Csepel.hu, Hirado.hu
Második alkalommal rendezték meg a Budapesti Székely Bált, a szombati esemény részvevőit Kövér László, az Országgyűlés elnöke és Tarlós István főpolgármester köszöntötte.
A házelnök, a bál fővédnöke a Várkert bazárban tartott rendezvényen a Háromszéken közelmúltban történt medvetámadást idézte fel, majd kiemelte: mindenkinek az életében mindig van egy kikerülhetetlen “sűrű”, ami egyidejűleg vonz és nyomaszt, és mindig van olyan helyzet, amikor nincs hová futni.
Ilyenkor csak abban lehet bízni, hogy a gondviselés mindig ad olyan társakat, akiknek segítségével legyőzhetik a veszélyeket – mutatott rá Kövér László, hozzátéve: a bálon együtt vannak azokkal, akik a székelyföldi, délvidéki és kárpátaljai hétköznapi élet sűrűjéből érkeztek, és oda is térnek vissza. Nincs sehová futniuk, de nem is akarnak menekülni, mert otthon vannak és otthon akarnak lenni a szülőföldjükön.
Magyar árvákra vigyáznak Marosvásárhelyen, magyar időseket gondoznak Székelyudvarhelyen, az értékteremtő magyar nemzeti hűséget ápolják rendületlenül – sorolta, hozzátéve: mindennapi erőfeszítésükhöz a bállal jelképes anyagi segítséget kívánnak nyújtani. A bál bevételét a marosvásárhelyi Szent Erzsébet Társulás árvái, a székelyudvarhelyi Református Öregotthon idősei, az oklándi unitárius és a Hertelendyfalvára kitelepített székely közösségek számára ajánlják fel.
Kövér László köszönetét fejezte ki a Nemzetstratégiai Kutatóintézetnek, hogy a bált a magyarok nemzeti összetartozását kifejezendő hagyományteremtő céllal megszervezte és élteti.
Tarlós István főpolgármester úgy fogalmazott: egy éve azzal a céllal szervezték meg a bált, hogy az megszilárdítsa a magyar-magyar és a magyar-székely összefogást, fejlessze Székelyföld és az anyaország kapcsolatát, közvetve segítse a nehéz helyzetben lévő honfitársainkat.
A bál helyszínére, a megújult Várkert bazárra utalva hozzátette: nincs olyan reményvesztett helyzet, amiből hittel, akarattal összefogással ne lehessen kikerülni. A magyarság nem a test, a vér, hanem a lélek kérdése – idézte a bál védnöke Győrffy István néprajztudóst, hozzátéve: a székelyek magyar anyanyelvű és tudatú magyarok, éljenek bárhol is. Hangsúlyozta: az anyaország folyamatosan kiáll Székelyföld területi autonómiája mellett, és megerősítette, a székelység mellett áll a főváros is, mindenkor számíthatnak Budapest és a fővárosi önkormányzat támogatására.
A főpolgármester úgy fogalmazott: olyan Budapesten, Magyarországon és Kárpát-medencében szeretne élni, ahol magyar a magyarnak, ember embernek nem ellensége.
Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke azt mondta: azért szervezték meg a bált, mert erőt, reményt és jókedvet szerettek volna meríteni. Tévednek azok, akik úgy gondolják, a nemzeti összetartozás és kultúra divatjamúlt, az éppúgy nem az, mint a testvéri szeretet – mutatott rá, majd köszönetet mondott Kövér Lászlónak, hogy a székely zászló kitűzésével a nemzet házává avatta az Országházat.
A rendezvényen a Háromszék Táncegyüttes Gábor Áron táncdrámával lépett fel. A bálon megjelent Schmitt Pál volt köztársasági elnök, aki a rendezvény díszvendége volt.
Az ünnepség keretében tiszteletbeli székely címet adott át Kövér László és Szász Jenő Matl Péter kárpátaljai szobrászművésznek, aki a vereckei honfoglaláskori emlékmű alkotója. Szintén ezt a címet vehette át Farkas Ágnes volt válogatott kézilabdázó és Németh Szilárd fideszes országgyűlési képviselő. (Fráter Olivér, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnök-helyettesének laudatioja alább olvasható.)
