Mno.hu
Vizsgálják felül azokat a privatizációs ügyleteket, amelyek során a mindenkori kormány túllépett alkotmányos hatáskörén – követelték a Nemzeti Zarándoklat szervezői szombaton a zarándoklat végállomásán a budapesti 56-osok terén.
A követelések között az is szerepel, hogy a Nemzeti Földalap földvagyonából csak a helyi gazdálkodók részesüljenek, a vízellátás és a közművek maradjanak nemzeti közösségi tulajdonban, illetve, hogy a környezetszennyezést adóztassák meg, míg a munkát terhelő adókat mérsékeljék. „A politika becsületének helyreállítása érdekében” többek között azt követelik, hogy növeljék a döntéshozók személyi felelősségét, tegyék nyilvánossá a döntési folyamatokat. Továbbá kiállnak a határon túl élő magyarok kollektív jogai mellett, valamint társadalmi vitát szeretnének a választási törvény reformjáról.
Köteles László, Komlóska polgármestere, a zarándoklat egyik szervezője úgy fogalmazott: mi polgármesterek és önkormányzatok értékeket képviselünk, az embereket és a természeti kincseket, „ezek azok az értékek, amikért mi küzdünk, ezek a kincsek ne jussanak ki a nemzetünk hatalmából”.
Bencsik János, Tatabánya fideszes polgármestere szerint helyre kell állítani a régi, évszázados kapcsolatokat, le kell bontani a jogszabályi falakat annak érdekében, hogy a falu és a város gazdasági érdekközössége ismét megteremtődjék. A polgármester úgy fogalmazott, „el kell döntenünk: örök célokkal kívánunk zarándokolni a nemzet útján, vagy ilyen-olyan célocskákkal lődörögni és sehová el nem jutni”.
A megmozdulást a zempléni Pálháza és Komlóska polgármestere kezdeményezte. A résztvevők gyalog indultak el június 10-én Pálházáról, 11-én Komlóskáról, 12-én Ópusztaszerről, 13-án Pannonhalmáról, 17-én pedig Balassagyarmatról. A csatlakozók stafétaszerűen, tehát szakaszonként egymást váltva értek el a fővárosba. A résztvevők a fővárosban a Bazilikánál találkoztak szombaton délelőtt, ahol közös imádságot követően, mintegy ötszázan az Andrássy úton haladtak tovább az 56-osok terére. Útközben a települések zászlóit, feszületet és nemzetiszínű zászlókat tartottak a magasba, illetve egyházi és Kossuth-nótákat énekeltek.
Forrás: Mno.hu
Milyen kár, hogy nem jelent meg az esemény előtt egy felhívás, talán több csepeli is ott lehetett volna a záró rendezvényen. Én az Élőlánc Magyarországért nevű párt által legyalogolt nyugati szárnyban vettem részt másodmagammal Csepelről. Felejthetetlenül szép volt, komolyan mondom. Az idézett mondatokat Bencsik János Eperjes Károlytól(Szamóca) idézte, és ezt jelezte is. Eperjes ott volt Pannonhalmán, az induláskor. Kivételesen jó a népszabadság tudósítása is a mai napon történtekről.
500 fős “nemzeti zarándoklat” 🙂
Na megint egy civilnek álcázott megmozdulás
Mi lesz a legközelebbi ellenzéki performance? Bőgatyás sarlós parasztok (bocsánat gazdák), vaskalapácsos proletárokkal (illetve munkavállalókkal) kézenfogva végigmasíroznak Battonyától Nemesmedvesig, miközben kánonban éneklik a nagyboldogasszonyanyánkat?
Vagy megint jön Pelczné gépesített harcbabakocsi dandárja?
Köszönjük, kedves Bolemann, ha felhasználjuk ötleteit, reméljük nem kér jogdíjat. Szerintem mindannyian civilnek születtünk, nem mindenkinek pártközpontból mondják meg hogyan kell civilnek lenni. Az önök civiljei sajnos sokszor elzuschlagultak.
Addig örüljön szerintem, bolemann és a harcostársai, amíg ehhez hasonló laza sétákkal igyekeznek a csalódottakban lévő feszültségeket levezetni.
Azért vannak csak ennyien, mert sokkal többen vannak azok, akik szerint ezek a programok nem elégségesek.
médi, infósferi, úgy ahogy mondjátok.
Ez nem elég.
Valahol európában: Könyörgöm …………….fel! 🙁
bolemann lajos, ne beszélj hülyeségeket!
Elgurult a gyógyszered?
Hová tünt atlétaa?
Csak nem nyaral?
A kereszt még üres. 🙁
Laza sétánál egy kicsit azért több volt ez a sok száz kilométer, igaz nem sokan járták be az utakat. Azok a tájak, amiket bejártunk hazánkhoz tartoznak, ezt éreztük is. Összetartozunk mi mindannyian, akkor is ha van akinek ez nem tetszik. Aki gúnyolódik ezen, még nem érezte meg az összefogás szükségességét.
Médi!
Bár a gondolat tetszik, de remélem nem hiszed el, hogy ez az összefogásról szól?
Attila! Szerinted csak az az igazi összefogás, ha lehet gyújtogatni és fosztogatni, a közösségi és magántulajdont rombolni?
