Csepel.hu
Szóba sem került az MSZP kampánynyitó kongresszusán, hogy visszaléptetnék a Csepel-Soroksáron induló Bangóné Borbély Ildikót Szabó Szabolcs, az Együtt politikusa javára. Sőt, megerősítették jelölését, és listán is megbecsült helyet kapott.
Az MSZP a kampányát Bangóné és Németh Szilárd bokszmeccseként akarja bemutatni. Csakhogy jóval többen vannak a ringben, és az ellenzék mind egymást üti.
A legtöbb baloldali politikus nem hisz abban, hogy megnyerhetik a tavaszi választást. Ha mégis győznének, kormányzóképtelen lenne az egymással vitázó baloldal, amiből a végén megint a Fidesz jönne ki jól. Másrészt viszont Soros György több száz milliárd forintot költ az illegális bevándorlók befogadását célzó tervére, amihez elvárná a balliberális pártok és a Jobbik összefogását. Az érdekek és pozíciók csatájában vagy senki, vagy nagyon kevés ember tudja, hogy mi lesz a marakodás vége. Országos szinten Csepelen az egyik legerősebb az MSZP támogatottsága.
Ehhez képest 8 éve nem volt szocialista országgyűlési vagy polgármester- jelöltjük. Az Együtt támogatottsága 1 százalék körüli. Még Budapesten is csak 3 százalékosnak mérte őket a baloldalhoz közel álló Republikon közvélemény-kutató. Vagyis nagyon távol állnak a listán szükséges 5 százaléktól. Szabó Szabolcs és pártja visszautasították az MSZP-vel a valódi összefogást, a közös listát és a közös miniszterelnök-jelöltet. Szabó nem fogadja el azt sem, hogy a neve mögött legyen az őt támogató MSZP neve. Négy évig nem egyeztetett velük, folyamatosan bírálja korábbi szövetségeseit, és kizárólag a saját érdemeként büszkélkedik korábbi győzelmével – áll a szocialisták panaszáradatában. Érveik alapján logikusnak tűnik, hogy nem kérnek az Együtt jelöltjéből. Az MSZP Budapesti Kongresszusi Központban tartott kampánynyitóján a küldöttek 207 igen, 14 nem szavazattal és 13 tartózkodás mellett hagyták jóvá a Szövetség az igazságos Magyarországért című dokumentumot. A szocialisták a Párbeszéddel és a Liberálisokkal kötöttek szövetséget. Közben olyan kampányt indítottak Csepelen, ahol két ember, az MSZP-s Bangóné és a fideszes Németh önálló küzdelmeként, „bokszmeccseként” mutatják be a választást. A bokszban meg ugyebár nincs harmadik fél. Szabó Szabolcs legfeljebb a saját törölközőjét dobhatja be. A valóság ehhez képest az, hogy az Együtt keményen rátámadt a csepeli MSZP-re és Bangónéra. Internetes aktivistáik megszállták a szocialista Facebook oldalakat, és a szocialistákat fideszbérencnek vagy Orbán fizetett ügynökeinek nevezik. És ezek még a finomabb vádak. Szombaton várható, hogy Bangóné a csepeli piacon fog kampányolni, és Szabó Szabolcs hívei már most azt hirdetik, hogy nem hagyják ezt annyiban. Még az is lehet, hogy valódi ökölharccá válik a veszekedés.
Hiába hazudoznak a vége felé az egyik úgyis vissza fog lépni.Cirkusz az egész.Egyébkét mitől demokratikus ez az ellenzék?
Tóth Katinak tökéletesen igaza van.
Mitől lenne demokratikus egy olyan ellenzék, amelyik egyebet sem tesz, mint rohamszerű támadásokat intéz a demokrácia intézményei ellen?
Nem a demokratikus elvek, hanem a gátlástalan hataloméhség és a választókkal szembeni megvetés, a gyűlölet tartja őket egyben.