Inforadio.hu
A legtöbb korrupt ember az önkormányzatoknál és a rendőrségen dolgozik, a legkevesebb a bíróságokon. A korrupció Magyarországon intézményesülni látszik, azaz már szervezetek is létrejönnek abból a célból, hogy kiszolgálják azt – derült ki a Budapesti Corvinus Egyetem Szociológiai és Társadalompolitikai Intézetének Korrupciókutató-központja által végzett kutatásból.
A jelentés készítői a 2001 és 2007 közötti időszakot vizsgálták. 3469 online újságcikk alapján 444 korrupciógyanús esetet elemeztek. Az ilyen ügyekről szóló tudósítások aránya a 2001-ben mért 25 százalékról mára 60 százalékra emelkedett. A korrupció nem azért terjed, mert a magyarok erkölcstelenebbek lettek, hanem azért, mert a szabályozás egyre bonyolultabb, a hivatalok pedig mind’ kevésbé hatékonyak.
Az országos napi- és hetilapok internetes oldalainak, valamint a hírportáloknak a vizsgálatából kiderült, hogy a média választási években, azaz 2002-ben vagy 2006-ban lényegesen kevesebbet foglalkozott a korrupciós ügyekkel, mint a többiben.
A korrumpálók többsége egyén, de 45,3 százalékuk csoport, 3,3 százalékuk pedig intézmény, míg a korrumpáltak 44 százaléka egyén, 49,5 százaléka csoport és 6,4 százalékuk intézmény.
Ha az állami szférákra bontjuk le a korrupció szereplőinek arányát, kiderül, hogy a megvesztegetettek több mint 91 százaléka az kormányzati vagy az önkormányzati területen tevékenykedik, és csak 4,1 százaléka kerül ki az üzleti szférából, a megvesztegetők majdnem 60 százalékát azonban az üzleti szféra adja.
A szereplők többsége a magasabb státuszúak köréből kerül ki, de az alacsonyabb beosztásban lévők is szép számmal kiveszik a részüket.
Szántó Zoltán, a kutatóközpont egyik vezetője szerint a szabályozás kudarcát mutatja az, ha a korrupció egyre nagyobb méreteket ölt. Ennek pedig hosszú távon az egész gazdaság a kárát látja.
Az adatbázis alapján a legtöbb korrupciós eset az önkormányzatoknál és a rendőrségnél történik, míg a legkevesebb a bíróságoknál. A kutató azonban arra is rámutatott, hogy a korrupció mára intézményesülni látszik, azaz több szereplő működik együtt benne, akiknek az ilyetén tevékenysége rendszeressé vált. Mára szervezetek és vállalkozások jöttek létre arra, hogy kiszolgálják a korrupciót.
Kérdés, hogyan lehet küzdeni a korrupció ellen. Szántó Zoltán szerint például a büntetési tételek emelése rövid távon elrettentő lehet, hosszabb távon azonban faramuci helyzetet eredményezhet. A leghatékonyabb az ellenőrzés hatékonyságának növelése, ám ha növekszik a hatékonyság, az emeli a korrupciós tételek nagyságát, ez pedig végső soron ront a hatékonyságon.
Az enyhe válság nem feltétlenül kedvez a korrupció elleni harcnak, egy nagy mértékű gazdasági visszaesés azonban, amely alapvetően változtatja meg a gazdasági folyamatokat, hasznos lehet ebből a szempontból.
Forrás: Inforadio.hu
MIndjárt itt lesz Miska… 😉
Csak nem arra gondolsz, hogy gazemberek vezetik a kerületet, meg egy szélhámos? 🙂
Mert ez így igaz ám!
Miska a legnagyobb Király. 🙂
A MAFFIÁt kihagytátok… 😀
A korrupció nemzetközi jelenség lehet például OROSZ is
bögöly:
Ez szép találat!
Ki az aki nem tudta idáig, hogy ez nagyon is így van!!!!!
Ez így van! Ennek iszon én is a levét!
Gezemberek vezetik a kerületet, meg egy Szélhámos!
Gazemberek ezetik az orazágot!
A csepeli rendőrség is benne volt a buliban!
Vagy miért intézkedtek egy NEM jogerős dokumentumra?
Miért hajtottak el mint macskát sz.rni mikor feljelentést akartam tenni a BŰNSZERVEZET ELLEN? Az Önkormányzat is a vádlottak közt volt, az volt a baj?
MAFFIA AZ ÁLLAM!
Ez egy szervezett bűnszervezet!
Nem kicsit!
NAGYON!
Majd ha ez a vezetés is ballegni fog a sittre, akkor nézni fogtok!
Ez a nap egyre közelebb van!
A cikk is nekem ad igazat? 😉
Lexon! A maffia jellemzően nem kap állást az állami szektorban.
A felsorolt beosztásokban “dolgozó” korrupt személyek az adófizetők pénzéből, de nem az adófizetőkért járnak be főállásban.
Aztán meg jöhet a mellékes.
Büki: dehogynem. Nem hallottál a szervezett MAFFIÁRÓL?
Önkormányzati MAFFIA!
“A legtöbb korrupt ember az önkormányzatoknál és a rendőrségen dolgozik, a legkevesebb a bíróságokon. A korrupció Magyarországon intézményesülni látszik, azaz már szervezetek is létrejönnek abból a célból, hogy kiszolgálják azt – derült ki a Budapesti Corvinus Egyetem Szociológiai és Társadalompolitikai Intézetének Korrupciókutató-központja által végzett kutatásból.
És ez csak öszefonódások árán lehetséges. Eggyik kutya nem akarja megharapni a másikat! De ha jól keveded a dolgokat, akkor kitör a szopornyica. Na Csepelen is egy ilyen vész közeleg.
Mi ez ha nem MAFFIA?
A korrumpálók többsége egyén, de 45,3 százalékuk csoport, 3,3 százalékuk pedig intézmény, míg a korrumpáltak 44 százaléka egyén, 49,5 százaléka csoport és 6,4 százalékuk intézmény.
Na így épül fel a szervezett bűnszervezet.
az egyén lefizeti az önkormányzati ügyintézőt. Az önkormányzat megpróbálja megvédeni az ügyintézőt. ( Nem megy.) Észleli, hogy hibázott! A Felügyeleti szevvel összejátszik hog mossa tisztára. Közben az ügyfélnél elszakad a célna Kb. 1.5- 2 év után. Kényszerítő intézkedést ezközöl! A rendőrségnek ezt HAMIS adatokkal tálalja, és megszivatja azt az embert aki borsot tört az orra alá, mert élni mert a jogaival.
A rendőrség érdekes módon NEM veszi észre, hogy HAMIS adatokat kapott, és azok ráadásul, NEM is jogerőssek!
MI ez ha nem egy szervezett BŰNSZERVEZET?
Gezemberek vezetik a kerületet!
Miska 72 ! én tudom igazadvan!
Nekem sokat segitettél! és itt köszönöm!!!!!!!!
kinyílik a bicska a zsebemben…
A korrumpálódottak köre erősen leszűkíthető. MSZP, SZDSZ tagok ill. szavazók. Lásd Cusi,
VI., VII. ker., Postabank, vecsési számlagyár, szovjet államadósság, olajszőkítés, stb.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja száját hazudik, ha kinyújtja kezét lop.