A Fradi ezúttal az ESMTK-t győzte le

A Csepel kiütéssel verte a Csillaghegyet

Topfoci, Csepelfc.hu, Csepel.info

A Ferencváros továbbra is remekel a tavasszal, vasárnap a Jordan Robertson kiállítása miatt a 28. perctől emberhátrányban játszó zöld-fehérek az ESMTK ellen nyertek 3-0-ra Csepelen.

A meccs góljait James Ashmore (2) és Zsivoczky Norbert szerezte.

A Keleti csoport három további meccsén hazai győzelem született, a második helyen álló DVSC-DEAC a Tökölt verte 3-0-ra, az MTK II a BKV, a Makó pedig a Vecsés ellen nyert 1-0-ra. Nyugaton a Felcsút 1-0-ás vereséget szenvedett Gyirmóton.

Béke tér, 200 néző, vezette: Tóth Roland
Csepel: Roma – Haraszkó, Borda, Guba, Tusa – Debők, Domokos, Teplán, Keményvári – Németh, Moldován
Gólszerzők: Moldován (3), Keményvári, Teplán, ill. Országh

I. félidő:
Az első három percben két távoli lövéssel jelezte a csepeli csapat, hogy ezen a napon csak a győzelem elfogadható számára. A 10. percben már a második sárgáját gyűjtötte be a csillaghegyi alakulat, ami viszont annak a jele volt, hogy a vendég együttes nem fogja tudni megakadályozni a hazai diadalt.
A 13. percben Moldován lőtt gólt, gyönyörűen emelt át a kapus fölött. Sajnos mégsem örülhetett a csepeli publikum, mivel leshelyzet előzte meg a találatot.
A 29. percben Németh indítja gyönyörűen Moldovánt, aki ugyancsak szép mozdulattal veszi át a labdát, és alakít ki magának lövőhelyzetet, ám az emelése ezúttal nem sikerül.
A következő percben beérett a csepeli fölény, Moldován ezúttal már nem hibázott. 1-0!
A 38. percben Teplán azon vette észre magát, hogy zavartalanul lőhet 16 méterről. Kissé erőtlen és középre tartó lövését a csillaghegy kapusa – nincs rá jobb szó – bevédte. 2-0!
Egy perccel később Németh növelhette volna az előnyt, de mellé fejelt.
A 42. percben egy borzasztóan rosszul elvégzett csillaghegyi szabadrúgás után kontrázhatott a Csepel, és a szép támadás végén ezúttal Keményvári lőtt gólt mintegy 10 méterről. 3-0!
A 44. percben Keményvári szépen ível középre, de Sebők lövését védi a kapus.
45. perc: Németh alig fejel fölé 5 méterről.

II. félidő:
Már az 47. percben ismét görcsbe rándulhatott a vendégek gyomra, amikor Domokos lépett ki középen egyedül, de az asszisztens zászlója idejekorán megállította.
5 perccel később ismét Domokos ijesztgetett, 17 méterről megsuhintott bombája alig szállt csak fölé.
Az 55. percben már nem volt kegyelem. Ismét Moldován volt eredményes. 4-0!
Hollik András a következő percben cserélt, lehozta Keményvárit, és Sebestyén kapott ismét bizonyítási lehetőséget.
Az 58. minutumban Sebestyén beadását Teplán pofozza a kapu mellé az ötös sarkáról.
65. perc: Gyönyörű szabadrúgásgóllal szépít a Csillaghegy Országh Péter révén.
A 67. percben egyszerre három csepeli ugrik ki a védőfalból, nincs les, de Teplán nagyon rossz megoldást választ, így oda a lehetőség.
A következő percben óriási keveredés alakul ki a vendégek kapuja előtt, de az 5. csepeli gól még várat magára.
Egészen a következő támadásig, amikor is Sebestyén íveli be a játékszert jobbszélről, középen Moldován amatőr bajnokságban ritkán látható, fantasztikus mozdulattal veri át a csillaghegyi védelmet, hozza helyzetbe magát, és fejezi be könyörtelenül a támadást. Bravó! 5-1!
A 72. percben a három gólt szerző Moldovánt vastaps kíséri le apályáról, helyén Sóskuthy folytathatja.
79. perc: Németh – Plausin váltás a hazai csapatban.
A 86. percben Sebestyén lőhet bal oldalról, éles szögben, lövését a kapus fogja.
Két perccel később ezúttal jobb oldalról próbálkozhat a cserecsatár, de mellé lő.

Csapatunk végig uralta a mérkőzést, a Csillaghegy kevés ellenállást tudott csak kifejteni. Elsősorban Moldován nagyszerű csatárteljesítményének köszönhetően gólarányt javító, nagyarányú győzelmet arattunk. Az első négy tavaszi fordulóban csupán egyetlen gól szerző együttesünk az elmúlt négy meccsen tizenhárom gólt termelt, ami több, mint bíztató! Úgy tűnik, vége a gólínségnek!