Nem a kettős gyilkosság miatt váltották le a csepeli főrendőrt

Hivatali visszaéléssel gyanúsítják

Blikk, Hírszerző, HVG

Eddig nem verték nagydobra, de csaknem két hete indoklás nélkül felmentették állásából Császár Mihályt, a XXI. kerületi kapitányt – írta a Blikk. A bulvárlap szerint az iskolai kettős gyilkosság miatt váltották le a csepeli rendőrkapitányt. Ezt az ügyészség cáfolta.

A bulvárlap állítása Ruttner Györgyre, Deme Gábor ügyvédjére épült, aki szerint a rendőrkapitány ismerte K. Tamást, a gyilkosság végrehajtóját, jó kapcsolatban is voltak, és maga is ajánlotta az iskolába. Rendőrségi források ugyanezt nem erősítették meg, sőt, azok szerint olyan hivatali visszaélés miatt vádolták meg a rendőrkapitányt, amelyben még 2008-ban hallgatták ki először. Ebben az ügyben ráadásul a rendőrkapitány panaszt jelentett be, melynek elbírálása a Fővárosi Főügyészségen folyamatban van. Az alábbiakban a Blikk majd a Független Hírügynökség-Hírszerző és a HVG cikkét olvashatják.

Felmentették állásából Császár Mihály csepeli rendőrkapitányt. Hogy pontosan miért, arról a BRFK nem kívánt beszámolni, mindössze csak a tényt erősítették meg a Borsnak eljuttatott közleményben: “Budapest Rendőrfőkapitánya 2009. március 12-i hatállyal indokolás nélkül visszavonta Császár Mihály r. alezredes úr, a BRFK XXI. Kerületi Rendőrkapitánysága vezetőjének vezetői megbízását. Az alezredes úr jelenleg rendelkezési állományban van.”

Az alezredes ellen a Budapesti Nyomozó Ügyészség már 2008. szeptember 1-je óta eljárást folytat hivatali visszaélés miatt.
– Nevezett személyt a nyomozó ügyészség 2009. március 12. napján hallgatta ki gyanúsítottként. Az intézkedés ellen panaszt jelentett be, ennek elbírálása a Fővárosi Főügyészségen folyamatban van – közölte lapunkkal Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője. Információink szerint Császár jó viszonyt ápolt a csepeli kettős gyilkossággal gyanúsított K. Tamással.

Ismeretes: a gyanúsítás szerint idén január 7-én az 52 éves gondnok két-két lövéssel kivégezte a Csepeli Szakképző Iskola igazgatóját, Takács Józsefet és fiatal tanárát, Papp Lászlót. Ezután a gyanút egy nemrég elbocsátott diákra próbálta terelni, s közben többször is tárcsázott egy telefonszámot: információink szerint magát a csepeli rendőrkapitányt, Császár Mihályt hívta.

– Ezt a híváslisták tudnák bizonyítani, mi azonban, a hangfelvételhez hasonlóan, sajnos ezt sem kaphattuk meg – jelentette ki dr. Ruttner György ügyvéd, aki az ügy másik vádlottját, D. Gábort védi. K. Tamás egy régi kollégája szerint maga büszkélkedett azzal, hogy évtizedes barátság fűzi a rendőrkapitányhoz: mindig segített neki, amikor pozícióban volt. Amikor Császár Martonvásáron őrsparancsnokként dolgozott, őrző-védő szolgálatra ajánlotta barátját, és amikor a XIII. kerületben kapitányságvezető-helyettes lett, együtt fogtak neki a kerületi polgárőrség megalapításának. Csepelen pedig épp a rendőrkapitány ajánlotta K.-t az iskolába, mint “olyan embert, aki ha kell, tudja kezelni a problémás fiatalok agresszióját is.”

Forrás: Blikk

Nem a kettős gyilkosság miatt váltották le a csepeli főrendőrt

Az ügyészségtől származó információ szerint a rendőrkapitány az elmúlt évben megpróbált közbenjárni egy ismerőse érdekében egy másik rendőrkapitányságnál.

Indoklás nélkül leváltotta a csepeli rendőrkapitányt Budapest rendőrfőkapitánya március 12-én – közölte kedden a rendőrség. Azon a napon a Budapesti Nyomozó Ügyészség hivatali visszaélés miatt gyanúsítottként hallgatta ki Császár Mihály alezredest.

Keddi sajtóértesülések szerint az ügynek köze lehet a csepeli kettős gyilkossághoz, de ezt az ügyészségen cáfolták: az az eljárás ugyanis, amiben most gyanúsított lett a kapitány, 2008. szeptember 1-jén indult, a csepeli kettős gyilkosság, mikor az egyik alapítványi iskola vezetőjét és egy tanárát ölték meg, 2009. január 7-én történt.

Az ügyről a rendőrség mindössze annyit közölt, hogy a leváltott kapitány rendelkezési állományba került.

Úgy tudni, az ügynek nincs köze egyetlen, a sajtóból ismert jelentősebb bűnügyhöz sem. Az ügyészségtől származó információ szerint a rendőrkapitány az elmúlt évben megpróbált közbenjárni egy ismerőse érdekében egy másik rendőrkapitányságnál. A kapitány ismerősénél ugyanis egy bűnügyben házkutatást tartott egy másik kapitányság.

Forrás: FH, Hírszerző

Jóban volt a gyilkossal a csepeli főrendőr, de nem emiatt megy

Nem a csepeli kettős gyilkosság kapcsán mentették fel a csepeli rendőrkapitányt, Császár Mihályt beosztásából – tudta meg a hvg.hu.