Elég szomorú, ha egy magát nemzetinek mondó radikális hozzászóló (Attila) szerint a Nemzeti Zarándoklat nem az összefogásról szólt. Ez Bolemanntól elmegy… de ő egy külön történet.
Lehet, hogy tényleg az zavarja Attilát, hogy nem volt a végén kuka- és autógyújtogatás? Számára így már “nem az igazi”…
Gordon! 🙂
Egy fidesz rendezvényt ne hívjunk már összefogásnak, ez olyan, mint a civil fórum.
Ne nézzük egymást hülyének.
Attila, ez igazi összefogás volt. Pár méla fideszes összefogta magán a lecsúszni készülő gatyát, aztán sétáltak egyet, megunták, hazamentek.
Cél semmi, eredmény semmi, értelmes semmi.
Hát nem mindig ilyeneket csinálnak? Dehogynem.
Tegnap megint megbuktatták a kormányt, csak az már megint nem vette észre. 😉
12:29-kor írt hozzászólásod és 13:12-kor írt hozzászólásod is tökéletesen arról szól, amiről én a volt mszp szavazó jobbikos hívek kapcsán beszélni szoktam. Véleményem szerint:
1. Számotokra nem szimpi egy békésen, sőt felemelő hangulatban zajló rendezvény.
2. A békés rendezvény azért nem okés számotokra, mert a volt mszp szavazó radikálisok egy jelentős része a balhé kedvéért jár politikai demonstrációkra.
3. Nem tisztelitek a nemzet (beleértve Budapest székesfőváros) épített és egyéb közösségi kultúrális értékeit.
4. Nem tiszetelitek a magántulajdont sem, annak megrongálása és teljes tönkretétele is teljesen elfogadható számotokra.
5. A Jobbik bejelentette anno, hogy mindenféleképpen ellenzékben marad 2010 után. Tehát: érzik, hogy a kormányzással járó felelősség felvállalásához gyengének találtatnának (személyi és szakértelmi állományukat tekintve).
6. Poilitikai propagandátok az mszp érdekeit szolgálja, hisz egyrészt összegyűjtitek a volt mszp szavazók egy jelentős részét, másrészt mozgósítjátok a fásult balliberális híveket. Cél: megakadályozni a fidesz 2/3-os kormányzását.
7. Zavaros ideológiai, történelmi, és “tudományoskodó” gondolkodás jellemez benneteket. Minden probléma, minden eldöntetlen vita kapcsán csak idő kérdése, hogy mikor tértek ki hármas hívószavaitokra, a “cigány”-ra, az “Izrael”-re, és a “Fidesz”-re. E hármas hívószókombinációval összekalapálhattok akár 15-20%-ot is a mai válságba süllyedt Magyarországon.
Bár csak idő kérdése, hogy a lufitok kidurranjon.
És Attila (no meg némi Gordon provokáció 😉 ) után megérkezik a “munkából” Prendick is! Milyen érdekes…
Bizony Gordon, képzeld el, hazajöttem megnézni a Forma 1-es futamot és van még pár perc a startig.
Ez nekem mindig elég, hogy megvilágosítsam a homályban tévelygőket. 🙂
Nyugi, nem kell rettegned, még pár napig ficánkolhatsz. Csak utána jövök vissza főmunkaidőben. 😉
Szóval akkor te főmunkaidőben jársz ide? Ez a főmunkaidőd? 🙂
Milyen érdekes, hogy sok mindenben egyezik a rendszer, de egyelőre nem Kínában élünk, így Prendick akár meg is érkezhet előttem, utánam vagy egyszerre velem. Sőt, ha kedvünk tartja még írhatunk is ebbe a fórumba.
Mi az Gordon, kezd a fóbiád eluralkodni rajtad?
Pontjaidra reagálva:
1. Ez nem a felemelő hangulatról szól, átlátszó félrevezetés.
2. Békés rendezvényt akkor kell tartani, ha már más dolgunk nincs.
Egyébként éppen pártvezéred mondta, hogy alkotmányos keretek között nem lehet a kormányt eltávolítani, így privatizációt sem fogják felülvizsgálni.
3. Ennek két része van: van amit tisztelek, van amit nem.
4. Magántulajdon kérdésében inkább cigányokkal beszélgess.
5. Nagyon helyes, ha önállóan nem tud kormányt alakítani, akkor nem marad más, mint az ellenzék. Illetve, ha a fidesz gyökeresen megváltozik, akkor együtt lehet vele működni, de ennek az esélye minimális.
6. Gordon hajtogasd csak. Mindenki látta, hogy az mszp érdekét szolgálta a jobbik.
Azt állítod, hogy demokrata vagy és konzervatív. Akkor hogy is van ez a 2/3?
7. Szerintem a mi ideológiánk világos, de a fidesznek mi is az ideológiája? Ha lufinál tartunk: ki gyűjti magába a politikai palettát a-tól z-ig?
Van a fórumon néhány grafomániás. Nekik nem fontos a téma, csak egy a fontos, mennél többet írjanak agyrémeikről.
Ajánlom, vegyenek egyszer részt egy zarándokúton, mondjuk Máriaremete- Csiksomlyó (esetleg Máriazell-Csiksomlyó), vagy egy másikon, az El Caminon, és utána olvassák el régebbi írásaikat. Meg fognak lepődni!
