MNO
A német válogatott nyerte meg a brazíliai labdarúgó-világbajnokságot, miután a vasárnapi fináléban hosszabbításban 1-0-ra legyőzte az argentin csapatot.
A gól nélküli rendes játékidőt követően a mindent eldöntő találatot Mario Götze szerezte a 113. percben. Ez a találat a 171. volt a mostani tornán, ami beállította az 1998-as gólcsúcsot.
A Nationalelf története során 1954, 1974 és 1990 után negyedszer lett világbajnok, ezzel utolérte az örökranglista második helyén Olaszországot. A rekorder öt sikerével továbbra is Brazília.
A két gárda egyedülálló módon harmadszor találkozott a fináléban: 1986-ban 3-2-re a dél-amerikai, 1990-ben 1-0-ra az európai együttes győzött. Tizenhat góllal a vb-k történetének legeredményesebb játékosa, Miroslav Klose újabb rekordot állított fel, ugyanis 17. győztes vb-meccsén van túl, amivel megelőzte a brazil Cafút.
A találkozót Orbán Viktor miniszterelnök is a helyszínen tekintette meg.
A rendes játékidő nem hozott gólt a Maracanában
Nem indult jól a mérkőzés német szempontból, ugyanis Sami Khedira a bemelegítés során megsérült, így helyére Christoph Kramert kellett pályára küldenie Joachim Löw szövetségi kapitánynak.
A találkozót mindkét csapat kissé idegesen kezdte, több pontatlanság csúszott a játékba, majd néhány perc után az argentinok visszahúzódtak a térfelükre. A németek átvették a meccs irányítását, de támadásaik nem sikerültek, az első negyedóra két legígéretesebb akcióját pedig egy-egy argentin kontra jelentette, melyek pontatlan beadásokkal zárultak.
Az elődöntőben parádézó német együttes a folytatásban is feltűnően bizonytalanul játszott, ennek „csúcsaként” Kroos ugratta ki Higuaint, ám szerencséjére a Napoli csatára kihagyta a ziccert. Az európai csapat ezt követően is támadott, veszélyt viszont továbbra sem jelentett az argentin kapura, az ellentámadásoknál pedig védelmének továbbra is komoly gondjai akadtak, ráadásul Kramert sérülés miatt le kellett cserélni.
A félidő hajrája nagy iramú, lüktető játékot hozott, a német válogatott játéka feljavult, az argentin kontrák pedig ekkor is veszélyesek voltak, így mindkét oldalon akadt nagy helyzet, az argentinokat egy ízben csak a kapufa mentette meg, gól azonban nem született.
A folytatásban a dél-amerikai csapat kezdett vehemensebben, Messi ziccerbe is került, de nem talált kapuba, majd néhány perc után ismét visszaálltak az argentinok. Negyedóra elteltével egyre feszültebbé vált a hangulat, sok volt a szabálytalanság, helyzetekig nem jutottak el a csapatok. Valamivel a németek tűntek ekkor veszélyesebbnek, az utolsó passzokba azonban rendre hiba csúszott.
A hajrában ismét az argentinok veszélyeztettek, Messi többször zavart tudott okozni a németek hátsó alakzatában, ugyanakkor az európai gárda is mindent megtett a győzelemért, több ígéretes támadást is vezetett. Mindkét csapat egyre fáradtabbnak tűnt az utolsó percekre, de nem tudták döntésre vinni a meccset.
Németország negyedszer világbajnok
A hosszabbításban a német csapat kezdett jobban, gyorsan ziccerbe került, a gól azonban nem jött össze, mint ahogy a másik oldalon a kapussal szemben álló Palaciónak sem. A ráadás második félideje sokáig eseménytelenül telt, aztán kissé váratlanul egy szép német támadás végén Götze a kapuba talált. Ezt követően az argentinok mindent megpróbáltak, ám igazi helyzetet már nem sikerült kialakítaniuk, így Németország története negyedik világbajnoki címét szerezte meg.
Világbajnokság, döntő:
Németország–Argentína 1-0 (0-0, 0-0, 0-0)
Rio de Janeiro, Maracana Stadion, 74 000 néző, v.: Nicola Rizzola (olasz)
gólszerző: Götze (113.)
sárga lap: Schweinsteiger (29.), Höwedes (34.), illetve Mascherano (64.), Agüero (65.)
Németország: Manuel Neuer – Philipp Lahm, Jerome Boateng, Mats Hummels, Benedikt Höwedes – Christoph Kramer (Andre Schürrle, 31.), Bastian Schweinsteiger, Toni Kroos – Thomas Müller, Miroslav Klose (Mario Götze, 88.), Mesut Özil (Per Mertesacker, 120.)
Argentína: Sergio Romero – Pablo Zabaleta, Martin Demichelis, Ezequiel Garay, Marcos Rojo – Lucas Biglia, Javier Mascherano – Enzo Perez (Fernando Gago, 86.), Lionel Messi, Ezequiel Lavezzi (Sergio Agüero, a szünetben) – Gonzalo Higuain (Rodrigo Palacio, 78.)
Forrás: MNO
Szögezzük le, teljesen megérdemelten nyerték meg a VB.-t. A legegységesebb csapat volt, és vívott kiemelkedő meccseket is, csodás játékkal. A döntőn, bár mindkét csapatnak voltak lehetőségei, azok azonban kimaradtak, egy kivételével, ami szép és váratlan megoldással is párosult. (Götze) A döntőre rányomta bélyegét, hogy nem akár milyen nagy a tét, ezért hát a mérkőzés alapvetőleg igen csak gyengécskére sikeredett, sok tekintetben.
Mindent összevetve, engem alig néhány mérkőzéstől eltekintve, nem kápráztatott el a VB. színvonala. Hihetetlen kevés volt a KREATÍV játékos, aki improvizációs játékra volt képes egyénileg és esetleg társakkal, csapatjátékot illetően. Mentek, mendegéltek, mint az elindított gépek………s nem több. Rendkívül disszonáns volt a nyújtott lábbal való talpalások , lábfejre, sarokra, lábfejre való szándékos taposások, bárhova, csak tovább ne mehessen a labdát vezető játékos. Sajnos a bírók ebben tévedtek a legtöbbet, mégpedig, igen sokat. Mi több igen sokszor büntetés nélkül hagyták a durva szabálytalanságokat. Arról nem beszélve, hogy gyakran befolyásolták döntéseikkel, a mérkőzés végeredményét is.
Fejezzük abba a sutyorgást ott hátul, mert kiüríttetem a stadiont! Én és a zutódom tanulni jöttünk ide! .P 😛 😛
http://img9.hvg.hu/image.aspx?id=e6a69b63-1297-404f-87a4-8e8743c5c0ee&view=7fcefbf8-ac48-4ee6-aef5-32203afa118c
ezeknek a németeknek mindig szerencséjük van, minden sikerül nekik!
kivéve a két világháborút, sajnos.
A siker, a szerencse, általában és többnyire a befektetett munkának a gyümölcse. Olvasott-e arról, hogy a németek már évek óta készültek erre a vb.-re, tudatosan. Braziliában saját maguk építettek maguknak szállodát, az általuk kiszemelt helyre, hogy mindent mértek és vizsgáltak, (nem csak a klímát), s feltételeit teremtették meg annak, ami a játékosoknak a legideálisabb lehet a sikeres szereplésük érdekében.
GONDOLKODÓ!
Akkor van magyarázat a vízilabda sikereinkre!
A németek mintájára, mi tudjuk, hogy hol vannak a cölöpök! 😛 😀