Pályázati felhívás a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által kiírt „Otthon Melege Program”

„Társasházak energia-megtakarítást eredményező korszerűsítésének, felújításának támogatása” alprogram ZFR-TH/15 kódszámú pályázathoz szükséges önerő támogatására  2015

Csepel.hu

Pályázati felhívás a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium

  • 1.    Támogatás célja, háttere

Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzata (a továbbiakban: Önkormányzat) pályázatot ír ki, melynek keretében a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által meghirdetett „Otthon Melege Program” – „Társasházak energia-megtakarítást eredményező korszerűsítésének, felújításának támogatása” alprogram ZFR-TH/15 kódszámú pályázatához (a továbbiakban: központi pályázat) szükséges önerő kiegészítésében kíván segítséget nyújtani.

Az Önkormányzat a támogatást azon lakóépületek tulajdonosai részére nyújtja, akik indulni kívánnak az „Otthon Melege Program” – „Társasházak energia-megtakarítást eredményező korszerűsítésének, felújításának támogatása” alprogramhoz tartozó ZFR-TH/15 kódszámú pályázaton.

A ZFR-TH/15 kódszámú pályázat feltételeiről szóló tájékoztató a http://www.kormany.hu oldalon megtalálható, illetve jelen pályázati kiírás mellékletét képezi. Az ehhez tartozó végleges Pályázati Felhívás és Pályázati Útmutató csak később lesz elérhető, melyre tekintettel az Önkormányzat fenntartja a jogot jelen pályázati felhívás módosítására.

  • 2. Rendelkezésre álló keretösszeg

A rendelkezésre álló keretösszeg bruttó 130.000.000 forint.

  • 3. Pályázó szervezetek köre

A pályázó szervezeteknek teljes mértékben meg kell felelniük a központi pályázat Pályázati Feltételrendszerének.

Ennek megfelelően a pályázati konstrukció keretében a 22/2014. (III.13.) KIM rendelet a statisztikai számjel elemeiről és nómenklatúráiról alapján az alábbi szervezetek pályázhatnak:

692 Gazdálkodási formakóddal rendelkező szervezetek – Társasházak

593 Gazdálkodási formakóddal rendelkező szervezetek – Lakásszövetkezetek

A pályázaton való részvétel feltétele az összes tulajdoni hányadnak több mint 51%-ával rendelkező tulajdonostársak támogatása.

  • 4. Pályázattal érintett épületek köre

A pályázat keretén belül kizárólag több mint 4, de maximum 60 lakással rendelkező, 1946. után épült, de 2006. december 31. napjáig kiadott építési engedély alapján épült távfűtéssel, házközponti fűtéssel illetve lakásonként egyedi fűtéssel rendelkező lakóépületek tulajdonosi közösségei igényelhetnek támogatást.

  • 5. Elnyerhető önerő támogatás formája és mértéke:

A támogatás igénylés a központi pályázati kiírás önerejének kiegészítésére nyújtható be.  A támogatás formája vissza nem térítendő önkormányzati támogatás, mely a központi pályázat keretében történő elszámolás elfogadását követően kerül kifizetésre. Ennek részleteit az önkormányzat és a Kedvezményezett között kötendő Támogatási szerződés részletezi. A támogatás mértéke a szükséges önerő 25-50%-a lehet, de lakásonként maximum 162.500 – 325.000 Ft (a %-os támogatási arány függvényében).

  • 6. Támogatható tevékenységek, elszámolható és nem elszámolható költségek köre

A támogatható tevékenységek körét a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által kiadott és jelen önkormányzati felhívás mellékletét is képező, a központi pályázathoz tartozó „Pályázati feltételrendszer” elnevezésű dokumentum 5., 6. és 7. pontja tartalmazza.

  • 7. Jogosultsági feltételek

A pályázat kizárását eredményezi, ha a pályázatot nem a támogatásra jogosult, vagy annak hivatalos képviselője nyújtotta be.

Felhívjuk a pályázók figyelmét, hogy ugyanazon megvalósítási helyszínre vonatkozóan csak egy pályázat részesíthető támogatásban. Ugyanazon megvalósítási épületre/épületrészre vonatkozó pályázat benyújtása csak a korábban beadott pályázat visszavonása vagy kizárása esetén fogadható el.

Önkormányzati önerő támogatás nem adható abban az esetben, ha a homlokzati hőszigetelés mellé nem társul nyílászáró csere.

A Kedvezményezett a támogatás folyósításának előfeltételeként vállalja, hogy Budapest Főváros XXI. Kerület Csepel Önkormányzatával vagy az Önkormányzat által megbízott, önkormányzati tulajdonú társasággal együttműködik, részükre a szükséges felvilágosítást megadja, az iratbetekintés lehetőségét és a helyszín megtekintését folyamatosan biztosítja.

