Kövér László a lényről, akit Bajnainak hívnak, az SZDSZ nevű rákos daganatról és arról, hogy mégis van remény
Magyar Hírlap
Besült az MSZP több robbanófejes ballisztikus rakétája és titkos csodafegyvere, az UD Zrt.-botrány – erről is beszélt lapunknak adott interjújában Kövér László, a Fidesz választmányi elnöke, volt titokminiszter. A lehallgatási ügy kapcsán kifejtette, a kormányoldal az akarta elhitetni, hogy az ellenzék árnyék-titkosszol-gálattal rendelkezik, és a Fidesz hatalomra kerülése káoszt teremtene az országban. A politikus nem vetette el, hogy a kormányváltás után lecseréljék a teljes titkosszolgálat közép- és felső vezetését.
– Mire tippel, lesz következménye Draskovics Tibor bizonyítékhamisítási ügyének, vagy a miniszter kihúzhatja posztján a következő választásokig?
– 2006 ősze, az őszödi beszéd kiszivárgása óta Magyarországon semmilyen kérdésre nem lehet egyértelmű választ adni. Gyurcsány Ferenc akkor nem mondott le, így azóta a józan ész, a politikai logika és morál alkalmazhatatlanná váltak. De az MSZP katasztrófasorozata után sem történt semmi, gondolok itt a 2006-os önkormányzati választásra, a 2007-es népszavazásra vagy az uniós választás eredményére. Ezek fényében már az a logikus, ha Draskovics Tibor – és erre lehet következtetni a különféle kormánypárti nyilatkozatokból – a helyén marad, mintha mi sem történt volna.
– Viszont Laborc Sándor távozott a Nemzetbiztonsági Hivatal éléről.
– Igen, az előbb elmondottak ellenkezőjére is van példa, ha ritkán is. Laborc kinevezése is botrány volt, hiszen olyan háttérrel, mint az övé, nem vezethette volna egy demokratikus ország szolgálatát. Mára mégis elfogyott a levegő körülötte, és kénytelen volt lemondani. Én még azért bízom benne, hogy Draskovics sem tölti ki a hivatali idejét, ugyanúgy, ahogy a kormányzat sem. A költségvetés elfogadásához az MSZP-nek csak néhány képviselőt kell megvásárolnia. Ha szocialisták a saját berkeiken belül rendet tudnak tartani és sikerül a “felvásárlás”, nem lesz gondjuk. Az ő szempontjukból az a legfontosabb kérdés, hogy az MSZP egységes tud-e maradni. 2006 ősze óta minden lényeges pillanatban, minden döntésben kiálltak a kormányuk mellett. Ezzel persze elsősorban a saját mandátumukat hosszabbították meg. Szó sincs arról, hogy valamilyen elvi, erkölcsi alapon álló lojalitásról lenne szó, csupán egzisztenciális érdekekről. Emellett persze a különböző, a mentelmi jogot érintő ügyek is szerepet játszanak a kormány melletti kiállásban.
– Hogyan értékeli, hogy az SZDSZ új elnöke, Retkes Attila bocsánatot kért a választóktól pártja bűnei miatt, a fellengzős stílusáért, a nemzetpolitikai kérdések elhanyagolásáért és a korrupciógyanús ügyekért?
– Kicsit elkésett ezzel. Az SZDSZ-ben a gyeplőt eddig egy bolsevista mag tartotta a kezében még akkor is, amikor a bakon Kuncze Gábor ült. Tőlük persze nem vártam sosem, hogy önvizsgálatot tartsanak, és bocsánatot kérjenek. De sajnos – talán az egy Gulyás Józsefen kívül – senki sem volt, aki a hivatalos SZDSZ-állásponttól eltérő hangot ütött volna meg. Hol volt Retkes Attila vagy valaki más 2004. december 5-én vagy a sorozatosan előforduló korrupciós ügyeknél? Hol voltak Balatonőszöd után? Hol voltak 2006. október 23-án? Szóval ez a Retkes nevű ember eddig hol bujdokolt, talán illegalitásban töltötte az elmúlt ciklusokat? Hol volt, amikor az SZDSZ az MSZP-t manipulálva destruktív programját ráerőltette az országra? Gondoljunk csak az egészségügy, a közbiztonság vagy az oktatás szétverésére.
– Állítólag már megszűntek, legalábbis Magyar Bálint szerint pártként biztosan.
– Magyar Bálint nagyon okos ember. Pontosan fogalmazott: pártként. Az a betegség, az a rákos daganat, ami az SZDSZ maga, az tovább fog burjánozni a párt eltűnése után is a magyar társadalomban. Az áttétel gyakorlatilag már megtörtént: az MSZP most semmivel sem különb, mint az SZDSZ legrosszabb korszakában volt.
– Laborc Sándor az UD Zrt.-ügybe bukott bele. Miről szólt ez valójában?
– Az MSZP-sek egy több robbanófejes ballisztikus rakétát bocsátottak fel az UD Zrt.-ügy kapcsán. Legalábbis így hitték. Úgy számítottak, ezzel egyszerre mérnek csapást az OTP tulajdonosára, Csányi Sándorra és a mögötte álló gazdasági háttérre. Ebben persze az MSZP részéről személyes leszámolások is szerepet játszhattak, hiszen a kilencvenes években az OTP privatizációjakor sokan közülük hoppon maradtak, így például Draskovics Tibor is.
– Kik voltak még a célpontok?
– Az UD Zrt. maga, amely a biztonsági piaci szektor egyik jelentős szereplője volt. Az MSZP holdudvarában, hátterében működő cégek – gondolva a jövőre is – nem örültek ennek. A szocialisták talán még azt is komolyan gondolták, hogy ez a cég a Fidesz árnyék-titkosszolgálata. Ismét magukból indultak ki. Arra számítottak, bizonyítékokat találnak arra, hogy a Fidesz illegális módszereket használt a politikai életben. Azt remélték, hogy ennek az akciónak a kapcsán megtudják, mi mit tudunk róluk, mire kell felkészülniük a politikai csatákban.
– Dávid Ibolya és az MDF elnökválasztása hogyan került a képbe?