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.
Nagyapó, hasonlítsd össze csíksomlyóit ezzel a Nemzeti Sétafikálással.
Ha bármilyen hasonlóságot látsz köztük, nincs több kérdésem.
Prendick! Mi után egyiken sem volt miről beszél?
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.
Nagyapó, a Holdon sem jártam, mégis elég sokat tudok róla ahhoz, hogy gond nélkül megkülönböztessem egy sajttól. 🙂
Pedig Demjén Rózsi elénekelte, hogy:
http://www.videoplayer.hu/videos/play/248272
😉
Prendick! Te egy igazi csodabogár vagy. Jó tudni, hogy a Holddal kapcsolatban is ugyanannyi információd és tapasztalatod van, mint a százezrek által látogatott és közkedvelt csíksomlyói és egyéb búcsúkkal, körmenetekkel, zarándoklatokkal stb. kapcsolatban. Egy igazi Armstrong veszett el benned.
Nekem eddig csupán 11-szer volt szerencsém Csíksomlyón járni. A búcsú azonban eddig még mindig kimaradt (Ezer Székely Leány Napján viszont már voltam). Prendick! Örülök, hogy te e téren is “sokkal” többet tudsz a fórumozótársaidnál. Majd igyekszünk tanulni tőled. Pl. hogy a Hold nem sajtból van. Pedig már majdnem azt hittük…
Gordon, ha lihegéssel meg lehetne tölteni egy léghajót, neked sose kéne költened repülőjegyre. 🙂
Na, akkor, miután elmeséltél valamit, aminek semmi köze nem volt a kérdéshez, ideje, hogy a tárgyra térj. Tehát milyen hasonlóságot látsz Csíksomlyó és a Nemzeti Sétafikálás között?
Én a Hold és a sajt közötti különbséget látom, ami, mit tagadjuk, elég jelentős. De vajon te látsz-e?
/Melléduma nélkül, ha szabad, illetve ha képesnek érzed magad rá. ;)/
Nemzeti “Sétafikálás”-ról nem tudok, csak Nemzeti Zarándoklatról. Arra gondolsz?
Ahogy médi is írta korábban, a Nemzeti Zarándoklat hasznos volt, hiszen tudjuk, hogy minden ehhez hasonló hasszabb zarándoklatnak, búcsúnak közösségteremtő és jellemformáló szerepe is van. Nagyapó sem véletlenül említette az El Camino-t.
Egy-egy ilyen kisebb vagy nagyobb összejövetel kapcsán bizony szóba kerülhetnek a közéletünket foglalkoztató kérdések is. Sőt, akár követelések is napvilágot láthatnak. Az utóbbi időben Csíksomlyó is átértékelődött, közösségformáló szerepe lett. Gyakorlatilág mára a legtöbb embert megmozgató magyar rendezvény lett. Nincs rajta hőbörgés, gyújtogatás és fosztogatás, csak méltóságteljes együttlét.
Hasznosak az ilyen rendezvények és külön öröm számomra, hogy nem a szokásos jobbikos-radikális kődobálós (“persze” ők csak visszadobták), autó- és kukagyújtogatós rombolás lett a vége, hanem ahogy kell, végig fegyelmezetten és méltóságteljesen viselkedtek a zarándoklaton résztvevő emberek. Sokkal különb emberek, mint a budaházy – féle xarkavaró volt mszp szavazó csoportosulás.
A Nemzeti Zarándoklatra nem a balhé, és xarkavarás kedvéért mennek az emberek. Lehet, hogy neked ezért nem szimpatikus a rendezvény, hisz vízióiddal ellentétben nem gyújtottak alá az Országháznak sem.
Nekem szimpatikus rendezvény volt a Nemzeti Zarándoklat, és remélem, hogy lesz még folytatása.
Egyébként örülök, hogy elhiszed, hogy nem sajtból van a Hold. Legalábbis Armstrongék nem azt hoztak onnan. 🙂
Gordon:
Nem tudom feltűnt-é, hogy igazából csak te ismételgeted ezt a gyújtogatást, rombolást. Nem láttam ilyet a Jobbik programjában, tehát nem tudom mi alapján kötöd hozzájuk. Aki a pl a Tv székháznál rombolt, gyújtogatott, az ugyanúgy lehetett Fideszes is, mert nem volt senkinek sem a homlokára írva hogy kire szavazott..
Bizony hasznosak az ilyen rendezvények. Én például jókat szoktam rajtuk mosolyogni. Különösen azon, hogy “követeléseik” vannak. Szerintem a kormány is jót mosolyog majd rajta, feltéve, ha a sajtófigyelő osztály papírkosarán túljut.
Én is szeretném, ha még több ilyen lenne. Elsétálgatnának a méltóságteljes hazafiak ebéd után, mert a jó emésztéshez kell ennyi. Más eredménye nincs ugyan, de ha hazaértek, jó kényelmesen lehet végezni az emésztés utolsó fázisait. Nem is kell több a jó fideszesnek.
Jó ebéd, süket duma, jó emésztés, kényelmes ürítés. Így lesz meg a kormánydöntés.
Bezzeg a piszok radikálisai meg összeveretik magukat. A barbárok. Ott tombolnak az utcán és nem értik meg, hogy otthonról kell a kormányt dönteni. Nem baj, hogy eltart nyolc évig és közben szétomlik minden, de az a fegyelmezett módszer.
