A csepeliek szavazhatnak a sporttelep sorsáról

Magyar Hírlap

A helyi lakosok többsége foggal-körömmel harcol az ellen, hogy a csepeli stadion helyén lakópark épüljön, ezért népszavazást kezdeményeztek erről a fontos kérdésről. Ettől függetlenül az önkormányzat hamarosan uszodát épít a sportközpontban.

Az egykori csepeli iparmágnás, Weiss Manfréd a múlt században sporttelepet is építtetett a dolgozóknak, mondván: “Szórakozzanak a megfáradt munkások.” A múlt rendszerben – akárcsak a helyi ipari nagyvállalat – virágzott a kerületi sportélet, aztán a rendszerváltozással a Csepel Művekkel együtt ez is elkezdett haldoklani. A 9,5 hektáros Béke téri sporttelep ma már egy alapítvány kezében van, amelynek öt tagjából négy az ingatlanbizniszben érdekelt. Ennek tudatában már nem is olyan meglepő, hogy a pálya egy részére lakóparkot vagy öregek otthonát akarnak építeni.

Ezt sokan ellenzik a kerületben, többek között a helyi Fidesz–KDNP-frakció is, amely népszavazást szeretne tartani erről. A Fidesz csepeli frakcióvezetője, Németh Szilárd elmondta, hogy három – köztük a Csepel SC sporttelepeinek kizárólag sportcélú fejlesztésére irányuló – kérdésben kezdeményeztek helyi népszavazást még nyár elején, de az ezekhez kapcsolódó aláírásgyűjtő ívek hitelesítését a csepeli választási iroda vezetője megtagadta.

“Már akkor is határozott álláspontunk volt, hogy az általunk feltett kérdések jog- és szakszerűek, egyértelműen megválaszolhatóak és minden törvényes feltételnek megfelelnek – magyarázta Németh Szilárd. – Ezért nem fogadtuk el a hitelesítést megtagadó határozatokat, és ez ellen jogorvoslattal éltünk a bíróságon. Tudtuk, hogy az elutasító döntés mögött kizárólag a Kis–Duna-part és a csepeli sporttelepek mohó megkaparintása és a volt kórházunk privatizációjának előkészítése zajlik.”

A Pesti Központi Kerületi Bíróság a fideszesek valamennyi kifogását megalapozottnak és jogszerűnek ítélte, így hamarosan újra kell tárgyalni az ügyet, és ki kell írni a népszavazást. A politikus pontos dátumot nem tudott mondani, de szerinte néhány héten belül kiderül, mikor dönthetnek a sportközpont jövőjéről a csepeliek.

Még nem állt meg teljesen az élet a sporttelepen. Sőt a napokban pályázatot ír ki az önkormányzat egy fedett uszoda építésére. A tervek szerint az egykori kézilabdapálya helyén épülő létesítményben a 33 1/3-os méretű medencében (plusz tanmedence) pólómeccseket is lehetne rendezni.

“A nyolcvanezres kerületünknek nagyon kellene már egy uszoda, amely reményeink szerint jövőre elkészül. Azt még nem tudjuk, mennyibe kerül a létesítmény, mert amíg nincs meg a végső terv, addig előzetes számítások sincsenek”– mondta Losonczi Flórián, a Csepel SC egykori elnöke, az alapítvány szaktanácsadója.

Ha a legegyszerűbb tervet fogadják el, akkor 6-800 millió forintba kerülhet az új uszoda, ha látványosabbat, akkor több mint egymilliárdért készülhet el.