Ez alapján Kedvezményezett különösen vállalja az alábbiakat:

a kivitelezés folyamatának mindenkori ellenőrizhetőségének biztosítását,

az önkormányzati támogatás felhasználásával kapcsolatos valamennyi nyilvántartás, számla, pénztárbizonylat, kimutatás ellenőrzésének biztosítását,

minden olyan okiratba történő betekintés biztosítását, mely a megállapodás teljesítését érintheti.

A Kedvezményezett a támogatás folyósításának előfeltételeként vállalja továbbá, hogy a Csepeli Városfejlesztési és Gazdaságfejlesztési Nonprofit Kft.  „b.a.”-val, mint az Önkormányzat támogatásában nem részesülő szakmai partnerével a projekt sikeres és eredményes végrehajtása érdekében együttműködik a Támogatott és az Önkormányzat között kötendő támogatási szerződésben részletezettek szerint (pl.: projektmenedzsment ellátása, beszerzési és közbeszerzési eljárások lebonyolítása.)

Nem nyújtható támogatás:

a) megkezdett beruházáshoz;

b) olyan beruházáshoz, melynek műszaki tartalma a támogatható tevékenységek köre fejezetben meghatározott tartalommal nem azonosítható, az azokhoz kapcsolódó feltételeknek nem tesz eleget;

c) olyan épület korszerűsítéséhez, mely nem felel meg a pályázattal érintett épületek köre fejezetében meghatározott kritériumoknak;

d) olyan épület korszerűsítéséhez, melynek állékonysági problémája van.

Nem nyújthat be pályázatot az a pályázó, amely:

a) lejárt esedékességű, 60 napot meghaladó adó- vagy adók módjára behajtható köztartozással bír, kivéve, ha az adóhatóság számára fizetési halasztást vagy részletfizetést engedélyezett, illetve akinek az Európai Unió tradicionális saját forrásai címen tartozása van;

b) magyar adószámmal nem rendelkezik;

c) nem tartozik a pályázó szervezetek köre fejezetben felsorolt pályázni jogosultak körébe;

d) a pályázat kiírásában, értékelésében és elbírálásában részt vesz;

e) ellene az Európai Bizottságnak valamely támogatás visszafizetésére kötelező határozata van érvényben, továbbá azon pályázó, aki a pályázat benyújtását megelőzően az államháztartás alrendszereiből, az Európai Unió előcsatlakozási eszközeiből, vagy a strukturális alapokból juttatott valamely támogatással összefüggésben a Támogatói Szerződésben vállalt kötelezettségét neki felróható okból nem teljesítette, kivéve vis maior esetét;

f) az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendeletben (továbbiakban Ávr.) foglaltak alapján a pályázat befogadásának feltételeként nem tesz írásbeli nyilatkozatot annak tudomásul vételéről, hogy lejárt esedékességű, meg nem fizetett köztartozás esetén, a köztartozás megfizetéséig a támogatás a Támogatottat nem illeti meg, illetve visszatartásra kerül, és a meg nem fizetett köztartozás összegét a Kincstár az állami adóhatóság számláján jóváírja. A Támogatottat a köztartozással csökkentett összeg illeti meg, a visszatartott költségvetési támogatásnak megfelelő összegű köztartozás az átutalással megfizetettnek minősül;

g) a korábbi években meghirdetett bármely Minisztérium által, illetve további állami költségvetési forrásból finanszírozott, valamint európai uniós forrásból finanszírozott energiatakarékossági programban támogatást nyert, de támogatásától a Támogatási Szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a pályázó hibájából eredően az NFM vagy jogelődje elállt, vagy a beruházást a pályázó önhibájából nem valósította meg;

h) a pályázat benyújtását megelőző 10 évben a pályázatban jelölt műszaki tartalommal pályázaton és a beruházás helyeként megjelölt ingatlan vonatkozásában támogatást nyert el.

  • 8. Pályázatok benyújtásának és bírálatának módja, határideje és helye

A pályázatok benyújtására és bírálatára 2 körben kerül sor.

Első kör

Benyújtás

Az első körben egy előzetes jelentkezés történik, melyben a pályázó nyilatkozik, hogy:

indulni kíván a ZFR-TH/15 kódszámú pályázaton;

megfelel a ZFR-TH/15 kódszámú pályázathoz tartozó pályázati feltételrendszerben leírt követelményeknek;

mekkora mértékű %-os támogatást kíván az önerejének kiegészítésére igénybe venni.

a ZFR-TH/15 kódszámú pályázat beadásához szükséges előkészítési költségeket viseli;

az Önkormányzat által igényelt támogatás feltételeit elfogadja.