Milyen jó mi, Gordon, hogy a buta gyávaságnak is van ideológiája. Sőt már 56%-a is. 😉
Pedig könnyű volt megtudni, hogy nem sajtból van a Hold. Szerintem menne nektek is. Kéne hozzá pár év, de menne. Ugyhogy nosza.
Papasa, Gordon valami átállt vén munkásőr. Arra gerjed, ha valaki végre rombol és akkor lélekben együtt oszlathat a hatósággal. 🙂
Figyeled, hogy az a leghőbb vágya, hogy valaki végre felgyújtsa az Országházat? Nem tud a gondolattal betelni, hogy akkor esetleg megkaphatja a pufajkáját és mehet nácikat akasztani.
Hja, a kis titkos vágyak, hogy kibuknak egy ilyen helyen.
hogy lehet a válságkezelést megoldani?
Augusztus van. Egy dél-franciaországi kisvárosban vagyunk, egy
panzióban, a
turistaidény kellős közepén. De sajnos már régóta esik az eső,
ezért elég
rosszul megy a bolt….és persze mindenki marhára el van
adósodva. Ekkor
szerencsére belép egy gazdag orosz turista a kis hotelbe, a
recepcióhoz
megy és kér egy szobát. Lerak egy 100 euróst az asztalra, majd
elirányítják
a szobájába, ami a harmadikon van. A hotel tulajdonosa fogja a
100 Euróst,
és szalad vele a hús beszállítójához, hogy megadja neki a
tartozását.A
hentes azonnal fogja a 100 Euróst és siet a nagykereskedőjéhez,
hogy
megadja neki a lóvét.
A nagykereskedő sem rest, vágtat egyből a termelőhöz, Etienne
gazdához,
hogy kifizesse neki a disznókat, amit még korábban hitelre kapott
tőle.
Etienne gazda pedig fogja a pénzt és sebes malac vágtában viszi
Sophie-nak,
a helyi prostinak, aki még a múlt hónapban nyújtott neki hitelben
szolgáltatásokat. Sophie pedig boldogan sétál be a 100 Euróssal a
mi kis
hotelunkba, hogy kifizethesse végre a szobákat, amire felvitte a
pasikat az
elmúlt hetekben. Leteszi a pultra a 100-ast. Ebben a pillanatban
lejön a
harmadikról a gazdag orosz. Kijelenti, hogy ez a szoba neki nem
felel meg,
és kéri vissza a pénzt. A tulaj odaadja, ő pedig fogja a 100-ast
és
távozik.
Nos: VÉGÜL NINCS KIADÁS ÉS NINCS BEVÉTEL ÉS MÉGIS MINDENKI
KIFIZETTE AZ
ADÓSSÁGÁT !!!
ENNYIRE EGYSZERŰ VOLNA MEGOLDANI A GAZDASÁGI VILÁGVÁLSÁGOT ? 🙂
Prendick:
Igen, erre a másik topicban is volt valami. “Hatóságilag szét lesz verve” vagy valami ilyesmi.. 😀 😀
Azt írja Prendick, hogy:
“Bizony hasznosak az ilyen rendezvények. Én például jókat szoktam rajtuk mosolyogni. Különösen azon, hogy “követeléseik” vannak. (…) Elsétálgatnának a méltóságteljes hazafiak ebéd után, mert a jó emésztéshez kell ennyi. Más eredménye nincs ugyan, de ha hazaértek, jó kényelmesen lehet végezni az emésztés utolsó fázisait.”
Tapasztalataim szerint a legütődöttebb véresszájú bolsevikok beszélnek így az egyházhoz, a hithez, és a nemzeti kultúrához kapcsolódó eseményekről, hagyományokról. Csak ma már nemzetiszocialista radikálisként vitatkoznak a demokratákkal egy-egy fórum, kihasználva az általuk egyébként mélységesen gyűlölt szabad világ adta lehetőségeket. Hát itt tartunk ma, 2009-ben.
A mai tapasztalatok alapján kiegészíteném az Attilának írt hét pontom harmadik pontját azzal, hogy a nemzeti hagyományokat sem tisztelitek. Aki a fenti véleménynyel van pl. a Csíksomlyói búcsúról, és az egyéb hagyományos, vagy úttőrő jellegű zarándoklatokról az nehezen mondhatja magát nemzetinek (legfeljebb csak beképzeli).
Prendick! Nem csak az Országház van veszélyben a nemzetiszocialista – kommunista söpredéktől, hanem már a templomok is?
Tévedtek, ha azt gondoljátok, hogy zűrzavart idézhettek elő, mert az 56% elég lesz ahhoz, hogy az új kormány rendet és békességet teremtsen az országban. Akik pedig a xarkavarás közepette a zavarosban halászva kívánnak konchoz jutni, azok hoppon maradnak.