– Az egész ügy kirobbantásának időzítését – úgy tűnik – az MDF-en belüli rivalizálás, az elnökválasztási verseny határozta meg. Dávid Ibolyát meg kellett segíteniük, mert az MDF a kormány biztonsági tartalékának számított. Dávid Ibolyát azért is kedvelik a baloldalon, mert módszeresen próbálja elmosni az MSZP és a Fidesz közötti ellentéteket, a politikájuk közti alapvető különbségeket. Másfelől egy ideje az MSZP-nek és a kormánynak nincs más ötlete szorult politikai helyzetük feloldására, mint kommunikációs akciókkal azt a képzetet kialakítani, mely szerint az MSZP katasztrofális kormányzásának következményeinél van fenyegetőbb rém is: alkotmányos válság, – Gyurcsánnyal szólva ribillió – alakulhat ki, felbomolhatnak a mindennapi élet normális keretei. Azt akarják sugallni, hogy e helyzet elkerülésének egyetlen záloga, ha a kormány a helyén van, és teszi a dolgát. Persze az NBH főigazgatójának, Laborc Sándornak személyes ambíciói is szerepet játszottak az egész ügyben. Szemlátomást nagyon meg akarta hálálni gazdáinak az ő méltatlan kinevezését.
– És az orosz hatalmi tervek?
– Sajnos, azon motívumok jelentősége, amelyeket eddig felsoroltam, jelentéktelen ehhez képest. Ez az összefüggés arra enged következtetni, hogy ez a banda nemcsak áttételesen szolgál idegen érdekeket. Mindaz, ami a Mol körül történt – különösen az NBH Laborc által véghezvitt úgynevezett átszervezésének tükrében –, már súrolja a nyílt hazaárulás fogalmát.
– Ha már itt tartunk, a következő kormány mit kezd a nemzetbiztonsági szolgálatokkal? Szó lehet a lengyel példáról, ahol teljes személycserét hajtott végre néhány éve a jobboldali kormány?
– Ez azon múlik, hogy lesz-e olyan kétharmados többség a parlamentben, amely erre hajlandó. Azért mondom így, mert adott esetben a majdani ellenzékben is lehet olyan megfontolás, hogy tegyük már rendbe a nemzetbiztonságot, ennek a kriminális időszaknak vessünk véget egyszer és mindenkorra. Ma ugyanis gyakorlatilag nincs Magyarországnak nemzetbiztonsági védelme. Éppen a Molban végrehajtott orosz ellenséges felvásárlás mutatta meg ezt. Azt állítom, hogy a rendszerváltás utáni nemzetbiztonsági szolgálatok átalakítása, amit Boross Péter nevéhez lehet kötni, sikeres történet volt. Annak ellenére mondom ezt, hogy később, a Horn-érában már történt pártpolitikai célú kormányzati beavatkozás a szolgálatok működésébe, például a Nyírfa-ügyben. A nemzetbiztonsági szolgálatok párt-, sőt brancsérdekeknek való alárendelése azonban csak Gyurcsány fellépése után vált rutinszerűvé. Kezdődött a szlovák terrorfenyegetés legendájával, folytatódott az NBH által tett politikai ízű nyilatkozatokkal a gyülekezési jog állampolgári gyakorlása kapcsán. Tóth András átlépte a Rubicont, amelyben most – úgy tűnik – a Szilvásyt nyakában cipelő Laborc elsüllyed.
– Mit szól ahhoz, hogy Kósa Lajos, Debrecen polgármestere fogadta Bajnai Gordont, régi ismerősként kedélyesen elbeszélgettek egymással, a nyilvánosság előtt legalábbis kerülték az igazán kényelmetlen témákat. Ez éppen azoknak a Hajdú-Bihar megyében élő gazdáknak lehet fura, akiket a Bajnai korábbi érdekeltségébe tartozó Hajdú-Bét tett tönkre, többeket öngyilkosságba kergetve.
– Nem vagyunk egyformák, nekem például nagy lelki problémát jelentene egy levegőt szívni, egy asztalnál ülni Bajnai Gordonnal. Kósa Lajos számára ez – úgy tűnik – szerencsére nem az. Persze más a helyzetünk, én nem vagyok egy megyei jogú város polgármestere, sem a Megyei Jogú Városok Szövetségének elnöke, nincsen olyan típusú kötelezettségem, mint Lajosnak. Neki egy nagyváros polgári közössége javára mindent el kell követnie. Ő vállalja azt is, hogy egy Bajnai Gordon-szerű lénnyel találkozik, mert ebből a városának haszna származhat. A kényes témák kerüléséről pedig csak annyit: Kósa Lajos a közös sajtótájékoztatójukon is egyértelműen hangot adott az önkormányzati szféra tiltakozásának a működést ellehetetlenítő százhúszmilliárd forintos elvonás miatt.
– Mi lesz a felelősségre vonással? A baloldali média egy nyilatkozatát idézve egyenesen Kövér őszödi beszédéről értekezett, amiért azt mondta, hogy az egész társadalmat felelősség terheli az elmúlt évek történéseiért.
– Nem veszem a kezembe az úgynevezett baloldali újságokat. Egy volt MSZP-s képviselő hívott fel a hírrel, aki látta az interjúmat. Félig nevetve, félig felháborodva beszélt, hiszen nem értette, hogyan lehetett arra a következtetésre jutni a szavaimból, amire jutottak. Valóban beszéltem a kollektív felelősségről. Természetesen nem az elmúlt hét-nyolc év kormányzati baklövései, gonoszságai mentegetésének szándékával hoztam ezt szóba. A demokrácia fundamentumáról beszéltem. A választásokon egy politikai közösség kollektív döntéseket hoz, ezért pedig egyetemlegesen viseli a következményeket. Sajnos 1994-ben Horn Gyulát, 2002-ben Medgyessy Pétert, 2006-ban pedig Gyurcsány Ferencet bízták meg a kormányalakítással. Ez a magyar választóközösség relatív többségének volt a döntése. Az is ennek az országnak a kollektív felelőssége, hogy a 2006 őszi események után hatalmon tűrte ezt a kormányt. Az ember felelős a saját döntéseiért. A kádárizmus azt próbálta az emberekbe beleverni, arra szoktatta őket, hogy nem ők felelősek a sorsukért, hanem majd a politika megoldja az életük problémáit. Ezzel végre szakítani kell, én erről beszéltem, nem másról. Az egyes politikusok gazemberségeit mentegető véleményformáló értelmiségiektől az emberi együttélési szabályok folyamatos leértékelésében társtettes újságírókon, celebeken, a munkavállalói érdekek súlyos sérelmekor zsíros egzisztenciáik fedezékében lapító szakszervezeti vezetőkön, az őket a nyakukon megtűrő munkavállalókon át a szavazati jogukat komolyan nem vevő választókig – miként egy másik korban Illyés Gyula írta – mindannyian egy-egy szem vagyunk a láncban. “Gyurcsány a hibás” – ahogy nemrég a Fidelitas kampánya hirdette. De hogy ő megtehette velünk, amit megtett, abban mindannyian benne vagyunk, még ha nem is olyan súlyú a felelőssége – mondjuk – Lendvai Ildikónak és egy Fidesz-szavazónak.