Vincze Miklós: Az értékes területet meg kell menteni a sportnak (Fotó: Magyar Hírlap)

Nem engedik eladni a pályát

A kerület lakóin kívül a Csepel SC volt alkalmazottai, sportolói is amellett érvelnek, hogy a sporttelep ne szűküljön le. A jelenleg MDF-es kerületi képviselő, Vincze Miklós is harcol a pályáért: “A pénznél fontosabb az egészség, s az egészséges élethez nélkülözhetetlen a sport – mondta Vincze Miklós, aki évtizedekig a csepeli labdarúgók technikai igazgatója volt. – Nem szabad engedni, hogy pillanatnyi haszonért elkótyavetyéljük a sporttelepet, amelyet annak idején a csepeli munkások építettek Weiss Manfréd segítségével. Mégpedig azért, hogy az utódaiknak is legyen lehetőségük sportolásra. Ha még csak egy zsebkendőnyi területet is engednénk eladni, az az ő meggyalázásuk volna. Ezt pedig nem engedhetjük!”

magyarhirlap.hu

21 hozzászólás “A csepeliek szavazhatnak a sporttelep sorsáról” bejegyzésre

  1. CsepeliXXI szerint:

    >A 9,5 hektáros Béke téri sporttelep ma már egy alapítvány kezében van, amelynek öt tagjából négy az ingatlanbizniszben érdekelt. Ennek tudatában már nem is olyan meglepő, hogy a pálya egy részére lakóparkot vagy öregek otthonát akarnak építeni.<

    Igen?
    És ki adta el az “alapitványnak”?Ki tud(ott) róla?

  2. csollány szerint:

    Az elmúlt hetek személyeskedéseire nem reagálok. Amikor a Sporttelep ügye kerül elő, görcsbe rándul a gyomrom.
    Elöljáróban elmondom, hogy vasárnap Ráckevén, a hely wellness fürdőben jártam. Hétvégén telt ház, kitűnő hangulat. Családom minden tagja örömmel megy oda. Elgondolkodtam sikerén. Népszerűségének oka- a vendéglátáson túl – a fürdő multifunkcionális jellegében rejlik. Szabadtéri és nyitott gyógymedencék, wellness medence, úszómedence és 3 részes szaunavilág.
    Elárulom, az úszómedencét használták a legkevesebben. Kábé annyian, mint annak idején Csepelen a volt papírgyári uszodát. Sajnáltam, mikor bezárt, de beláttam, kihasználatlan és gazdaságtalan volt.
    Amikor először olvastam a sporttelepre tervezett uszoda tervét, nem hittem a szememnek:
    1./A Kis-duna parton gyógyvizünk van. Tessék mondani, csak a szomszéd lakóparkba költözőknek jár 365 napon keresztül a gyógyvíz, a csepeli lakosoknak nem?
    2./A leendő uszoda várható veszteséges gazdálkodása borítékolható. Ki az a kerületi vezető aki felel majd a károkozásért? Ki fizeti a cehet?
    3./ Melyik vezető áll ki a kerület lakosai elé, hogy került az alapítvány tulajdonjoga idegenek kezébe? Szilveszter ködös, hiteltelen meséit már olvastuk.

  3. miska72 szerint:

    Gazemberek vezetik az országot!
    Gazemberek vezetik a kerületet, meg egy Szélhámos! 🙂

  4. CsepeliXXI szerint:

    Az uszoda a leendő lakópark tulajdonosainak készül(ne).
    Csepelieknek kuss lesz ott.

  5. LB szerint:

    Csollány!

    Olvastad már?

    “A képviselők nem kötelesek érteni ahhoz, amiről döntenek”
    http://index.hu/politika/belfold/ggy090122/

  6. miska72 szerint:

    Tisztelt LB!

    Elolvastam a cikket.

    A törvény szerint az önkormányzati döntésekért a polgármester, a jegyző és a döntéseket előkészítő szakapparátus a felelős!

    Na látod, ezt mondtam én is, a törvény szerint a jegyző felelős a törvényes működésért. Meg az ügyintézők!
    Az én ügyemnél az egyészCsepeli Önkormányzat megbukott! Polgármester, jegyző, Építési Osztály vezető, Építési osztály vezető helyettes, ügyintézők.
    Jogban otthon vagyok! 🙂

    miska72- Önkori 2-0 ide. 🙂

  7. csollány szerint:

    LB! Nem baj, hogy nem értenek hozzá, de megtiltva sincs nekik gazdasági, vagy üzletemberek bevonása milliárdos projektek előkészítése során.
    Ebben a konkrét esetben nem olvastam gazdaságossági számításokról (ha tévedtem, elnézést). Ha egy országban senki nem felel döntéseiért, akkor az az ország így néz ki.