Gordon:
Nem lesz az 56 % ! Hidd el! 😀 Teszünk róla. 😛 Hiába szeretnél újra egypárt rendszert. Gondolom szép emlékeket idéz, nemde, elvtárs? 🙂
Meglepődik valaki, hogy nem volt jobbikos polgármester a zarándoklaton? Amúgy pedig voltak bőségesen a jobbik szimpatizásai, jelvényekről, pólókról látható volt, de ez nem volt téma, mindenki beszélt mindenkivel, nem pedig vádaskodott. Bencsik Jánosnak úgy gondolom, mint hajdani és mostani zarándoknak bőven joga volt felszólalni. Az a jobbik, aki a haza javát akarja.A cinizmus nem helyettesíti az észt, de a jópofaságot sem. Sz@rban az ország, erre nem érünk rá.
Kedves Pendrick, te honnan döntöttél kormányt, ebéd előtt a Holdról?
Gordon, kezdek aggódni miattad.
Hihetetlen dolgokat kombinálsz össze. Ha szeretnél a vallás ellenességről olvasni, akkor keresd meg OV korábbi kijelentéseit. Gondolom, akkor “demokrata konzervatív” sem leszel. Segítek: “Térde csuhások. Imához. Énekeljük el a Himnuszt.” Pápa látogatás = cápalátogatással.
Csíksomlyóról senki nem írt semmi rosszat, egyedül a nemzeti vonulásról alkottunk véleményt.
Rossz a szemed, vagy beindult a régi reflex?
Ez a demokrata dolog is érdekes a maga nemében. Demokrata manapság az, akinek gondolkodása és politikai meggyőződése eu szabvány szerint megfelelő. Aki ezen kívül esik az szélsőséges.
Abszurd, azok rekesztenek ki másokat, akik erről prédikálnak.
Nem, Prendick sajtot zabálni jár a Holdra. 🙂
“Sz@rban az ország, erre nem érünk rá.”
Így van médi, nincs idő vonulgatni kéz a kézben.
56% elég lesz a rend és a nyugalom helyreállításához az országban. A Jobbik meg már ugyis kijelentette, hogy mindenféleképpen ellenzékben marad. Az egypártrendszer egyébként nem azt jelenti, hogy egy párt egyedül is kormányképes. Majd nézz utána… érdemes.
Kedves Attila, szerinted mit kell tenni?
Összejönni több százezeren és elkergetni őket. Ennyire egyszerű, de itt van az emberi tényező…
56% majd leváltja őket. 😀
Hány százezer embert tudsz összehozni, Attila? És ha összejönne utána mi történne? És másnap, meg azután?
Nézzétek meg a Mit kívánunk a magyar nemzetnek? című állásfoglalást a http://www.elolanc.hu oldalon, talán az vitaalap lehet, hogy ki mit nem kívánna ezek közül magunknak. A zarándokok ezt kívánják, ha majd többen jöttök el, többen leszünk legközelebb.
“Sz@rban az ország, erre nem érünk rá.”
Abban bizony. Ezért feleslegesek az ilyen gőzkieresztő marhaságok, mint a “zarándoklat”, meg a múltkori “politikamentes tüntetés”. Csak arra jók, hogy húzzák az időt. Valakiknek ez jó. Talán ők is a haza javait akarják, mint a szocik és nagyon félnek attól, hogy határozottabb fellépés esetén nem feltétlenül maradnak a csúcson.
Ezért megvárják a választást és közben zarándokoltatják a báránykáikat.
Hogy megy le az igény. Eddig a kétharmad volt a minimum, most meg már elég lesz 56% is. 🙂
Én sajnos a töredékét sem, de más tudna, mondjuk Orbán, de nem akar.
Utána mi történne?
Első lépésben, új alkotmány. Második lépésben elszámoltatás.
Szakértőkből álló ideiglenes kormány, de a semmi egy darabig még mindig jobb, mint ez a tudatos rombolás.
Ezeket el kell hajtani, mint a magzatvizet! 😉
Így van Miska 🙂
“Én sajnos a töredékét sem, de más tudna, mondjuk Orbán, de nem akar.
Utána mi történne?
Első lépésben, új alkotmány. Második lépésben elszámoltatás.
Szakértőkből álló ideiglenes kormány…” – írja Attila.
És hol a felhatalmazás (milyen aktus adja)? Hol a 2/3-os többség (kikből állna) az alkotmánymódosításhoz? Mit javasol a Jobbik, hogyan kellene átalakítani az alkotmányt? Kik legyenek a szakértői kormány tagjai? A Jobbik milyen alapon lenne a szakértői kormány tagja, ha parlamenten kívüli párt? Tagja akar-e lenni egyáltalán bármilyen kormánynak? Hiszen korábban már kijelentették, hogy mindenféleképpen ellenzékben fognak maradni. Kik szavazzák meg (mely képviselőkből álló többség) a parlamentben a szakértői kormányt?
Csak kérdezem…
56% elég lesz a rend és a nyugalom helyreállításához az országban. Hisz stabil kormányzati többséggel rendelkezne, így a nem kétharmados törvényeket módosíthatja. Azt pontosan nem számoltam még át, hogy a parlamenti kétharmadhoz, hány százalék kell a listákról. Lehet, hogy adott esetben az 56% elég még a kétharmadhoz is.
Mi(mielőtt félreértés történik, mindenki), a magyar nép vagyunk a felhatalmazás, mi vagyunk 2/3-os többség.
Személy szerint a Szent Korona tanát preferálnám, természetesen olyan változtatásokkal, amelyek illeszkednek a mai korhoz.
