Panelprogram á la Csepel
HírExtra
“Csepel a válság ellenére is fejlődik.” E felkiáltással jelentette be a kerület szocialista polgármestere, hogy egy több mint 1,3 milliárdos beruházás keretében rehabilitálják Csepel leglepukkantabb lakótelepét. A Fidesz visszafejlődésről beszél.
Tóth Mihály (MSZP) csepeli polgármester megállt az egykor szebb napokat élő csepeli Ady Endre lakótelep egyik betontömbjének árnyékában, és bejelentette: az integrációs rehabilitációra benyújtott pályázat sikerrel vette az utolsó fordulót is, így a lakók és az önkormányzat társfinanszírozásában mintegy 1,32 milliárd forint értékű beruházás valósulhat meg az érintett területen.
Tóth Mihály: országos jelentőségű beruházásról van szó
A EU-s pályázaton mintegy 974 millió forintot kaszált a csepeli önkormányzat, a többi pénzt pedig a lakók és a kerület adja össze. (Az önkormányzat által nyújtott önrész 232 millió forint.) Az így keletkezett 1,32 milliárd forintból a polgármester szerint esélyt kap a teljes megújulásra Csepel (s talán az egész főváros) leglepukkantabb betondzsungele.
Konkrétan öt panelház, két lakásszövetkezeti épület, továbbá a közeli sétányon húzódó bazársor részleges felújítására kerül sor. Létrejön egy közösségi ház, valamint egy sportpálya is, a környéket pedig térfigyelő kamerákkal látják el, hogy ne csak a XXI. század, hanem a közbiztonság is beköltözzön az Ady-telepre. A kivitelezés a tervek szerint októberben kezdődik. (Átadási határidőről nem esett szó, de a kerület városfejlesztési stratégiájában 2010-es dátum szerepel.)
Tóth Mihály amondó, ez a fejlesztés kiválóan segíti a hátrányos terület integrációját, hiszen lehetőséget teremt a telepen élők társadalmi felzárkóztatására, javítja életminőségüket, növeli a közbiztonságot. Szerinte a beruházás elősegíti az egykori munkáskerület további fejlődését, sőt, még a magyar gazdaság élénkítését is.
S ha már a további fejlődésnél tartunk, a kerületet több mint húsz éve vezető polgármester elmondta, hogy az évtizedek óta halogatott csepeli elkerülőút költségvetését a közelmúltban végre elfogadta a Fővárosi Önkormányzat, így hamarosan beindulhatnak a munkálatok.
Fidesz: sikertolvaj a csepeli MSZP
Németh Szilárd, a helyi ellenzék vezetője persze a polgármesterénél szürkébb képet fest Csepelről és a kerület vezetéséről. A HírExtra megkeresésére elmondta, hogy az általa vezetett Fidesz-frakció egyértelműen támogatta az Ady-lakótelep felújításának tervét, mégsem hívtak meg egyetlen ellenzéki képviselőt sem az ünnepélyes sajtótájékoztatóra.
Mi több, Németh állítása szerint még a kerületi lakásbizottság fideszes elnökét sem invitálták. Úgy látja, Tóthék egyszerűen kisajátítják a sikert azért, hogy a közelgő választások előtt jó pontokat szerezzenek a csepelieknél.
Ez azonban már nem fog sikerülni nekik – mondta Németh. Mint fogalmazott, a csepelieknek is van szemük, tehát látják, hogy az elmúlt húsz évben a kerület semmit nem fejlődött. Állítja például, hogy Csepel az ország egyetlen kerülete, ahol egyáltalán nem kezdődött még el a panel-rehabilitáció, de általánosságban is igaz, hogy az ország egyik legváltozatlanabb vidékéről van szó. Németh szerint ezen nincs mit csodálkozni, hiszen – mint fogalmaz – ma is azok az „elvtársak” irányítják a kerületet, akik már a 60-as 70-es években is tanácsi székekben ültek.
Népszavazás elnapolva
Németh a kerületi fejlesztésekkel kapcsolatban megjegyzi, hogy a szocialisták változatlanul akadályozzák az általa benyújtott népszavazást a Csepeli Kórház, a csepeli sporttelep, valamint a Kis-Duna part ügyében. (Németh úgy véli, a felsorolt ingatlanokat Tóthék elkótyavetyélnék, ezért referendum keretében kérné ki a lakosság véleményét a tervezett fejlesztésekről. A szocialisták szerint a magántőke bevonása nélkül esély sincs rá, hogy megújuljanak a szóban forgó területek.)
Németh Szilárd mindenesetre fontosnak tartotta leszögezni, hogy amennyiben hatalomváltás lesz 2010-ben Csepelen, azonnal ki fogják írni a helyi népszavazást. Kérdésünkre, mi szerint mekkora esélyt lát a Fidesz győzelmére egy olyan (munkás) kerületben, ahol a rendszerváltás óta csak az MSZP nyert, ráadásul mindig elsöprő fölénnyel, az ellenzéki politikus azt válaszolta: a Fidesznek ma minden településen van esélye nyerni, ráadásul a csepelieket az átlagnál is durvábban sújtja a válság.
Persze, persze dőlni fog a hatalom, csak várni kell rá.
Egyébként meg, nem tök mindegy, hogy ki újítja fel? Most megy a harc a koncért, mert aránylag nagy a szavazóbázis. Egyik kutya, a másik eb.
Bevett szokás, hogy a pártoknak kampány idején jön meg a munkakedve. Ez alól senki sem kivétel. De a kampányból kampányt csinálni, az már vicc.
A maszop szokott választások elött ugrálni mint fing a gatyában!
Kedves Attila a fidesz még nem vezette e kerületet, tehát nem tudjuk, hogy hogy csinálná.
Milyen egyik kutya másik eb?
Az egyik kutya mert csak ugat, de mem csiná semmit!
Az ebet meg nem ismerjük, mert nem volt hatalmon csepelen. 😉
Attila, van egy párt, amelyik vegytiszta szájtépésbõl épített várat magának. Akkor miért rájuk szavazol? Mit tett a Jobbik Csepelen? Semmit! Egyetlen ügyben egyetlen alkalommal se mondták el még a véleményüket!
Remélem, megeszik az emberek a halászléjüket, pörköltjüket és jól felismert érdekeiknek megfelelően szavaznak. Nem bánnám, ha végre az egyszerű családi házban élő szavazókért is elindulna a küzdelem, mondjuk értem. Mi is emberek vagyunk! A panelesekért legalább választás idején tesznek vmit. Drága jó Kispodolák ritkán szól, de értünk soha!
Kedves Fidesz! Sok munkát, kitartást, szigorú erkölcsöket kívánok, és akkor tartós lehet mindannyiunk sikere!
médi:
“A panelesekért legalább választás idején tesznek vmit.”
Na! – mit tettek?
Jól megemelték a távfütés árát?
Az árak mindannyiunknak nőttek, a gáz sem lett olcsóbb. Azt nem mondtam, hogy sok jót tettek a panelesekért, de az biztos, hogy, mint függőlegesen kialakult falu, értékes szavazatszerző bázist jelentett eddig valakiknek. A közmeghallgatáson legalább már szépen beszéltek az emberekkel, megértőek voltak a lakótelepiek problémáival.