Index, Csepel.info
Szaniszló a baloldal másik ikonjával, Simon Gáborral
Ha máshol nem is, Pestszentlőrincen érezni az önkormányzati kampányt. A Magyar Nemzet most arról írt, hogy a kerületben 2004 és 2006 között 2,2 millió forint közpénzből fizette Szaniszló Sándor volt szocialista alpolgármester felsőfokú tanulmányait a saját önkormányzata. De a hivatalban nincs nyoma tanulmányi szerződésnek, ellenben a Budapesti Műszaki Egyetem felnőtt közgazdasági mesterképzésén kiállítottak Szaniszló nevére egy diplomát.
Csepelen nem tanulmányokra költötték a közpénzt a szocialisták, hanem ügyvédekre. Szenteczky János a Csevak Zrt. vezérigazgatójaként busás fizetése mellett 3.750.000 forintot fizettetett ki magánügyvédeire, miközben 37 millió forint jutalmat is felvett. Szenteczky most második a balliberálisok kompenzációs listáján, amit a 17,3 millió forint jutalmat felmarkolt Horváth Gyula polgármester-jelölt vezet. Horváth Gyula a Csepeli Kórház bezárásával és a szakrendelő katasztrofális “felújításával” szerzett magának hírnevet. Ő volt a kerület fővárosi képviselője a ferencvárosi nyomornegyedek lakóinak Csepelre költöztetésekor is.
Szaniszló Sándor a Magyar Nemzet által jelzett időszakban fővárosi képviselőként is dolgozott, és az egyik legjobban fizetett politikusa volt a Demszky Gábor vezette érának. A 2007-es adatok szerint képviselőként, a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. felügyelőbizottságának elnökléséért, a Budapest Film Zrt. felügyelőbizottságának és két közgyűlési bizottsági tagságáért havi 444 000 forintot kapott. A kerületi Fidesz – a választási bizottságok előtt meg nem támadott – tájékoztató szórólapja szerint Szaniszló Sándor alpolgármesterként is igen jól keresett: 2002 és 2010 között összesen 94 819 564 forintot vett fel juttatásként.
Szaniszló Sándor ügye leginkább azért lehet kínos a kerületi baloldali összefogásnak, mert a polgármesterjelölt mögé nem sikerült felsorakoztatni a teljes ellenzéket. Szaniszló mellett ugyanis például az a Mester László is elindul a polgármesteri posztért, aki hosszú évekig MSZP-s városvezetőként dolgozott a kerületben. Mester az idén nyáron azonban kilépett az MSZP-ből, és most függetlenként vállalta fel a jelöltséget. Ezért a helyi szocialista szimpatizások több fórumon is bírálták, és visszalépésre kérték, azt állítva: a jelöltségével csak a Fideszt segíti.
Forrás: Index