– Bayer Zsolt Orbán Viktor meghiúsult erdélyi, gyulakutai látogatásáról írt publicisztikájával most a Fidesz állítólagos nemzetpolitikai törekvéseivel került szembe. Legalábbis a Fidesz kommunikációs stábja azt állította, a Magyar Hírlapnak és a legnagyobb ellenzéki pártnak merőben eltérők a nemzetpolitikai elképzelései. Mi erről a véleménye?
– Van, amikor a Fidesz – a nyári uborkaszezon talán erre mentségként szolgálhat – nem áll a kommunikációs helyzet magaslatán. Magam sem tudom, hogy a közlemény fogalmazói miből jutottak az általuk megfogalmazott következtetésre. Abban a Fideszen belül egyetértés van, hogy az autonómia a megmaradás egyetlen garanciája az elkövetkezendő ötven-száz esztendőben az elszakított nemzetrészek számára. Még azt is megkockáztatom, hogy Bayer Zsolt és a Fidesz kommunikációs feladatait végző képviselőtársaim között sincs erről vita. Az egy más kérdés, hogy az odavezető úton, a cél eléréséhez szükséges eszközök tekintetében lehetnek nézetkülönbségek. Az lenne a meglepő, ha egy néppártban mindenben egyetértenénk. Egyébként, ha már itt tartunk, én inkább a Bayer Zsolt-féle – most ki nem bontott – “nemzetpolitikai elképzelésekhez” állok közelebb. Számomra egy magyar nemzet van – tehát nincs határon túli meg belüli magyar világ –, erre pedig egyfajta normarendszer érvényes. Ha nincs alku a Gyurcsány–Bajnai-korszakkal, akkor számomra ez nem lehetséges a Markó–Verestóy-korszakkal sem. A kettő között én nem látok alapvető különbséget.
– Határainkon túl sem egységes a magyar politika, a Felvidéken a gyenge és a még gyengébb nemzeti érdekvédelem között lehet választani, ráadásul megmagyarázhatatlan okok miatt az autonómia tabukérdésnek számít. Erdélyben az egyéni és politikai érdekek mentén létrehozott nagy összeborulás ellenére is megosztott maradt a magyarság képviselete. Rosszak a kilátásaink. Változhat a széljárás?
– Önvizsgálatot kell tartaniuk határainkon belül és kívül is a magyar politikai képviseleteknek, mit akartunk, hová indultunk húsz évvel ezelőtt, s azóta mit értünk el a nemzetpolitikai céljainkból. Ezt nemcsak Erdélyben kell megtenni, hanem bizony a szerbiai magyar politikai elitnek is értékelnie kell az elmúlt húsz esztendőt, hogyan juthattak oda, hogy a Délvidéken – amellett, hogy a háborúk következményeként is ott a legdrámaibb a magyarság népességfogyása – a magyar közösség egyharmada el sem megy semmilyen választásra, másik egyharmada pedig szerb pártokra szavaz. Azt gondolom, hogy a Felvidéken is lenne ok az elmélkedésre az elmúlt húsz esztendő közéleti résztvevőinek. S noha a legkevésbé sem akarnék a határon túli képviseletek helyett, illetve felett ítélkezni, mégis: ahogy a Fidesznek egy kormányzati ciklussal a háta mögött van felelőssége a magyarországi viszonyok alakulásában, valaki már igazán feltehetné a kérdést például Erdélyben az RMDSZ-nek is, hogy a több cikluson keresztül kormányon lévő párt milyen eredményeket ért el, milyen felelősség terheli az erdélyi magyar közösség helyzetéért, azért, hogy jelentős része a lábával szavazott, azaz elmenekült a szülőföldjéről, amit nyilván nem jókedvében tett. Az Erdélyben maradt magyarok egyre nagyobb része pedig időről időre a választásokról való távolmaradással tüntet. S ha a román politikai erők mozgását nézzük – különös Basescuét –, elmondható, nincs messze az az idő, amikor a román pártok beteszik a lábukat a magyar területekre, és a szerb példa fog érvényesülni. Ezekkel ellentétben hadd tegyem hozzá, hogy megítélésem szerint a demográfiai, szociális és politikai meghatározókat tekintve legnehezebb helyzetben lévő kárpátaljai magyar közösség példás teljesítményt nyújtott, hiszen tulajdonképpen már el is kellett volna tűnnie, de – hál’ istennek – mégsem így történt. A relatív népességfogyás itt a legkisebb. Mindez a tisztességes, összetartó, erkölcsileg és intellektuálisan is kiválónak minősíthető magyar politikai elit, a KMKSZ munkáját dicséri, amely még azt is kibírta, hogy – budapesti szocialista közreműködéssel – egy kollaboráns szervezetet hoztak létre az ellehetetlenítésére. Van tehát remény.
Pályakép
Kövér László 1959. december 29-én született Pápán. Nős, felesége néprajz–történelem szakos középiskolai tanár, három gyermekük van. 1986-ban az ELTE jogi karán szerzett diplomát. 1988-ban a Fidesz alapító tagja. 1989 nyarán részt vett az Ellenzéki Kerekasztal ülésein és a háromoldalú politikai tárgyalásokon. 1996-tól a Magyar Polgári Együttműködési Egyesület elnökségi tagja. 1990-től a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Magyar Egyesületének vezetőségi tagja, 1994-től elnöke. 2000. január 30. és 2001. május 5. között a Fidesz elnöke. 1990 óta országgyűlési képviselő, 1998 és 2000 között polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter. A parlament nemzetbiztonsági bizottságának tagja, a Fidesz országos választmányának elnöke.