Szakértői kormány tagjai olyan emberek lennének, akiket a szakma választ ki. Példa: egészségügy – orvosok által ajánlott szakember, vagy akár Papp Lajos.
Honvédelem-belügy: rend-és/vagy honvédelmi szervek által ajánlott ember.
Gazdasági-pénzügy: ez nehezebb, de eltudnék képzelni egy kifejezetten magyar vállalkozók által jelölt embert, stb.
Többire nem tudok válaszolni, mert nem vagyok döntéshozója és tagja sem a Jobbiknak.
Azt írja Attila:
“Mi(mielőtt félreértés történik, mindenki), a magyar nép vagyunk a felhatalmazás, mi vagyunk 2/3-os többség.”
Ez a “mindenki” által kívánt akarat hol, milyen aktus keretében jelenik meg szerinted? Milyen erre vonatkozó normák vannak jelenleg érvényben?
Sajnálom, hogy a többi kérdésre nem válaszoltál.
Most tudom, erre is lesz valami kérdésed, de én személy szerint akárkivel beszéltem eddig – akár fidesz szimpatizánssal és nem csak eggyel -, mindenkinek az volt a véleménye, hogy ezt kukába kellene dobni. Nekem a véleményem az, hogy egy igazi rendszerváltás ezzel kezdődik. Én úgy látom ez a többség akarata. Nem azzal, hogy egy régi ráadásul komcsi alaptörvényt átfogalmazunk.
Többi kérdésedre azért nem válaszoltam, mert nem vagyok döntéshozó, ezt írtam is.
Attila, sajnálattal kell közölnöm, hogy a ti terminológiátok szerint nemhogy 2/3-ad, de talán 1/10-ed magyar sem él ebben az országban. A Jobbik ideológiája alapján ugyanis ország legnagyobb népességcsökkentése ment végbe alig egy év alatt, miközben “elzsidósította” a szülőföldünket.
Mert ugyebár aki nem Jobbik szavazó, az vagy nem megy el szavazni, vagy nem a Jobbikra szavaz. Ez eddig logikus. Aki viszont nem Jobbik szavazó, az a jobbikosok szerint zsidó. Vagy cigány. Még a Fidesz szavazói is, sőt, emlékeim szerint épp te zsidóztál le bennünket.
Akkor meg miről beszélsz? Talán néha el kellene gondolkodnotok azon, hogy a neonáci kurucinfó mely okádásait veszitek át gondolkodás nélkül.
Azzal egyetértek, hogy a jelenlegi zsidó-magyar-cigány alkotmányt meg kell újítani. (Ha a ti nézőpontotokből vesszük, akkor az előbbiek miatt a zsidónak tekintett lakosság van többségben, ezért kénytelen voltam előre venni.)
Már csak azért is meg kell újítani az alkotmányt, mert szégyen, hogy a kommunista diktatúra bebetonozásának alapokmányát használjuk, – ha meg is reformálva, toldozva-foltozva is.
Csakhogy a Szent Korona tan tudtommal soha nem volt törvény, és nem volt alkotmány. Ez egy olyan hagyomány, önmeghatározás, amely államiságunk alaptétele volt, de gyakorlatilag szövegszerűen soha nem létezett olyan formában, amit alkotmánynak lehetne nevezni, vagy akár hasonlítana egy alkotmányhoz.
Ha pedig nem lesz a Fidesznek 2/3-a, nem lesz új alkotmány, ezt azért ismerjük el. A Jobbik az MSZP-vel és az SZDSZ-szel karöltve ellenzéki szerepre készül, a Fidesz minden tevékenységét jobbról támadja, segítséget nyújtva a balról támadó SZDSZ-nek és MSZP-nek.
Odáig jutottatok, hogy a megfogyatkozott MSZP-s csőcselék helyett a ti aktivistáitok szedig szét, ragasztják le, festik át, rongálják meg pl. a Fidesz hirdetéseit. Majd az új alkotmánynál meg segíteni fognak, miközben fröcsögve zsidóznak le minden fideszes képviselőt?
Csak nem gondolod? Miről beszélünk?
A Szentkorona-tant nem tekinthetjük kartális alkotmánynak. Ha ezen utóbbi fogalom egyáltalám mond valamit a Jobbiksoknak (irány a wikipédia!, de vigyázzatok, mert Erdély esetében is kiderült, hogy nem minden egyértelműen úgy van, mint ahogy írják – ez benne a buktató, vagyis: nem elég kopizni, szükséges egy alapműveltség)
Még Anglia esetében van hasonló nagymúltú íratlan alkotmány. A kartális alkotmány kontinentális Európában való meghonosítása Napóleon nevéhez fűződik.
Az első kartális alkotmányt egyébként a magyar radikálisok által sokat szidott USA-ban fogadták el 1787-ben.
Öreg halász!
Először is soha nem zsidóztam le senkit. Fideszre írtam egyszer egy jelzőt, de azt annak hatására, hogy itt valaki dzsobbikozott.
“Csakhogy a Szent Korona tan tudtommal soha nem volt törvény, és nem volt alkotmány. Ez egy olyan hagyomány, önmeghatározás, amely államiságunk alaptétele volt, de gyakorlatilag szövegszerűen soha nem létezett olyan formában, amit alkotmánynak lehetne nevezni, vagy akár hasonlítana egy alkotmányhoz.”