  8. nekünk ment el az eszünk szerint:

    50-es MEDENCÉT!!!!!!
    50-es MEDENCÉT!!!!!!
    50-es MEDENCÉT!!!!!!

  9. Menyhért Péter szerint:

    Kedves csepeliek!
    Három éve járok a Campona uszodájába. Ez a hely kiváló bizonyítéka annak, hogy amennyiben hozzáértő emberek üzemeltetik, akkor a kevésbé nyereséges területen is lehet színvonal és fejlődés.
    Nem hiszek a csepeli uszodában, mert nem látom a politikai szándékot!
    Nem felejtsük el: NEM IGAZ, hogy nincs pénz rá! Az északi 9 milliárdból miért nem arra költenek, ami fontos? Egyáltalán hova szórták el azt a pénzt, mert én NEM HISZEM EL hogy utakra és csatornákra költötte az a kerület, aki százmilliókat utalt viszza a megnyert ÚT PÁLYÁZATI PÉNZEKBŐL! Arról nem is beszélve, hogy a mi misink csapata százmilliós csatorna vagyont adott át ELLENSZOLGÁLTATÁS NÉLKÜL a főváros tulajdonába!
    Az uszodáról meg azt látom: a misiék eltanulták a demszkytől a GERINCÚT STÍLUST.
    Üdv menyus

  10. potyek szerint:

    És gondolom Kál féle cégek is érdekeltek a lakópark építésben 🙂

  11. baniko21 szerint:

    CsepelXXI!
    At önkormányzat nem eladta a sportpálya területét, hanem ennek a
    gazdasági alapítványnak ajándékozta. Érted: AJÁNDÉKOZTA!!!

  12. atata szerint:

    Weiss Manfréd a területet bocsájtotta rendelkezésre, a létesítmények a dolgozók és a kerületi lakosok téglajegyei ellenében épültek fel. Tehát a sporttelep valódi közösségi tulajdon, nem pedig köztulajdon, aki jártas a magyar nyelvben az bizonyosan érzi és értékeli a különbséget. Ha nem majd Wass Albert barátja a Segédfogalmazó úr külön elmagyarázza.
    Tehát ab ovo a csepeli lakosság vélemények kikérése nélkül senki nem dönthet annak sorsáról, senki semilyen határozattal el nem idegenítheti. Sajnos ebben a banánköztársaságban ez csak álom, “hiszen a törvényalkotok azért alkotnak manapság törvényeket, hogy tudják mi mindent nem kell betartaniuk”.Az idézet egy barátomtól való aki ezt állami szinten értette, de miskáék helyi körülményekre már korábban adoptálták.
    Ami az uszodát illeti, milyen klassz lesz felépíteni egy olyan helyen ahol az ifrasrutúra nem áll rendelkezésre, mennyi lenyúlási lehetőség, mennyi új feladat, mennyi új baráti céget lehet bele keverni. Az indoklás szerint a csepeli strand mellett a talajvíz viszonyok miatt nem lehet felépíteni, de lakóparki mélygarázs azonban létesíthető. Ámbár a Papírgyári uszoda mintha véletlenül a parton épült volna fel anno, társadalmi munkában. Aprolik biztosan nem értetek ehhez, mit nekik a felhajtó erő, vagy talán konyítottak ahhoz hogy ilyyen területen , hogyan kell építkezni? Talán könnyebb egy medencét és a kiszolgáló egységeit a talajsíkon felépíteni, majd körbe feltölteni kihasználva a meglévő infrasruktúrát, és megtakarítani a horgonyzás és szigetelés költségeit. Azonban lehet , hogy nekem ment el az eszem, hiszen közpénzről van szó.

  13. CsepeliXXI szerint:

    Igen,Anikó,látom és csak azon gondolkodom,hogy ezek mindenkit hülyének néznek?Persze,ezek olyan jószivű csávók,hogy csak úgy “ajándékoznak” minden ellenszolgáltatás nélkül.

