Csepel.hu
Mintegy 10 milliárd forintos támogatáskerettel, 50%-os támogatásintenzitással indul el a társasházi energiahatékonysági pályázat az Otthon Melege Program keretében. Január 19-ei rendkívüli ülésén a kerületi képviselő-testület többek között arról is határozott, hogy Csepel önkormányzata csatlakozik a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által kiírt programhoz és mintegy 130 millió forint önerőt biztosít a felújításra. A testületi ülés összehívását a rövid benyújtási határidő indokolta – mondta el Borbély Lénárd polgármester.
Az önkormányzat a támogatást azon lakóépületek tulajdonosai részére nyújtja, akik indulni kívánnak az Otthon Melege Program pályázaton. Kizárólag több, mint 4, de maximum 60 lakással rendelkező, 1946. után épült, de 2006. december 31. napjáig kiadott építési engedély alapján épült távfűtéssel, házközponti fűtéssel illetve lakásonként egyedi fűtéssel rendelkező lakóépületek tulajdonosi közösségei igényelhetnek támogatást.
A pályázatokon való részvétel és a támogatási szerződés megkötésének feltétele az összes tulajdoni hányadnak több, mint 51%-ával rendelkező tulajdonostársak támogatása.
A támogatás formája vissza nem térítendő önkormányzati támogatás, mely a központi pályázat keretében történő elszámolás elfogadását követően kerül kifizetésre. Mértéke a szükséges önerő 25-50%-a lehet, de lakásonként maximum 162.500 – 325.000 Ft (a %-os támogatási arány függvényében).
A pályázatok elbírálására ad hoc bizottság felállítását kérte a polgármester, melynek öt tagja van: a három bizottsági elnök – Szuhai Erika, Pákozdi József, Dobák István – és Bercsik Károly, valamint Zupkó János, aki az elnöki tisztséget látja el.
Az Otthon Melege Programban való részvétel feltételeiről is szó lesz azon a fórumon, melyet az önkormányzat 22-ére szervez a közös képviselők részére.
A pályázat további részletei elérhetők ide kattintva: http://www.csepel.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=8962:palyazati-felhivas&catid=1:helyi-hirek
A rendkívüli ülésen a képviselők határoztak arról is, hogy az önkormányzat együttműködési megállapodás köt a Belügyminisztériummal, Integrált Településfejlesztési Stratégia kidolgozásához. A kerületi településrendezési eszközök elfogadása és az Európai Uniós pályázati részvétel 2015-től ugyanis városfejlesztési koncepció és integrált településfejlesztési stratégiához kötött. A BM tervező konzorciumokat bízott meg a kerületi stratégiák megalkotására, melyeket az önkormányzatokkal közreműködésben készített és végül azok rendelkezésére bocsátja.
2015. január 1-jétől a kerületek közti forrásmegosztás aránya 51-49%, melyből a fővárosnak 4%-ot közösségi közlekedésre kell fordítania. A megosztható források 2014-hez képest 429 millió forinttal emelkednek Csepel számára.
Forrás: Csepel.hu