Csepel.info
Olvasónk fotója szerint több méter széles, bűzölgő fekáliaszőnyeg borította be a víz felszínét a Kis-Duna parton. Sajnos úgy tűnik, ez egy darabig még előfordulhat, pedig dolgoznak a megoldásán 🙁
A Csepel.info információi szerint az önkormányzat mintát vett a vízből és vizsgálatot indított a szennyezés miatt. Az okok azonban gyaníthatóan ugyanazok mint eddig. Nem bírják a záportározók a felhőszakadások csapadékvíz-mennyiségét.
Már a záporok sem a régiek
2014. április 22-én egy nagy esőzés után intimbetétek, fekália és toalettpapír borították be a csepeli Kis-Duna partot. Az akkori fényképes-videós beszámolónk szerint a szennyvíz a Dél-pesti Szennyvíztisztító Telepről került a Kis-Dunába. A helyszíni vizsgálat során Barabás Győző telepvezető akkor elmondta: nagyobb esők során a tisztítómű 3600 m3-es záportározója nagyjából húsz perc alatt telik meg teljesen. Ez után a csapadékvízzel felhígult szennyvizet már nem tudják megtartani, az átbukik a záportározón, és egyenesen a Kis-Dunába folyik.
A telepvezető szerint az időjárás szélsőségesebbé válása valamint az esővíz-elvezetés elterjedése miatt az ilyen esetek egyre gyakoribbak. Havonta fordul elő annyi, három-négy kényszerű szennyvíz-átvezetés, mint korábban egy teljes év alatt. Bár a csapadékvízzel keveredett szennyvíz is büdös, ötszörös hígításnál annak átvezetése Európa valamennyi részén megszokott eljárás, mert a hígulás miatt már nem jelent nagyobb veszélyt a környezetre. 2014-ben már tervben volt a záportározók bővítése, de ez is csak az átbukás bekövetkeztének idejét nyújtaná meg – állította akkor a szennyvíztisztító telep vezetője.
Csepelen több mint 52 km szennyvízcsatorna épült ki az elmúlt években. Azon viszont sokan meglepődtek, hogy az uniós szabályok szerint már nem lehet a csapadékvizet ezekbe a csatornákba bekötni. A szabályozásnak éppen ez, a záportározók telítődésének elkerülése az oka. Így a Dél-pesti Szennyvíztisztító Telep záportározóit is akkor lehet valóban mentesíteni, ha a környéken egyre több olyan csapadékvíz-csatorna épül, melyek már nem a szennyvízcsatornákba kerülnek bevezetésre.
Fontos telefonszámok
A Duna ágak vízminőségével, a vízen úszó, azon látható szennyeződésekkel kapcsolatban munkaidőben a 0630-708-6064-es telefonszámon lehet bejelentést tenni. Munkaidőn kívül a 0630-334-1909-es telefonszámot lehet hívni. Szintén munkaidőn kívüli, általános vízügyi és környezetvédelmi vonal még ezeken kívül a 0630-200-9561-es telefonszám.
Csepel.info
Jó étvágyat a kis-Dunából kifogott halakhoz! Pfúúújjj!!!
Kispajtásnak:
Tudtál róla hogy a vizi élővilág is bele pisil és kakil a vízbe(?)
Neked meg jó étvágyat a szarban fetrengő disznó húshoz és a körömpörkölthöz, vagy a tyúk seggéből kijött szaros borítású tojáshoz és még sorolhatnám. 😛
Mindenkinek:
Amúgy csak nézzétek meg az élelmiszerek cimkéit miket vagy milyen sz@rokat raknak bele amiket megesznek és megisznak vagy magukra kennek az emberek! 🙁
További jó étvágyat mindenkinek! 😀
“Az vagy, amit megeszel” 😉
Okoska:
A disznó és a tyúk mesterséges körülmények között fetreng a szarban, vagy keni össze a szaros seggével a tojást. 🙂
A kis-Dunában élő halak viszont természetes környezetben élnek nem természetes táplálékon: kotonon, intim betéten, szaros pelenkán és a víz felszínén habzó fekálián.
Egyél halat a kis-Dunából, ha ez a perverziód, jó étvágyat! 😛
Okoska: Mert te aztán biztos megválogatod hogy mit is veszel a boltban. 😀 Ne szórakozz már. 😀
Majd a nemsokára megalakuló Mészáros és Mészáros szennyvíztisztító kft. megoldja a problémát.