Csepel.hu
A Nemzeti Összetartozás Napján a Béke téri trianoni emlékműnél tartott koszorúzással egybekötött megemlékezést a csepeli önkormányzat.
A trianoni szerződés aláírásának 96. napján összegyűlt megemlékezőket Arató Réka köszöntötte, aki elmondta, az 1920. június 4-én aláírt trianoni békeszerződés értelmében a Magyar Királyság területének kétharmadát elcsatolták, az ország 18 milliós lakossága pedig 7,6 millió főre esett vissza. Fráter Olivér, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnökhelyettese beszédét úgy kezdte, a Nemzeti Összetartozás Napján „nem ünnepelni jöttünk, hanem a jövő feladatainak számbavételére, hogy a Kárpát-medencében ne csak ezeréves múltunk, hanem ezeréves jövőnk is lehessen.” Fráter Olivér a nemzeti integráció megerősítését sürgette, amihez szerinte elsősorban a magyarok szülőföldön való megmaradásának és boldogulásának feltételrendszerét kell megteremteni.
– A nemzeti összetartozás törvényével megnyílt a közjogi lehetőség arra, hogy a szétszóratott világnemzetből új nemzetközösség épülhessen. Célunk, hogy Magyarország szuverenitásának megőrzése és gazdasági megerősítése mellett a Kárpát-medencében széttagoltan élő, több mint hárommillió ember önazonosságát megőrizze, szülőföldjén maradhasson és a közösségi jogok gyakorlásában kiteljesedve gyarapodhasson. A határon túli magyarság nem súly és teher, hanem erőforrás és lehetőség a nemzet számára – mondta Fráter Olivér, aki szerint korunk válasza a Trianonban elszenvedett igazságtalanságra az lehet, hogy a költségvetésből és az uniós forrásokból fenntartható fejlődést biztosítunk a Kárpát-medencében.
A tragikusan fiatalon elhunyt, kétszeres olimpiai és tizenötszörös világbajnok kenus, Kolonics György emlékére a Csepeli Önkormányzat 2010-ben alapított Sport Érdemérmet. A díj, amelyet hagyományosan június 4-én, Kolonics György születésnapján adják át, annak adományozható, aki kiemelkedő eredményeket ért el a sportban és hozzájárult Csepel hírnevének öregbítéséhez. Az érdemérmet idén Veréb István birkózó kapta. A díjat Borbély Lénárd polgármester és Németh Szilárd országgyűlési képviselő adta át a hatszoros magyar bajnok sportolónak, aki idén áprilisban olimpiai kvótát szerzett a szabadfogásúak 86 kg-os súlycsoportjában.
A megemlékezésen a Csepeli Auth Henrik Fesztivál Fúvószenekar Hidas Frigyes, Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország című művét játszotta, valamint Dévai Nagy Kamilla Liszt Ferenc-díjas előadóművész és tanítványai adtak emlékező műsort.
A Trianoni emlékművet a Csepeli Önkormányzat nevében Borbély Lénárd polgármester, a Magyar Országgyűlés nevében Németh Szilárd képviselő koszorúzta meg. A Fidesz-KDNP, a Jobbik és az LMP csepeli képviselőcsoportjának, valamint a Csepeli Csodakút Egyesített Óvoda nevében is koszorúkat helyeztek el.
Csepel.hu
“A trianoni szerződés aláírásának 96. napján”
Mondom, hogy különleges egy hely Csepel csak úgy időszámításból kifolyólag!
Az órákat magasságban, az éveket napokban mérik!
A nemzethez való hűséget pedig kilóra?!
Akkor a mi Szilárdunk nagy hazafi lehet! 😛 😛
Köszönjük Németh Szilárdnak amit a kerületért valamint a határon túliakért tett, tesz és a kerület mostani vezetésének is.
Az előző vezetés sajnos ebben (sem) jeleskedett.
Először az itt lakókért kellene tenni kizárólag, a határon túliak úgyis magyar állampolgárok, de nem magyar adófizetők, cserebébe igaz, voksolnak ész nélkül…
kerdezo: Előbb nézz körbe mondjuk Csepelen, aztán “talán” rájössz mennyi minden fejlődött az elmúlt években az itt lakók környezetének a javítására, amiben a szocik szintén nem jeleskedtek.
2084!
Van ilyen része is Csepelnek…
Az itt lakókért is folyamatosan tesznek, azt, hogy valakiknek semmi sem jó, ami a mostani vezetéshez kapcsolódik, arról nem tehetünk, bezzeg milyen volt a 4 ciklus/16 év alatt, amíg semmi említésre méltó sem történt a jutalmak felvételén, osztogatáson (egymás között) ígérgetéseken, plusz botrányokon túl…
Ahogy 2084 mondja, körül kellene nézni pl. Csepelen…
Ameddig nincs kész a kerület, addig arra kellene kizárólag koncentrálni!
2084: Mennyiben fejlődött? Érdekes, pl. a 13. kerületben jól megvannak az MSZP vezetésével, mert fejlődik rendesen az a kerület. Itt nálunk mi van ahhoz képest? Mert én azt látom, hogy a gerincút még mindig nincs meg. Az a gerincút, ami több évtizede tervben van már, elkészült belőle egy kb. 2 km-es szakasz, ami önmagában nem old meg semmit. Hol van a többi része? Az elkövetkezendő 30 évben megvalósul?
Mi a helyzet a hidak felújításával? Új hidak építése? HÉV Kálvin térig meghosszabbításának kiharcolása? Inkább belemennek a villamossá lezüllesztésben, az elvtársak úgyis autóval járnak. De ha máshol nem, majd a közúti forgalomban fog jelentkezni a sok elégedetlen utas.
Hol van a Corvin-csomópontról a felüljáró/külön szintű kereszteződés?
Csak hogy a legégetőbb gondokat említsem, mert az infrastruktúra meglehetősen fontos lenne. A fejlődéshez. Ezért épül, fejlődik Angyalföld, mert ott van infrastruktúra. Csepelen több évtizedig valósul meg egy nyavalyás elkerülő út. Ne érts félre, nem a fidesz nyakába akarom ezeket varrni, ez sajnos pártoktól független.