Ez így van alapvetően íratlan, de a nem is túl távoli múltig jelentős szerepet játszott az uralkodói gyakorlatban.
Gyakorlatilag ez egy eszmeiség, amelynek alapján egy új alkotmányt lehet írásba foglalni.
“Odáig jutottatok, hogy a megfogyatkozott MSZP-s csőcselék helyett a ti aktivistáitok szedig szét, ragasztják le, festik át, rongálják meg pl. a Fidesz hirdetéseit. Majd az új alkotmánynál meg segíteni fognak, miközben fröcsögve zsidóznak le minden fideszes képviselőt?”
Ezt már átbeszéltük, én nem tudom ki mit ragasztott le. De egy kampányban ez oda-vissza igaz. Más kerületekben láttam olyat, hogy a Jobbiké lett összefújva, hogy “nácik”, rögtön a mellette lévő szdsz plakátra pedig kiírák, hogy szavazz a fideszre. Én magam részéről nem csinálok ebből sem gondot, ilyen a kampány.
Ha ez gond, akkor hazudni sem kell a másikról.
Fröcsögve senkire nem lett mondva semmi, de az nem hiszem, hogy sértő ha valakiről kimondják a származását. Én magam részéről nem sértődök meg ha lemagyaroznak, mert büszke vagyok rá.
Attila! Én nem azért adok valakinak igazat, mert egyébként Fidesz szimpatizáns. Engem nem tudsz meggyőzni azzal, hogy sok Fidesz szimpatizáns is azt mondta, amit te.
A dolgot magát nézem, és azt látom, hogy nem áll meg a kijelentésed, miszerint:
“Nem azzal, hogy egy régi ráadásul komcsi alaptörvényt átfogalmazunk.”
Nem “átfogalmaztuk”, hanem gyakorlatilag telejsen más van érvényben. majd nézd meg, hogy a jelenlegi alkotmány 1989 óta hányszor és hány helyen volt módosítva. Meg fogsz lepődni. Semmi köze sincs az eredetihez.
Egyébként pont én vagyok, aki a rendszerváltoztatás 89-es szüksége mellett szokott lándzsáz törni. Magam is úgy gondolom, hogy jobb lett volna teljesen új, számozásában is más alkotmányt elfogadni. Az akkori döntéshozók logikája is érthető azonban: szerintem ezzel akarták kifejezni valamiképp a folytonosságot a normák terén. Úgy tudom, hogy még törvényerejű rendeletek is érvényben vannak, és 89-ben a régebben keletkezett és a mindennapi gyakorlatban használható jog is megmaradt, mint ahogy a korábbi ítéletek jelentős része is. A folytonosság és ésszerűség jegyében.
Át lehet számozni az alkotmányt, az Orbán kormány meg is próbálta, de a kétharmad hiányában nem jött össze. Az átszámozásnak azonban csak szimbólikus üzenete lehet, mert a jelenlegi sem “sztálinista”, semmi köze sincs a sztálinizmushoz.
Egyébként a magyar radikálisok által oly sokat szidott uniós csatlakozásunk miatt volt rengeteg változás a jogrendszerben, különben még több megmaradt volna az általad a fentiekben támadott régi normarendszerből. Ennek a változásnak az egyik legfontosabb gyakorlati megjelenése a 2/A “csatlakozási klauzula” beemelése az alkotmányba.
Természetesen nem azért írtam le, mert ezt el kell fogadnod tényként, csak ez a tapasztalatom.
“Nem “átfogalmaztuk”, hanem gyakorlatilag telejsen más van érvényben. majd nézd meg, hogy a jelenlegi alkotmány 1989 óta hányszor és hány helyen volt módosítva. Meg fogsz lepődni. Semmi köze sincs az eredetihez.”
Vettem a fáradságot és futólag átnéztem a két “különböző” alkotmányt:
“I. FEJEZET
A Magyar Népköztársaság
1. § Magyarország: népköztársaság.
2. § (1) A Magyar Népköztársaság a munkások és dolgozó parasztok állama.
(2) A Magyar Népköztársaságban minden hatalom a dolgozó népé. A város és falu dolgozói választott és a népnek felelős küldöttek útján gyakorolják hatalmukat.
3. § A Magyar Népköztársaság állama védi a magyar dolgozó nép szabadságát és hatalmát, az ország függetlenségét, harcol az ember kizsákmányolásának minden formája ellen, szervezi a társadalom erőit a szocialista építésre. A Magyar Népköztársaságban megvalósul a munkásság és a dolgozó parasztság szoros szövetsége a munkásosztály vezetésével.”
másik:
“I. fejezet
ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK
1. § Magyarország: köztársaság.
2. § (1) A Magyar Köztársaság független, demokratikus jogállam.Jogbiztonság (jogállamiság) alapelve|3
(2) A Magyar Köztársaságban minden hatalom a népé, amely a népszuverenitást választott képviselői útján, valamint közvetlenül gyakorolja.
(3) Senkinek a tevékenysége sem irányulhat a hatalom erőszakos megszerzésére vagy gyakorlására, illetőleg kizárólagos birtoklására. Az ilyen törekvésekkel szemben törvényes úton mindenki jogosult és egyben köteles fellépni.2 ”
Gyakorlatilag egy “demokratikus” formának megfelelő átfogalmazás, kétségtelenül vannak benne új részek, de gyakorlatilag megfelel a réginek.
