Így működött Kádár halálosztó gépezete
Heti Válasz, Youtube
A kép a Köztársaság téri harc közben készült
Kovács Sándor nyugalmazott vezérőrnagy, Csepel díszpolgára beszélt a Heti Válasz riportereinek arról, hogyan ítélték halálra a csepeli forradalmárokat. Kevesen tudják, hogy a csepeli mártírok a halálos ítélet kihirdetése után rendbontó módon közösen elénekelték az akkor nagyon népszerű Gábor diák című operafilm “az utolsó kívánságom halljátok meg emberek” kezdetű dalát.
A Heti Válasz próbálta megkeresni Kádár János vérbíróját is, aki a csepeli forradalmárok halálos ítéletét kimondta, de nem jártak sikerrel: a volt bíró lecsapta a kagylót.
Interjú Kovács Sándorral, Csepel díszpolgárával
A dal, melyet a halálra ítélt csepeliek elénekeltek a bíróságon
Egy vérbíró emlékezik: az 1956-ban kezdődő megtorlásokat visszautasította
Egy későbbi beszélgetés a bíróval
Egy másik korábbi “vérbíró” ugyanakkor két alkalommal is interjút adott. Ő részt vett a Rákosi korszak koncepciós pereinek tárgyalásain, 1956-ban azonban – átlátva, hogy a statárium keretében tervezett halálos ítéletek teljesen ártatlan embereket sújtott volna, inkább kilépett a szervezetből és elment fizikai munkásnak. Az alábbiakban Kovács Sándor 1956-os emlékező beszédjét olvashatják.
„Kegyelettel emlékezünk a csepeli harcokban elesettekre, valamint a forradalom és szabadságharc utáni megtorlásban kivégzettekre. Emlékezzünk a 9318-as Honi Légvédelmi ezred hatos ütegének katonáira, akik a felkelők segítségével november 10-én tüzelőállást foglaltak el Csepelen, az Imre téren. Itt a temetőben emlékhely őrzi a forradalom igazságát. Minden emlékhely tanúság. Ötvenhét évvel ezelőtt történelmi választás elé nézett a magyar nemzet. Hasonlóan az 1948/49-es forradalom és szabadságharchoz a jelszó most is ez volt: most vagy soha. Felzokogott egy ország. Gyász, avagy szabadság? 1956. október 23-án százezrek vonultak az utcára. Vér folyt a pesti utcán. Az ártatlanok vére. Azért történt ez, hogy magyar földön szabadon élhessünk. Nagy Imre miniszterelnök felmondta a Varsói Szerződést. November 3-án a szovjetek Tökölre hívják Maléter Pált azért, hogy a békéről tárgyaljanak. Helyette tőrbe csalták őt és a magyar küldöttség tagjait. Teljesen megbénították a hadseregünket. A vezetés nevében parancsokat adtak ki, hogy ne lőjenek az oroszokra.
A 9318-as Honi Légvédelmi ezred hatos ütegének húsz katonája civilek segítségével, öt légvédelmi ágyúval és egy sorozatvetővel vette fel a harcot a túlerő ellen. Harckocsikat, páncélos szállító járműveket, valamint két IL 18-as repülőt is kilőttek. Sajnos ők sem bírtak a túlerővel, mert árulással, idegen fegyverek és katonák segítségével elbukott a forradalom. Következett a véres megtorlás, akasztás és internálás. 1958-ban zárt tárgyalással kezdődött a csepeli katonák pere. Az üteg vezetőjét Kőrösi Sándor főhadnagyot és bajtársait 1958. március 6-án kivégezték. Az akkor huszonhatodik életévében járó Kőrösi Sándor nem kért kegyelmet. Utolsó szó jogán elmondta: ilyen összetételű bíróságtól kegyelmet nem kérek. Nem nekem, hanem az ítélkezőknek van helye a vádlottak padján.
Hősök ők, de egyben áldozatok is. Feláldozták az életüket, hogy egy romlott politikai rendszert megváltoztassanak. Erről sokáig még beszélni sem lehetett. A forradalom becsmérlését állami szintre emelték. Ki fogja az értük hullatott könnyeket felszárítani? Senki sem adhatja vissza az elvesztett életeket és a fogságban töltött éveket”
Csepel.info
Na ilyenek a kommunisták! Az egész csepeli MSZP-s vezetés ezeket a gyilkosokat istenítette 1989 előtt: nem csoda, hogy később egymás ellen fordultak. Tóth Mihály, Orosz Ferenc, Podolákék, Horváth Gyula: egyik sem a munkabírásáról híresült el! Mind kommunisták lettek, és valahogy mind milliomosok. Most meg állítólag csak ők tudták mi a demokrácia. Változnak az idők!
