FigyelőNet, Origo, Zoom
A rendőröknek nem beszél, mert nem ismerhette meg az ellene szóló bizonyítékokat
Az ügyészségen tenne érdemi vallomást Deme Gábor, a csepeli alapítványi iskolában elkövetett kettős gyilkosság kapcsán társtettesként meggyanúsított volt szocialista politikus – mondta Ruttner György, az egykori politikus ügyvédje keddi a Magyar Hírlapnak.
A gyilkosság elkövetésével gyanúsított Kun Tamás még nem tett vallomást, Deme Gábor azonban az ügyészek előtt hajlandó lenne tisztázni magát. A volt politikus ügyvédje szerint ügyfele nem bízik a rendőrségben, ezért fordulnak az ügyészséghez – írta a napilap.
A két férfit azzal gyanúsítja a rendőrség, hogy társtettesek voltak a csepeli alapítványi iskola igazgatójának és egyik tanárának megölésében. A gyanúsítottakat január 9-én helyezték előzetes letartóztatásba – mutatott rá a Magyar Hírlap.
Forrás: FigyelőNet
Sérelmeket lát a csepeli gyilkosság mögött az egyik gyanúsított
Újabb részleteket mondott el ügyvédjének a csepeli gyilkosság előzményeiről az ügy egyik gyanúsítottja, Deme Gábor. Deme korábbi vallomása szerint a gondnoki feladatokat ellátó K. Tamás lőtte le az intézményvezetőt és helyettesét. Deme most azt állítja: szemtanúja volt több olyan, K. Tamást ért sérelemnek, amelyek a gyilkosság előtt feldúlhatták a gondnokot.
Védence soron kívüli kihallgatását kérte hétfőn a Fővárosi Főügyészségtől Ruttner György, a csepeli gyilkosság egyik gyanúsítottja, Deme Gábor ügyvédje. A Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában január 7-én lőtték agyon az intézményvezetőt és helyettesét. Az ügyben másnap két embert tartóztattak le: Demét, a volt gazdasági igazgatót és a gondnoki feladatokat ellátó K. Tamást. K. azóta sem tett vallomást, Deme pedig azt vallotta, hogy a gondnok gyilkolt, ő maga pedig a lövések eldördülésekor már nem is tartózkodott abban a helyiségben, ahol a gyilkosság történt.
A jelenleg előzetes letartóztatásban lévő Deme fontos részletekkel szeretné kiegészíteni korábbi vallomását – mondta el ügyvédje az [origo]-nak. Ruttner szerint Demének olyan részletek jutottak eszébe, amelyek rávilágíthatnak, hogyan került a gondnok olyan zaklatott idegi állapotba, amelyben elkövethette a gyilkosságot.
Január 7-én K. Tamás betegállományban volt. Azért indult az iskolába, hogy vitás ügyeit megbeszélje az igazgatóval, és az épület előtt várta Demét, aki nem számított az ő megjelenésére, és szintén az igazgatóval készült tárgyalni – mondta az ügyvéd. Deme beszámolója szerint K. Tamás az iskolába érve azt látta, hogy feltörték a szekrényét, és eltűntek belőle a személyes tárgyai.
Ruttner védence szerint ezen kívül az iskola körülbelül kétszázezer forinttal tartozott K. Tamásnak. A gondnok minimálbérre volt bejelentve, egy korábbi megállapodás alapján készpénzben egészítette ki az iskola ezt az összeget, de az utolsó két hónapban nem kapta meg a pénzét – állította az ügyvéd az [origo]-nak. Mikor a gyilkosság előtt a gondnok kérte a pénzét, azt a választ kapta az áldozatoktól, hogy először alá kell írnia egy papírt a munkaviszonya közös megegyezéssel történő megszüntetéséről – tette hozzá az ügyvéd, aki szerint ez is felzaklathatta K. Tamást.
Deme felidézte azt is, hogy az iskolában volt K. Tamás saját tulajdonú számítógépe, és ezt sem akarták visszaadni neki, amíg alá nem írja a dokumentumot. A volt gazdasági igazgató ügyvédjének azt mondta: mikor kilépett az irodahelyiségből, ahol később a lövések eldördültek, utoljára azt látta, hogy K. Tamás mond valamit az igazgatónak, aki legyint és hátat fordít.
Ruttner közölte: K. Tamást egyelőre még nem vizsgálta meg elmeorvos szakértő. Az ügyvéd szerint Deme kiegészítő vallomásának ismerete fontos adalék lehet a későbbi elmeorvosi vizsgálathoz.
Forrás: Origo
Zsebbe fizettek a csepeli mészárosnak
Deme Gábor, a csepeli kettős gyilkosság egyik gyanúsítottja már nem bízik a rendőrségben, ezért ügyvédje útján azt kéri, hogy a továbbiakban az ügyészség hallgassa ki. Állítása szerint a halálos lövések leadásával gyanúsított Kun Tamás a bejelentett minimálbére felett havi százezret kapott borítékba, ám kéthavi pénzével tartozott az iskola, egyebek mellett ezt követelte az intézmény vezetőjétől a gyilkosság előtt.