A képlet a következő: a Fidesznek még soha nem volt esélye arra, hogy kétharmados mozgástere legyen az Országgyűlésben. A lehetőség most megvan (az ismert okokat most ne boncolgassuk, csak rögzítsük a tényt).
Aki igazi változást és rendet akar ebben az országban az támogatja a maga részéről ezt a fentebb vázolt lehetőséget. Aki pedig nem az a jelenlegi fejetlen, rendezetlen, válságos állapotot támogatja, vagy – ami még aljasabb – zsarolási potenciált kíván magának gyártani a 2010 ás 14 közti időszakra. Én magam részéről nem kérek a megélhetési zsarolókból.
Tessék hát választani…
Gordon, kik a megélhetési zsarolók?
“Pályakép
Kövér László 1959. december 29-én született Pápán. Nős, felesége néprajz–történelem szakos középiskolai tanár, három gyermekük van. 1986-ban az ELTE jogi karán szerzett diplomát. 1988-ban a Fidesz alapító tagja. 1989 nyarán részt vett az Ellenzéki Kerekasztal ülésein és a háromoldalú politikai tárgyalásokon…”
Egy-két fontos dolog kimaradt az pályaképből, nem hiszem, hogy feledékenység az oka:
– Az egyetem elvégzését követően pár hónapig az MSZMP Központi Bizottsága Társadalomtudományi Intézete ifjúságkutató csoportjának munkatársa volt.1987 és 1988 között Soros-ösztöndíjas.
– 1988. novemberberében alakult MISZOT alelnöke lett (Magyarországi Ifjúsági Szervezetek Országos Tanácsa), a másik MISZOT alelnök Gyurcsány Ferenc volt.
Ennyit erről a megmondóemberről.
“Az is ennek az országnak a kollektív felelőssége, hogy a 2006 őszi események után hatalmon tűrte ezt a kormányt.”
Ezt az arcátlan kijelentést. Amikor tettek volna érte az emberek, akkor úgy lapítottak ezek, mint a sz*r a fűben.
Állandóan a demokráciáról papolnak. Mi a fészkes fenét kellett volna tenniük az embereknek, amellyel demokratikusan tudták volna ezt a hazaáruló bandát eltávolítani? Elárulom: semmit. Joga van a plebsznek négyévente szavazni, utána kuss. Még most sem beszélnek a tisztelt fideszes képviselők a képviselői visszahívás intézményéről, pedig nagyon itt lenne az ideje.
Ha pedig elmossa T. Kövér et. a felelősséget az ország és a parlamenti pártok között, az elég nagy aljasság.
Az elégedetlen emberek kimentek az utcára tüntetni, mert ez az egy lehetőségük volt. Mi az amin elbukott a 2006 őszén kirobbant felkelés? Milyen okok vezettek az elhalásához?
1. Nem kellett volna a fidesz-tagokat sms-ben kérni (utasítani?), hogy ne menjenek a Kossuth térre.
2. Nem kellett volna a birkákat két és fél évig hitegetni az előrehozott választásokkal. Ezt a központ úgy kommunikálta először, hogy majd az önkormi választások után a sok elégedetlen vidéki maszopos vezető megbuktatja belülről a csótányt. Látjuk mennyire sikerült.
Úgyhogy:
a) vagy hülye a vezetés, mert nem ismeri az akkori legnagyobb ellenfelének működését,
b) vagy hazug és kétszínű, mert tudta-tudja, csak így kényelmesebb volt neki.
3. Nem kellett volna kiszorítani a Kossuth térről megagyűléssel azokat, akik nem Orbán Viktor hívó szavára, hanem lelkiismeretük miatt mentek ki.
4. Nem utólag kellett volna Frattini elé vinni az ügyet, hanem jelen kellett volna lennie a vezetőknek is a megfelelő helyeken, minden nap. Nem pedig csak kampányszerűen.
Számos okot tudnék még itt felsorolni, de az írás közben el is ment a kedvem az egésztől.
Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy a választások után mit tesznek ezek az “ellenzéki” fiúk. Marad a szájhősködés, vagy tekintet nélkül a pártpreferenciákra, barátokra és haverokra számon kérik az elmúlt fél évszázadban elkövetett jogellenességeket, utána pedig méltó büntetéssel sújtják azokat, akik ezt a szép országot ide juttatták.
miska! Kérdéseddel mondandóm egy nagyon fontos elemére kérdeztél rá. Megélhetési zsaroloknak azokat nevezném, akik a Fidesszel ellentétben nyilvánvalóan nem tettek semmit az elmúlt időszakban a változásért, nem dolgoztak semmit az országért. Akiket korában soha sehol nem láthattunk, mikor olyan fontos kérdések kerültek napirendre, mint például az oktatás, vagy az egészségügy kérdése.
Akiket az elmúlt kb. egy évet leszámítva nem nagyon láthattunk sehol, mégis mostanság egyfajta megmondóemberként, olcsó politikai heppeningekkel fűszerezve (melyek legfőképpen a volt mszp szavazókat, és a kevésbé tájékozott, mindenből kiábrándult embereket mozgatták meg) veszik a bátorságot ahhoz, hogy nemzetről, hazáról értekezzennek, és a jelenlegi parlamenti ellenzéket gúnyolják, és fenyegessék azzal, hogy jövőre ők, – vagyis a gagyipolitkát folytatók – kellenek majd ahhoz, hogy a Fidesznek kétharmados mozgástere legyen a magyar Országgyűlésben.