A kapitány ellen a Budapesti Nyomozó Ügyészség már 2008. szeptember elseje óta eljárást folytat hivatali visszaélés miatt, és március 12-én gyanúsítottként hallgatták ki. Ez ellen Császár Mihály panasszal élt, aminek elbírálása még folyamatban van. Ám úgy tudjuk, Tóth Gábor, budapesti rendőrfőkapitány előre közölte beosztottjával, hogy amennyiben meggyanúsítják, visszavonja vezetői megbízását. Ez meg is történt, így Császár Mihály jelenleg rendelkezési állományban van.

Korábbi – téves – lapértesülések szerint Császárt azért mentették fel, mert túl szoros kapcsolat fűzte az idén január elején történt csepeli kettős gyilkosság gyanúsítottjához. Az ügynek azonban nincs köze a kettős emberöléshez, amelynek kapcsán jelenleg is előzetes letartóztatásban van a szakképző iskola korábbi gazdasági igazgatója, Deme Gábor és volt gondnoka, Kun Tamás.

A hvg.hu értesülései szerint mivel az iskolában állandóan gondok voltak a tanulókkal, és az egyik legnagyobb problémát a kábítószer jelentette, a megölt igazgató, Takács József rendszeresen egyeztetett az ügyekről, s a kapitány javaslatára telepített biztonsági kamerákat s vette fel gondnokot, aki megakadályozta a rendbontásokat.

Forrás: HVG

7 hozzászólás “Nem a kettős gyilkosság miatt váltották le a csepeli főrendőrt” bejegyzésre

  1. Öreg halász szerint:

    Mi a következtetés?

    Ha egy iskolában drogoznak, ne adj jó tanácsot még akkor sem, ha rendőr vagy! Még hogy kamerarendszer meg fegyelem, mit képzelnek ezek? Úgy nem lehet drogozni!

  2. miska72 szerint:

    “Felmentették állásából Császár Mihály csepeli rendőrkapitányt. Hogy pontosan miért, arról a BRFK nem kívánt beszámolni ”

    Ez NEM kívánságműsor! Mi az, hogy NEM kívánt nyilatkozni? 😉

  3. miska72 szerint:

    Daloljatok vazze.

  4. Bella szerint:

    Kicsit sántítanak az “információk”. K. Tamás vérző kézzel a zöldségeshez rohant telefonálni – gondolom, a rendőrséget hívta, mert az akkori verzió szerint “egy csuklyás” ember lőtte meg. Akkor onnan hívta a r.kapitányt, miközben a krumplit vették az emberek? Az iskolában nem volt telefon, vagy nem volt gyomra visszamenni az irodába? Lehet, hogy K.T-nak volt mobilja is? (cellainformációja tudtommal annak van). Vagy nem K.T. hívta a kapitányt? Hol a szerver???????????

  5. Matyi szerint:

    Már más ügyben is nyomoztak a Kapitány után!
    Segitet álitolag ,egy barátjának ,hogy a házkutatásnál ,minden rendben menjen!!!
    Mik fognak még kiderülni!!!!!!
    Infartus!!!!!

  6. miska72 szerint:

    “Felmentették állásából Császár Mihály csepeli rendőrkapitányt. Hogy pontosan miért, arról a BRFK nem kívánt beszámolni, mindössze csak a tényt erősítették meg a Borsnak eljuttatott közleményben: “Budapest Rendőrfőkapitánya 2009. március 12-i hatállyal indokolás nélkül visszavonta Császár Mihály r. alezredes úr, a BRFK XXI. Kerületi Rendőrkapitánysága vezetőjének vezetői megbízását. Az alezredes úr jelenleg rendelkezési állományban van.”

    Ki mentette fel?
    A rádióban az hagzott el, hogy TÓTH MIHÁLY Csepel polgármestere mentette fel vezetői megbízásából.
    Ha ez igaz, hogy a polgármester a rendőrkapitány főnöke, akor itt nagy bajok vannak a demokráciában.
    DIKTATÚRA!
    Hogy nyomoznának az önkormányzati bűncselekmények után?
    Önkormányzati MAFFIA? IGEN IGEN!á
    Ezért jelentettek fel engem is a rendőrők HAMIS adatok alalpján?
    Mikor személyessen feljelentést akartam tenni, ezért hajtottak el mint macskát sz.rni?
    Vannak itt összefonódások, van itt diktatúra! IGEN IGEN!
    Csepel.info kérném fenn hagyni, vállalom a felelősséget.
    Köszi.

  7. informatikus szerint:

    1. Cs.M. Nem volt a XIII. kerületi kapitányság kapitányhelyettese. Ő ott közrendvédelmi osztályvezető volt, a kapitány helyettese a bűnügyi osztályvezető. 2. Cs.M. “szakmai életútját” végig követte a hivatali visszaélés. Már őrsparancsnokként is visszaadta a bevont forgalmi engedélyeket, a XIII. kerületben ezt tovább folytatta. Reggelente sorban álltak nála az éjszaka megbüntetett gépkocsivezetők, akik aztán a visszakapott forgalmikkal mentek el. Könnyebb megérteni, hogy miért úszta meg az ellene indított eljárásokat (több is volt, ha kell bizonyítom) azon tény ismeretében, hogy az akkori budapesti főkapitány G. Péterrel rendszeresen együtt vacsorázott. De bizonyosan azért, mert véletlenül mindig találkoztak. 3. Egy polgármester nem menti fel a kapitányságvezetőt, semmi köze hozzá, papíron. Azonban, ha egy polgármester összerúgja a patkót egy kapitánnyal, akkor mindig a kapitányt váltják le valamiért. 4. Cs.M. balszerencséjére G. Pétert nyugdíjazták, így nem volt, aki tovább futtassa. Majd kap egy zsíros civil állást valamelyik biztonsági cégben, vagy bankban, Péter bácsi elintézi neki.

Itt lehet hozzászólni !