Elbírálás

A kiíró előnyben részesíti azokat a pályázatokat, amelyek esetében a százalékos önkormányzati támogatási igény alacsonyabb. Tekintettel arra, hogy ebben a körben a beruházás konkrét összege még nem ismert, így kiíró az önkormányzati hozzájárulás összegét lakásonként a maximális 162.500 – 325.000 Ft-tal kalkulálja (a %-os igényelt támogatási arány függvényében).

A beérkezett pályázatok az önkormányzati támogatási igény százalékos mértékétől függően kerülnek rangsorolásra (ugyanakkora támogatási igény esetén a korábban beérkezett pályázat élvez előnyt).

A pályázók az így kialakított sorrendben, a 130.000.000 Ft-os keret kimerüléséig kapnak az Önkormányzattól egy nyilatkozatot, melyben Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzata kijelenti, hogy amennyiben pályázó a második körben benyújtja a beruházás költségvetését és azt a bizottság szakmailag megalapozottnak találja, akkor az abban szereplő önerőt az első körben meghatározott 25-50%-os mértékben, de lakásonként maximum 162.500 – 325.000 Ft-tal a meghatározott feltételek szerint támogatni fogja.

Azon pályázatok, melyek a sorba állítás miatt nem férnek bele a 130.000.000 Ft-os keretbe, egy pótlistán kapnak helyet. Ők akkor kaphatnak az Önkormányzat által kiadott nyilatkozatot a támogatásról, ha a második körben, az előttük sorban álló pályázatok elbírálása után marad fedezet. Azonban ehhez nekik is szükséges a 2. körre történő pályázat beadása.

A bírálatokkal szembeni jogorvoslatra nincs lehetőség.

Határidő

A pályázat benyújtásának határideje 2015. február 3. 12:00

A benyújtási határidőig a pályázónak önkorrekcióra van lehetősége.

Benyújtás helye és módja

A pályázatokat magyar nyelven, papír alapon és elektronikusan (CD-re kiírva, az adatlapot excel formátumban) a Budapest XXI. kerület Csepel Önkormányzata portáján lehet leadni a megadott határidőig (cím: 1211 Budapest, Szent Imre tér 10).

A borítékra kérjük, írják rá a „Társasházak energia-megtakarítást eredményező korszerűsítésének, felújításának támogatása” alprogramhoz szükséges önerő támogatására I. kör” szöveget.

Csatolandó dokumentumok

a képviseleti jogosultság igazolása;

1. körös pályázati adatlap (a felhívás mellékletét képezi);

nyilatkozat a ZFR-TH/15 kódszámú pályázaton történő indulásról (a felhívás mellékletét képezi);

nyilatkozat a ZFR-ZH/15 kódszámú pályázathoz kapcsolódó pályázati feltételrendszerben foglaltaknak való megfelelésről (a felhívás mellékletét képezi);

nyilatkozat a ZFR-TH/15 kódszámú pályázat beadásához szükséges előkészítési költségek biztosításáról (a felhívás mellékletét képezi);

nyilatkozat az Önkormányzat által igényelt támogatás feltételeinek elfogadásáról (a felhívás mellékletét képezi);

közgyűlési határozatról készült eredeti jegyzőkönyv

Második kör

Benyújtás

A második körben benyújtásra kerül:

a tervezett beruházás költségvetése, mely alapján a pontos önkormányzati támogatás összege meghatározható;

valamint a pályázó nyilatkozata, hogy az Önkormányzat támogatása esetén benyújtja a ZFR-TH/15 kódszámú pályázatot.

Elbírálás

A beküldési határidőig beérkezett pályázatok elbírálása az első körben meghatározott sorrend alapján történik. Ezt követően történik a pótlistán szereplő pályázatok elbírálása, amennyiben azok is határidőre beküldésre kerültek.

A pályázatok pozitív elbírálása esetén az Önkormányzat nyilatkozatot állít ki, melyben kijelenti, hogy a ZFR-TH/15 kódszámú pályázathoz kapcsolódóan a pályázóra háruló önerő 25-50%-át, de lakásonként maximum 162.500 – 325.000 Ft-ot biztosít. A nyilatkozatban kerül megnevezésre a támogatás pontos összege. A nyertes pályázók feltételes ígérvényt kapnak az elbírálás során megállapított önrész támogatás biztosításáról. A támogatásra jelölt pályázó csak a központi pályázat kedvező elbírálása (elszámolási dokumentáció elfogadása) esetén részesülhet az önkormányzat által megítélt önerő támogatásban. A pályázó a 2015. március 9-én nyíló ZFR-TH/15 kódszámú pályázathoz kizárólag a második körben kiállított nyilatkozatot (ígérvényt) használhatja fel az önerő igazolására.