Megélhetési zsarolóknak nevezem az ilyeneket, mert sem elképzelésük, sem tudásuk nincs az ország hajójának megfelelő irányba állításához. Kizárólag csak – a talán soha vissza nem térő – lehetőséget látják az ország mostani szomorú helyzetében, és nem szégyellik azt saját anyagi haszonszerzésükhöz felhasználni. Meglátjuk sikerül-e nekik, remélem hamarosan – az eddigieknél is sokkal keményebben – lesznek fenékbe billentve. Mást nem érdemelnek mint két jókora pofont (választhatnak, hogy jobbról, vagy balról kérik az elsőt), vagy ha nem elég, akkor még kettőt. Ha másért nem, akkor azért, mert pofátlanul éhes disznókká váltak, akik nem dolgoztak semmit az országért, csak makkal álmodtak.
Kisgazda effektust érzek mikor rájuk gondolok. Remélem a sorsuk is ugyanaz lesz, mint Torgyán bácsié, vagyis a magyar politikai élet szemétdombján való butyuta kukorékolás.
1. Egy demokratikus párt csak demokratikus eszközökkel élhet.
2. Diktatúrát akarók élhetnek más eszközökkel is. A történelemben sokszor elő is fordultak ilyen hatalomváltások. Ezek viszont mindig gyilkosságokkal, polgárháborúkkal jártak együtt. Persze megértem, hogy sokan ezt szeretnék, hiszen nem mindenki szereti a nem velük azonosuló politikusokat vagy esetleg a rokonait, munkatársait, ismerőseit.
3. Vajon mennyiben lett volna jobb pár ezer embert agyonlőni vagy felakasztani, majd szembenézni egy totális gazdasági csőddel, és elszenvedni utána egy totális választási vereséget? Mert ez jött volna. Sem az EU sem a NATO nem tűrte volna, hogy Európa közepén polgárháborúban gyilkoljuk egymást. Persze egy-két hetet biztos késtek volna a beavatkozással, és addigra talán a jobboldali pártok vezetői is szabadúszásban vonultak volna el a Fekete tenger felé.
4. Lehet szidni az értelmesebb embereket, hogy nem ugrottak be a TV-székház elleni MSZP-s csapdába. Magam is vagy tucatnyi barátomnak szóltam, hogy provokáció lesz, hiszen én is megkaptam azt az sms-t. Örülök, hogy nem is sebesült meg, nem halt meg senki sem akkor, sem később. Nem az MSZP-n múlott, ők mindent megtettek. A rendőrségnek is nyilvánvalóan tudnia kellett a készülő eseményről, és nyilvánvalóan szándékosan nem tettek semmit. Ez ma már nem titok.
Szerintem mindez Gyurcsányi forgatókönyv volt, és örülök, hogy winniethepooh meg hasonlók miatt nem halt meg senki, és nem süllyedt az ország a káoszba.
winniethepooh! Semmilyen felkelés nem volt 2006-ban. Vagy te úgy láttad? Én csupán azt láttam, hogy a Fidesz nagygyűlésének rendőri megzavarásán kívül (mely valóban felháborító és elítélendő), azzal párhuzamosan pár ezer (mindig szabin lévő) ember összekakálta a Kossuth teret. A forradalmat nem csinálják, hanem jön. Ha nem jön, akkor nincs forradalmi hangulat. Ezért (és még sok egyéb más ok miatt) bugyuta dolog 1956 és 2006 összehasonlítása. Érdekes: 56-ban nem nem piszkolták össze felmenőink a Kossuth és egyéb tereket, talán azért mert teljesen másról szólt az egész.
Kövérnek tehát igaza van abban, hogy a magyar társadalom nem akarta elzavarni ezeket 2006-ban. Ha akarta volna, megtette volna. De nem akarta. Nem a Fidesznek kell csinálnia a forradalmat, hanem az embereknek maguknak. Attól forradalom a forradalom. A forradalom ugyanis alulról jön… illetve jön alulról egy kezdeményezés, és ha azt a társadalom nagy többsége tevőlegesen támogatja, akkor kitelejesedhet a folyamat.
Mielőtt nagy dolgokat mondasz érdemes lenne utánanézned, hogy egy-egy fogalom mit is jelent valójában…
Az elmúlt 65-70 év jogellenes cselekményeiért valóban felelőségre kellett volna vonni egy csomó embert, de ez csak részben valósult meg. Ebben egyetértünk.
Kövér nem elmossa a felelősséget az ország és a parlementi pártok között, hanem világossá teszi. A parlamenti pártok ugyanis az ország döntése alapján kapnak mandátumokat az Országgyűlésben. Amelyik erő kormányt tud alakítani (mögötte áll a mandátumot szerzettt képviselők többsége) az vezeti az országot. Erről szól a népszuverenitás (melyet a polgárok választott képviselőik útján, valamint közvetlenül gyakorolnak). Ez egy fájdalamsan szikár tény, mellyel érdemben vitatkozni meglehetősen nehéz.
2002-ban, és 2006-ban már elmondható volt, hogy minden parlamenti erőnek lehetősége nyílt korábban bizonyítani rátermettségét kormányzati pozícióban. Az emberek pedig választottak, és többségében nem azt az erőt aki szerintem a leginkább bizonyította felkészültségét.
Remélem, hogy 2010-ben a választásokon az emberek helyesebb döntést hoznak mint 2002-ben, vagy 2006-ban.
Hü ha itt nagyon tudja mindenki a frankot – ez igen.
Én csak azt tudom, hogy ezek frankon GAZEMBEREK!
Szánalmas ez a csepel.info, komolyan. Az ember idejön, csepeli híreket szeretne látni, erre egy nagy rakás jobboldali szeméttel traktálják. Kövér László egy hulladék alak, egyáltalán nem vagyok kíváncsi a faszságaira. A csepel.info szerkesztői bújjanak csak bele a seggébe.
csepeli! 100%-ig igazad van, szánalmas, hogy csak a politikáról szól ez az oldal. Néha megjelenik egy Csepellel kapcsolatos hír, de akkor is belekeverednek valahogyan a pártok – ó ez nemtörtént volna meg, ha fidesz állna Csepel élén- de megtörtént volna.. Nem mszp-s vagyok vagy egyéb, utálom a politikát, egyszerűen annyira mindegy, hogy ki áll az élen, ugyan úgy megy zsebbe minden, fejlesztés meg csak választások előtt vannak. Kedves oldalszerkesztő, vagy vegyen valami olyan domain címet, hogy eljenapolitika.info és oda írja a politikát, vagy zárja be a csepel.info c. oldalt aminek az ég világon semmi köze a 21. kerülethez.
