Csepel.hu
A csepeli önkormányzat és Jellinek Dániel, az Indotek Group tulajdonosa megállapodtak arról, hogy nem zárják be a csepeli Zászlós szállót, ahonnan 250 embernek, közöttük ötven gyereknek kellett volna kiköltöznie – jelentette be szeptember 28-án Borbély Lénárd, Csepel polgármestere.
Bár Karácsony Gergely ígéretet tett a szálló lakóinak megsegítésére, nyilatkozatokon és üres ígéreteken kívül nem történt semmi.
Az egykori Csepel Művekben működő Zászlós szálló nem tartozik a klasszikus munkásszállók közé. Olyanoknak nyújt megfizethető szálláshelyet, akik jellemzően családjukkal költöztek felvidékről, és nincs pénzük kaucióra egy albérlethez. Emiatt sok a gyerek, akik csepeli bölcsődékben, óvodákban és iskolákban kapnak ellátást, oktatást. A lakók többsége szegény, ám dolgos ember. Őket azonban szeptember 20-án arról értesítette a tulajdonos, hogy a megnövekedett energiaárak miatt nem tudja biztosítani a fűtést, és több szakaszban, legkésőbb október 15-ig el kell onnan költözniük. Nem meglepő, hogy sokan kétségbeestek a hír hallatán. 250 ember elhelyezése olyan krízishelyzet, melynek megoldására egyetlen budapesti kerület sem képes, és a fővárosi ellátórendszer lehetőségeinek is a határát feszegeti. A csepeli önkormányzatban Borbély Lénárd polgármester a rendőrség, a kormányhivatal és a kerület szociális szolgálatának szakembereivel azonnal kríziscsoportot hozott létre a helyzet felmérésére.
A főváros azonban megoldáskeresés helyett üzengetni kezdett. Karácsony Gergely főpolgármester a közösségi oldalán szólította fel a vállalkozót arra, hogy viselje el a veszteséget, majd szeptember 26-án bejelentette, hogy a főváros hajlandó átvenni a munkásszálló üzemeltetését. Erről elvileg a Fővárosi Közgyűlésen hoztak volna döntést. Másnap a szállón elterjedt, hogy a főpolgármester személyesen megy ki a szállóra. Sokan lemondták aznapi munkájukat és otthon maradtak, takarították, csinosították a szállót. Ám a főpolgármester nem jött, sőt, senki nem jött a fővárostól. A közösségi oldalon tett bejegyzések és ígéretek ellenére nem vették fel a kapcsolatot a tulajdonossal, és nem készült előterjesztés sem a Fővárosi Közgyűlésre. Ez egyet jelentett a szálló lakóinak cserbenhagyásával. Az idő ugyanis elfogyott: már azon a héten, október 1-jén el kellett volna elhagynia a szállót az ott lakók első csoportjának. Ilyen körülmények között vette fel a kapcsolatot Borbély Lénárd csepeli polgármester Jellinek Dániellel, az Indotek Group tulajdonosával, hogy próbáljanak valamilyen megoldást találni a lakhatási válságra.
„Csepel polgármestereként sikeres tárgyalást folytattam a szállót működtető Indotek Group vezetőjével, Jellinek Dániellel, akivel nemcsak arról állapodtunk meg, hogy vállalják a téli üzemelés többletköltségét és továbbra is működtetik a megemelt árak mellett az épületet, hanem további fejlesztéseket is végrehajtanak. Ennek értelmében a bérlők mind bent maradhatnak, a közeljövőben pedig megkezdik a szálló teljeskörű felújítását, összkomfortossá és energiahatékonnyá tételét. Az önkormányzat azt vállalja, megteremti annak lehetőségét, hogy a cégcsoport településrendezési szerződés megkötésének vállalása mellett további munkásszállásokat alakítson ki a kerületben. Az új munkásszállók létrehozásának feltételei, hogy csak olyan magas színvonalú, összkomfortos munkásszállásokat alakíthatnak ki, ahol kizárólag cégekkel és állami szervezetekkel kötött szerződéses keretek között tartózkodnak munkavállalók. Ezzel nem csak kezeltük és megoldottuk a fennálló problémát, de minőségi és megfizethető szálláshelyek is létesülhetnek Csepelen. Ebből is jól látszik, hogy az ilyen nehéz helyzetben a megoldást csak tárgyalásos úton, együttműködve lehet megtalálni. Nem pedig fenyegetőzve és üzengetve, ahogyan azt Karácsony Gergely főpolgármester tette. Köszönöm az Indotek Group-nak és Jellinek Dánielnek, hogy közös megoldást találtunk!” – fogalmazott Borbély Lénárd csepeli polgármester szeptember 26-i közleményében.
Az önkormányzat és az Indotek Group közötti megállapodásról a csepeli képviselőtestület szeptember 29-i ülésén döntöttek: a polgármester előterjesztését egyhangúan fogadták el.
Forrás: Csepel.hu
Szerintem ez egy ilyen hiperpasszív szociális szuperérzékenység lehet KariGeri részéről. Cseppet sem kicsinyes politikai haszonszerzésre irányuló magatartás. Azért arra kíváncsi lennék, ki az a kolléganője, aki annyira együttérzett a szálló lakóinak problémájával, hogy sírhatnéka támadt.
Mit csinált volna vigyori? Fel lett szólítva Jelinek viselje a költségeket osztjónapot. Szó nem volt arról hogy megnézi azt a luxusszállót. Ha már ötödáron vesszük azt a gázt (ezzel nyertek választást) meg kéne kérdezni a negyvezírt, miért drágul a fűtés?
Már olvastuk, vagy ha többször olvassuk, másként értjük? 🤣😁😎
Képen baloldalt a kémény tövében a trafik, garantáltan Csepel legnagyobb forgalmú trafikja. Cigi-kaparós-tüske-tippmix. A fidesz öl, butít, nyomorba dönt. 🤣
Nekem ez a törzshelyem. Az üzlet előtt egy jó cigi mellett rendszeresen emelgetem a Kőbányait, miközben sorsjegyet kapargatok. 🤣😁
Tényleg? Akkor könnyen lehet, hogy ismerjük egymást, mert én is egy csomó időt töltök a bolt előtt. 🙂
Wazze, nincs senki modi?
Azér’ egy nick-en ne legyen már két ember.
Engedjetek speciális karaktereket legalább!
Ezt is másolod, kanna?
Amúgy én is alkesz vagyok, de én otthon az erkélyemen szoktam berúgni. Az asszony ki szokott zárni, amíg nem józanodom ki. Ilyenkor a viráglocsoló üvegbe pisilek. Télen általában a lépcsőházban piálok és a lépcsőfordulóba vizelek. Alkesznak lenni jó!
Na Gyula, én is megkaptam. De ez helyesbítésre szorul. Erkélyemen szoktam inni. Nincs az az asszony aki elviselne. Fürdőszobai csapba szoktam pisilni. Lépcsőházi piálás újabban nincs. Nem olyan rossz alkesznak lenni.
Én ha jól berúgok, akkor a Majori nemlétező kutyafuttatóban, négykézláb pisálok, de a szarás már gáz, mert mindig a kezemre, vagy a lábamra megy. 🤣😁😂👏👍✔ Asszony nem ereszt be, a lépcsőházban horkolok.