A bírálatokkal szembeni jogorvoslatra nincs lehetőség.

Határidő

A második körös pályázat benyújtási határideje 2015. március 04. 12:00

A benyújtási határidőig a pályázónak önkorrekcióra van lehetősége.

Benyújtás helye és módja

A pályázatokat magyar nyelven, papír alapon és elektronikusan (CD-re kiírva) a Budapest XXI. kerület Csepel Önkormányzata portáján lehet leadni a megadott határidőig (cím: 1211 Budapest, Szent Imre tér 10). Az adatlapot és a beruházás költségvetését excel formátumban is csatolni kell.

A borítékra kérjük, írják rá a „Társasházak energia-megtakarítást eredményező korszerűsítésének, felújításának támogatása” alprogramhoz szükséges önerő támogatására II. kör” szöveget.

Csatolandó dokumentumok

2. körös pályázati adatlap (a felhívás mellékletét képezi);

beruházás költségvetése a ZFR-TH/15 kódszámú pályázat előírásainak megfelelően;

nyilatkozat a ZFR-TH/15 kódszámú pályázat kiíró felé történő benyújtásáról (a felhívás mellékletét képezi).

A pályázókat pályázati díj nem terheli.

9. Támogatás módja

Pályázó az Önkormányzattal kötendő Támogatási szerződés megkötésére a központi pályázathoz kapcsolódó támogatási szerződés aláírását követően jogosult. Az önkormányzat a megítélt önerő támogatást kizárólag akkor folyósítja, ha Kedvezményezett a ZFR-TH/15 kódszámú pályázatban foglalat vállalásokat elvégezte és azzal sikeresen elszámolt. Ezt az állami támogatás elszámolásának elfogadásával kell bizonyítania.

Az Önkormányzat ezt követően egy összegben átutalja a támogatást a nyertes pályázó részére, a korábban az Önkormányzat és a pályázó által megkötött támogatási szerződésben foglaltaknak megfelelően.

10. Bíráló bizottság

A beérkezett pályázatokat az Önkormányzat Képviselő-testülete által kijelölt ad hoc bizottság /továbbiakban: bíráló bizottság/ szakértők bevonásával értékeli.

Pályázó a bizottság által meghozott támogatói döntéstől Kedvezményezettnek tekintendő. A pályázatkezelés során kizárásra kerül az a pályázó, aki a pályázat szakmai, pénzügyi tartalmát érdemben befolyásoló valótlan, hamis adatot szolgáltatott a pályázat benyújtásakor, és ez hitelt érdemlően bebizonyosodik.

A Képviselő-testület által kijelölt bizottság a meghozott döntésről a pályázókat írásban tájékoztatja.

11. Egyéb rendelkezések

Amennyiben a pályázó a megnyert projektet nem tudja az állammal kötött Támogatási Szerződésnek megfelelően megvalósítani és az elnyert állami támogatással elszámolni, úgy az Önkormányzat által megítélt támogatás – a támogatási szerződés rendelkezései szerint – nem folyósítható.

8 hozzászólás “Pályázati felhívás a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által kiírt „Otthon Melege Program”” bejegyzésre

  1. Jeniszej szerint:

    Egyszerűbben nem lehetne leírni, – hogy mi ez?

  2. Grün Rikárdó szerint:

    Jeniszej!
    Ennél egyszerűbben is lehetne, de akkor értenék! 😛 😀

  3. nagyapó szerint:

    Igazi 1/2eszű1/2x-nek való cikk. Megtoldom. Mi csinyál a szél, ha nem fúj?

    Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.

  4. felix szerint:

    Figyelj szemétláda.
    A belinkelt cikk nem neked szól, hanem azoknak akik képesek megérteni.
    Remélem, hogy nem okozott nagyobb agysérülést a megértésére tett, teljesen hiábavaló erőlködés.

  5. Grün Rikárdó szerint:

    “A kormányzat nem csak a napelemekre, hanem a modern kazánokra is termékdíjat vetett ki. Ezzel az adó nem csak a megújuló energiaforrásokat sújtja, hanem azokat is, akik energiahatékonysági beruházást hajtanának végre.”
    .
    Kezdhetem lekaparni a falról a hőszigetelő burkolatot és vakolatot valamint visszacserélni a szimpla üvegű nyílászárókat?!
    Ki tudja mi következik?! .P 😀
    http://www.piacesprofit.hu/klimablog/a-kazanokra-is-racsaptak-a-termekdijat/

  6. felix szerint:

    Grün Rikárdó!
    A hülyék kihagyták a kályhacsövet. 🙂

Itt lehet hozzászólni !