🙂 🙂 🙂
Ez jó vicc volt!
háp-háp.
Szánalmas ez a csepeli, komolyan.
Idejön és hisztizik, ahelyett, hogy örülne, hogy van mihez hozzászólni, majd csatlakozik hozzá “(utálom a politikát) – csepelinek igaza van!” és ő is hisztizik egy sort.
Persze valójában senki nem hiszi el, hogy “csepelinek igaza van!” utálja a politikát, hiszen egy politikával kapcsolatos cikk után írta a hozzászólását, ami feltételezi, hogy hatalmas utálkozás közepette, de elolvasta a cikket, tehát kíváncsi.
Kíváncsi és szeretné megismerni utálata tárgyát, már-már olyannyira, hogy az utálat vonzódássá fajul és végül eljut odáig, hogy hozzá is szóljon egy olyan témához, amit utál.
Megfigyeltétek, hogy mennyire divat lett utálni a politikát?
Kik mondják ma ezt? A szocik, akik csalódottak a szoci kormányban.
És kik mondták a Fidesz kormány ideje alatt? A szocik, akik csalódtak, mert nem a szocik voltak kormányon.
Mekkora feszültség lehet ezekben az emberekben… 11 év folyamatos utálat.
Ez jövőre már 12 év lesz, amit további 4 év biztosan követ majd.
16 év folyamatos utálat.
Nem irigylem azokat, akik utálják a politikát. 🙂
Én szeretem a csepel.infot, bár ritkán szólok hozzá.
én is szeretem, akinek meg nem tetszik, az olvassa a Csepel Újságot vagy a csepel.hu-t és maradjon le minden Csepelen történt eseményről és ne akarja megismerni mások véleményét egy-egy témáról.
… a csepeli szoci képviselők is pont ezt teszik.
Ma kezdődik a lomtalanítás! Csepeli hír? IGEN
Gyilkosság Csepelen megvannak a szakvélemények.! Csepeli hír? IGEN !
Lemondott a Csepeli diákpolgármester. Csepeli hír? IGEN !
Tesco Exrress nyílt Óbudán és Csepelen Csepeli hír? IGEN!
Tovább fejlődött a Csepeli megabázis Csepeli hír? IGEN!
A hülye elkezdett lövöldözni Csepeli hír? IGEN!
Mi történt a Rákóczi kertben? Csepeli hír? IGEN!
Összeszedték az üvegcserepet! Csepeli hír? IGEN!
Megszokás miatt bűnhődtek! Csepeli hír? IGEN!
Deme ügyvédje szerint a hangfelvétel igazolja védencét! Csepeli hír? IGEN!
Ma tesz vallomást Deme Gábor! Csepeli hír? IGEN!
Keserédes sikersztori a Csepeli izzócsere! ! Csepeli hír? IGEN!
Hagyományőrző nap Csepelen! Csepeli hír? IGEN!
CSEpelen VAKok? Magyarul CSEVAKOK? Csepeli hír? IGEN!
Tovább is van mondjam még? 😉
Értem én a viccet!
Hajrá csepel.info!
Ez egy álcázott jobboldali propagandahonlap, semmi más. Egy nagy rakás szar az egész!
Csepeli, gondolom, csak a nem MSZP-sek véleménye zavar. Mennyire sajnálhatod, hogy most már Csepelen is ők vannak többen (régi szép idők)! Akkor viszont csoszogj vissza imádkozni a Gyurcsány oltárodhoz, és vigyél magaddal egy Csepel újságot is térdvédőnek!
Öreg halász, te egy faszkalap vagy!
jót röhögtem csepelin 🙂
valyon melyik szoci képviselő van a név mögött? valamelyiknek úgy látszik agyára ment a meleg. de én ezt is szeretem ebben az oldalban!
nyomjad csepeli, nyomjad!!!
(ja, a cikkhez: Kövérrel egyetértek, örülnék mondjuk, ha már rövid lenne a haja)
csepeli barátunk itt forrong és elveszítette a józanságát 🙂 vagy már ilyen korán tök részeg lenne?
http://static.168ora.hu/db/08/3B/kover-laszlo-uttoro-n-d0000983B1572e9480c1f.jpg
Baj esetén “Kövér Lacihoz lehet fordulni”
Ügyészségi bejelentést tett Fót fideszes polgármestere egy előkerült titkos hangszalag miatt, amely egy 300 millió forintos útfejlesztés kapcsán a korrupció gyanúját veti fel; az ügy hátteréről a Pest megyei város szocialista alpolgármestere tartott hétfőn sajtótájékoztatót.
Fábry Béla elmondta, hogy a két – egy fideszes és egy szocialista – képviselő postaládájába bedobott hangfelvétel szerint a munka elnyerésére pályázó, az önkormányzat tulajdonában lévő építőipari kft. vezetője, a cég fideszes felügyelő bizottságának elnöke és egy jogász – mindhárman pápaiak – arról beszélgettek, miként lehetne a beruházáson belül többletforrásra szert tenni. Ennek lényege, hogy a munkát alulértékelnék, majd a pótmunkáért felvett pénz – hozzávetően 30 millió forint – egy részét maguk között osztanák el. A felvételen elhangzott az is, hogy baj esetén “Kövér Lacihoz lehet fordulni” – mondta az alpolgármester.
http://www.168ora.hu/itthon/baj-eseten-kover-lacihoz-lehet-fordulni-39505.html
Vesztegetés gyanúja miatt folytat nyomozást a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság a nemrég nyilvánosságra került fóti ügyben. A rendőrség tájékoztatása szerint egyelőre ismeretlen tettes ellen folyik az eljárás. Arra nem kaptunk választ, hogy eddig miért csak azokat a képviselőket hallgatták meg, akiknek a postaládájába a lehallgatott beszélgetést tartalmazó CD-t bedobták, és a felvételen szereplőket nem.