A rendőrség egyes munkatársainak kifogásolható magatartása miatt döntött úgy Deme Gábor, hogy a továbbiakban már csak az ügyészségnek hajlandó vallomást tenni – mondta a Zoomnak a csepeli kettős gyilkosságra való felbujtással gyanúsított férfi ügyvédje.
Ruttner György közölte: az adatvédelmi biztos szerint is hibázott a rendőrség, amikor egy bulvárlapnak beszélt a gyilkosságról készült hangfelvétel tartalmáról. Az ügyvéd az országos főkapitány lapunknak tett nyilatkozatát is idézi. Bencze József azt mondta: „áruló, aki kiadta a hangfelvételt”.
Ruttner György hangsúlyozta: a rendőrség a mai napig nem engedte meg, hogy megismerjék a gyilkosság alatt készült felvételt.
Az ügyvéd hétfőn adta be a kérelmet a Fővárosi Főügyészségnek, amelyben soron kívüli kihallgatást kérnek, Deme Gábornak ugyanis újabb részletek jutottak az eszébe, azonban azokat már csak az ügyészekkel kívánja megosztani.
Borítékban kapta a pénzt
Ruttner György az új momentumok közül kiemelte, hogy a kettős gyilkossággal gyanúsított Kun Tamásnak 200 ezer forinttal tartozott az iskola. A gondnok minimálbérre volt bejelentve, mellette pedig havi 100 ezer forintot kapott zsebbe – állítja Deme Gábor, aki szerint az intézmény kéthavi borítékos pénzzel tartozott Kun Tamásnak.
A gondnok számítógépe is az iskolában volt, amit szoftverek telepítése miatt vitt be az intézménybe, de már nem került vissza hozzá. A gyilkosság napján Deme Gábor azt is észrevette, hogy Kun Tamás szekrényét felfeszítették és kiürítették.
A csepeli MSZP-hez több szálon kötődő gyanúsított szerint Kun Tamás ezeket kértre számon az intézmény vezetőjétől a lövések eldördülése előtt. Deme Gábor úgy véli: Kun Tamás elmeállapota nem volt teljesen tiszta. Ügyvédje szerint a kettős gyilkosság elkövetésével gyanúsított gondnokot még mindig nem vizsgálta meg igazságügyi elmeorvosi szakértő.
Eredményes munkát végeztek a magánnyomozók
Ruttner György arról is beszámolt, hogy a korábban felfogadott magánnyomozók is produkáltak eredményeket, ám ezek részleteiről először az ügyészséget tájékoztatják.
A Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában január 7-én lőtték agyon az intézmény vezetőjét és helyettesét. A rendőrség szerint a kettős gyilkosság indítéka egy elszámolási vita volt az intézményvezető és Deme Gábor között.
A gondnokként az iskolában dolgozó, 52 éves Kun Tamást több emberen elkövetett emberöléssel, Deme Gábort, az intézmény általános iskolai részének igazgatóját pedig felbujtással és társtettesként elkövetett emberüléssel gyanúsítják.
Forrás: Zoom
Mit képzel ez a demefickó magáról, majd ő rángatja az igazságszolgáltatást?
Persze, megszokta, hogy rá másfajta törvények vonatkoztak mszp-s szárnyalása idején.
Méghogy Ő nem bízik?!Mi a fa..t képzel?!Én meg benne meg a mocsok ügyvédjében nem bízok!!!!
“Hiszen az egész csepeli önkormányzat tudott” a közös pénz megdézsmálásáról, elsikkasztásáról.
Miért titkolózik deme vajon?
Nehogy már azt állítsa, hogy mások is loptak sikkasztottak köreiben!
Mert ez biztos nem igaz!
Gyilkosságról ne is beszéljünk, hogy ez is bevett szokás volt, mert ez sem igaz!
Jeniszej:
Ha mindenki tudott – senki sem tudott… tudod, ez már így szokott lenni.
De nevesíthetőek azok, akik tudtak róla.
Deme zsebes kifizetésekre vonatkozó vádjai után természetesen közleményben jelenti majd be az iskola vezetése és a kerületi vezetés, hogy ilyen kifizetések nem voltak.
Majd a sértettek rágalmazásért feljelentést tesznek.
Vajon, így lesz? Vagy esetleg, hallgatás a köbön?
Nem baj, tegyen csak vallomást, mert így még inkább szavahihetetlenné válik, ugyan is Ő hívta találkozóra Takács Józsefet és nem Kun, és ha valakinek kellett tudnia a zsebből fizetésnek (ha igaz), akkor az Ő volt. Hazudozzon csak, a papír elbírja.
Ez tipikusan egy elmerülés közben lévő ember vergődése, csak azt felejti el, hogy ezáltal még mélyebbre sülyed, míg meg nem fullad!
Politikamentesen:
Csak megjegyezném, hogy ez nem kétszemélyes kun-deme ügy, ez csak a végkifejlet. Remélhetően nem is csak ők fognak vergődni, hanem az összes érintett mszp-s.
A csepeli mészárosoknak, illetve” mészárosnak” van még lóvéjuk magán nyomozókra?
Megáll az eszem!
Remélem az APEH is, már megindította az eljárást!
Lehet, hogy vannak mecénásai, nemde!?
Gordon:
El tudod képzelni, hogy egy ilyen tettre hajlamos embert támogat valaki?