráció a csepeli ingyenes lakossági LED csereprogramra: https://www.ledcsere.hu/
Jelentkezési határidő: március 31.
Forrás: Csepel.hu
Örömmel értesültem a fenti lehetőségről, éltem is vele. Az ügyintézők készségesek udvariasak és gyors megoldásra törekvőek. Néhány perc alatt elkészítették a szerződést. Most már az átadásra várok, nagy tisztelettel.
Köszönöm, hogy részese lehetek!
2012 óta az EU-ban nem is gyártottak már normál izzót, Ázsiában meg még régebb óta.
Sebej, krumpli helyett van LED! 🙂
Gary Ridgway szerint:
2023. március 08., szerda – 18:30
2012 óta az EU-ban nem is gyártottak már normál izzót, Ázsiában meg még régebb óta.
Sebej, krumpli helyett van LED! 🙂
Te is igényelj párat, meg kurvára sötét vagy.
Tök jó, de a spot izzókra miért nem érvényes?