A nyilvánosságra került hangfelvételen Simó Attila, a Fóti Közszolgáltató Kft. ügyvezetője, Kalló Richárd, a cég felügyelőbizottságának Fidesz által delegált elnöke és Szilos József ügyvéd tárgyal, utóbbi a helyi útfelújítási beruházásban érdekelt Swietelsky cég képviseletében. Szilos az iránt érdeklődik: miként lehetne “pótmunkázással” elkölteni azt a közel ötvenmillió forintot, amely a Swietelsky által benyújtott 108 milliós – legolcsóbb és így nyertes – ajánlat és az önkormányzat 152 milliós keretének különbözete. Szilos azzal győzködi a pótmunkázást elvben jóváhagyni hivatott Simót, hogy ebben érdekeltté tudná tenni. Utalás hangzik el arra, hogy ezt a technikát már más városoknál is alkalmazták. Nem ment ugyan mindenhol könnyen, de mint az egyik hang (a felvétel szerint Szilos) fogalmaz: “a végén kellett hozzá Kövér Laci, de azért elintéztük.” A pályázatot a hangfelvétel nyilvánosságra kerülése után felfüggesztették.
http://www.stop.hu/articles/article.php?id=519104
MDF: Kövér László valljon színt a fóti ügyben!
2009. július 09. 11:01 | Forrás: MTI
A fóti korrupciógyanús ügy csak a “jéghegy csúcsa”, Kövér László pedig tisztázza, hogy kellett-e intézkednie ilyen ügyletekben – vetette fel az MDF közleményben csütörtökön.
“Az MDF szerint a fóti aszfaltozási botrány önmagában is felháborító, de a jelek sajnos arra utalnak, hogy ezzel csak a jéghegy csúcsa bukkant elő. A felvétel szereplői ugyanis utalást tettek arra, hogy a fóti eset bizony nem az első; más településeken is bevetettek már hasonló módszereket. Ezzel kapcsolatban elhangzik a Fidesz Választmányi Elnökének neve is (…) Felszólítjuk Kövér Lászlót, hogy tisztázza: kellett-e intézkednie korrupciós ügyletekben? Szerepet vállalt-e – akárcsak közvetítőként is – közpénzek illetéktelen felhasználásában? Tárgyalt-e önkormányzati vezetőkkel, felügyelőbizottsági tagokkal vagy önkormányzati pályázatokon induló cégekkel korrupciós ügyekben? Volt-e tudomása olyan törvénytelen ügyletekről, amelyek súlyosan megkárosították az adófizető állampolgárokat, és ha igen, megtette-e a szükséges jogi lépéseket a hatóságnál?” – sorolja a kérdéseket az MDF közleménye.
A párt elfogadhatatlannak tartja, hogy az ügyben éppen azok nem szólalnak meg, akik feltehetően a leginkább érintettek.
A demokrata fórum szerint a “Fideszt érintő korrupciógyanú” mellett tisztázni kell az ügy “MSZP-s szálát” is.
“Elkeserítő, hogy nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amely arról tanúskodik, hogy a magyar önkormányzatokban nemzeti sporttá vált a közpénzek zsebre vágása, és az ügyet mégis mély hallgatás övezi” – áll az MDF közleményében, amely felidézi, hogy hétfőn a fóti alpolgármester bemutatott egy hangfelvételt, amely a fóti útfelújítás érintettjeinek egyezkedését rögzíti.
Az MDF közleményében idézett hanganyag szerint a pályázó cég képviselője, az önkormányzati cég vezetője és a fideszes felügyelőbizottsági elnök tárgyal arról, hogy miként lehetne a pótmunkáért felvett összeg egy részét egymás között elosztani. Az egyezkedés így hangzik: “ebben érdekeltté tudnánk téged tenni, vagy én téged érdekeltté teszlek, hogy milyen úton-módon, azt még megbeszéljük veled külön vagy akár a város vagy a te általad megnevezett jogi személyt…, vagy mit bánom én. A lényeg, hogy ezt le kéne pótmunkázni” (…) “a végén kellett hozzá Kövér Laci, de azért elintéztük” (…) “honorálunk már mindenkit, a Hír TV-től kezdve a Lánchíd Rádión át, mindenkit”.
A 300 millió forintos útfejlesztéssel kapcsolatos gyanús körülmények miatt Fót fideszes polgármestere már ügyészségi bejelentést tett, az ügy hátteréről pedig a Pest megyei város szocialista alpolgármestere tartott hétfőn sajtótájékoztatót.
http://www.stop.hu/articles/article.php?id=516078
Csepeli, látom, ahogy vérben forog a szemed. Ne igyál több kávét!
Ja, hogy ha Kövérről valaki valami rosszat állít, az már nektek úgy igaz. Ezt megszoktuk, legutóbb Gyurcsány találta ki Kövér köteles beszédét, amit gondolom szintúgy ész nélkül bevettél. Sőt, szerintem még mindig elhiszed. A hozzád hasonlóknak köszönheti ez a hazug tolvaj banda, hogy most is hatalmon van.
Nektek ugyanis bármit be lehet adni. A gyilkos Kádár után bukkanó nélkül hittetek “fehérterror” Grósznak majd “pufajkás” Gyuszinak, Kovács “mindenkitmegdugok” Lászlónak, “hazudtunkreggeléjjelmegeste” Fletónak, most meg “nyilas” Drazsénak meg “libás” Bajnainak.
Mondd csak, hogy csináljátok? Hogy tudtuk minden baromságot elhinni?
úgy, hogy végtelenül buták, ilyen egyszerű
egyébként úgy látom, ez a cseplei itt valamiféle lapszemlét tart, oda süllyedt, hogy már az MDF-től idézget
Nem buták. Ebből élnek. Lefogadom, hogy Csepeli is “hivatásos”. Másrészt meg az MDF-et erre találták ki, persze, hogy tőlük idézget.
Tessék, most megbántottátok szegény “Csepelit”. Biztos ott zokog elbújva az öreg, málladozó szovjet ruhásszekrényben a munkásőr egyenruha alatt, és fulladozik a naftalintól.
Csepeli akkor menj azt forumozz a Csepel.hu oldalon ja itt nincs fórum?
vagy a csepel-sziget.hu oldalon! Ja ide nem ír senki hozzászólást?
Vagy a kozosencsepelert.hu oldalon! Ja itt sincs fórum?