A fent felsoroltak tehették, amit tettek, mert nem volt lusztráció! “Köszönjük” meg Sólyom László ebbéli ténykedését is! Ja, ők a demokraták-szégyen!
Tisztelet és dicsőség az 56-os hősöknek! Rájuk mindaddig emlékezni fognak, amíg magyarok élnek e földön!
A Gábor diák c. film műfaja “film operett” és nem film opera! Csak csendben jegyezném meg; az operett és az opera két különböző műfaj.
Gondolom,hogy Huszka Jenő “Gül baba” operettjéről lenne szó,és nem a “Gabor diák” filmről
IL 28-as volt az az IL-18-as.
Rosszul gondolja! A film valóban Huszka: Gülbaba c. Operettje nyomán készült 1956.-n. Gábor diákot Zenthe Ferenc alakította. Arra aki a hangját kölcsönözte az énekszámokhoz nem emlékszem. A film egyik legszebb dal betétje a hárem jelenetben hangzik el. Ennek a címe: “Ott túl a rácson” Keressen rá a YouTube-n és hallgassa meg.
Micsoda öröm, hogy néhány hibbant agyalágyult operett címekről vitatkozik, amikor sok csepeli melóst végeztek ki “szeretve tisztelt ” Kádár atyánk ” parancsára. Becsületes
melósaink kevésbé tisztelt utódai képezték a Munkásőrség gerincét. (Lelkük rajta)
Meggyalázták Csepel becsületét. És ahogy látszik, még nem haltak ki.(Podolák, Tóth Misi,
és tolvaj társai…)És még néhány kommentelő…
Igazad van bonifác.
A címadónak még annyit sem érnek, hogy ne legyen pongyola a cím.
Ilyen egy kádári utód.
T. bonifác! Elsősorban maga és a magához hasonló szájtépők a hibbantak és agyalágyultak! Pl. olyanok akik még annyira sem méltatták az elítélt és kivégzett emberek emlékét, hogy a valóságnak megfelelően írjanak le valamit.
Gábor diák Zenthe Ferenc, énekhangja Kenéz Ernő.
Ceterum censeo… A kommunista, ha kinyitja, száját hazudik, ha kinyújtja kezét,lop.
Jóságos! Jó lenne, ha meg is értené, amit írtam. Én szaros komcsikról írtam (ugye nem
ide tartja magát) Akik még meg is hamisítják aljasságaikat.Kádár a NAGY HAZUG szinte
csak munkásokat végeztetett ki. És néhány ütődött operettcímekről vitatkozik?!! Vagy
munkásőr múltja aggasztja? Én arra utaltam, hogy a csepeli hősök utódai megalkuvó,
szar alakok lettek, a a munkásőrség hősei.BOCSÁNAT AZOKNAK, AKIK NEM ÍGY TETTEK!!!
Tisztelet minden tisztességes csepelinek!!!! Bocs, de találkoztam néhány egyénnel, akik
még ma is ellenforradalomról beszélnek.A nagybátyám, aki az oroszlányi forradalmár
csapat parancsnoka volt, Belgiumban száműzetésben halt meg. Értem ugye, hogy nyugodtan gyalázhassam az emlékét?!
Egyikük sem birja leírni “tisztelet és dicsőség”, bezzeg azt kedvelték “vécsnaja szláva girójam”!
Ha nem vettétek volna észre, eddig is levett kalappal írtam hőseinkről, akik elhitték, hogy
győzhetnek a Szovjetúnió ellen.És nem hitték, hogy a Nyugat ismét cserben hagyja őket-
ahogy eddig a történelmünk során MINDIG. Mi a Nyugatnak csak gyarmatnak kellünk.
Tapasztalhatjuk. -56 hősei ma nem tehetnének semmit. És mi mit tudunk?!
Betegség ellen vakcina való, gyarmatosítás ellen minden lakóparkba néhány palesztín apa, akinek kiirtották a családját!
T. bonifác! A személyeskedő gyűlölet és a valós ismeretek nem azonos fogalmak. Ami biztos; én nem a magafajta emberek közösségéhez tartozom! Ezen felül a látásmódunk és a világnézetünk is antagonisztikus viszonyban vannak egymással!
Alakul ez.
http://www.vasarnapihirek.hu/fokusz/orban_szemelyesen_huzta_ki_a_nevet__mivel_lehet_ezt_kierdemelni