Szász Jenőben e cím létrehozásának gondolata akkor merült fel, amikor a 2004. december 5-i népszavazáson kevés volt a kettős állampolgársághoz az igenek száma.
LAUDATIO
Tisztelt Köztársasági Elnök Úr! Tisztelt Házelnök Úr!
Tisztelt Püspük Úr, Elnök Úr, Képviselő és Polgármester Urak!
Kedves Hölgyeim és Uraim!
Noha köztudomású, hogy Isten előtt székelynek csak születés révén lehet a nap alatt az emberfia – itt azért elfogadhatja mindenki, hogy magyarrá viszont nagy nyitott kapun át válhat bárki, aki elfogadja a magyarnak született közösség értékrendjét és a Hazát nem lebontani, hanem építeni akarja! Emígyen lehet magyar a székely, aki ezt vérével is megpecsételte ezerszáz éves európai írott történetünk tanúsága szerint, és emígyen lehet lelkében bárki székely is, aki ezt a hűséget életével felmutatja. Ebben az egymásba foglalt státuszban, ennek a vérszerződésnek a jegyében kerül sor immár sokadik alkalommal a tiszteletbeli székely cím odaítélésére.
Németh Szilárd barátunk a történelmi Erdélyben és a Partiumban egyaránt ezzel a hűséggel forgolódik. Személye révén is hidakat építve a szétszakított ország nemzetrészei között. Példás családi és szakmai életpályája hitelesíti minden lépését annak a politikai- és értékközösségnek a kötelékében, amelyben Orbán Balázs szavaival „a mostani alkotmányos nemzeti kormányunk” hívei becsülik, és „szivök vérével” védik azon új Alaptörvényt, melynek betűje és szellemisége a nemzeti újraegyesítés szent feladatát véste kőbe.
Németh Szilárd Csepel polgármestereként mindvégig különös odafigyeléssel viszonyult a határon túlinak nevezett elszakított magyar világhoz. Számos megvalósított terve és valósággá lett álma mutatja nemzeti összetartozásunk melletti sziklaszilárd kiállását és rendíthetetlen elkötelezettségét. Csepel központjában, a megújuló Szent Imre téren ma újra áll a nemzet hitének jelképe, az Ereklyés Országzászló, melyet körben a történelmi vármegyék címerei díszítenek. Megvalósult a Trianon virágkert és a Trianon emlékmű is, melyek mementóként hirdetik a nemzeti sebek soha be nem gyógyuló fájdalmát.
A határtalanul program szellemiségében, ma minden pályázaton nem nyert Csepeli iskola is elviheti diákjait a Székelyföldre, hogy ott szerezhessenek életre szóló élményeket és közvetlen tapasztalatokat, egy az országhatártól hétszáz kilométerre található magyar világ mindennapjainak életéből.
A Hungaricum fesztiváltól a székely néplelket bemutató fotókiállításig; a Nyirő József irodalmi és műveltségi vetélkedőtől az udvarhelyi képíró dinasztia „Székelyek a nagy háborúban” című kiállításának megszervezéséig, történelmi, kulturális és művészeti események és rendezvények egész sora bizonyítja Németh Szilárd nemzeti összetartozásunkba és magyar jövőbe vetett hitét és meggyőződését.
Kezdeményezésére és hathatós támogatásával állíttatta újra Budapest Főváros Önkormányzata az egykoron, az ereklyés országzászló mozgalom atyjának, Urmánczy Nándornak a tiszteletére emelt emlékpadot. A megalkuvás nélküli magyarnak a Margitszigeten emléket állító műalkotás, a nagyhatalmak által hazánkra mért „külön igazsággal” szembeni történelmi igazságtétel egyik fontos mérföldköve.
Németh Szilárd országgyűlési képviselőként kezdeményezője és benyújtója volt a magyar címer és zászló emléknapját kezdeményező országgyűlési határozatnak, melynek elfogadása révén újabb ünnepi alkalommal bővült a nemzetegyesítésnek és az Alaptörvényben rögzített nemzeti felelősségviselésnek a jogi alapokon nyugvó eszköztára.