  14. nekünk ment el az eszünk szerint:

    a Campona medence ha jól tudom meg csak 25-ös… Nincs egy perces hossz sem! nekem kicsi+

  15. ikszdé szerint:

    Végülis….minden maradjon úgy ahogy van csak rohadjon szét az egész spori elég ha a keritéseket nézzük. Még ha azt mondanám hogy 1 hónapja 2 hétig nem volt fűtés mert elrohadt a gázcső…semmi pénze nincsen az egész sporttelepnek, valami feljesztés igazán jó lenne már.

  16. Papi szerint:

    ikszdé!
    Valamelyik topikban az egyik maszopos beismerte, hogy komoly összeget kap a Csepel SC. Ha másra nem a karbantartásra elég lenne de ezek még azt is ellopják!

  17. jani szerint:

    Majd ha felépűl az uszoda – az MSZP.-s elképzelések szerint – jó pénzért megfizethetjük bérelve vagy megvéve azt a területet is amelyre az uszoda felépül !!!!!!
    Azt mondják soha nem volt az önkormányzaté az SC és az ingatlan ! Ez igaz ! MINDIG IS A CSEPELIEKÉ VOLT !!!
    Ahogy Miska 72 írná / bocs hogy rád hivatkozom”/ hütlenül kezelték, elherdálták ” nem kicsit nagyon” az egész SC-t ingatlanostól, beleértve a kajak -kenu telepet is !!
    Ez bizony több milliárdos érték !!!!
    Az ingatlan befektetők a Csepel SC alapítványban meg dörzsölik a markukat, és jót röhögnek rajtunk !!
    Jó kis pénzt kaptak ajándékba !!
    Bármit építenek, bármit eladnak a pénz az ővék !!! A csepeli meg ha sportolni akar fizessen !! De nem csak ők majd a szakosztályok is !!
    Érdemes visszaolvasni, kik is serte-pertéltek az alapítvány körül kezdetben mig át nem került minden az alapítvány kezébe ???!!!

  18. miska72 szerint:

    Tisztelt jani!

    Nyugodtan hivatkozhatsz rám, nem haragszom, sőt örülök, hogy egyre többen emelik fel a szavukat az igazságtalanság, és szélhámosság ellen.
    Engem úgy is szeretnek a kerületben az elvtársak. 🙂

  19. Politikamentesen szerint:

    Egy emlékkép.
    Az 1990-es évek vége felé a Csepel Sc-nek 900 millió Ft körüli köztartozása halmozódott fel a Kiss Imre vezette elnökség idején. Bíztak abban, hogy majd az állambácsi valahogy leírja ezt róluk, de a következő választáson a FIDESZ került hatalomra, így elszállt minden remény. Ekkor jött a nagy ötlet, mielőtt az állam rátette volna a kezét a spottelepre, az ingatlan vagyont kiszervezték az újonan létrehozott alapítványba, a szakosztályokat pedig kötelezték arra, hogy egyesületté alakuljanak, mert így megkaphatták a Nemzeti Sportegyesületi támogatásokat. Az egyesület ottmarad “üresen” a 900 milliós adóssággal, egy “balek elnökkel” aki nyugdíjazásáig retteget, hogy mikor csukják le, mert ez az atrakció men volt egészen törvényes, és akkor még finonam fogalmaztam.
    Az alapítvány működéséhez az önkormányzat éves szinten 40-60 milliót adott, s az alapítvány vezetője Podolák György lett. Ebben a formában működtek ha jól tudom a következő választásig, amikor is Podolák lemondott az alapítvány éléről, s szervezték át válalkozók kezébe az alapítványt. (okos!) Most már az alapítvány diszponál az ingatlan vagyon felett, miután azt átjátszották nekik.

  20. Bogárka szerint:

    Mi lesz ha lebontják a sporttelepet?! Vége Csepelen a sportnak?

  21. Bogárka szerint:

    Én mint aki ott sportolok mehetek akárhova?! Ha építenek is újat olyan idős leszek hogy mindegy már

Itt lehet hozzászólni !