Az, hogy átlépünk az egyik unióból a másikba és beemelünk eu normaként ránk erőltetett bekezdéseket, úgy csak “cseberből vederbe ” állapotba kerülünk.
Egy tényleges rendszerváltozás, új alkotmányt követelne meg.
Eu-ról: Sokan mondják, hogy ez Eu elleneség. A csatlakozás idején volt egy olyan szlogen, hogy “így nem”. Én ma is ennek a híve vagyok, így, ilyen feltételek mellett és ilyen működési rendszer mellett nemet mondok.
Azt írod az eu csatlakozásról és tagságról:
“Én ma is ennek a híve vagyok, így, ilyen feltételek mellett és ilyen működési rendszer mellett nemet mondok.”
Megkérdezném, hogy milyen feltételek és működési rendszer megvalósulása mellett mondanál igent?
Hát azért az a korábbi három paragrafus, amit a mostaniakkal egyetemben bekopiztál teljesen más, mit a jelenlegiek, ezt csak az nem látja, aki nem akarja. Egyáltalán nem felel meg a réginek, bár elsőre akár még hasonlíthat is. Most más az államforma (nem kis különbség). Hol van a régiből a jogállamra való utalás? Hol van az utalás a népszuverenitásra (népszavazás intézményéről szó sincs, anélkül pedig nem teljes a népszuverenitás). Hol van az utalás arra, hogy a hatalom nem összpontosulhat egy kézben?
Alapból hiányzik az alkotmányosság öt alapelvéből három.
De azért örülök, hogy annyit elértem, hogy beleolvastál a mostani sokak által szidott alkotmányba. Már az első három paragrafus során hatalmasak az eltérések.
Egy példa: “A Magyar Népköztársaság a munkások és dolgozó parasztok állama.” Vagy: “A Magyar Népköztársaságban megvalósul a munkásság és a dolgozó parasztság szoros szövetsége a munkásosztály vezetésével.”
Gratulálok azoknak akik ehhez hasonló marhaságokat képesek beleírni egy alaptörvénybe.
Egyébként a mostani alkotmány preambuluma utal is rá, hogy az alaptörvény ideiglenes. Megfelelő felhatalmazás és/vagy politikai konszenzus esetén változtathat és teljesen újat is el lehet fogani. Bár szerintem a mai helyzetben ez a kérdés nem élvez prioritást. Ezt azért neked is be kell látnod.
“A magyar tejtermelők petíciót nyújtottak át az unió képviselőinek és a magyar agrártárcának, melyben az unió tejpiac szabályozásának felfüggesztését követelték. A kelet-európai gazdák problémája emellett az, hogy azonos piaci körülmények között, de alacsonyabb uniós támogatással kell érvényesülniük, mint nyugat-európai sorstársaiknak. Ez pedig hosszabb távon a keletiek versenyképtelenné válásához vezethet. ”
Ez egy példa a sok közül. Amit az egyik legnagyobb bajnak látok az, hogy elvesztettük a komparatív előnyeinket. Ez leginkább az agráriumban jelentkezik. Sokszor találkozunk például azzal, hogy olcsóbb egy külföldi termék, mint egy hazai. Ez ahhoz vezet, hogy az olcsóbbat veszik meg, mint helyettesítő termék és ez akár ágazatok csődjéhez vezet(het).
Munkaerő: Túl olcsó a nyugati országokhoz képest(de lassan keleti országokhoz képest is). Ez két problémát vet fel. Elsőként agyelszívás folyik, rendkívül jó szakemberek mennek nyugatra 10x-s pénzért. Másrészt elözönlik Magyarországot a multik, állami támogatást kapnak, közben nagyrészt minimálbért fizetnek és alig, vagy semmit sem adóznak.
További problémákat okozva, mivel sok kis és közepes vállalkozás megy tönkre.
Továbbá teljesen feladtuk a függetlenségünket. Többnyire irányelvek születnek az unióban, de fontos kérdésekben viszont olyan törvények, amelyek magasabb szinten állnak a hazai törvényeknél.
Nem tartom jó megoldásnak azt, hogy piacainkat összenyitjuk, mert ennek nagyon komoly következményei lesznek, mint ahogy több hónapja tapasztaljuk is. És had ne említsem az oktatást stb.
Ezeken mind változtatni kellene, nem hiszek a 4 alapszabadság létjogosultságában.
Amivel viszont egyet tudok érteni: közös haderő, egységes környezetpolitika.
Ezek mellett mind a mai napig nem tudnak az unió mellett nyomos érveket felhozni, míg az alapító országoknak kedvező, addig a később csatlakozóknak már nem. Az sem igaz, hogy felgyorsul a felzárkózás, mert sokkal nagyobb teljesítményt mutatnak az országok a csatlakozás előtt, mint után. Ehhez hozzátartozik, hogy közép és kelet Európa lemaradása sokkal több, mint tíz év, és ennek a lefaragásához a nyugat gazdasági teljesítményének többszörösét kellene produkálni. Erre egyedül ázsiai országok voltak képesek, ahol pusztából világvárosok épültek.