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
spongyabob, nem olvastam el mert nem érdekel, jó látni ezt a sok hülye hsz-t:D
csepelinek igaza van, hát ezzel mi is ígyvagyunk. 😉
Kövér László egy véglény!
kapcsolat mszp oldalon lehet szidni a jobboldalt 😉
Kövér László ebben az interjúban a haza bölcsét játssza, de arról bezzeg nem beszél, amiről kéne: hogy hogyan intézte el a lopást a haverjainak. Nyilván őt is érdekeltté tették.
ifjútitán köszi az oldalt.
Megnéztem, hát nállam kiverte a biztosítékot.
Megy a vetítés ezerrel.
A Gyurcsány Blógban mennyi baromság van? Tyü a betyár mindenit!
Meglepő és mulatságos, amikor egy volt MSZMP funkci (kövér) egy volt MSZMP kerületi elsőtitkár (széles) lapjában komcsizik.
Némi zavar lehet az itt fórumozó szarházi jobbikosok fejében is. Miközben lelkesen kiállnak a bajuszos sültparaszt mellett, médiájuk ezerrel anyázza azt.
Szánalmas!
Miért? AZ MSZP nem az? 😉
csepeli jó a kerikatúrád! GRATULÁLOK!
Lajos, Te sem vagy mindennapi. Én is voltam kisdobos, úttörő, KISZ-tag, mert ez volt a rend. Az állam és a Párt ugyanaz volt, nem különült el semmi egymástól, még a “maszekok” is csak pártengedéllyel és jó kapcsolatokkal működhettek. Ilyen körülmények között bárkire rá lehet mondani, hogy MSZMP-funkci volt, még arra is, aki párttag sem volt. Ilyenek a diktatúrák (nézd meg a pápa gyerekkorát 🙁 ) Könnyű ugatni.
Azért a kisdobos és a KB funkci, illetve kerületi elsőtikár között van némi különbség. Persze tudom: Én komcsim jóóóóó, te komcsid rooooossz!
Kövér tudtommal párttag sem volt, nemhogy KB tag vagy kerületi első titkár. Az itt pl. Tóth Mihály volt, ha jól emlékszem. Azért ne maszatoljunk már olyan nagy hévvel.
Van egy nagyon jó vers, talán ismered, abból egy sor: hol zsarnokság van, ott mindenki szem a láncban…
Mi is azok voltunk ha tetszik ha nem.
Én NEM VOLTAM KISDOBOS! Jó magaviselet miatt, nem vettek be a csapatba! Az úttörő címet is csak kényszerből aggaták rám! Nem sokan vagyunk az országban, akik, a régi renszerben nem voltak kisdobosok!
Hát én ezek közé tartozom! Én úttörő se akakrtm lenni, de rámtukmálták! 🙁
Szóval Miska, úttörõ már voltál. Ahá, most megvagy! 😉
Félretéve a tréfát, nehogy már még mi legyünk a bûnösök, hogy élni merészeltünk, de az adandó alkalommal demokratikus pártokra szavaztunk!
Az szégyellje magát, aki még mindig az MSZMP-MSZP-re szavaz!
M72!
Retardált nem is lehetett kisdobos.
K. Manitu!
Tudtod az nincs. Sőt a szövegértéssel is komoly gondjaid vannak. Megpróbálom neked eccerűbben.
1. Kövér Lászlóról senki nem írta, hogy tagja volt az MSZMP-nek. Azt sem hogy KB tag volt, legkevésbé azt hogy elsőtitkár. Olvasni, érteni!
2. Kövér, az egykori vöröskatona SZH-s (Szocialista Hazáért Érdemrend) nagyapjához képest csak egy szimpla KISZ titkárságig vitte és dolgozott az MSZMP KB egyik intézetében.
3. Az MSZMP angyalföldi elsőtitkára Széles Gábor volt, a MH és az Echo tv tulajdonosa.
Ha így sem világos szólj! Megpróbálom mégeccerűbben.
Öreg halász!
“1. Egy demokratikus párt csak demokratikus eszközökkel élhet.”
Na(rancs)vracsics:
“Fidesz törvénytelen eszközökhöz nem kíván nyúlni annak érdekében, hogy ezt elérje, a törvényes keretek között pedig minden eszközt megragadott”
Kérdés már csak az, hogy melyik sajtó az, amelyik leírja, hogy mit is kell gondolnod.
Azért szavazok a Fideszre, mert sok kérdésben egyezik a véleményem az övékkel.
Ugyanakkor, amit idéztél, nem ezt bizonyítja, hiszen valamennyi demokratikus párt vezetője ugyanezt mondaná ellenzékiként. Tehát más ellenzéki, DEMOKRATIKUS párt vezetője is ezt kellene, hogy mondja, kivéve ugye a Jobbikot.
A Jobbik sem mond mást, ami cáfolná az előbbieket, de mégis azt sejtetik, hogy 2006-ban (a Fidesznek) erőszakkal kellett volna megragadni a hatalmat, ki tudja mennyi áldozat árán.
Igen, könnyű más farkát a csalánba verni. Miért nem uszította a 2006. október 23-i nagygyűlés résztvevőit Orbán a felfegyverkezett, puskás-gránátos rendőrökre? Miért nem áldozott fel a Fidesz több ezer férfit, nőt, időseket és gyermekeket a felkelés szent oltárán, amikor a rendőrök közül sokan láthatóan akkor már csak erre vártak, és örömmel gyilkoltak volna? – kérdezik közületek jó néhányan. Én nem értek velük egyet: egyetlen magyar ember halálát sem kívánom vagy tartom megengedhetőnek.
A szátok nagyobb már nem is lehetne. De amikor a Jobbik megy tüntetni, akkor el se mentek rá. Ennyit rólatok…
Lajos te egyszerűen egy f@sz vagy.
No komment! 😉
lajos én is eccerűen írtam! Hogy megértsd.
Éppen ma enyhült egy kicsit a kánikula, muszáj mégis ilyen hangnemben beszélni egymással?
Nem szívesen nyúlunk bele a fórumba, legyetek szívesek egy kicsit visszavenni a lendületből.
Miska, nem tudom, melyik országban voltál úttörő, itt előtte kisdobosnak kellett lenni. Az a magasabb egység.
médi, nem voltam kisdobos! 😉
Komolyan mondom!