Értékmentő, értékteremtő és értékközvetítő munkájának eredményei, mind a rábízott városban, mind pedig az Erdéllyel való egyesülés szellemiségében Székelyudvarhelyen, Nagyszalontán, Vámosgálfalván, Oroszhegyen és Farkaslakán is éreztetik hatásukat.
Hosszan lehetne most sorolni és részletezni azt az ezer szálon futó kapcsolódást, mely Németh Szilárd életét a nemzeti létküzdelemhez és székely testvéreinkhez köti. Itt és most azonban a báli időkeret okán összegzésként csupán arra szorítkozhatok, hogy bejelentsem, hogy a székely közösség és a címet alapítók, a legnagyobb székely által kijelölt erkölcsi alapállás szerint méltónak bizonyuló életpálya elismeréseként, Németh Szilárd képviselő urat tiszteletbeli székely címmel jutalmazzák.
Ha körünkben most itt állna a legnagyobb székely, bizonyára bajtársaként üdvözölné maga is a harcokban edzett, hite és meggyőződése szerinti igazságérzetében rendíthetetlen, nemzetéhez minden bizonnyal holtig hűséges testvérünket, barátunkat és küzdőtársunkat, Németh Szilárdot! Mától magyar-székelyként és tiszteletbeli székely-magyarként is Isten gazdag áldását kérjük életére, szeretett Családjára és munkájára!
Forrás: Csepel.hu
A 23 éve egy olimpiai bajnok által vezetett magyar birkózószövetséget a fideszes rezsibiztos vette át, a régieket biztonsági őrökkel akarták kidobni az irodájukból. Sok egyesület korábban a régi elnököt, Hegedüs Csabát akarta újra, de aztán valami történt, és sokak helyett politikusok mentek el a szavazásra.
http://sportgeza.hu/kuzdosport/2015/02/18/a_rezsibiztos_birkozas_hegedus_nemeth_szilard/
Szégyen! Mi köze a székelyekhez? Rezsihuszár! 🙂
Ilyenek lennének a székelyek?!
Mégiscsak jól szavaztam anno! 😛
Vajon Simicska minek nevezné?
Megy a hisztéria a komcsiknál.
Nem hiszti, csak elmélkedés az erkölcsi hullákról.
1/2eszű1/2x, a kis hülye bunkó ismét röfög.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Tudtam, hogy az egyik rögtön bejelentkezik.
Nyugi az elmélkedés rólad is szól.
Szívből gratulálok! Többet tett a székelység megismerése érdekében a kerületünkben, mint Tóth Mihály és bűnszövetségesei!
No, ha már van egy tb. székelyünk, itt van neki egy testhezálló munka!
.
“Szeretnéd, hogy Sepsiszentgyörgy legyen Európa Kulturális Fővárosa 2021-ben?
Csatlakozz a pályázati csapathoz.
Küldd el angol nyelvű szakmai önéletrajzod és szándéknyilatkozatod február 25-ig a kultura@sepsi.ro címre. Jelentkezésedben jelölj meg két személyt korábbi munkaadóid közül, akitől ajánlást kérhetünk. Az interjú időpontjáról telefonon értesítjük a továbbjutott jelentkezőket.”
Hajrá Szilárd! Most mutasd meg! 😛 😀
T. Vargabi!Hogy jön ide Tóth Mihály (rossz beidegződés)? és hogy jönnek a székelyek csepelre?És hogy megy N.Sz. székelyföldre? Mindebből hogy jön ki, hogy N.Sz. tiszteletbeli székellyé válik??? Azért mert úton-útfélen kiaggatják a székely zászlókat, és köz (nem saját!!!) vagyonból támogatnak székelyföldi szervezeteket?? Ugyan már, ez nevetséges, egy székely EMBER ennél sokkal különb!Nekik még van becsületük és a sajátjukból adnak, ha tellik, nem a közvagyonból jótékonykodnak! Ennyi.
T. helyi! ha jobban utánanézne a dolgoknak, rájönne, hozy nem felelnek meg a valóságnak az állításai.